PDA

Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Next Minix HD 17.06.2012 Tarihli (Foruma Özel) Güncel Kanal Yazılımı

dijimemo
17-06-2012, 19:02
Next Minix HD 17.06.2012 Tarihli (Foruma Özel) Güncel Kanal Yazılımı

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. (15.06.2012 @Karbon)
Turksat & Hotbird kanal bilgisi güncellenmiştir.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.
- Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

Yazılım '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

Karbon
17-06-2012, 19:10
Eline sağlık. :)

dijimemo
18-06-2012, 15:09
1. Mesajda;
'' OTA '' (Uydudan Güncelleme) kapalı ayarlanılarak dosya tekrar güncellenmiştir.

reis
18-06-2012, 18:08
klavyene sağlık.

esfeka
18-06-2012, 22:38
Hiçbişi izleyemiyoruz maalesef :(

sccp
19-06-2012, 09:38
Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir. 25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.
- Extra ayar yapmanıza gerek yoktur

Tarif edildiği gibi ,emu aktif , free share aktif hale getirdim hangi kanalları açıyor ,çok kanal olduğu için tesbit edemedim.Eurospor,extremspor izlemek istiyorum .Bunları aktif hale getirmek yetiyormu,yoksa ilave bir işlem gerekiyormu,cahilliğime bağışlayın?Birde kanal üzerine gelindiğinde hemen açıyormu,yoksa ,nekadar süre beklemek lazım?

hedef2010
19-06-2012, 14:28
Paylaşımlarınız için teşekkürler. Aynı zamanda astra (19 derece) uydusu içinde yaparsanız çok memnun kalırım. saygılar.

durakb
19-06-2012, 20:35
Kanal listesinde Türksatta Doğan gurubu ve dijital platform kanallarıda mevcut
bu kanallar nasıl izlenecek, izlenmiyor. Kanal listesinden çıkarılması gerekir Karbon üstat

Proxy1
20-06-2012, 15:00
Yazılımı indirip usb ile yükledim ama cihaz tvye sinyal göndermiyor, kumanda gözü yeşil yanmasına rağmen kumanda almıyor?

dijimemo
20-06-2012, 15:33
Çözünürlük ayarlarıyla alakalı olabilir, kumandanızdan yeşil tuşa arka arkaya basarak bi deneyiniz.

Proxy1
20-06-2012, 15:36
Çözünürlük ayarlarıyla alakalı olabilir, kumandanızdan yeşil tuşa arka arkaya basarak bi deneyiniz.

Cihaz kumanda almıyor ki çözünürlüğü değiştirebilse?
Denedim ama maalesef olmadı.
Çöktü gibi görünüyor:(

esfeka
20-06-2012, 17:26

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Hocam Free Share bağlantısınu yapmama rağmen ve bütün yazılımları usb ile yüklememe rağmen tek bir kanal izleyemiyorum ... sinyal var ama zerre 1 tane kanal açıldığını görmedim ... LNB frekansını değiştirince kanalların sinyal seviyesi değişiyor ama Çanak ebatımda küçük olmasına rağmen kanal sinyal sorunu yaşamıyorum sadece sorunum herşeyi yapmama rağmen ve sinyal problemim olmamamasına rağmen hiçbişi izleyemiyorum ... Konuyla ilgilenilirse çok makbul geçer ...

Karbon
20-06-2012, 22:28
Hocam Free Share bağlantısınu yapmama rağmen ve bütün yazılımları usb ile yüklememe rağmen tek bir kanal izleyemiyorum ... sinyal var ama zerre 1 tane kanal açıldığını görmedim ... LNB frekansını değiştirince kanalların sinyal seviyesi değişiyor ama Çanak ebatımda küçük olmasına rağmen kanal sinyal sorunu yaşamıyorum sadece sorunum herşeyi yapmama rağmen ve sinyal problemim olmamamasına rağmen hiçbişi izleyemiyorum ... Konuyla ilgilenilirse çok makbul geçer ...

İnternet bağlantınızı kontrol ettiniz mi ? hava durumu - Youtube - RSS Haber gibi uygulamaları kullanabiliyor musunuz ?

esfeka
21-06-2012, 00:19
İnternet bağlantınızı kontrol ettiniz mi ? hava durumu - Youtube - RSS Haber gibi uygulamaları kullanabiliyor musunuz ?

