PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Sayfa : [1] 2 3 4 5

tv17
13.10.2016, 01:05
Arkadaşlar minix ınternet machina ilgili problemler ve genel sorunları buradan devam edelim.

dijimemo
13.10.2016, 01:09
Problemi olan istegi olan buradan belirtsin ki.. mümkünse çözüme ulaştiralim.. iyi konu olmuş.. tesekkürler..

tv17
13.10.2016, 01:13
Geçen gün tanıtım için ınternet machinanın note5 telefon ile videosunu çekmiştim aynı videoyu ınternet machina izlemek istediğimde ekran donuyor ama ses devam ediyordu.Video formatı mp4 olarak görünüyor bir kaç kez videoyu tekrar izlemek istediğimde aynı hatayı verdi acaba benden kaynaklı olabilir mi?

k.ceem
13.10.2016, 01:28
kumandayı tam olarak göz'e doğrultmadan görmüyor bu konunun daha sonra düzeleceğini umuyorum ikincisi tel den veya pc den kumanda etmek istediğimde çoğu zaman sayfa yükleme sorunu diyor, üçüncüsü cihaz kablolu bağlı olduğu halde arada internet bağlantısı kopuyor ve ancak menüden girip bağlanıyorum yalnız 2. ve üçüncü sorunların cihazdan mı yoksa benim internet veya modemden mi kaynaklandığına emin değilim.

ali2008
13.10.2016, 02:00
arkadaslar nexte ait iptv kanallarini nasil yükleye bilirim. X Panel hatasi veriyor

tv17
13.10.2016, 11:16
X panel bilgilerinizi doğru girdiginize eminmisiniz.?

Karbon
13.10.2016, 11:32
arkadaslar nexte ait iptv kanallarini nasil yükleye bilirim. X Panel hatasi veriyor

http://www.next.web.tr/showthread.php/11864-Next-2000-HD-Minix-%C4%B0nternet-Machina-IPTV-%C4%B0%C3%A7in-X-Panel-(xtream)-Hesab%C4%B1-Girmek.html

hasan55
13.10.2016, 17:14
Ben bu cihazda diğer minik next lerde olduğu gibi siteden beğendiğim İP linkini elle girmek istiyorum ve cihaza eklenmesini istiyorum cihazı aldım sırf bu yüzden cihazı kullanmıyorum elimde bulunan diğer cihaz next minik amigo plus u kullanıyorum. Ben sitedeki arkadaşların verdiği mesela 1 tek ip yi gireceğim bunun için diğer işlemlerle niçin uğraşayım onun için http nin koyulmasını istiyorum.

elcondor
13.10.2016, 17:17
Şifresiz ulusal kanalları izlerken görüntü donuyor ve ekrana "şifreli kanal" uyarısı geliyor. Çözümü nedir acaba? 2 gün içerisinde 3 defa oldu. Kanalı değiştirip geri gelince düzeliyor. Yeni yazılımla düzeltilirse memnun oluruz.. Yazılım gelmeden düzelme imkanı varsa bilen yazsın lütfen.. Tekrar olursa foto çekip atarım...

hasan55
13.10.2016, 17:26
Bu sorun cihazı aldığımda bende yaşadım ve sitede daha önceki yazımdada belirttim . evet bu sorunuda düzeltmeleri lazım.

A.kadir
13.10.2016, 17:27
Ben bu cihazda diğer minik next lerde olduğu gibi siteden beğendiğim İP linkini elle girmek istiyorum ve cihaza eklenmesini istiyorum cihazı aldım sırf bu yüzden cihazı kullanmıyorum elimde bulunan diğer cihaz next minik amigo plus u kullanıyorum. Ben sitedeki arkadaşların verdiği mesela 1 tek ip yi gireceğim bunun için diğer işlemlerle niçin uğraşayım onun için http nin koyulmasını istiyorum.
m3u dosyası yap öyle yükle daha kolay değilmi? kumanda ile uğraşmak zor tek tek harf rakam uzun iş yaz dosyana ne giriceksen şablon belli anlatım var forumda bence daha kolay
birde xpanel girişine kumanda ile girme uzun olduğu için dosya halinde yükleme eklenmiş gelecek yazılıma panel bilgilerini url port kullad şifre gibi giriyorsun dosyaya usb ile yüklüyorsun xtream panel girişi tamam keşke machina3d yede gelse bu özellik artı 10 tanepanel girişi gibi

birde forumda beğendiğin linkleri dosya yapacak program var machina3d ile aynı dosya yapısı kullan veya nextservisteki araçlar altından gene dosyanı oluşturabilirsin

taner48
13.10.2016, 18:33
Kablosuz bağlanmak için operatörlerin 3 g modeminimi takacağız! Yoksa harici next wifi adaptör takabilirmiyiz.teşekkürler.

elcondor
13.10.2016, 19:51
Bu sorun cihazı aldığımda bende yaşadım ve sitede daha önceki yazımdada belirttim . evet bu sorunuda düzeltmeleri lazım.

Acil düzeltilmesi gerek, aman aman bir sorun değil gibi görünüyor ama yine de insanın canını sıkıyor işte.. Sonuçta iddialı ve yeni bir cihaz, umarım sesimizi duyarlar..

