Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-2000 Superplus Serisi Boot Modunda Yazılım Yükleme

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Boot modu kısaca normal yazılım atılamaması durumlarında yapılması gereken cihazı kurtarma prosedürü dür diyebiliriz.Sebebleri yanlış yazılım atma, yazılım atarken elektrik kesintisi ,başka sebeblerden normal yolla yazılım atılamaması vs vs durumlarında cihazını silinmeyen bölümündeki (cihazın sigortası diyebiliriz)yükleyiciye ulaşmak ve yazılım atılması.

Daha teknik açıklamayı yetkililer uygun görülürse yada yanlış yazdıysam düzeltebilirler.

Burada tarif edilen işlemleri yapabilmek için bilgisayar ve Rs 232 kablo gerekmektedir ve cihazınıza uygun yazılım usb den bu işlem yapılamıyor

attachment.php
attachment.php

1-Cihazımız kapalı yada fişten çekili rs232 kablomuz uydu cihazımıza takılı ve diğer ucu bilgisayarında com çıkışına takılı iken :)

kanal - yada aşağı tuşa basılı tutarak cihazımızı açıyoruz yada fişi takıyoruz.Dikkat kablo takılı değilken bağlantı kuramassınız :ehehe::ehehe:

attachment.php

Cihaz açılınca 0030 sonra 001c ve 1 yanıp söner sonra tuşu bırakabilirsiniz

2-STBLink
Yükleyiciyi indirerek(STBLink) STBLink ten com seçimi yapınız
attachment.php

Bilgisayarınızın com çıkışı kaç ise Editörün com çıkışı da baglantı için aynı olmak zorunda .

Bilgisayarınızda 1 com çıkışı varsa com 1 dir editör yani yükleyicideki com da 1 olmalıdır.

Bilgisayarınızda 2 tane com çıkışı varsa 1 yada 2 yi seçebilir fakat yükleyiciyide aynı yapmak çıkışı seçmek zorundasınız comu aynı olacak şekilde seçiyoruz com tereddüdünüz varsa sırayla deneyiniz baglantı saglanan dogru com seçimidir.

attachment.php

Doğru com seçimde bağlantı kurulur alttaki gibi baglatı olmassa com seçimlerinizi gözden geçiriniz.

attachment.php

3-Yazılım yüklemeden
attachment.php
boot mode

attachment.php

attachment.php

Cihazınıza uygun indiriniz(önemli bölümünde mevcuttur)Yazılımı gösteriyoruz zipliyse zipten çıkartılmalıdır yoksa görmez

attachment.php

attachment.php

attachment.php

recever ekranında da end yazar

İşlem bitmiştir cihazınızı kapatarak tekrar açınız

geçmiş olsun ama hala olmuyorsa
Aynı cihazdan bularak cihazdan cihaza deneyebilirsiniz

1-Yükleyici ve yüklenecek cihazı rs 232 ile birbirine bağlayınız cihazlar kapalı
2-Yükleyici cihazın power tuşuna basılı tutarak fişe takın
3-Yükleyici cihazın ekranında _ _H_ _yazar
4-Yüklenecek cihazı açınız

Kullanıcı bilgilerini atma

1-Yükleyici ve yüklenecek cihazı rs 232 ile birbirine bağlayınız cihazlar kapalı
2-Yükleyici cihazın kanal artı p+ tuşuna basılı tutarak fişe takın
3-Yükleyici cihazın ekranında _ _U_ _yazar
4-Yüklenecek cihazı açınız

Yinemi olmadı hiç uğraşmayın kafa da yormayınız direk servise müracat ediniz cihazınızı iyi günlerde kullanmak dileğiyle saygılar

Anlatım Sn @bigalı'dan alıntıdır.TEŞEKKÜRLER.

Son düzenleme:

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
benişm bir sorum vardı bu şekilde pcden yazılım atınca cihazdaki tüm yükedigim arka palanlar silinirmi cihazım bu arka planları atınca usb kayıt yaparken sorun çıkarıyor artık usb den en son yazılımı attım ama genede silinmedi arka palndaki resimler iyi çalışmalar

hotbord_34

0
Üye
23 Nis 2012
147
2
18
yükledim en son yazılım bot modunda ama düzelmedi hala ve cihazımı 2 sefer fabrika ayarların döndürdüm ama arka plandaki resimler silinmedi hala buda cihazda usb kayıt yapmıyor sorun oluyor kaç gündür yazıyorumama forumda cevap yazan olmuyor artık nedense uzman bey öel pm attım oda cevap yazmadı bana???

alp_21

0
Üye
12 Ara 2011
59
84
18
Sayın Üstat
Belki burası yeri olmayabilir ama, Next süper plusta kollu motor usals modunda nasıl kullanılır.?
saygılar

hexo

0
Üye
29 Ara 2012
47
2
8
usb ile bu işlemi yapma imkanı olurmu birde en son yazılımı nereden bulabilirim