Hepsi tamamda yapmadığım yöntem kalmadı ama hüsran desem abartmam sanırım ...

dijimemo
21-06-2012, 00:25
Hepsi tamamda yapmadığım yöntem kalmadı ama hüsran desem abartmam sanırım ...

Forumumuza nereden katılıyorsunuz acaba ? bulunduğunuz bölgeye göre sizi teknik arkadaşlara yönlendirebiliriz. sanırım bireysel bir problem yaşıyorsunuz..

esfeka
21-06-2012, 00:34
Forumumuza nereden katılıyorsunuz acaba ? bulunduğunuz bölgeye göre sizi teknik arkadaşlara yönlendirebiliriz. sanırım bireysel bir problem yaşıyorsunuz..

Umarım bireyseldir hocam ben mi beceremedim yoksa cihazda mı problem anlayamadım ... Balıkesir ...

marcodemir
21-06-2012, 00:52
esfeka kardeşim freeshare ile kanalları açamadığını söylemişsin bir de şunu dene internet kablosunu cihazdan çıkart tak sonra cihazı kapat aç belki olur bazen bende de aynı sorun var youtube ye giriyor fakat kanal açmıyor bu şekilde açılıyor

esfeka
21-06-2012, 01:02
esfeka kardeşim freeshare ile kanalları açamadığını söylemişsin bir de şunu dene internet kablosunu cihazdan çıkart tak sonra cihazı kapat aç belki olur bazen bende de aynı sorun var youtube ye giriyor fakat kanal açmıyor bu şekilde açılıyor

Hocam saolasın önerin için ama değişen bişi olmadı nasıl bi alet çok merak ediyorum pc'ye format atsam daha kolay ...

esfeka
21-06-2012, 01:29
Hocam saolasın önerin için ama değişen bişi olmadı nasıl bi alet çok merak ediyorum pc'ye format atsam daha kolay ...

Kesin çözümü var mı hocam bu işin herkes müzderip freeshare'den malum herkes'de tutmuyor önerilen çözümler ...

uslu_uslu
21-06-2012, 01:36
Yazılımı indirip usb ile yükledim ama cihaz tvye sinyal göndermiyor, kumanda gözü yeşil yanmasına rağmen kumanda almıyor?

aynı sorun bende de meydana geldı. cihaz acılmıyor mavı ekran var. kumanda işlemiyor. ne yapmam gerekli şimdi?

esfeka
21-06-2012, 01:41
aynı sorun bende de meydana geldı. cihaz acılmıyor mavı ekran var. kumanda işlemiyor. ne yapmam gerekli şimdi?

İşimiz iş böyle giderse 1 tane bile kanal açılmadı , sorun nedir nasıldır anlayamadım .

uslu_uslu
21-06-2012, 08:18
yazılım yüklendikten sonra cihaz hiç açılmıyor. Mavi ekran geliyor sadece.
İşimiz iş böyle giderse 1 tane bile kanal açılmadı , sorun nedir nasıldır anlayamadım .

Proxy1
21-06-2012, 08:49
Burası markanın resmi forumu olduğuna göre bir cevap gelir sanıyorum.
Bulunduğum bölgdeki next servisine durumu aktardım, "yazılım yanlış ise cihaz çökmüştür, yalnız bu gibi durumlar garanti dışı" dedi. Pek mantıklı gelmedi. Sonuçta firmanın verdiği yazılımı talimata uygun bir şekilde yükledik.

esfeka
21-06-2012, 13:30

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Merak ettiğim bakın forumlara yüzlerce şikayet var fReeshare konusunda ama önerilen çözümler hep aynı ... Farklı bi çözümü olan var mı ...

meysa512
21-06-2012, 14:11
Burası markanın resmi forumu olduğuna göre bir cevap gelir sanıyorum.
Bulunduğum bölgdeki next servisine durumu aktardım, "yazılım yanlış ise cihaz çökmüştür, yalnız bu gibi durumlar garanti dışı" dedi. Pek mantıklı gelmedi. Sonuçta firmanın verdiği yazılımı talimata uygun bir şekilde yükledik.

Arkadaşım. Yazılım Güncelleme sadece servisin yapabileceği bir şey olunca garanti dışına çıkmaz. Ama kullanıcı yazılım güncellemesi yaparsa bu kullanıcı hatasına girer ve garanti kapsamı dışına çıkar. Bu sadece Receiver değil bütün elektronik cihazlar için geçerlidir.
TEŞEKKÜRLER.

esfeka
21-06-2012, 14:22

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Anlaşıldı çözümler sadece kabataslak , detaya inen yok ...