TASKALP47
13.10.2016, 20:42
Kablosuz bağlanmak için operatörlerin 3 g modeminimi takacağız! Yoksa harici next wifi adaptör takabilirmiyiz.teşekkürler.next 7601 wifi alman lazım

msonmez16
13.10.2016, 20:49
Karbon Hocam 2000 minix de kanal ayarlarında şifreli şifresiz sıralaması olsa kanal taşıma daha kolaylaşacak 2 incisi hava durumu tek il kaydı var cevremizdeki illeri de kaydetme imkanı varmı bu cihazı alan arkadaşların da istekleri bu yönde belki cok şey istedim eğer seni üzecekse baştan özür dilerim HOCAM...

efe38
14.10.2016, 17:43
öncelikle kolay gelsin benim sorunum kablosuz baglantı yapamıyorum cihazı aldıgım yer uygun diye next 2,4 mini wifi verdi evde taktım kablosuz ayarlarını seçiyorum ama bulması gereken wifi aglarını birturlü bulmuyor nedeni nedir acaba yoksa anten uygun degilmi acaba tekrar yenisinide denedim aynı acaba eksik birşeylermi yapıyorum şimdiden ilginize tşk ederim kolay gelsin

ilkertuna
14.10.2016, 18:15
Merhabalar. Herkesin minix internet machinası hayırlı olsun. Ürün bana bugün geldi. Ufak ve çok şık. Kanal geçişleri gerçekten harika. Eski nextlere fark atmış. Kanal sıralama filan çok kolay. Menüler çok rahat.Cidden çok beğendim.Kabloyla internet bağlayıp güncel kanal listesini indirdim. Şahane..

Tek bir sorun var...

İzlediğim kanaldan bir kanal geri gitmek isteyince kumandadaki geri tuşuna basınca önce bir kanal ileri gidiyor. ikinci kere geri tuşuna basınca olduğum yere geri dönüyorum. Yani bir kanal geri gitmek için hızlı bir şekilde 3 kere geri tuşuna basmak zorundasın. Çok entresan bi problem .

Sorunumu anlatabildim umarım. Umarım başka kimsede böyle bir sorunla karşılaşılmaz da bir tek bendedir.

Herkese hayırlı forumlar ve iyi seyirler :)

mehmet 0505
14.10.2016, 18:15
öncelikle kolay gelsin benim sorunum kablosuz baglantı yapamıyorum cihazı aldıgım yer uygun diye next 2,4 mini wifi verdi evde taktım kablosuz ayarlarını seçiyorum ama bulması gereken wifi aglarını birturlü bulmuyor nedeni nedir acaba yoksa anten uygun degilmi acaba tekrar yenisinide denedim aynı acaba eksik birşeylermi yapıyorum şimdiden ilginize tşk ederim kolay gelsin

next mt 7601 olan wifiden almalisiniz bildigim kadariyla cihaza uygun wifi o ilk cikan antenli ralink cipli calismiyor

msonmez16
14.10.2016, 20:10
ilkertuna öncelikle cihazınız hayırlı olsun surunuza gelince aynı sorun bendede vardı fabrika ayarlarını 1234 şifre ac orada 1 inci sırada sadece kullanıcı ayarlarını okeyle aşağıya soru kutusu acılacak silmek isteyormusun diye okeyle tamamdır...

tv17
14.10.2016, 21:35
İptv listesi ekrandayken veya bir iptv kanalı izlerken kumandadan mesala (185 ) tuşladığımda her hangi bir işlem olmuyor yani machina çift tunerdeki gibi istediğimiz kanalı numarasını tuşladığımızda o kanala gitmiyor üstadlara duyrulur.

tv17
14.10.2016, 21:36
Merhabalar. Herkesin minix internet machinası hayırlı olsun. Ürün bana bugün geldi. Ufak ve çok şık. Kanal geçişleri gerçekten harika. Eski nextlere fark atmış. Kanal sıralama filan çok kolay. Menüler çok rahat.Cidden çok beğendim.Kabloyla internet bağlayıp güncel kanal listesini indirdim. Şahane..

Tek bir sorun var...

İzlediğim kanaldan bir kanal geri gitmek isteyince kumandadaki geri tuşuna basınca önce bir kanal ileri gidiyor. ikinci kere geri tuşuna basınca olduğum yere geri dönüyorum. Yani bir kanal geri gitmek için hızlı bir şekilde 3 kere geri tuşuna basmak zorundasın. Çok entresan bi problem .

Sorunumu anlatabildim umarım. Umarım başka kimsede böyle bir sorunla karşılaşılmaz da bir tek bendedir.

Bu sorun bende de var genel olarak oluyor galiba

ali2008
14.10.2016, 21:46
Karbon usta, IPTV girdim ama Next in serverindeki _Türk kanallari SHOWTV,STAR,ATV,FOX Kanallarin üzerine geldimde Baglamadi uyari geliyor ekran.Ikicisi alman sifreli(SKY) kanalarini iptv üzeriNE GÖREMEDIM AMIGO PLUS ise var.Ne yamam gerkiyor. Simdiden tesekürler.

elcondor
14.10.2016, 22:31

Tek bir sorun var...

:wow2: aynı şey bende de oldu bir kaç kez ama kusuru hep kendimde aradım. Demek ki bende değilmiş.. :)

elcondor
14.10.2016, 23:17
Daha önce belirttiğim (Next Minix 2000 HD Machina) şifresiz kanallarda yayının donup "şifresiz kanal" yazısının çıkmasıyla ilgili resmi yükleme fırsatı buldum nihayet. Konuyu resimli olarak Next destek servisine de ilettim AR-GE departmanının ilgileneceği söylendi.. Umarım yazılımla alakalıdır..

http://i.hizliresim.com/NkBR3L.jpg

ali2008
15.10.2016, 01:05
:wow2: aynı şey bende de oldu bir kaç kez ama kusuru hep kendimde aradım. Demek ki bende değilmiş.. :)

arkadasim showtv hd starhd ... kanallar sen calisiyormu

elcondor
15.10.2016, 01:42
arkadasim showtv hd starhd ... kanallar sen calisiyormu

çalışıyor ama yukarıdaki konuda belirttiğim gibi yerli yersiz donup şifreli kanal uyarısı veriyordu. Zaten cihazı bugün iade ettim, 3 günde cihazdan soğudum resmen..
Next 3D Machina almayı düşünüyorum..

ilkertuna
15.10.2016, 13:54
ilkertuna öncelikle cihazınız hayırlı olsun surunuza gelince aynı sorun bendede vardı fabrika ayarlarını 1234 şifre ac orada 1 inci sırada sadece kullanıcı ayarlarını okeyle aşağıya soru kutusu acılacak silmek isteyormusun diye okeyle tamamdır...

