PDA

Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Next minix HD Serileri Kayıt & HDD Konuları Hk. (Başka Konu Açmayınız)

Noyan
01-10-2011, 16:30
Cihazım 160 gb 3.5 inç. harici diskimi taktığımda tanımıyor. 4 gb'lık usb flash belleğimde bir sorun yok. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Not: Harici diskim ikiye bölünmüş durumda.. (Fat32 ve Ntfs)

smyael
01-10-2011, 20:45
benimde seagate 1tb 4e bölünmüş diskimi tanımadı.. aynı cihazı lcd tv tanıyor.. zannedersem bölümlenmiş hddleri tanımıyor cihaz..

Noyan
02-10-2011, 11:12
Eğer tahmin ettiğiniz gibiyse vay halimize :) yine bilgisayara döneceğiz film izlemek için...

Noyan
02-10-2011, 16:38
Tek parça haline getirip Fat32 çevirdim tanımadı, NTFS çevirdim yine tanımadı. Ne yaptıysam olmadı..Yine tanımıyor yine tanımıyor..

nextservis
11-10-2011, 13:35
Cihazım 160 gb 3.5 inç. harici diskimi taktığımda tanımıyor. 4 gb'lık usb flash belleğimde bir sorun yok. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Not: Harici diskim ikiye bölünmüş durumda.. (Fat32 ve Ntfs)

Kullanılan üründe NTFS formatı ile biçimlendirildiğinde tarafımızdan yapılan testlerde hata görülmemiiştir.Ekte olan resimde 500GB HDD usb tanımlanmış bilgisi görülmektedir.

Noyan
15-10-2011, 17:06
Acaba denediğiniz HDD 3.5 inçlik adaptörlü olandan mı? 650 gb 2.5 inç'lik harici HDD'yi taktığımda bir sorun yok. Ama dediğim gibi 3.5 inçlik adaptörlü Harici HDD2yi görmüyor.

arda efeli
02-11-2011, 18:50
1-next minix hd kayıt yaparken sadece tp listesindeki kanallar görünüyor (tüm kanal liste görünmüyor) 2-usb dvd rib filmini (avi dvd rib)oynatmıyor bazı avileri oynatıyor yardım....

Karbon
02-11-2011, 20:39
Cihazda tek tuner olduğundan kayıt sırasında hangi frekanstaki kanalı kaydediyorsanız, sadece o frekansta yayın yapan diğer kanalları seyredebilirsiniz,tüm tek tunerli cihazlar böyledir.

fikotr74
19-01-2012, 01:18
http://img717.imageshack.us/img717/339/19012012.jpg

iyi günler Next Minix HD aldım iki sorunum var .

birinci PVR Ayarlarında PS / TS AYARI ÇIKMIYOR. YAZILIMIDA GÜNCELLEDİM(1.18) GENE kullanma kılavuzunda PS /TS AYARI yazıyor ama benim cihazda PS /TS AYARI ÇIKMAZ OLDU ARTIK. SD YAYINLARI MPEG OLARAK KAYDETMEK İSTİYORUM. TS KAYDETMESİNİ İSTEMİYORUM
MENÜDE PS TS AYARINI NASIL ÇIKARABİLİRMİM BU KONUDA BİR YARDIMINIZ OLABİLİRMİ ?

İKİNCİSİ BU CİHAZDAN KENDİ HAZIRLADIĞIMIZ KANAL VE KEY LİSTELERİNİ (RS 232 TO ST JACK kablo ile) ALABİLİYORMUYUZ. TARİf EDEN BİR YERde BULAMADIM. BU İKİ KONUDA yardımcı olabilirmisiniz . YARDIMIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

fikotr74
19-01-2012, 23:09
http://img337.imageshack.us/img337/3646/19012012001.jpg

TİMER DA Bulabildim de . anladığım kadarı ile Yeni Yazılımda dahada geliştirilip , kanala göre TS / PS Seçme opsiyonu eklenmiş. çok süper bir düşünce . bravo next diyorum. işte yazılım işte arge. yalnız Genel direkt kayıtda ps / ts seçimini nasıl yapabiliriz. onuda bulabilsem :(

fikotr74
20-01-2012, 01:55
http://img717.imageshack.us/img717/339/19012012.jpg

üstteki hatanın 16.11.2011 ve 11.10.2011 yazılımlarından kaynaklandığı kesin

http://img16.imageshack.us/img16/9076/psts.jpg

19.08.2011 yazılımı ile TS / PS Ayarı çıkıyor lakin. bu eski yazılımdada st-by da saat ilerlememe sorunları mevcut.
Acaba minix hd için bu hatası giderilmiş yeni Yazılımlar verilecekmi ?