Proxy1
21-06-2012, 14:23
Arkadaşım. Yazılım Güncelleme sadece servisin yapabileceği bir şey olunca garanti dışına çıkmaz. Ama kullanıcı yazılım güncellemesi yaparsa bu kullanıcı hatasına girer ve garanti kapsamı dışına çıkar. Bu sadece Receiver değil bütün elektronik cihazlar için geçerlidir.
TEŞEKKÜRLER.

Nnasıl yani?
Cihazda güncelleme özelliği var?
Bu ister uydudan ister usb'den güncelleme yapabilirsiniz demek değil mi?
Şunu anlarım; yazılımı resmi olmayan, firmanın desteklemeyeceği yerden/birilerinden alır, yüklerim de problem çıkarsa tamam.

Benim yaptığım, bu konunun en üstündeki mesajdan indirdiğim 17.06.2012 tarihli, foruma özel son yazılımı, tarif edildiği şekilde(yine forumda nasıl yapılacağı resimli bir şekilde anlatılmış) yüklemek.

Nasıl kullanıcı hatası olur?

dijimemo
21-06-2012, 14:47
Merak ettiğim bakın forumlara yüzlerce şikayet var fReeshare konusunda ama önerilen çözümler hep aynı ... Farklı bi çözümü olan var mı ...

FreeShare de nasıl sorun var ? Son yazılımda server ile ilgili bütün sorunlar giderildi.
Ben izleyebiliyorum, bizim satışta bulunduğumuz müşterilerimiz izliyor.

Bir sorun olduğunu iddia eden kullanıcılarımız mağazamıza gelip veya next ana bayilerine uğrayarak gözleriyle görebilirler.

esfeka
21-06-2012, 15:38
FreeShare de nasıl sorun var ? Son yazılımda server ile ilgili bütün sorunlar giderildi.
Ben izleyebiliyorum, bizim satışta bulunduğumuz müşterilerimiz izliyor.

Bir sorun olduğunu iddia eden kullanıcılarımız mağazamıza gelip veya next ana bayilerine uğrayarak gözleriyle görebilirler.

Sadece sorunum Kanal izleme problemim , diğer özellikleri işliyor ama 1 tane bile kanal açtığını görmedim ...

esfeka
21-06-2012, 17:09
Sadece sorunum Kanal izleme problemim , diğer özellikleri işliyor ama 1 tane bile kanal açtığını görmedim ...

Aklıma takılan mevzu şu şifreli olmayan kanallarda sinyal var ama ona rağmen şifreli demesi ilginç 2 tane belgesel kanalı izleyelim dedik bıkkınlık verdi nasıl iş hayret ...

esfeka
21-06-2012, 17:49

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Sinyal olan kanallarda freeshare ile ilgili bir IP yapılanmasına gerek var mı çünkü açık yaptığımızda direk olarak neyse onu alıyor kapalı yapıp herhangi bi yapılanma gerekir mi ...

Karbon
21-06-2012, 22:17
Umarım bireyseldir hocam ben mi beceremedim yoksa cihazda mı problem anlayamadım ... Balıkesir ...

Cihazınız yazılım bilgilerini yazar mısınız ? yada resmini çekip ekleseniz de olur.

esfeka
21-06-2012, 22:29
Cihazınız yazılım bilgilerini yazar mısınız ? yada resmini çekip ekleseniz de olur.

http://img5.ressim.net/out.php/i5830027_2q15vr6-jpg

dijimemo
21-06-2012, 22:51
http://img5.ressim.net/out.php/i5830027_2q15vr6-jpg

Son yazılıma sahipsiniz, son kanal bilgisi cihazınızda yüklü, FreeShare aktifmi değil mi bu resimden belli olmaz ama, isterseniz son verdiğim dosyayı günceleyin ( 17.06.2012 ) emu ve freeshare aktiftir.
bugün forumda dönen mesajlara karşılık forumda verdiğim dosyaları bizzat kendim müşterilerimin cihazlarına yükleyerek denedim internet bağlantısını kurduğumda sorunsuz çalıştığını gördüm.
sizlere burada doğru bilgiyi paylaşmaya çalışıyoruz.
burada bizim hatamız yok lütfen kendi hatalarınızı herkeze maletmeyin.

