Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Sayısal Yayıncılık Teknolojilerinde Gelişmeler Semineri Antalya’da Gerçekleştirildi

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
Uydu Dünyası ve IP Media Dergileri 2012 bilgilendirme seminerlerine hız kesmeden devam ediyor. 2012 yılının dördüncü semineri 27 Haziran 2012 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi.

“Sayısal Yayıncılık Teknolojilerinde Gelişmeler” konulu eğitim etkinliği 27 Haziran 2012 tarihinde Antalya’da Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seminer; RTÜK, BTK gibi kamu kurumlarımızın yanında TETESFED, RATEM, TVYD, IPTV-DER gibi sektörün önemli meslek kuruluşlarının yanında AESOB (Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği), Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Antalya Elektronikçiler, Radyo Televizyon Tamircileri ve Malzeme Satıcıları Odası ile yerel medya tarafından da desteklenmiştir.

TV yayıncılığı sektöründe uydu, teknoloji, yayıncılık ve entegrasyon firmalarının katılımıyla gerçekleştirilen olan Sayısal Yayıncılık Teknolojilerinde Gelişmeler Semineri’ne Antalya ve çevre illerden katılımcılar oldu.

Farklı konular, yeni nesil iletişim teknolojileri ve fazlası...
Sayısal Yayıncılıkta Gelişmeler Semineri önemli konukları ve farklı konulardaki panelleriyle oldukça ilgi çekti.

Seminer, “Yakınsama Teknolojileri” oturumuyla açıldı
“Mobil İletişim / Bulut Platformu ve Bulut Teknolojileri, WEB TV / OTT TV / HBB TV / Smart TV, Uydudan Veri - Ses - Görüntü İletimi, Sayısal Karasal Yayıncılıkta Uydu Teknolojilerinin Önemi, Mobil Uydu Sistemleri ve İçeriğin Önemi” ilk panelin konu başlıklarını oluşturuyor. RATEM’den İdris Taş’ın başkanlığında gerçekleştirilen oturumda Süper Uydu’dan Hüseyin Çizmecioğlu, SES / Astra firmasından Ahmet Eren, Türksat’tan Nejat Döğer ve **** firmasından Derviş Gediklioğlu sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdiler.

“Headend Dağıtım Sistemleri” ana başlığı altında; “DVB-S (IF Dağıtım) / DVB-C (Qam Dağıtım) / DVB-T (Sayısal Karasal Yayın) / Kullanım Alanları / Tercih Nedenleri / Test ve Ölçümleme / Yeni Nesil Multiswitch Dağıtım Sistemleri” konuları işlendi. Uydu Dünyası ve IP Media Dergileri İmtiyaz Sahibi Süleyman Şahin’in başkanlığında yapılan oturumda D-Smart adına Aydın Taşdemir, Komsis adına Ali Tabakoğlu ile Selda Yılmaz ve Antes adına Feyyaz Ersoy yer aldılar.

Öğleden sonra “Fiber Optik Dağıtım Sistemleri” ve “IPTV Sistemleri” konulu oturumlar gerçekleşti. Bu oturumların başkanlığını Atıl Dijital’den Mesut Alparslan yaptı.

Üçüncü oturumda “Fiber Optik Dağıtım Nedir / Kullanım Alanları / Tercih Nedenleri / Fiber Optik Kablo / Fiber Optik Dağıtım Ekipmanları / Bağlantı / Ekleme / Sonlandırma / Test ve Ölçümleme” konuları Ber Telekomünikasyon’dan Filiz Uzun, Betasat’dan Ömer Mehdi Velioğlu ve IPTV-DER ile Protel adına Nedim Pala tarafından anlatılırken, son oturumda “Türkiye’de IPTV’nin Gelişimi / Belediyelerde, Otellerde Hastanelerde, AVM’lerde, Sitelerde IPTV Çözümleri” konuları TTNET’’den Musa Serdar Coşkun, Türk Telekom’dan Lokman Alagöz ve Betasat’dan Ömer Mehdi Velioğlu tarafından ele alındı.

2012 yılında İstanbul, Ankara ve Antalya’da yapılan Sayısal Yayıncılık Teknolojilerinde Gelişmeler Semineri’nin yakın zamanda İzmir ve Bursa’da da yapılması planlanmaktadır.

Seminerle ilgili sunumlara ve fotoğraflara www.uydudunyasi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme: