Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE - 18500 HD+PLUS New Menu Iptv & More ( 22.12.2012 Test Yazılımı )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
You can use this sw only with 18500hd+plus and 20000 model do not try it with old 18500hd model
During upgrading it gives wrong bin size but its ok accept it and continue to upgrading the sw

Only for testing purpose :)

New menu style
Google maps
Picasa
Dailymotion
Iptv
etc etc

mach1 siteden alıntıdır

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
788
93
Yazılımla ilgili bazı küçük notlar;

Cihaz açılış logosu değişmiş.

Hava durumu uygulaması çalışıyor.

Ana menüde takvim ve saat görülebiliyor.

Yazılımda menü tamamen değiştirilmiş.

kanal listesi görünümü değişmiş ve iki ayrı stilde kullanılabiliyor.

kanal listesi görünümünü "zoom" tuşu ile değiştirebilirsiniz.

"İnfo" tuşuna iki kez basıldığında kanalın günlük yayın akışı görülebiliyor.

Eksileri;

İptv uygulamasından çıkınca hd kanallarda görüntüde bozulma var, cihazı kumandadan kapatıp açınca düzeliyor ancak.

Motorlu çanak kullananlar usals modunda -2 dercelik bir sapma gördüm ben, motorlu çanağı olup usals modunda kullananlar mevcut yerel boylamı 2 derece düşük olarak girsin.

İptv bazı kanallarda ses problemi devam ediyor.

Son düzenleme:

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
ellerinize sağlık yüklemeyi nasıl yapacağız

uydu kendisi güncelleme yapmaz

Cihazınızı USB'den güncelleyebilmek için aşağıdaki adımları izleyiniz. + kanal listesi siliniyor

1-son yazılımını bilgisayarınıza indiriniz.2 - İndirilen Rar uzantılı dosya içinde dosyasını çıkartınız.
3 - Hiçbir klasör içine koymadan direkt olarak USB Taşınabilir Flash Disk içine kopyalayıp Uydu Alıcınıza takınız.
4 - Kumandanızdan MENÜ tuşuna basarak OK tuşunun yanındaki vol(+) tuşu ile Gereçler bölümüne geliniz.
5 - Buradan USB'den Güncelleme'yi seçiniz.
6 - Ardından açılan ekranda ayarları aşağıdaki gibi yapınız.
güncelleme modunu: yazılım+kanal listesi olarak
güncelleme dosyası: ****.abs
7 - Ayarları bu şekilde yaptıktan sonra Başlat üzerine tıklayınız.
8 - İçerik Yükleniyor yazısı gelecek ve sonra tekrar kumandanızdan OK tuşuna bastığınızda yüzde ilerlemeye başlayacaktır.
9 - Yüzde bittikten sonra Flash’a Yazılsın mı? ekranı gelecektir. Kumandanızdan OK tuşuna basıp Evet'i seçip tekrar OK tuşlayınız.
10 - Bu işlem bittikten sonra cihazınızın yazılımı güncel olacaktır.

@sampiyon üstadımıza emeğine saglık tesekkurlerımızle ...Bu uygularla yazılımınızı güvenle yükleyebilirsiniz...

sahin181

0
Üye
26 Şub 2012
23
0
1
afyonkarahisar
teşekkürler yüklemeyi yaptım...
Fakat önceki güncellemeden sonra ortaya çıkan bazı şifreli kanalları açar açmaz cihaz kendi kendine kapanıp açılma problemi bu yazılımda da devam ediyor, çözüm üretebilirmiyiz ustadlarım

dijitalist

0
Üye
18 Ara 2011
15
0
1
USB'den Yazılım+kanal listesi yükleme yaptım, Kanal listemde tüm kanallar var fakat "Sinyal yok" mesajı alıyorum, hiçbir kanal göstermiyor. Güncellemeden önce her şey normaldi. Anten ucunu receiver'dan çıkartıp tekrar takıyorum 2-3 sn. sonra kanal gösteriyor, bir alt ya da üst kanala geçiyorum. hepsi gidiyor, gösteren kanalda göstermez oluyor. Uydu listesinde Turksat 2A,3A E42.0 'ın sinyal şiddeti %24'e' Kalite de %10'a düşmüş.

<düzeldi> :) Güncellemeden sonra uydu PORT 1'e dönüyor, menüden PORT2'yi seçtim, Halloldu.
Bu arada yeni yazılımla NEXT bayağı ilerleme katetmiş, bilhassa EĞLENCE kategorisine bir çok yenilik gelmiş, Hava Durumu yenilenmiş, favori il hava durumu ve takvim/saat ana menüde görülebiliyor. Dailymotion, IPTV, Google Maps... bunların hepsi güzel gelişmeler. (youtube'da yakında düzeleceğine inanıyorum.) Yapımında, geliştirilmesinde, tasarımında emeği geçen herkese teşekkürler. :)

Son düzenleme:

Moktay42

0
Üye
17 Kas 2012
19
0
1
next twin diamonda bu yazılım olur mu?

bu yazılım sadece 18500 de mi geçerlidir yoksa next twin diamond marka cihazda sorunsuz çalışır mı?

gezegen3270

0
Üye
7 Kas 2012
25
0
1
@sampiyon üstadımıza emeğine saglık tesekkurlerımızle ...Bu uygularla yazılımınızı güvenle yükleyebilirsiniz...
kardeş bende ye 20000 cihaz var dediklerini aynen yapıyorum. (BIN boyutu uyuşmuyor yinede güncellemek istiyormusunuz diyor) buna evet mi dicem. neden böyle uyarı çıkıyor.

gezegen3270

0
Üye
7 Kas 2012
25
0
1
yazılımı yüklerken BIN boyutu uyuşmuyor diye uyarı veriyor bu ne demek oluyor. nasıl yüklücez. cihazım next ye 20000 hd. Yardımcı olursanız sevinirim.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
yazılımı yüklerken BIN boyutu uyuşmuyor diye uyarı veriyor bu ne demek oluyor. nasıl yüklücez. cihazım next ye 20000 hd. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yazılımı yükleyebilirsin sorun yok..
Hata mesajını görmezden gelip evet de ve cihaz tekrardan açılana kadar bekle..

Bu yazılım test yazılımı olduğu için dosya boyutu farklıdır..

ragibbulbul

0
Üye
20 May 2012
3
0
1
elinize sağlık güzel olmuş, kanal listesinin önceden yedeği alınırsa daha sonra yüklenebiliyor, birde kayıt yapılırken MP4 formatında kayıt yapma imkanımız varmı, cihazı ilk aldığımda TS -MP4 format seçebiliyordum ama ilk güncellemeden sonra o ayar gitti. yardımcı olabilirmisiniz.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,832
380
113
İstanbul
www.next.web.tr
Bu arada yazılımı sadece USB aracılığıyla yükleyebilirsiniz..

Seri port (RS232) den editör ile yükleme yapılamamaktadır.

Yazılım yükleme esnasında herhangi bir problem olupta cihazınız açılmazsa, Seri port ''RS232'' den Editör ile eski yazılımı atabilirsiniz..

22.12.2012 test yazılımını Editör görmüyo az önce denedim :)

Bu yazılım TEST amaçlı verilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...