saygılarımla

esfeka
21-06-2012, 22:56
Son yazılıma sahipsiniz, son kanal bilgisi cihazınızda yüklü, FreeShare aktifmi değil mi bu resimden belli olmaz ama, isterseniz son verdiğim dosyayı günceleyin ( 17.06.2012 ) emu ve freeshare aktiftir.
bugün forumda dönen mesajlara karşılık forumda verdiğim dosyaları bizzat kendim müşterilerimin cihazlarına yükleyerek denedim internet bağlantısını kurduğumda sorunsuz çalıştığını gördüm.

saygılarımla

Şöyle bi sorum olucak freeshare aktif sinyallerde var ama sinyal olmasına rağmen açılmaması çanak ebatıyla alakası olabilir mi ?
Fakat LNB frekansını değiştirince çekmeyen kanaldan da sinyal alıyorum ama sifresiz kanallarda açılmıyor sadece , Chasse & Peche kanalında siyah ekran oluyor ...

Proxy1
22-06-2012, 14:36

saygılarımla

Mesela gönderdiğiniz yazılımı usb'den yüklerken nasıl bir hata yapmış olabiliriz?
İzah etseniz de anlasak.
Zahmet olmazsa tabii.

dijimemo
22-06-2012, 18:32
Şöyle bi sorum olucak freeshare aktif sinyallerde var ama sinyal olmasına rağmen açılmaması çanak ebatıyla alakası olabilir mi ?
Fakat LNB frekansını değiştirince çekmeyen kanaldan da sinyal alıyorum ama sifresiz kanallarda açılmıyor sadece , Chasse & Peche kanalında siyah ekran oluyor ...

Eğer kullandığınız internet sağlayıcınızda filtreleme ( aile koruması ) mevcut ise FreeShare e bağlanamazsınız.

dijimemo
22-06-2012, 18:40
Mesela gönderdiğiniz yazılımı usb'den yüklerken nasıl bir hata yapmış olabiliriz?
İzah etseniz de anlasak.
Zahmet olmazsa tabii.

Bununla ilgili bir çok sorun oluşmuş olabilir.
Yazılım güncellemesi esnasında %1 de olsa bozulma olasılığı vardır.
Download esnasında eksik yüklenme veya dosya taşınmasına ( PC den USB ye ) bağlı hata oluşabilir. ( Forumumuzda bulunan dosyalarda herhangi bir sorun yoktur. )
USB belleğinizde virüs kaynaklı problem olabilir.
Yazılım cihazın belleğine ( Flash ) yüklenirken dengesiz voltaj kaynaklı hatalı yüklenmiş olabilir.
Yazılım tamamlanmadan USB bellek ile cihaz arasındaki bağlantı kopmuş olabilir.
Cihaz ile USB belleğin ( hız ) uyuşmazlığı olabilir.

Yazılım güncelleme sonrasında oluşabilecek problemleri göze alamıyorsanız eğer, yazılım güncellemesini Next & NextStar bayi ve servislerinde yaptırabilirsiniz.

Saygılarımla

Proxy1
22-06-2012, 19:19
Bununla ilgili bir çok sorun oluşmuş olabilir.
Yazılım güncellemesi esnasında %1 de olsa bozulma olasılığı vardır.
Download esnasında eksik yüklenme veya dosya taşınmasına ( PC den USB ye ) bağlı hata oluşabilir. ( Forumumuzda bulunan dosyalarda herhangi bir sorun yoktur. )
USB belleğinizde virüs kaynaklı problem olabilir.
Yazılım cihazın belleğine ( Flash ) yüklenirken dengesiz voltaj kaynaklı hatalı yüklenmiş olabilir.
Yazılım tamamlanmadan USB bellek ile cihaz arasındaki bağlantı kopmuş olabilir.
Cihaz ile USB belleğin ( hız ) uyuşmazlığı olabilir.

Yazılım güncelleme sonrasında oluşabilecek problemleri göze alamıyorsanız eğer, yazılım güncellemesini Next & NextStar bayi ve servislerinde yaptırabilirsiniz.

Saygılarımla

Yani hiç biri kullanıcı hatası değil ve meydana gelme ihtimali oldukça düşük.

Ben yinede bazı cihazlarda güncellemenin normal sonuçlanmadığı, bunun da yazılımdan veya cihazlar arasında öngörülmeyen farklardan kaynaklandığı kanısındayım.

merhaba 1
23-06-2012, 10:00

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Eğer kullandığınız internet sağlayıcınızda filtreleme ( aile koruması ) mevcut ise FreeShare e bağlanamazsınız.

aile korumasıda yok fakat bir türlü FreeShare e bağlanamadık

avci5050
23-06-2012, 22:49
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 15 gün önce next minx hd aldım her şey çok güzel fakat yayın esnasında
görüntü 4-5 san. kesilip geri geliyor, birde bazı kanallarda görüntü sinyali yok diğer kanallarda 75 civarında sorun nedir.

meysa512
24-06-2012, 06:38
Merhabalar. Cihaz dün elime geçti . Mavi cihaz. Motorlu Çanak bölümünde sinyaller süper. Kesinti olmuyor. Fakat Astra 4A uydusundaki 1+1 kanalında ses var görüntü yok . Emuya baktım şifre girilmiş. Yani son softcamı da attım.TET kanalı gayet güzel açılıyor. hatta dün TITANIC filmini izledik ailecek. Ancak 1+1 kanalı maçları veriyor. Lütfen yardım edin.

forever1980
24-06-2012, 17:15
trt HD sinyal yok diyor, fabrıka ayarlarına dondurup uydudan güncelleme yapıyorum, %98 te kalıyor Hata: güncemlleme yapılamadı diyor. Ne yapmam lazım

Karbon
24-06-2012, 20:23
trt HD sinyal yok diyor, fabrıka ayarlarına dondurup uydudan güncelleme yapıyorum, %98 te kalıyor Hata: güncemlleme yapılamadı diyor. Ne yapmam lazım

Cihazınıza USB bellek ile 1.mesajdaki yazılımı yükleyin başka bir şey yapmanıza gerek yok..

esfeka
25-06-2012, 23:01

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Hocam tekrardan Merhabalar ufak bi sorum olucak ...
Bu yazılım ile beraber pek çok kanal açık teşekkürler fakat genelinde takılma oluyor mu yoksa internet bağlantı hızına göre değişiyor mu ...

esfeka
26-06-2012, 12:35

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Kanallarda takılma problemi oluyor mu arkadaşlar ? geneli takılıyor bende ...

hdengin
26-06-2012, 15:22
Evet bende de bazı şifreli kanallarda birkaç dakikada bir şifre gidiyor ve yenisi gelene kadar birkaç dakika beklemek zorunda kalıyorum. (sinyal yok hatasını kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın)
Tam filmin en heycanlı yerinde hop şifre gidiyor. Bu normal mi? Herkesde bu böyle mi? Yoksa biz biyerde bi hata mı yapıyoruz?

esfeka
26-06-2012, 16:45
Evet bende de bazı şifreli kanallarda birkaç dakikada bir şifre gidiyor ve yenisi gelene kadar birkaç dakika beklemek zorunda kalıyorum. (sinyal yok hatasını kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın)
Tam filmin en heycanlı yerinde hop şifre gidiyor. Bu normal mi? Herkesde bu böyle mi? Yoksa biz biyerde bi hata mı yapıyoruz?

HD kanallarda genellikle çok oluyor ama , bir türlü full takılmadan izleyemiosun neden kaynaklıanıyor olablr anlamadım ... Ayno problem SD kanallarda da var artı takılmadan full izleyen varsa yardımcı olunsa fena olmaz ...

tahsin43
26-06-2012, 19:26
bu cihazı ben hiç begenmedim .çünkü firmanın yazılımcıları yeterince eksikleri ile ilgili çalışma yapmıyorlar .5 ay oldu bu cihazı alalı işe yarar dogru dürüst bir yazılım cıkarmadılar cihazın eksikleri ile ilgili dogrusu ben aldıgıma pişmanım .sıkıntıları yazılımla cözerler sanıyordum malesef hep oyalamayla yetiniyorlar ortada icraat yok.servır olsa ne olcek servırdan yaptıgın kayıtları başka cıhazda acamıyorsunki .bişey yapmıyor demesinler diye hep dagara dugara işlerle ugraşıp işte güncel yazılım diyorlar artık takip bile etmiyorum olayı.çünkü firma yetkililerini 5 ay önce aradıgımda foruma yazın sorunları yazılımla düzeltilirdemişlerdi ama melesef baştan savmışlar beni ben onu gördüm bu forum sitesinde.bu cihazı alanlara gecmiş olsun demekten başka bişey bulamıyorum.işte sorunlarla ilgili topik http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=1094 acmıştım yetkililerden akan bile yok

esfeka
26-06-2012, 21:31

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Kanallarda oluşan donmalar internet bağlantı hızı veya sinyal problemi ile mi alakalı yoksa yayınlardan dolayı mı ...