aragornilti
24-01-2012, 13:05
http://img337.imageshack.us/img337/3646/19012012001.jpg

TİMER DA Bulabildim de . anladığım kadarı ile Yeni Yazılımda dahada geliştirilip , kanala göre TS / PS Seçme opsiyonu eklenmiş. çok süper bir düşünce . bravo next diyorum. işte yazılım işte arge. yalnız Genel direkt kayıtda ps / ts seçimini nasıl yapabiliriz. onuda bulabilsem :(

Burada TS veya PS kayıt seçeneği var fakat kayıt tamamıyla TS olarak gerçekleşmekte. PS kayıt seçilse dahi. Bunun ilerideki yazılımlarda düzeltilmesi gerekir diye düşünüyorum.

oktay71
24-01-2012, 13:36
kayıt yaparken başka bi kanalı izleyemiyoruz. bu alıcının özelliğimi yoksa bir problemmi var.

Karbon
24-01-2012, 13:48
kayıt yaparken başka bi kanalı izleyemiyoruz. bu alıcının özelliğimi yoksa bir problemmi var.

http://www.next.web.tr/forum/showpost.php?p=238&postcount=2

oktay71
24-01-2012, 17:41
sinir bozucu bi özellik

tevfikak
10-02-2012, 11:00
benim flash diski de tanımadı
1 gb usb flash diskim ile fat- fat32- ntfs hepsini denedim ama olmadı yazılımla ilgili bir şey olabilirmi acaba

Noyan
12-02-2012, 17:08
Sonunda sorunu buldum, cihaz adaptörlü hdd'leri (3.5 inç) tanımıyor. 550 gb 2.5 inçlik hdd aldım.Şimdi rahatça istediğimi izliyorum.

baymantik
18-02-2012, 01:37
Merhaba arkadaşlar...
Hotbirdden kaydını yaptığım şifreli, şifresiz, HD, SD kanalların hepsini tekrar cihaz üzerinden oynatarak TV de seyredebiliyorum.
Ancak sadece şifresiz SD ve şifresiz HD kanalların haricindeki yaptığım kayıtların hiç birini bilgisayarımda izleyemiyorum. En son güncellenmiş kodekler yüklü ve çoğu medya player da yüklü durumda. 1920*1080 HD filmleri akıcı bir şekilde bilgisayarım gösterebiliyor.
Yani serverla açık olan kanalların kayıtları bilgisayarda açılmıyor.
Bir de kayıt dosyasına format factory programı vasıtasıyla baktığımda hem video hem de sesin encrypted yani şifreli olduğunu gördüm.
Bu durum, bende şöyle bir fikir oluşturdu. Acaba cihaz yazılımında, şifreli kanal kayıtlarının cihazdan başka bir yerde seyredilmemesi için bir koruma vs. konulmuş olabilir mi?
Arkadaşlardan ve ustalardan cevap bekliyorum, teşekkürler...

baymantik
19-02-2012, 20:20
Arkadaşlar bu sorunu yaşayan yok mu? Bir zahmet cevap bekliyorum...

barakuda_34
05-03-2012, 07:46
bende 4 gb kingston usb bellek var.cihaz görmüyor ne yapmak lazım? çözen var mı arkadaşlar....

Karbon
05-03-2012, 08:05
bende 4 gb kingston usb bellek var.cihaz görmüyor ne yapmak lazım? çözen var mı arkadaşlar....

Fat32 olarak tekrar biçimlendirip deneyiniz.

Kolay gelsin.

kaya
05-03-2012, 09:23
Bende 8 gb flash bellek,samsung 329 gb harici hard disk ,ayrıca iomega 1 tb harici hard disk li hd media player var hiç birinde bir sorun yaşamadım. Panasonic tm 700 full hd kamera çekimlerimi bilem sorunsuz izliyorum.Çok memnunum hata iomega hd mediaplayer den daha iyi.
Acaba ileriki yazılımlarda picasa ,google earth gibi özellikler eklenemezmi süper olurdu..

extension
05-03-2012, 20:46
Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Benim sorunum kayıt yaparken diğer bütün kanalların kaybolması.
KAYIT BİTİNCE KANALLAR GERİ GELİYOR.

vAR MI BİR ÇÖZÜMÜ OLAN..