Teşekkür ederim nsonmez. Dediğiniz gibi yaptım. kullanıcı ayarlarını sildim . düzelmedi. 3 kere filan daha yaptım ama yine de düzelmedi :)

Çok önemli birşey değil aslında. OK tuşunun civarındaki yukarı aşşa tuşlarıyla normal bir şekilde kanal değiştiriliyor yani CH tuşunu kullanmıyorum.Fakat bilinmesi için iyi oldu. Belki deneyip düzelten arkadaşlar olabilir.

Diğer bahsedilen normal kanal izlerken şifreli yayın yazısı bende çıkmıyor. Düzgün bir şekilde izleyebiliyorum. Ufak tefek sorunlar düzeltilicektir diye düşünüyorum.

Özellikle kanal geçiş hızını çok beğendim.Diğer kullandığım minix amigo dan çok daha iyi. Genel olarak fiyatına göre başarılı diyorum ben .

Herkese iyi seyirler dilerim :)

msonmez16
15.10.2016, 14:06
ilkertuna kardeş benim cihaz faal takılma falan yok şifreli kanal uyarısıda almayorum .şeytan kulağına derlerya aynısı. cok şükür tıkır tıkır calışıyor.selam

yalcin61
15.10.2016, 16:01
aynı cıhaz bendede var bu sorunların hicbiri bende yok

TEKONMAN
15.10.2016, 16:46
Bende de var şireli kanal sorunu ayrıca kumanda algılaması çok kötü.

k.ceem
15.10.2016, 18:00
şifreli kanal sorunu bende yok ama dediğiniz gibi kumanda algılaması çok kötü.

f12
15.10.2016, 20:21
Kumanda algılaması nasıl yakından veya uzaktan tam görmüyor mu iki üç kere basmak mı gerekiyor başka ne tür sorunları var

k.ceem
15.10.2016, 20:45
Kumanda algılaması nasıl yakından veya uzaktan tam görmüyor mu iki üç kere basmak mı gerekiyor başka ne tür sorunları var

mesela benim minix mavi hd var onda göze değil karşı duvara bile tutsan alıyor bunda tam olarak göze tutmazsan görmüyor maalesef

f12
15.10.2016, 21:17
mesela benim minix mavi hd var onda göze değil karşı duvara bile tutsan alıyor bunda tam olarak göze tutmazsan görmüyor maalesef

buradan ilgililere duyuralım diğer kullanıcılarda da durum böyle mi?

elcondor
15.10.2016, 21:52
benim kumanda alıcısı ile ilgili sorunum yoktu, alıcıyı haliyle tvnin önüne yapıştırdım. 45 derece sağa ve sola doğru tutup bassam bile yine çekim gücü aynıydı.. Anlaşılan ürün çok yeni olduğu için kullanıcı sayısı artıkça sıkıntılar da çoğalacak gibi görünüyor. Asıl önemli olan, yayın donma sorunu olan arkadaşlar benim yayın donduğu an "info" tuşuna basıp sinyal ve kalite göstergesi ekranda iken resim çekip http://destek.next.com.tr/ adresine resimli olarak sorunu bildirsin. Ben cihazı iade ettim ama yine de bu sorunun halledilmesini isterim..

f12
16.10.2016, 00:04
Cihazı almayı düşünüyordum fakat sorunlar gelmeye başladı en iyisi biraz daha beklemek kullanıcılar sorunları yazarlarsa sorunlardan haberdar oluruz.

mertberkcan
17.10.2016, 15:59
x panel ip kanal sayısı acil yükseltilmeli 1000 kanal kapasitesi olması çok kötü amigo plustan bu cihazı geçip bu durumla karşılaşmak çok kötü ilgilenenlere duyurulur.

efe38
19.10.2016, 11:24
öncelikle kolay gelsin cihazda tavsanları kırmızı tusa basıp ilgili şifreyi yazıp ekranda kayboluyor fakat aktif atmek istediginde aynı kırmızı tusa basıp açılması gerekirken bu servis kitli yazıyor
(internet portalı içerisinde yapıyoruz bu işlemi kullanıcı tercihlerinde hıde veya sohw yapmak birşey degiştirmiyor) fabrika ayarlarına dönünce normal oluyor kitleyince eski halini alıyor) birde wifi cihazda takılı olunca fabrika ayarlarına dön diyorsun acılısta ay ayarları kablolu geliyor kablosuza cevirince cihaz kitleniyor tekrar fiş çek tak yapınca düzeliyor ilginize tşk ederim kolay gelsin genel anlamda cihaz iyi

efe38
20.10.2016, 11:47
sorun çözüldü

A.kadir
20.10.2016, 12:03
sorun çözüldü

nasıl çözdünüz buraya yazarsanız diğer kullanıcılar bilgilenmiş olur

Karbon
20.10.2016, 12:51
İnternet portalı içinde gizleme işlemi yapılmayacak, Kanal izlerken OK tuşuna basılıp genel ekrandan sonra gizleme yada aktif etme işlemleri yapılacak forumda konu ile ile ilgili anlatımlar var zaten..
http://www.next.web.tr/showthread.php/11809-Next-2000-HD-Minix-Yeti%C5%9Fkin-18-Uygulamalar%C4%B1-Gizleme-(Aile-Modu-Aktif-Etme).html

yilmaz43
20.10.2016, 16:18
1500-2000 arasında kanal var. Aradığım kanalı nasıl bulurum? Daha önce Next minix mavi/pembe kullanıyordum. Onda kırmızı tuşa bastığımda açılan pencereye kanal adını yazıp kolaylıkla uluyorduk. İyi çalışmalar...

A.kadir
20.10.2016, 16:25
1500-2000 arasında kanal var. Aradığım kanalı nasıl bulurum? Daha önce Next minix mavi/pembe kullanıyordum. Onda kırmızı tuşa bastığımda açılan pencereye kanal adını yazıp kolaylıkla uluyorduk. İyi çalışmalar...

izlerken OK bas liste gelince YEŞİL tuşa bas harf seç yada yeşile 2 defa bas kanalın adını gir

Çetinn
20.10.2016, 16:31
Next 2000 HD'yi benim gibi almayı düşünen pek çok kişi olduğunu düşünüyorum ama,bir çok sorun var görünüyor yazılanlara bakılırsa (Kumanda sorunu) veya ürünün kanallarının kullanma klavuzunda ıp tv 20000 gibi veya sonsuz kanal gibi ama toplamda 5000 le sınırlı yeni yazılım veya şu an düzeltme yok ama kullanım klavuzu insanları yanıltıyor,o zaman kullanma klavuzunu düzeltmek lazım kanısındayım şu anda ürünün açıklaması (yanıltıcı reklam) İnşallah ilgililer bu yorumları okuyup bazı şeyleri ivedilikle yerine getirirler temennisiyle...

TASKALP47
20.10.2016, 16:41
Şuan ki yazılımla sadece 7601 wifi usb ile uyumlu başka modelle bağlamaz

k.ceem
20.10.2016, 16:53
izlerken OK bas liste gelince YEŞİL tuşa bas harf seç yada yeşile 2 defa bas kanalın adını gir

ustam yanlış anlaşılmak istemem ancak izlerken OK bas liste gelince sarı tuşa bas kanal ismi gir doğrusu bu değil mi

A.kadir
20.10.2016, 17:22
ustam yanlış anlaşılmak istemem ancak izlerken OK bas liste gelince sarı tuşa bas kanal ismi gir doğrusu bu değil mi

sarımı yazmışım bir daha oku

k.ceem
20.10.2016, 17:27
sarımı yazmışım bir daha oku

yok ustam sarı yazmamışsınız tabi ki ben doğrusu sarı değil mi diye sordum sadece

A.kadir
20.10.2016, 17:27
machina3d ile aynı arayüzü kullanıyor heryeri aynı menüde eğer yeşil değilse diğer renkleride deneyebilirsin kerem illa oradadır :D

A.kadir
20.10.2016, 17:29
machina3d de böyle 2 defa yeşil basınca dediğin gibi kanal adını yazabiliyorsun minide aynı menü kısayollarıda aynıdır diye düşündüm

k.ceem
20.10.2016, 17:35
machina3d ile aynı arayüzü kullanıyor heryeri aynı menüde eğer yeşil değilse diğer renkleride deneyebilirsin kerem illa oradadır :D

hııım ok ustam şimdi anlaştık machina3d de öyle olabilir bende o cihazdan yok Next 2000 HD Minix Internet Machina da sarı tuş zaten başta yazdığım gibi yanlış anlaşılmak istemem derken sizin gibi ustaların dediğine karşı benim düzeltme gibi bir şey yapmak haddime değil ukalalık yapmak istemem demeyi kastetmiştim bu arada nick' den dolayı ismimi Kerem olarak tahmin etmişsiniz adım Cemal ustam tekrar saygılar.

A.kadir
20.10.2016, 17:46
hııım ok ustam şimdi anlaştık machina3d de öyle olabilir bende o cihazdan yok Next 2000 HD Minix Internet Machina da sarı tuş zaten başta yazdığım gibi yanlış anlaşılmak istemem derken sizin gibi ustaların dediğine karşı benim düzeltme gibi bir şey yapmak haddime değil ukalalık yapmak istemem demeyi kastetmiştim bu arada nick' den dolayı ismimi Kerem olarak tahmin etmişsiniz adım Cemal ustam tekrar saygılar.

estağfirullah ne demek ben machina3d ile aynıdır diye düşünüp yardımcı olayım dedim farklıymış demek sevgiler cemal kardeşim

k.ceem
20.10.2016, 17:49
estağfirullah ne demek ben machina3d ile aynıdır diye düşünüp yardımcı olayım dedim farklıymış demek sevgiler cemal kardeşim

sağol ustam sevgi saygı bizden.

Karbon
20.10.2016, 18:26
OK tuşuna basıp liste ekranında iken KIRMIZI tuş ile şifreli, şifresiz vb.. sıralama yapabiliyorsunuz,YEŞİL yuş ile alfabetik sıralama yapabilirsiniz, SARI tuş ile İsim Arayabilirsiniz, MAVİ tuş ile şifreleme sistemine göre sıralama yapabilirsiniz, PAUSE tuşu ile TP ( tranponder) yani frekansa göre kanal listeleme yapabilirsiniz. STOP tuşu ile yayıncı kuruluşa göre kanal listeleme yapabilirsiniz.

http://i.hizliresim.com/A3l7Dq.jpg

yilmaz43
20.10.2016, 18:32
Evet,doğrusu bu şekilde. İsimle Kanal arama SARI tuş - kanal adını yaz,tekrar sarı tuşa bas şeklinde. Teşekkür ederim arkadaşım.

yilmaz43
20.10.2016, 18:44
Ben bir şey daha sormak istiyorum. Softcam keyleri USB ile yükleyeceğimiz zaman (Softam kdb ve softcam key) ilgili bölümde verilen keylerden hangisini yükleyeceğiz? İyi çalışmalar...

