Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo Plus 07.06.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Minix HD Amigo Plus 07.06.2016 Tarihli Test Yazılımı

Yazılım Notları:

Kod:
- Manuel kanal aramadaki polarizasyon sorunu düzeltildi.
- Seçili kanalları silme eklendi.
- XTREAM Ayarlarını M3U yada CFG dosyası olarak USB ile yükleme eklendi.
- IPTV kanal numarasını ön panelde yazma eklendi.
- Sistem iyileştirmeleri yapıldı.

Ekli dosyalar

• Next_MinixHD_AmigoPlus_07062016.zip
    7.1 MB · Görüntüleme: 201

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
m3u yükleme ihtiyacımı vardı eklediler zaten bilgileri girince kendisi oto yükleme yapıyor. Bu müzik dinlerken sesi biraz daha açmaya benziyor mehteran yürüyüşü gibi 2 ileri bir geri :D
bence diğer amigo ya getirselerdi bu özelliği çok daha yerinde olurdu xtream özelliği eklenmiyor madem m3u olaydı yerinde olurdu gerekli yerlere yazdık ama yanıt yok destek bitti anlaşılan

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Doktor ustaya ilettiğim birçok hata düzeltilmiş. Özellikle polarite sorununun çözülmesi sevindirici lâkin bazı hatalar hâlen düzeltilmediği gibi yeni hatalarda geldi.
Örneğin HD olamayan MPEG4 yayını kanal listesinde HD olarak gözükmesine karşın, info barda SD olduğu yazıyor. Yani kanal listesindeki bilgi ile info bardaki bilgiler birbirinden tutarsız.Çocuk kilidinde sadece 0000 şifresi kabul ediliyor. Diğer hiçbir şifreyi kabul etmiyor. (Bu hata bir önceki yazılımda da mevcuttu.doktor ustaya iletmeme karşın yeni yazılımda düzeltilmemiş)
Bunun yanında doktor ustaya ilettiğim birçok Türkçe sorunu düzeltilmiş.Kanal düzenlemede "hepsini sil" ve "seçili kanalı sil" gibi ama yine kanal düzenleme menüsünde bulunan kanal kilitleme seçeneğini düzeltmemişler.(kanal kilit kısmını iletmemiştim.Koskoca Koreli Mühendis ekibi bakar diye tahmin etmiştim.Hata yapmışım)
Bunun yanında kanalı yeniden adlandırma menüsünde bir önceki yazılımda sağlam olan kısmı bu yazılımda bozmuşlar. Harfin üzerindeyken sarı renkte çerçeve ile belirtilmişken bu yazılımda bunu kaldırıp resimdeki gibi saçma sapan birşey koymuşlar. Resimde de görüldü gibi harfin üzerine geldiğimde "Siyah" renkte alttan aynı harf çıkıyor ama başka harfe geçtiğimde bir önceki siyahlık gitmiyor. Sözün bittiği yer yani buna daha fazla yorum yapmak istemiyorum.
DLNA sisteminde de hataya rastladım. Bir önceki yazılımda sorunsuz çalışan sistem bu yazılım ile diğer cihazlarla bağlantı kuramıyor. DLNA'dan çıkmak istediğimde de siyah ekranda kalıyor ve cihazı kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Bir önceki yazılımda sorunsuz çalışan bu sistemden ne istediler anlamış değilim. Yarın gündüz tekrar bu sistemi test edeceğim. Bunun yanı sıra Hava Durumu tamamen fiyasko.Ağ hatası uyarısı veriyor ve hava tahminlerini göstermiyor. Kısaca Next'in pişmanlık olduğunu birkez daha şahit oldum.
l1jy5l.jpg

DJ2Rvz.jpg

B2P03v.jpg

Son düzenleme:

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
DLNA sistemini bugün tekrardan denedim. Önceki yazılımdaki gibi sorunsuz bir şekilde malesef çalışmıyor. 300Mbps'lik modemde videolar donuyor. Videodan çıkmak istedimde siyah ekranda kalıyor ve cihazı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Yazık ediyorlar cihaza. Bir önceki yazılıma dönsem, bu sefer de polarite sorunu var. Polariteler doğru göstermediği için şifreli kanallarda açmıyor. İki ucu *oklu deynek anlayacağınız. Hepsini tek tek değiştirmem gerekiyor şifrelerin. Ne desek de boş ya neyse...