Karbon
05-03-2012, 21:19
Kanalların kaybolmasından kastınız, kayıt sırasında bu kanalları izlemek için seçim yapamamaksa,kayıt sırasında sadece aynı frekansta bulunan kanalları seyredebilirsiz.tüm tek tunerli cihazlarda bu şekildedir.

tahsin43
12-03-2012, 14:44
evet dostum aynı sorunu bende yaşıyorum .bekliyoruz ustalar bu konuda heralde yakında yazılımla düzeltirler.sabırsızlıkla beklemeye devam diyorum.yani bu duruma kahroluyorum.düzelmezse başka bir cihaz alacam. güzelim hecdi kayıtları arşivleyemiyorum .ona yanıyorum."000.ts" isimli bir görüntü dosyası var ve bunu açamıyorum
Next Minix HD cihazım şifreli kanaldan yaptıgımız kayıtlar bilgisayar ortamında neden çalışmıyor. acaba bu konuda destek alabilirmiyim siz degerli dostlarımdan. denedim terete hecdi kanalını kaydettim pc de sorunsuz çalıştı . ama 7 derecededeki şifreli kanald yi kaydettim pc de çalışmadı. ama cihaz kendi üzerinden gösteriyor aynı şifreli kanaldan yaptıgı kaydı sadece pc üzerinden çalışmıyor bu neden olur

tahsin43
12-03-2012, 14:48
ben 2 tarabaytı taktım sorunsuz gördü

idris2727
28-03-2012, 00:40
canlı yayın kayıt yapmak isterken pause tuşuna basıyorum
ekran donuyo ama yayın arka planda devam ediyo
kayıt yapmıyo
usb 4 gb takılı

asmen987
28-04-2012, 20:51
Yardım...
Flash beleği Tv ye (LG LW4500) ye takınca MP4 olan 3D filmi gösteriyor.
Minix e takınca MP4 veya MKV filmi 3D olarak (filmler orjinal 3D) oynatmıyor...:confused:

hedef2010
17-05-2012, 21:13
Next Minx HD de kayıtta arkadaşın dediği gibi "000.ts" uzantılı yüklüyor ve bu uzantılı dosyayı bilgisayar ortamında seyredemiyorum... başka bir formatta (uzantıda) nasıl yükleme yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

tahsin43
18-05-2012, 09:36
Next Minx HD de kayıtta arkadaşın dediği gibi "000.ts" uzantılı yüklüyor ve bu uzantılı dosyayı bilgisayar ortamında seyredemiyorum... başka bir formatta (uzantıda) nasıl yükleme yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

hiç boşuna ugraşma bu sorunla ilgili elinden hiç bişey gelmez .artık bende umudumu yitirmek üzereyim tam üç aydır bu konu üzerinde yogunlaştım ama malesef şu anakadar hiçbir cevap alamadım sayılır .belki bu cihazı üretenler bu forumu takip ediyorlarsa yeni bir yazılım geliştirip sorunu çözerler diye hatta forumda bir bu konuyla alakalı birde topik actım istersen sende vu cihazla ilgili istek ve dileklerini buraya http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=1094 yazabilirsin belki insafa gelip bu sorunumuzu çözerler.zaten çözülmezse sırf bundan dolayı yeni bir hecdi cihaz alacam .ama bu next markalı olmayacak .üçayda bu sorun çözülmezmi yahu .yada deseler kesinlikle bu sorun yazılımla filan çözülmez bizde umutla bekleyip durmayız demi ya onuda demiyorlar .yani senin anlıyacan durum bu.

hedef2010
19-05-2012, 10:51
değerli arkadaşım bilgin için teşekkürler, fakat 1999 yılından bu yana next kullanıyorum hiçbir problemim olmadı, yazılım konusunda olsun bilgi konusunda olsun... inşallah bu bu kayıt formatı konusunda da bir adım ileriye giderler. Gördüğüm kadarıyla bayağı ilerleme var, HD cihazda küçük olmasına rağmen süper özellikler mevcut... Emeği geçenlere teşekkür eder. kayıtlanma formatı konusunda da ilgilenilirse çok memnun kalacağım. Saygılar.

hdengin
21-05-2012, 19:54
Kayıt yapamıyorum? REC tuşuna basınca "Limit: CAN not record!" yazısı çıkıyor.
Halbuki HDD bağlı ve içindeki medyaları oynatabiliyorum, ayrıca HDD içinde 36 GB boşluk var. Neden kayıt yapmıyor?
Bu sorun 1,5 TB lık seagate HDD için geçerli. Ayrıca içindeki alidrv dosyalarını temizledim, REC tuşuna basınca NO PARTION diyor, halbuki HDD içindeki medyaları görüyor ve çalışıyor.

8GB lık USB flash bellekte kayıt yapıyor, sorun yok.

1TB lık Iomega HDD takıyorum, 205 GB boşluk olmasına rağmen tam dolu gözüküyor ve kayıt yapmıyor. (space too low for action)
Bu harddisk için "güvenli çıkarın" yapıyorum güvenli çıkarır çıkarmaz harddiski tekrar görüyor. :p

Kafam karıştı.

coolman33
22-05-2012, 06:43
hdd ve flas belleğin formatları aynımı(fat32)?

hdengin
22-05-2012, 15:53
Flash bellek FAT32 diğer büyük olan harddiskler NTFS.

Daha önce bütün harddisklerime kayıt yapabiliyordum. Ne oldu şimdi? :(

coolman33
23-05-2012, 07:04
bence kayıtları fat32 formatında yapıyor,yada hard diskleri büyük olduğu için kontrol edemediğinden kayıt yapamıyor.

ozcantv
23-05-2012, 12:58
bende 4 gb flaşla kayıt yapmak istedim "Limit: CAN not record hatası verdi

coolman33
23-05-2012, 13:41
o zaman fat32 formata kayıt yapıyor bu cihaz.

hdengin
23-05-2012, 19:16
Hayır, daha önce NTFS formatlı 1 TB ve 1,5 TB lık harddisklerime kayıt yapabiliyordum.
Sanki harddisklere bir format atsam düzelicek gibi. ama harddiskler dolu nereye boşaltacam ben?
Bi tane de 2 TB lık var onunla deneyeyim bakalım neler olacak.

arda efeli
27-05-2012, 11:56
next minix hd desteklediği hard diskin kapasite ve özellikleri nasıl olmalı...

hdengin
28-05-2012, 12:56
1TB (2,5") ve 1,5TB (3,5") ve 2TB (3,5")'lik hardsiklerimi eskiden görüyor ve kayıt yapabiliyordum, şimdi ise hiç birinde kayıt yapamıyorum. HDD ler görünüyor, medyalar oynatılabiliyor ama kayıt yapamıyorum. Neden? :(

coolman33
28-05-2012, 13:36
hafta sonu flash bellek (4gb) ve harici hdd (500gb) ile kayıt denemesi yaptım.Her ikisindede sorunsuz kayıt yaptı.

Benhür
28-05-2012, 22:38
4 gb kingston flash belleğe kayıt yapmıyor. flash belleğin yazım hızı yetersiz diyor. sorun yazılımda (18 mayıs ) mı flash bellekte mi bir bilene sormak lazım?

Benhür
29-05-2012, 22:38
4 gb kingston flash belleğe kayıt yapmıyor. flash belleğin yazım hızı yetersiz diyor. sorun yazılımda (18 mayıs ) mı flash bellekte mi bir bilene sormak lazım?

NTFS biçimlendirme yaptım , şimdilik bir sorun yok

marcodemir
01-06-2012, 01:38
bende samsung 500 gb harddisc var minix hd yi aldığım günden beri kullanıyorum sorun yok hd kayıtlar bile mukemmel hiç donma olmuyor fakat şu şifreli kanalları kaydedip pc ye taktığımda özellikle natıonal belgeselleri hd olanları açmıyor bu konuda ne yapılabilir teşekkürler...

hdengin
26-06-2012, 15:16
2 TB ile denedim, hızın yeterli olmadığını söyledi ve kayıt yapmadı.
1,5 TB ile tekrar denedim hayret kayıt yaptı, ben de anlamadım. :o

aragornilti
06-07-2012, 21:17
Aynı sorunu bende ara sıra yaşıyorum. Fakat arka arkaya bir iki deneme sonrası düzeliyor. Birde usb bellek çok ısınınca da yapıyor sanki.

meysa512
09-07-2012, 00:06
Hayır sorun fat32 ya da NTSF değil. Kayıt yapmadan önce hardiskinizi ya da flash belleğininzi MiniX HD den formatlayın.

onok
10-08-2012, 17:06
Next Minix HD'de kayıt ettiğim video dosyalarını hangi media player ile açabiliyoruz? Kayıt dosyaları .TS formatında kaydediliyor. Bu tür dosyaları da açmak için genellikle kullanılan yöntem de uygun formatlara çevirmek oluyor ancak dosya boyutları çok büyük olduğu için bu işlem çok uzun sürüyor. VLC player, BS Player, WM Player, Gom Player hangisini denediysem olmadı. Bunun çözüm yolu var mıdır?

aragornilti
15-08-2012, 16:29
Arkadaşlar belki biliyorsunuzdur ama yinede paylaşmak istedim. Cihaz pvr kayıt yaparken aynı buketteki başka bir kanalıda kayıt edebiliyor. Çok hoşuma gittiği için sizlerle paylaşmak istedim. Fakat Hd kanal kayıt ederken 2. kanalı kayıt edemiyorsunuz. Sadece sd kanallarda geçerli sanırım. Birde şu PS kayıt olayı tekrar cihazımıza eklense çok güzel olacak. TS formatta kayıt çok yer kaplıyor.

emreilme
19-08-2012, 02:16
next minix hd uydu alıcısının usb girişine harici harddisk bağlayıp, yüksek çözünürlükte film izleyebilirmiyiz? örneğin harici harddiske 3 boyutlu film yükleyip ( mkv uzantılı) next minix hd üzerinden sorunsuzca izleyebilirmiyiz... ona göre harici harddisk almayı düşünüyorum :):)

bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum

meysa512
19-08-2012, 02:34
next minix hd uydu alıcısının usb girişine harici harddisk bağlayıp, yüksek çözünürlükte film izleyebilirmiyiz? örneğin harici harddiske 3 boyutlu film yükleyip ( mkv uzantılı) next minix hd üzerinden sorunsuzca izleyebilirmiyiz... ona göre harici harddisk almayı düşünüyorum :):)

bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini bekliyorum

Evet .cihazınız mkv uzantılı dosyaları desteklemektedir...

emreilme
19-08-2012, 02:58
teşekkürler.
fakat kafama takılan şey, film izlerken takılma gibi sorunlar yaşayabilirmiyim.

meysa512
19-08-2012, 11:13
teşekkürler.
fakat kafama takılan şey, film izlerken takılma gibi sorunlar yaşayabilirmiyim.

Harddiskiniz BadFactor yapmamışsa asla takılma sorunu yaşamazsınız...

marcodemir
19-08-2012, 14:38
ben normal seyrediyorum hiçbir problem yok hatta 3 gb lık mkv filmi takılmadan net seyrediyorum

emreilme
28-08-2012, 23:36
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. harici harddisk aldım. 3d film izlemeye başlayabilirim artık :) tekrar teşekkür ederim bilgileriniz için

abcde25
07-10-2012, 17:36
Arkadaşlar bende next minix var.Forumunuzda baktım fakat hiç nasıl usb ye kayıt yapılır anlatmamışsınız.Onu anlatabilirseniz bide Timeshit Ne demek oluyor

bagcı
08-10-2012, 17:36
Arkadaşlar bende next minix var.Forumunuzda baktım fakat hiç nasıl usb ye kayıt yapılır anlatmamışsınız.Onu anlatabilirseniz bide Timeshit Ne demek oluyor

Arkadaşım anlatacak pek fazla bir şey yok usb takılı iken record (rec) tuşuna basıyorsun kayıt başlıyor tekrar basarsan süre çıkar ne kadar kayıt yapmak istersen burdan ayarlıyabilirsin. durdurmak için stop tuşuna basarsın. tıme şhifte gelince adındanda anlaşılacağı gibi zaman kaydırma özelliğidir. bu özellik sayesinde izlediğin programı (canlı) durdurabilir, geri alabilir,yavaş oynatabilir ve kaldığın yerden devam edebilirsin bu özelliği kullanabilmen için : menü---kayıt&medya oynatıcı---pvr ayarı kısmına gelip time şhift açık, kayıt&timeşhift açık seçmelisin usb takılı olmalıdır takılı olmadığı takdirde ayarların hepsini yapamayabilirsin. cihazın kanalı değiştirdiğin anda kayda başlar yayını izlemeye başladığın ana kadar geri alabilirsin. kanal değiştirdiğin anda otomatik olarak bu kayıt biter diğer kanal kaydı başlar.

