Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

STARBOX F16 HD CX (TKGS) Full HD Uydu Alıcı Özellikleri

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
STARBOX F16 HD CX (TKGS) Full HD Uydu Alıcı Özellikleri

88109356840905848502.JPG

STARBOX F16 HD CX Full HD Uydu Alıcı
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1354

ÖZELLİKLER
  • 667 MHz SUNPLUS SPHE1506C CPU
  • TKGS ( Türksat Otomatik Kanal Güncelleme Sistemi)
  • 8MB FLASH BELLEK / 512MB DDRII RAM
  • CA SMART KART OKUYUCU
  • BISS KOD ÇÖZME DESTEĞİ
  • 8000 TV & RADYO KANAL KAPASİTESİ
  • 4 DİGİT LED GÖSTERGELİ 260mm
  • MASA ÜSTÜ METAL KUTU
  • HDMI VE RCA (L/R/CVBS) ANALOG A/V ÇIKIŞ
  • OPTİK SPDIF ÇIKIŞ - DİJİTAL SES ÇIKIŞI
  • HD&SD KANAL VE MEDYA İÇERİKLERİ
  • USB AYGIT ÜZERİNDEN TV KANALLARINI KAYIT TİMESHİF FONKSİYONLARI
  • FARKLI FORMATTAKİ VİDEO VE MÜZİK DOSYALARINI OYNATMA RESİM SLAYT GÖSTERİMİ
  • USB AYGIT İLE YAZILIM GÜNCELLEME KANAL YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEYEBİLME
  • 1920x1080p, 1920x1080i , 1280x720 , 720x480 VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜK SEÇENEKLERİ

Merovingian

0
Özel Üye
15 Şub 2015
259
100
43
Hayırlı olsun. Max 100 TL'ye FULL HD cihaz isteyenler için güzel bir haber. FULL HD PVR , BISS çözme özelliği ve 512 MB DDRII Ram ile muadillerinin ötesinde gözüküyor.

alemim67

0
Üye
20 Eyl 2015
2
0
1
Selamlar iyi çalışmalar dilerim.STARBOX F16 HD CX Full HD Uydu Alıcısı aldım. Bİskeyler ne işe yarar softcam nedir hiç bir bilgim yok.Daha önce kablo tv kullanıyordum o yüzden yabancıyım bu konulara.Benim öğrenmek istediğim Star TV kanal D uydudan HD siz olarak izleniyor.Bu kanalları yazılımla yada key girerek paket satın almadan HD olarak izleme şansımız varmı. National Discovery gibi şifreli kanalları izleyebilmemiz mümkünmü. Cevaplar için şimdiden tşk.ler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Selamlar iyi çalışmalar dilerim.STARBOX F16 HD CX Full HD Uydu Alıcısı aldım. Bİskeyler ne işe yarar softcam nedir hiç bir bilgim yok.Daha önce kablo tv kullanıyordum o yüzden yabancıyım bu konulara.Benim öğrenmek istediğim Star TV kanal D uydudan HD siz olarak izleniyor.Bu kanalları yazılımla yada key girerek paket satın almadan HD olarak izleme şansımız varmı. National Discovery gibi şifreli kanalları izleyebilmemiz mümkünmü. Cevaplar için şimdiden tşk.ler

Merhabalar bakalım size yardımcı olabilecekmiyiz.!
1.BİSS key demek yayıncı kuruluşların kullanmakta olduğu bir şifreleme sistemidir.( Genellikle bu sistemde yayınlar izlenebilir.)
2.SOFTCAM demek çeşitli şifreleme sistemlerinde yayınların açılmasına yarayan harf ve sayı topluluğunun bir dosya olarak hazırlanmasıdır.
3.Maalesef Kanal-D ve Star HD yayınları kesinlikle yasal üyelik dışında izleyemezsiniz,kullanılan şifreleme sistemleri buna izin vermez.
4.Bu sorunuza gelince çeşitli uydulardaki BELGESEL kanalları genelde Ccam yani paylaşım ile izlenebilmektedir.Fakat Türksat takiler izlenememektedir.Tabii bunun için sahip olduğunuz cihazın Cccam ile uygun çalışabilir olması şarttır.Fakat cihazınız la bu yayınları izleyemezsiniz çünkü sadece BİSS desteği mevcuttur.

Tüccar

0
Üye
1 Eki 2015
1
0
1
Ben daha yeni aldım starbox f16 hd alıcıyı ama kanallar çok geç geliyor sinyal yok diyor sürekli biraz bekleyince kanallar geliyor sorun nerde cihazdamıdır acaba

akaraoz

0
Üye
22 Ocak 2016
9
0
1
Cihazda USB ile film (video) seyretmesiyle ilgili bir sorum var, hangi filmi denediysem neredeyse açmadı.
Cihaz hangi video türlerini destekliyor.
Yazılım ile bu video türleri çoğaltılabilir mi?
Ayrıca cihazın açıklamaları bölümünde satıcı tarafından "FARKLI FORMATTAKİ VİDEO VE MÜZİK DOSYALARI" diye geniş bir açıklama yapılıyor, bunlar hangi formatlardır belirtilirse tüketici açısında iyi olacaktır. Teşekkürler, saygılar

Son düzenleme:

akaraoz

0
Üye
22 Ocak 2016
9
0
1
Bir konu daha cihazın kullanım kılavuzunda menüde oyun sekmesi olduğu söyleniyor. Bendeki cihazda oyun hariç diğer menüler görülüyor.Yazılımla alakalı bir durum mudur? Teşekkürler

akaraoz

0
Üye
22 Ocak 2016
9
0
1
Ben daha yeni aldım starbox f16 hd alıcıyı ama kanallar çok geç geliyor sinyal yok diyor sürekli biraz bekleyince kanallar geliyor sorun nerde cihazdamıdır acaba

