Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

eve sinyal gelmemesi

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
arkadaşlar bugun eve ayara gittim ev yeni başka oturanlar var onlarda sorun yok uydu sistemi merkezi eve gelen kabloyu kontrol ettim sinyal yok sonra sonra eve gelen guattın orda kablolar odalara ayrılıyor odalara giden kabloları tek tek buldum santralden gelen 2 kablo var onlara sinyal gelip gelmedigine baktım 2 kaployada sinyal gelmiyor sonra bili bili kablo bulucuyla santraldeki ucları hepsini söküp tek tek hangi kablo diye aradım hic birinde daireye giden kabloyu bulamadım nedendir elektirikci yarıdamı bırakmış olabilir veya 2 ayrı kablo 2 si birden zarar göre bilirmi cok ugraştım ama evden santrale giden kabloyu bulamadım daha yeni 230 tl verip bili bili kablo bulucu aldım geyette güzel kabloları buluyor arkadaşlar ne yapmam lazım yeni uydu kablosunu ben cakamam ne önerirsiniz cok daha tecrübeli arkadaşlar var burda saygılarımla teşekkür ederim NOT TV YENİ ALMİŞ ŞU ANA KADAR TV OLMADIGINDAN SİNYALİ VARMI YOK ANLAŞILMAMIŞ BENİ CAGIRDI SORUN ÜSTTE ANLATTIGIM GİBİ yazıyı not olarak büyük yazdım biligi amaclı

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
496
64
28
Trabzon
ikisinin birden zarar görmesi düşük ihtimal yani diyeceğim o ki elektrikçi kabloları baştan savma döşemiş olabilir yarıda bırakma ihtimali kuvvetle muhtemel çünkü santralden daireye gelen hatta elinizdeki mevcut cihazınızla kablo hattı bulamadıysanız dediğim gibi bu olasılık daha fazla

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,141
113
İstanbul
Merhabalar mesajınızda kabloları bili bili ile aradığınızı yazıyorsunuz. Maalesef bili bililer santrale giden toptan bir sürü kablo olduğu için işe yaramaz. Size tavsiyem dairedeki 2 kablonun ucunu kısa devre yapın ve o uçları yukarıda santrale giden uçları tek tek çıkarıp denemeniz ve bulmanız gerekiyor. Büyük ihtimal bulacaksınız işte o zamam santralin çıkış portlarını kontrol edin bakalım durum ne gösterecek. Eğerki uydu bulucuda kısa devre uyarısı alamazsınız işte o zaman daireden santrale giden kablo arızalı demektir.

Son düzenleme:

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
Cevap yazan arkadaslara teşekkür ederim evet kısa devre yaparak kabloyu buldum ama kablo santrale girmemiş kabloyu ceken elektirikci boşlukta kısa bırakmış zor buldum 2 kabloda ordaydı ekleme yaparak sabtrale taktım düzeldi elektirikci hatası varmış