haha15
10-10-2012, 00:34
sırf sana cevap vermek için üye oldum :) KMPlayer indir kur. Dosyaya sağ tıkla birlikte aç de.Eğer vermemişse kmplayer'ı oraya gözat dan bul kmplayerı ve seç. Oynatırsın. Birlikte aç yöntemi ile belkide vlc ile de açabilirsin.

marcodemir
10-10-2012, 20:02
Next Minix HD'de kayıt ettiğim video dosyalarını hangi media player ile açabiliyoruz? Kayıt dosyaları .TS formatında kaydediliyor. Bu tür dosyaları da açmak için genellikle kullanılan yöntem de uygun formatlara çevirmek oluyor ancak dosya boyutları çok büyük olduğu için bu işlem çok uzun sürüyor. VLC player, BS Player, WM Player, Gom Player hangisini denediysem olmadı. Bunun çözüm yolu var mıdır?

ben vlc player ile çok rahat seyrettim senin kayıtların şifreli kanaldan sa onları cihaz haricinde açamassın yazılım mühendisi arkadaşlar inşallah buna bir çözüm bulacaklardır

dnz_horoz20
15-10-2012, 22:18
büyük ihtimalle şifreli bir kanalı kaydettiniz, cihazınızda izliyorsunuz ama bilgisayarda izleyemiyorsunuz.
bunun sorunu HDCP içerik korumasıdır. 18500 hd + kullanıcısıyım bende araştırma içerisindeyim ama sonuç şimdilik sıfır. Herhangi bir medya oynatıcısı sorunu çözeceğini sanmıyorum şimdilik.

ama şifresiz yayın yapan kanalları kaydedip k-lite codec pack yüklü herhangi bir bilgisayarda izleyebilirsiniz...

şenolşenol
20-10-2012, 17:52
slm arkadaşlar minix hd andriodli telefona kayıt yapılabilir mi varsa nasıldır teşekkürler (hazıfa kartına telefondaki)

mach1
20-10-2012, 23:35
Yapmaz ama merak ediyorsan usbden tak telefonunu minixe görüyormu bas recorda dene

bagcı
21-10-2012, 14:41
slm arkadaşlar minix hd andriodli telefona kayıt yapılabilir mi varsa nasıldır teşekkürler (hazıfa kartına telefondaki)

Arkadaşım sana güzel bir fikir sunayım istersen. Kaydı usb ye yap telefonunun oynatacağı bir formata çevir telefonundan seyret. Programa gelince free video converter programı bu işi kolaylıkla yapıyor ve ücretsiz. gerçi androit telefonlar genellikle çoğu formatları destekliyor kolay gelsin. diğer bütün telefonların desteklediği formatlara çevirebiliersin.

şenolşenol
21-10-2012, 16:31
Arkadaşım sana güzel bir fikir sunayım istersen. Kaydı usb ye yap telefonunun oynatacağı bir formata çevir telefonundan seyret. Programa gelince free video converter programı bu işi kolaylıkla yapıyor ve ücretsiz. gerçi androit telefonlar genellikle çoğu formatları destekliyor kolay gelsin. diğer bütün telefonların desteklediği formatlara çevirebiliersin.

eyvallah kardeşim zaman ayırdın için:)

nxtmnxhd
29-11-2012, 15:46
Herkese merhabalar. Arkadaslar ben pvr den kayıt yapamıyorum.Benim cihaz mavi minix deneyen varsa yardimci olurmusunuz lutfen.

Erengil
03-04-2013, 12:42
Değerli Yönetici ..Hdd ye kayıt ve Ts / Ps ile ilgili genel bir bilgi verebilir misiniz?
TS / PS nedir?
Hangi frekanslar ortakdır v.b.gibi...Şimdiden teşekkürler..

bordobereli
02-12-2014, 03:06
benim kafama takılan şey şu bu minix hd cihazların adaptörü 12 v 2 amper. burada dikkat edilmesi gereken durum ise şu.örneğin harici bir 2.5 luk disk taktığımızda burada en az 1 amper adaptörden çekecek demektir.bu durumda adaptör gümleyebilir.cihaz tam amperi almıyabilir.bu tür sıkıntılar olurmu acaba next minix bunun hesabını yaptımı cihazı üretirken.cihaz örneğin bir hd kanal izlerkerken nekadar amper çekiyor.bunun hesabını yapmak lazım.