volkan072

0
Üye
29 Ocak 2012
40
1
8
selamu aleykum sevgili arkadaşlar uyududaki mevcut kanal listesini flasha nasıl yedekliyecem ve bilgisayarda editlemek istiyorum.. bu konı hakında bana bilgi verirmisiniz...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
selamu aleykum sevgili arkadaşlar uyududaki mevcut kanal listesini flasha nasıl yedekliyecem ve bilgisayarda editlemek istiyorum.. bu konı hakında bana bilgi verirmisiniz...
Menü-Ayarlar-Güncelleme.-Kanal Listesi Yükle gelen bölümde usb diskinizi seçip kumandadan mavi tuşa basın. Kanal listesi usb diske kaydedilir. USB diste .SERVICE uzantılı kanal listesini görürsünüz.

volkan072

0
Üye
29 Ocak 2012
40
1
8
ilginiz için teşekürler ancan neden bukadar saklı onu anlamadım..
ayrıca bilgisayardan nasıl editleyecem ?

Son düzenleme:

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
sezgin2 ben daha öncede amigo puls kanal gecişlerde kilitlenme mevcuttu kilitlenme devam ediyormu 23 nisanda aldım15 gün kullandım şu anda atıl durumda machina 3d ve wetek cihazlara bakıyorum yeni yazılımla hata düzeltilmişmi.yeni yazılımı yükleyeyimmi

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
sezgin2 ben daha öncede amigo puls kanal gecişlerde kilitlenme mevcuttu kilitlenme devam ediyormu 23 nisanda aldım15 gün kullandım şu anda atıl durumda machina 3d ve wetek cihazlara bakıyorum yeni yazılımla hata düzeltilmişmi.yeni yazılımı yükleyeyimmi

donma problemi Kanan geçişlerinde değil, bazı şifreli kanallar arasında geçişte yaşanan bir problemdi. Yeni yaIlım elbetteki daha iyi. Uzun süredir ben donma yaşamadım. Dün çıkan son yazılımı halen test ediyorum. Kanallarda donma problemi olmadı.

msonmez16

0
Üye
14 Haz 2015
184
88
28
BURSA
sezgin2 kardeş bende kanal gecişlerde cihaz kilitleniyor kumanda devredışı işlem yapmayor ceryan fişini sök tak devam kanal deyişiminde tuşa 2 kere bas yine kilitlenme canıma tak etti söktüm attım yeni yazılımla düzelecek dendi hoca efendilerde ondan sordum deyişiklik varmı diye selamlar

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
sezgin2 kardeş bende kanal gecişlerde cihaz kilitleniyor kumanda devredışı işlem yapmayor ceryan fişini sök tak devam kanal deyişiminde tuşa 2 kere bas yine kilitlenme canıma tak etti söktüm attım yeni yazılımla düzelecek dendi hoca efendilerde ondan sordum deyişiklik varmı diye selamlar

Belki donanımsal bişey vardır. Yeni yazılımı at bi dene bakalım

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Sezgin kardeş yeni aldığım minik amigo plus a elle girdiğim bazı İPler açmıyor .Oysa aynı İP leri minik amigo hd ye giriyorum onda sorun yok .İPleri açıyor sebebi ne olabilir.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sezgin kardeş yeni aldığım minik amigo plus a elle girdiğim bazı İPler açmıyor .Oysa aynı İP leri minik amigo hd ye giriyorum onda sorun yok .İPleri açıyor sebebi ne olabilir.

Uzantılarından kaynaklanıyor olabilir ama ben birçok uzantılı IPTV'yi izliyorum Amigo Plus'da. Çalışmayan linkleri bi gönderin kontrol edeyim isterseniz.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Sezgin kardeş ipleri blok mesajla yolladım. bak bakalım 2 cihaz arasında farklarmı var.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
94
28
Sezgin kardeş sende aynı İP lerin minik amigo hd açması yeni çıkan minik amigo plusta açmamasını neye bağlıyorsun. İstersen bu konuyu sayın hocam KARBON bey e bir iletelim çünkü benim kafam takıldı. Neden dersen bizim minik amigo hd ye 2016 ylında herhangi bir yazılım desteği gelmedi . Yeni piyasaya çıkan ve yeni yazılım destekleriylede desteklenen bir cihaz olan nex minik amigo plusta bu İP ler açmıyor.Yani ileri gideceğimiz yerde geri kalıyoruz. Belki bu konuda diğer ustalarımızında değerli yorumlarını almış oluruz. Sen istersen bu konuyu sitede bir paylaşıver.Gelen yorumlara bir bakalımda kafamız rahat etsin. Çünkü yeni çıkan nex minik amigo cıhazı yeni yazılım desteği var diye aldım. SELAMLAR...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...