Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Gizli kanallar

hcakirak

0
Üye
15 Haz 2012
5
7
3
Merhaba minix hd' de kanalları gizlediğimizde p+ veya p- kullanarak ilerleyince sorun yok, ancak "ok" basınca açılan kanal listesinde bütün gizli kanallar görünüyor. O zamanda kanal gizlemenin bir anlamı kalmıyor. Örn. malum kanallar görünmesin istiyorum ama kanal listesi çıkınca hepsi görünüyor. Gizlenen kanallar mümkünse sadece menüden kanal listesine girilince görünsün. Birde FAV listelerine şifre konabilirse mükemmel olur. Ama hepsine değil. FAV listelerinin herhangi birine şifre konabilmeli. Dikkate alınması dileğiyle saygılar.

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
Merhaba minix hd' de kanalları gizlediğimizde p+ veya p- kullanarak ilerleyince sorun yok, ancak "ok" basınca açılan kanal listesinde bütün gizli kanallar görünüyor. O zamanda kanal gizlemenin bir anlamı kalmıyor. Örn. malum kanallar görünmesin istiyorum ama kanal listesi çıkınca hepsi görünüyor. Gizlenen kanallar mümkünse sadece menüden kanal listesine girilince görünsün. Birde FAV listelerine şifre konabilirse mükemmel olur. Ama hepsine değil. FAV listelerinin herhangi birine şifre konabilmeli. Dikkate alınması dileğiyle saygılar.

Bu dediğin kanal atlama özelliğidir. p+- tuşu ile gezinirken kanalı atlamaya yarar. Bütün ne kadar cihaz varsa hepsindede bu böyledir, hatta televizyonlardada bu böyledir kanalı başkasının izlemesini istemiyorsan kanalı kilitlersin şifreyle açılır. tabiki buna göre bi yazılım yapılırsa bu ekstra bir özellik olur. Bildiğim kadarıyla piyasada hiçbir cihazda kanalları gizle özelliği yok kanalı atla var. (Belki ismi gizle olarak geçiyor olabilir ama onun genel adı atladır.)

hcakirak

0
Üye
15 Haz 2012
5
7
3
Benim eski ********** cihazımda bile vardı. kanalı gizle dediğin zaman açılan kanal listesinde de görünmüyor. Gizlenmiş kanalları sadece menü işlemlerinden girince görebiliyosun. Bu öyle ahım şahım bi özellik değil. Dandik cihazlarda bile var. Kanal atlatmaktan değil gizlemekten bahsediyorum.