k.ceem
20.10.2016, 18:49
Ben bir şey daha sormak istiyorum. Softcam keyleri USB ile yükleyeceğimiz zaman (Softam kdb ve softcam key) ilgili bölümde verilen keylerden hangisini yükleyeceğiz? İyi çalışmalar...

ben şahsen ikisini birden attım usb ye ikisini de yükleyebildim ama doğrusu nedir bilmiyorum yalnız Karbon ustamın anlatımında softcam key yükleyin diye yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Karbon
20.10.2016, 18:50

Softcam.key uzantılı dosya Biss, PowerVu, Tandberg ,Dcw, DRE Crypt keyleri güncellemek için kullanılıyor, Softcam.kdb uzantılı dosya da diğer şifreleme sistemlerini ( Viaccess, İrdeto, Nagra, conax, Seca, Cryptoworks) güncellemek için kullanılmaktadır.

yilmaz43
20.10.2016, 18:54
Doğru,Yazılım güncellemede sadece softcam var. Karbon ustanın dediği gibi ikisi de kullanılacak.Teşekkür ederim arkadaşım.

Karbon
20.10.2016, 18:57
Doğru,Yazılım güncellemede sadece softcam var. Teşekkür ederim arkadaşım.

İnternet üzerinden güncelleme bölümünde ayrıca Key Bilgileri güncelleme diye de bir bölüm var. softcam.kdb uzantılar için Key bilgileri güncelle kısmını ,
softcam.key uzantılı olanları güncellemek için Softcam güncelleme seçeneğini seçebilirsiniz.

can 52
20.10.2016, 19:57
Yaklaşık bir haftadır freeshare kanallar sarı renk olmasına rağmen açılmıyor. Çift tunerlide sorun yok.Neyi yanlış yapmış olablrim.Birde cccam server bölümüne 6 satır girdiğimde (free paylaşım) medya bölümü devre dışı kaldı.İptv, youtube, ve diğer medya bölümlerine bağlantı yapamadım.

muratt
20.10.2016, 21:53
Yaklaşık bir haftadır freeshare kanallar sarı renk olmasına rağmen açılmıyor. Çift tunerlide sorun yok.Neyi yanlış yapmış olablrim.Birde cccam server bölümüne 6 satır girdiğimde (free paylaşım) medya bölümü devre dışı kaldı.İptv, youtube, ve diğer medya bölümlerine bağlantı yapamadım.

Yazdığına göre, internet bağlantı ayarlarında bir sorun olabilir, tekrar bağlanmayı denemelisin.
İnternet bağlantı ayarları hakkında "Önemli" olarak belirtilen bölümlerde ayrıntılı ve bazılarında resimli olarak ta anlatılmış.

mehmet.clhh
25.10.2016, 12:19
Arkadaşlar Next 2000 HD TXT yazılar azerbeycan yazık bide tv 8 donmaları oluyor sizde bakarmısınız teşşekkürler dilerim

haydar1966
25.10.2016, 13:27
Arkadaşlar Next 2000 HD TXT yazılar azerbeycan yazık bide tv 8 donmaları oluyor sizde bakarmısınız teşşekkürler dilerim

Sevgili kardeşim çok kısa bir zaman diliminde yeni bir yazılım verilecek bu konularda zaten ayrıca TEST lere son sürat devam etmekteyim.Doğrudur zaman zaman bazı kanallarda o şekilde sıkıntılar yaşanmaktadır...

tomyblack
25.10.2016, 14:14
Yorumlardanda anlasildigi uzere yeni cikan cihazdada bazi noksanliklar var umarim en kisa zamanda yeni bir yazilim ile sorunlar giderilir cunku hakikaten her sene yeni bir cihaz uretmek kaliteyi, hizmeti yukselkmek anlami tasimali; yoksa her uretilen cihazda sorun olmasi firmayi belli olcude sikintiya sokacaktir. Kac yildir NEXT den baska cihaz satin almiyorum umarim kullanicilar magdur olmazlar, verdikleri paranin karsiligini alirlar.
Almayi dusunuyordum biraz daha bekleyip yeni bir cihaz dahami cikaracaklar yoksa uretilenlere gerekli onemimi verecekler ona gore bir yol cizecegim.

Sazan
25.10.2016, 19:38
Arkadaslar bir süredir siteyi inceliyom bu cihazdan almak istiyorum lakin kafan 2 şeyden dolayi karişti bir kusurlarla ilgili iki fiyattan kaynaklanan farkliliklar bu cihazi 190 ile 275 tl arasi farkli satiliyor cihazdaki bu fiyat neden kaynaklaniyor bir kisim uyeler cihazimeth eterken bir kisi surekli sikayet ediyor kafam iyice karisti ne is anlamiyorum bu fiyat farkida bundan dolayimi kaynakli

haydar1966
25.10.2016, 20:34
Arkadaslar bir süredir siteyi inceliyom bu cihazdan almak istiyorum lakin kafan 2 şeyden dolayi karişti bir kusurlarla ilgili iki fiyattan kaynaklanan farkliliklar bu cihazi 190 ile 275 tl arasi farkli satiliyor cihazdaki bu fiyat neden kaynaklaniyor bir kisim uyeler cihazimeth eterken bir kisi surekli sikayet ediyor kafam iyice karisti ne is anlamiyorum bu fiyat farkida bundan dolayimi kaynakli

Sevgili kardeşim öncelikle merhabalar cihaz piyasaya çıkalı çok kısa bir süre oldu dolayısı ile bazı eksikliklerin olabilmesi çok doğaldır.Gerek yazılım hatası olabilir gereksede kullanıcı hatalarından olabilir.Eğer tereddüt yaşarsanız belli bir zaman dilimi daha bekleyin sonrasında karar verirsiniz.Böylece ilerde canınızı sıkacak bir durumla karşılaşmamış olursunuz.

elcondor
25.10.2016, 22:37

Forumda sözü edilen sorunların giderildiğinden emin olunca hiç düşünmeden al derim. Kanal geçişleri, IPTV uygulamarı, görüntü kalitesi bakımından kendi kategorisinde şapka çıkarılacak bir cihaz olmuş. Hali hazırdaki sıkıntılar devam ettiği için şu an beklemede kalmanı öneririm. Ama takipte kal, çünkü yakın zamanda bir çözüm bulunacaktır. Şahsen yayın donması dışında bir sorun yaşamadım, kumandası 45 derece sağa ve sola tuttuğunda gayet iyi çekiyor. Zaten harici IR alıcısı olduğundan mecburen TV nin ön kısmına uygun bir yere monte edeceksin, bu yüzden çekmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Fiyat konusuna gelince, ben 219 TL (kargo ve KDV dahil) fiyata almıştım. Öyle pahalı satan fırsatçılara kanma sakın..

Sazan
28.10.2016, 01:27
bügün itibari ile bende 2000 ci oldum bugun sabah karakoyden wifisi ile birlikte temin ettim cihazi baskasi adina kesilmis 3 gun once alinip iade edilmis cihaz sabahdan beri kurcaliyorum hic bir sorunla karsilasmadim neden iade edilmis anlamak mumkun degil neyse cihaz iyi calisiyor bir kac seyi cozemedim 1.siraya cccama da satir yazdim newcam bolumunede yazdim iki satir bir birine karisti keske bu bolumu ayirsalar yoksa cok karisacak en sonunda farkli bi cccam yazdimda durumi duzelttim bu soruna bi el atilsa iyi olur

k.ceem
28.10.2016, 01:40
hayırlı olsun güle güle kullanın

haydar1966
28.10.2016, 01:44
bügün itibari ile bende 2000 ci oldum bugun sabah karakoyden wifisi ile birlikte temin ettim cihazi baskasi adina kesilmis 3 gun once alinip iade edilmis cihaz sabahdan beri kurcaliyorum hic bir sorunla karsilasmadim neden iade edilmis anlamak mumkun degil neyse cihaz iyi calisiyor bir kac seyi cozemedim 1.siraya cccama da satir yazdim newcam bolumunede yazdim iki satir bir birine karisti keske bu bolumu ayirsalar yoksa cok karisacak en sonunda farkli bi cccam yazdimda durumi duzelttim bu soruna bi el atilsa iyi olur

Sn.Arkadaşım öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim, anlamak istediğim bir şey var siz aynı andamı hem Ccam hemde Newcam girmeye çalıştınız.?.

dijimemo
28.10.2016, 01:50
Yazılan rakamlar tarafımdan silinmistir !

Sazan
28.10.2016, 11:30
haydar ustam sitede okuduklarima gore bu cihazin yazilim isleri ile ugrasan kisiyle bir baglantiniz var usta ilgililere iletirmisin mutlaka cccam. newcam bolumlerinin bir birinden ayrilmasi gerekiyor cihaz ilk siradaki ne ise sonrasindan geleni kullandirmiyor bendeki newcam da absat paketi yokmus kanallar yarim saat beklememe ragmen acilmadi new cami silip cihazdan kaldirip yerine cccam yazinca hemen acti annasiliyrki 2.siradaki ccam kullandirmiyor buna bir cozum gelmesi gerekiyor ayrica info barinda hangi serverin actigini gormemiz mumkun olursa burdan daha kolay annasilirdi eski minx lerde bu vardi oradan hangi serverin aktif oldugunu gorebiliyorduk bunlaro

Sazan
28.10.2016, 12:24
haydar usta ayni durum iks icinde soz konusu iks calistimmi camlar hic bir sekilde calismiyor ayrica tum kullanicilar mini bir test yapalim server duzeni bolumune birden fazla cam ekleyin eklediginiz camlar calisir olmasi lazim sonra kaydedip cikin tv ye gecin sonra tekrar menu server duzenine gelin 1. siradaki cami kapali yapip kaydedin kaydektikten sonra cikip her hangi bir sifreli kanala gelin acilsin kanal kanal uzerinden menu server duzenine gelin tekrar goreceksinizki az once kapattigimiz server kendiliginden acilmis durumda yani hic bir sekilde 1.siradaki kapatilmiyor bunada bir cozum gelmesi lazim bu testi yaparken iks bolumu kapali olmasi lazim yoksa annasilmiyor normal sartlarda 1.sira tamamen pasif olmasi lazimken cihaz kendi aktif ediyor. bunada bir cozum

Sazan
28.10.2016, 12:48
yukaridaki testi yapan arkadaslar sonucu yazarlarsa iyi olur sorun bendemi yoksa yazilim hatasimi var ciksin ortaya

haydar1966
28.10.2016, 14:59
haydar ustam sitede okuduklarima gore bu cihazin yazilim isleri ile ugrasan kisiyle bir baglantiniz var usta ilgililere iletirmisin mutlaka cccam. newcam bolumlerinin bir birinden ayrilmasi gerekiyor cihaz ilk siradaki ne ise sonrasindan geleni kullandirmiyor bendeki newcam da absat paketi yokmus kanallar yarim saat beklememe ragmen acilmadi new cami silip cihazdan kaldirip yerine cccam yazinca hemen acti annasiliyrki 2.siradaki ccam kullandirmiyor buna bir cozum gelmesi gerekiyor ayrica info barinda hangi serverin actigini gormemiz mumkun olursa burdan daha kolay annasilirdi eski minx lerde bu vardi oradan hangi serverin aktif oldugunu gorebiliyorduk bunlaro