Bende cihazı yeni aldım. Aynen benim cihazda da geçişler yavaş fakat bunun kanallardaki görüntü kalitesi (HD) olması ile alakalı bir durum olarak tahmin ediyorum. Daha doğru bilgiliyi Teknik bilgiye sahip arkadaşlar verecektir Tabi ki :) selamlar, saygılar

akaraoz

0
Üye
22 Ocak 2016
9
0
1
Cihazda USB ile film (video) seyretmesiyle ilgili bir sorum var, hangi filmi denediysem neredeyse açmadı.
Cihaz hangi video türlerini destekliyor.
Yazılım ile bu video türleri çoğaltılabilir mi?
Ayrıca cihazın açıklamaları bölümünde satıcı tarafından "FARKLI FORMATTAKİ VİDEO VE MÜZİK DOSYALARI" diye geniş bir açıklama yapılıyor, bunlar hangi formatlardır belirtilirse tüketici açısında iyi olacaktır. Teşekkürler, saygılar

formda bu konuya cevap verebilecek bir abim var mıdır? saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Üst markaya güvendik, yanıldık galiba... Cihaz ile ilgili nereden bilgi alabiliriz bir onu söylese bari:)

Merhabalar elimizde maalesef bu cihazdan yok olsa idi şimdiye kadar çoktan cevap verilmişti bile.Elimizde olmayan bir cihaz hakkında kalkıpta diyemeyizki işte ne yazıyorsa odur diye.Bu FORUM olsun diğerleri olsun ancak elinde bu cihaz olupta kullananlar cevap verebilirler,fakat sizin sorunuz ise çok değişik bu cihazı tam olarak TEST etmeden kimse net bir bilgi veremez.! Bu konuda size en net bilgiyi verebilecek yer bence MERKEZ servistir açın telefon ve ne soracaksanız onlara sorun...Keşke size yardımcı olabilseydik ama her şey imkanlar doğrultusunda ne yazikki....

akaraoz

0
Üye
22 Ocak 2016
9
0
1
Merhabalar elimizde maalesef bu cihazdan yok olsa idi şimdiye kadar çoktan cevap verilmişti bile.Elimizde olmayan bir cihaz hakkında kalkıpta diyemeyizki işte ne yazıyorsa odur diye.Bu FORUM olsun diğerleri olsun ancak elinde bu cihaz olupta kullananlar cevap verebilirler,fakat sizin sorunuz ise çok değişik bu cihazı tam olarak TEST etmeden kimse net bir bilgi veremez.! Bu konuda size en net bilgiyi verebilecek yer bence MERKEZ servistir açın telefon ve ne soracaksanız onlara sorun...Keşke size yardımcı olabilseydik ama her şey imkanlar doğrultusunda ne yazikki....

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. Açık söyleyeyim benim kafamdaki algı bu formu Next&Next Star modere ediyor(yönetiyor) teknik olarak forum araclığıyla kullanıcılarına yardımcı olmaya çalışıyor gibi düşünüyordum. Sanırım yanlımışım özür dilerim. O nedneledir ki karşımda bir muhattap varmış gibi notlarımı sordum. Kusurum olmuş sa affola, saygılar

jemal17

0
Üye
29 Ağu 2012
1
0
1
Arkadaşlar Merhaba ,

Bu cihazı yeni aldım . Şampiyonlar ligi maçlarını İdmanAzerbeycanTv'den izliyordum ancak artık izleyemiyorum :S

Uydu özelliklerinde biss key var ama nasıl gireceğim bilgisi olan var mı ? Yada aynı sorunu yaşayan ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler .

İyi forumlar ..

mad3f0ru

0
Üye
28 Eyl 2016
27
0
1
Bende de starbox ın bu uydu alıcısından var. Benim sorum şu;

TKGS özelliği olduğundan ekranda "şu tarihli güncel liste" diye bilgi vermekte ancak dikkat ettiğimde bazı kanalların frekansları gittiği veya değiştiği veya yayın akışına son verildiği halde neden ilgili kanalın frekansı yayın gitmeden otomatik güncellenmiyor. Veya uydu alıcı kendi kendine belli zaman aralıkları ile "güncel liste" dediği halde neden yayını kesilen kanallar otomatik uydu alıcısından silinmiyor?

Bilmediğim birşey mi var yoksa aktif etmem gereken bir özelliği mi var.

Bu şekilde TKGS hiç bir işe yaramıyor malesef, sadece görüntü gibi..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Bende de starbox ın bu uydu alıcısından var. Benim sorum şu;

TKGS özelliği olduğundan ekranda "şu tarihli güncel liste" diye bilgi vermekte ancak dikkat ettiğimde bazı kanalların frekansları gittiği veya değiştiği veya yayın akışına son verildiği halde neden ilgili kanalın frekansı yayın gitmeden otomatik güncellenmiyor. Veya uydu alıcı kendi kendine belli zaman aralıkları ile "güncel liste" dediği halde neden yayını kesilen kanallar otomatik uydu alıcısından silinmiyor?

Bilmediğim birşey mi var yoksa aktif etmem gereken bir özelliği mi var.

Bu şekilde TKGS hiç bir işe yaramıyor malesef, sadece görüntü gibi..

http://www.next.web.tr/showthread.php/4361-Türksat-Kanal-Güncelleme-Sistemi-(-TKGS)-Nedir.html