Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

YouTube Milyoneri, 7.4 Milyon Dolar’ı Nasıl Kazandığını Açıkladı!

astra

0
Üye
16 Haz 2015
1,326
0
36
YouTube’un en çok kazanan fenomenleri listesinin başında yer alan PewDiePie, 7.4 milyon doları nasıl kazandığını açıkladı! Tüm ayrıntılarıyla... Felix Kjellberg yani namı değer PewDiePie, geçtiğimiz haftalarda Avrupa’nın en çok okunan gazetelerinde manşet olmuştu. Birçok sosyal ağ platformu gibi fenomenler çıkaran ve aldığı/yerleştirdiği reklamlar sayesinde üyelerinin büyük paralar kazanmasına imkan tanıyan YouTube, bir kanal sahibine bu zamana kadar yaklaşık 7.4 milyon dolar ödeme yaptı. Son yıllarda ülkemizde de popülerlik kazanan oyun oynarken videosunu çekip YouTube’daki kanalına yükleyen gamer’lar, yerleştirdikleri Google Adsense reklamları ile geleceklerini garanti altına alabiliyor hatta birkaç ülkemiz kullanıcısının, ailenin en büyük gelirine sahip olduğu için ailesine baktığı biliniyor.
Gelelim PewDiePie kanalının sahibine. Hakkında, çok kazandığı paylaşılan fakat paradan nefret ettiği öne sürülen Felix Kjellberg, YouTube kanalında bir soru-cevap yaptı. Kendisine gelen olumsuz veya kötü yorum/sorulara da cevap vermekten kaçınmayan YouTube fenomeni, “Hadi para hakkında konuşalım” adında bir de video paylaştı. 32.6 milyon kullanıcı sayısı ve toplamda 9 milyar izleme sayısına ulaşan fenomen, videonun başında “Parayı önemsemiyor değilim, sadece öne çıkmasını gereksiz buluyorum. İlk zamanlar yani 5 yıl önce üniversite okuyordum ve yurtta odamda eğlenceli videolar çekmeye çalışıyordum. Kullandığım donanımları şimdi görseniz, gülersiniz.” Cümlelerini paylaştı. “Birçok insan benim k*çımın üstünde oturduğum yerden para kazandığımı ve sadece bir monitörde oyunlara ve istatistiklere baktığımı sanıyor. Evet, kısmen durum böyle ama çok daha fazlası da var. Ben videolara başladığımda bu işi yapanlar vardı ama ben kimsenin izinden gitmedim, kendim olmaya çalıştım. Bunu başaran ben olmasaydım da başkası olacaktı zaten.” “Dünyada bir sıcak savaş devam ederken birinin videoda gülmesinin bu kadar para kazandırmasına şaşırıyorum; Ki bu işi daha iyi yapanlar da var iken!” diyen kullanıcıya, “Evet, neyden bahsettiğinizi biliyorum fakat yapabileceğim bir şey yok. Eğer daha iyi buluyorsanız onu izleyin defalarca, çünkü biz de böyle kazanıyor. Hayat bazen adil olamayabiliyor” cevabını verdi. Dilerseniz o video ile sizleri şimdi baş başa bırakalım. İyi Seyirler:

[video=youtube;zn0y3Opb8Wk]https://www.youtube.com/watch?v=zn0y3Opb8Wk[/video]