haydar usta ayni durum iks icinde soz konusu iks calistimmi camlar hic bir sekilde calismiyor ayrica tum kullanicilar mini bir test yapalim server duzeni bolumune birden fazla cam ekleyin eklediginiz camlar calisir olmasi lazim sonra kaydedip cikin tv ye gecin sonra tekrar menu server duzenine gelin 1. siradaki cami kapali yapip kaydedin kaydektikten sonra cikip her hangi bir sifreli kanala gelin acilsin kanal kanal uzerinden menu server duzenine gelin tekrar goreceksinizki az once kapattigimiz server kendiliginden acilmis durumda yani hic bir sekilde 1.siradaki kapatilmiyor bunada bir cozum gelmesi lazim bu testi yaparken iks bolumu kapali olmasi lazim yoksa annasilmiyor normal sartlarda 1.sira tamamen pasif olmasi lazimken cihaz kendi aktif ediyor. bunada bir cozum

yukaridaki testi yapan arkadaslar sonucu yazarlarsa iyi olur sorun bendemi yoksa yazilim hatasimi var ciksin ortaya

Merhabalar kardeşim öncelikle hatırlatmak isterim siz şu an cihazı piyasaya ilk çıkan yazılımla kullanıyorsunuz.! Dolayısı ile bazı eksiklikler olması çok doğaldır.Çok kısa bir süre zarfında bu cihaz ile ilgili yeni bir yazılım verilecek çıktığında yüklersiniz ve izlenimlerinizi tekrar yazarsınız.Gerekli notlar alındı
ve üzerlerinde çalışılıyor...

Sazan
28.10.2016, 16:02
sagol usta ilgine boyle seyleri soylemek lazimki tetbir alinsin tesekurler

uydulife.tv
28.10.2016, 19:11
bence alacagın cıhaz pandora olsun

Musa24
31.10.2016, 21:46
Bende bu gün heyecanla kargodan cihazı alıp kurulum yaptım her şey bitti derken menüde işlem yaparken dondu kaldı. fişini çekip geri taktım maalesef 2 saniye açılıp geri kapanmaya başladı ve servise bıraktım. Bütün hevesim kursağımda kaldı anlayacağınız. ilk inlenimim herşey mükemmel gibiydi.

f12
31.10.2016, 22:04
Bende bu gün heyecanla kargodan cihazı alıp kurulum yaptım her şey bitti derken menüde işlem yaparken dondu kaldı. fişini çekip geri taktım maalesef 2 saniye açılıp geri kapanmaya başladı ve servise bıraktım. Bütün hevesim kursağımda kaldı anlayacağınız. ilk inlenimim herşey mükemmel gibiydi.

Geçmiş olsun bende cihazı almayı düşünürken ne yazık ki sorunlar çıkmaya başlıyor diğer kullanıcılarda böyle bir sorun olmadı menüde ne işlemi yapıyordunuz servis konuyla ilgili bilgilendirme yapmadı mı?

Musa24
31.10.2016, 23:42
Teşekkür ederim. Usb ile server ve iptv güncellemesi yapıyordum.

f12
01.11.2016, 00:16
Teşekkür ederim. Usb ile server ve iptv güncellemesi yapıyordum.

Konuları takip ediyorsanız 9 adet server yükleyince cihaz kendini kapatıyormuş sizede bu durum olmuş olabilir siz kaç adet server girmiştiniz

haydar1966
01.11.2016, 00:28
Konuları takip ediyorsanız 9 adet server yükleyince cihaz kendini kapatıyormuş sizede bu durum olmuş olabilir siz kaç adet server girmiştiniz

Bu kadar server ancak bizim gibi ÇILGINLARDA bulunur yoksa genelde taş çatlasa 4 ü geçmez verilen satırlar...

Musa24
01.11.2016, 00:43

Sanırım benim düstüğüm durum aynen Bu. Lisrede sayıyı cok görünce rahat davrandım. Cihazı yeni alınca detaylı forum incelemek yerine ana konulardan giriş yapmış oldun.bilgi için teşekkürler

Musa24
01.11.2016, 01:41
Bu kadar server ancak bizim gibi ÇILGINLARDA bulunur yoksa genelde taş çatlasa 4 ü geçmez verilen satırlar...
Hocam en saglam tecrübe yaşanarak öğrenilendir. bir daha 8'i geçmem. saygılar.

haydar1966
01.11.2016, 01:55
Hocam en saglam tecrübe yaşanarak öğrenilendir. bir daha 8'i geçmem. saygılar.

Şimdi az önce diğer konudada bu durum ile ilgili yazdım cihaz en fazla 7 satır kabul ediyor.! Sonrasında aynen çılgın gibi boot ediyor saniyelerle yarışarak 3 nolu seçenek ile ancak cihaz normale dönüyor.Şimdilik server bilgilerinde 10 adet var diye hiç kimse yüklenmesin yoksa cihazlar aynen boot eder durur...

Musa24
01.11.2016, 11:27
Haydar hocam öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Servisten Cihazı aldım dediginiz şekilde çaluşır hale getirdim. Saygılar

Sazan
01.11.2016, 11:37
dun iks bolumunde tarih kalkmisti sinirsiz oldu galiba iks ayrica cok fazla server yuklemenin bir manasi yok ne kadar az olursa cihaz okadar stabil calisir mumkunse 3 gecmeyin her server bir kapi demek bilmem anlata bildimmi yuksek performans bekliyorsaniz 3 gecmeyin

haydar1966
01.11.2016, 12:31
Haydar hocam öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Servisten Cihazı aldım dediginiz şekilde çaluşır hale getirdim. Saygılar

Rica ederim kardeşim cihazınızı güle güle kullanınız bir sıkıntınız olursa BİZLER buradayız...

octopusokan
02.11.2016, 01:10
yanlış oldu silinebilir

haydar1966
02.11.2016, 01:20
[QUOTE=octopusokan;81648]arkadaşlar cihazı kurcalarken bazı kanalları gizledim ancak nasıl açacağımı bulamadım. kanalları yeniden eklemeyi denedim eklendi ancak hala listede bulamıyorum. bu işlemi nasıl yaparız?

Selamlar arkadaşım öncelikle size yazacaklarımı bir uygulayın sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz...

1.Menü tuşu OK.
2.Ayarlar menüsündeki KULLANICI TERCİHLERİ ok.
3.Karşımıza gelen pencereden YETİŞKİN İÇERİK bölümüne gelin ve OK leyin.
4.Karşımıza gelen seçenek eğer Gizle ise bunu Göster olarak seçiyoruz( Eğer öyle ise zaten sıkıntı yok.) Sonra EXIT tuşuna basıyoruz gelen soruya EVET deyip menüden çıkıyoruz.
5.Sonra gizlenen kanalların yerinde olup olmadığına bakıyoruz eğer yine gelmemişlerse.
6.Normal bir kanal üzerine gelip izlemeye başlıyoruz ve hemen ardından.
7.Kumandanın OK tuşuna basıyoruz o halde iken kumandanın REC yani KAYIT tuşuna basıyoruz.Karşımıza gelen ŞİFRE yerine 1-2-3-4 yazıyoruz ve artık gizlenen kanalları görebiliyoruz...

k.ceem
02.11.2016, 01:45
arkadaşlar bu reklam erteleme özelliği sadece seyrettiğimiz uydular arasında işe yarıyor mesela türksatta bir kanal seyrederken adl reklam ertelemeye bastığımızda başka bir uydudan devam ederken süre sonunda adl bastığımız kanala geri dönmediğini keşfettim yada ben bilmiyordum.

haydar1966
02.11.2016, 01:52
arkadaşlar bu reklam erteleme özelliği sadece seyrettiğimiz uydular arasında işe yarıyor mesela türksatta bir kanal seyrederken adl reklam ertelemeye bastığımızda başka bir uydudan devam ederken süre sonunda adl bastığımız kanala geri dönmediğini keşfettim yada ben bilmiyordum.

Sevgili kardeşim doğrudur o özellik zaten uydular arası değil sadece tek bir uydudaki kanallar arasında çalışmaktadır.O özellik MACHİNA3-D serilerindede aynı şekilde çalışmaktadır.Bunun böyle olmasının nedeni MOTORLU sistem kullanan kullanıcıların mağdur olmaması içindir DOKTOR üstat bu konu hakkında bu şekilde açıklama yapmıştı.BİLGİNİZE.

atom4141
04.11.2016, 11:43
Karbon hocam next 2000 hd wifi'i tanımıyor Ralink 5370 wifimde yalnız kablolu bağlanıyor yazılım için emeği gecenre saygılar

Karbon
04.11.2016, 12:24
Karbon hocam next 2000 hd wifi'i tanımıyor Ralink 5370 wifimde yalnız kablolu bağlanıyor yazılım için emeği gecenre saygılar

RT7601 işlemcili antenli ve antensiz modeller uyumludur bu seri ile.

http://www.nextburada.com/next-ye-7601-usb-wifi-kablosuz-adaptor

Krizantem1903
04.11.2016, 19:48
arkadaşlar bu hotbird deki kanalların yarısına yakınında sinyalk yok deniyor.
taramamı yapayım.yoksa cccam dan dolayımı oluyor.
tarama yapsam cccama birşey olurmnu.
cccam ayarı bozulur diye tarama yapmaya korkuyorum.

haydar1966
04.11.2016, 20:07
arkadaşlar bu hotbird deki kanalların yarısına yakınında sinyalk yok deniyor.
taramamı yapayım.yoksa cccam dan dolayımı oluyor.
tarama yapsam cccama birşey olurmnu.
cccam ayarı bozulur diye tarama yapmaya korkuyorum.

Merhabalar size daha öncede yazmıştım cihazınızda sisteminize göre dayzek ayarlarınızı yaptınızmı.? Eğer onlar yapılmamışsa bu tür sorunlar olabilir tabii sinyaller tam geliyorsa çanaktan.! Bu işlerin Ccam ile bir ilgisi yoktur tarama yapmanızda hiç bir sıkıntı yoktur...

Krizantem1903
04.11.2016, 20:14
Merhabalar size daha öncede yazmıştım cihazınızda sisteminize göre dayzek ayarlarınızı yaptınızmı.? Eğer onlar yapılmamışsa bu tür sorunlar olabilir tabii sinyaller tam geliyorsa çanaktan.! Bu işlerin Ccam ile bir ilgisi yoktur tarama yapmanızda hiç bir sıkıntı yoktur...

afedersiniz sanırım dayzeg ayar bölümünü gözden kaçırdım.
o konuyu araştırayım ve nasıl yapıldığını öğrenip tekrar tarama yaptırayım ozaman.
teşekkür ederim

haydar1966
04.11.2016, 20:22
afedersiniz sanırım dayzeg ayar bölümünü gözden kaçırdım.
o konuyu araştırayım ve nasıl yapıldığını öğrenip tekrar tarama yaptırayım ozaman.
teşekkür ederim

Ayarlar menüsünde Uydu seçimleri menüsünde DİSCEQ SWİÇ bölümünde 1.0 olanı seçeceksiniz...( Genelde TÜRKSAT-1 HOTBİRD-2 seçilir.)

A.kadir
06.11.2016, 13:10
Bazen wifi bağlantıda sıkıntı oluyor her zaman değil. Bağlı gibi gözüküyor ama bağlanmıyor ancak wifi aparatı çıkartıp takınca normale dönüyor yada adaptörü çıkartıp takınca kablo ile bu gibi durumla karşılaşan varmıdır arkadaşlar