rochesterli
28-06-2012, 21:33
cihazı yeni aldım 1. mesajdaki yazılımı yüklesem yeterlimi yoksa BETA YAZILIM Next MinixHD_05_17.abs yazılımını yükledikten sonra mı 1. mesajdaki yazılımı yükleyeceğim?

rochesterli
28-06-2012, 21:58
1. mesajdaki yazılımı usb den güncelledim. Diğer kullanıcıların dedikleri gibi benimde kanallar takılıyor. Almanya İtalya macını düzgün izleyemiyorum. Eğer bu problem kalıcı ise hemen haber verirmisiniz. Gideyim aldığım yere geri vereyim bu aleti.

meysa512
29-06-2012, 05:43
1. mesajdaki yazılımı usb den güncelledim. Diğer kullanıcıların dedikleri gibi benimde kanallar takılıyor. Almanya İtalya macını düzgün izleyemiyorum. Eğer bu problem kalıcı ise hemen haber verirmisiniz. Gideyim aldığım yere geri vereyim bu aleti.

Eğer Sorun TRT HD ve TRT1 HD nin takılması yani sürekli olarak donmalar yapması ise kesinlikle Sinyal sorununuz vardır.Ben de ilk aldığımda öyle olmuştu.Sinirlenip balkona çıktım ve çanağı oynattım ve ince ayar yaptım.Şu anda cihaz süper çalışıyor.Tüm ihtiyacımı karşıladı.İnşallah ilerde IP TV yazılımı da gelir.

marcodemir
29-06-2012, 09:09
şu anda freeshare olayı aktif ve seyrediliyor takılmalar genelde net hızı ile alakalı olabilir yada nat geo wıld hd de takılma neredeyse sıfır ama sky kanalları oldumu takılma yapıyor ben şunu anlıyorum kanalın key değiştirme zamanı ilede alakalı olabilir nat geo 1-2 saatte bir değiştiriyorsa sky 4-5 sn veya dakikada değiştiriyordur

marcodemir
29-06-2012, 09:12
benim 18 05 2012 yazılımı var gayet sorunsuz çalışıyor

marcodemir
29-06-2012, 09:15
yazılımı yuklemeden önce kanalların yedeğini almanız lehinize olacaktır en azında kanalları düzenlemekle uğraşmayın usb ile kanal yedekleme forumda var

rochesterli
29-06-2012, 09:38
Şimdi bu dosyayı yükleyinde freeshare i aktif hale getirmek için yapılan 666666 yazma işine gerek kalmıyor mu?

dijimemo
29-06-2012, 11:18
Şimdi bu dosyayı yükleyinde freeshare i aktif hale getirmek için yapılan 666666 yazma işine gerek kalmıyor mu?

FreeShare & Emu aktiftir. Extra ayar yapmanıza gerek yok.

marla
29-06-2012, 23:18
selam arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz Next Minix HD aldım bır sure kullandım ıp adresı almıyor sımdı sorun ne olabılır ilginize sımdıden teşkler

meysa512
30-06-2012, 06:58
selam arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz Next Minix HD aldım bır sure kullandım ıp adresı almıyor sımdı sorun ne olabılır ilginize sımdıden teşkler

Ethernet portunu , bağlantı kablonuzu ve İnternet bağlantısını teker teker kontrol ediniz.Mutlaka bunlardan birinde sorun vardır.

merhaba 1
30-06-2012, 12:38
Hotbird 13
Cyfra bazı kanallar
Nova bazı kanallar
Jsc sportlar
Bis bazı kanallar
Sky bazı kanallar
Hrtler

Astra 19
D+ bazı kanallar
Csat bazı kanallar

yazılımı yükledikde sonra Free Share aktif olmasına rahmen birşey izleyemiyoruz.sorun acaba yukardaki kanallara ait çanak olmamasından olabilirmi ? Yoksa bu olay tamamen internetlemi ve hızıylamı alakalıdır.
Chasse & Peche kanalı hem hotbird de var hemde türksat da var ikisindede açılmıyor türksaat da sinyal var.gene açılmıyor.şimdiden teşekkürler

Tekno_Dem
30-06-2012, 14:17
Hotbird 13
Cyfra bazı kanallar
Nova bazı kanallar
Jsc sportlar
Bis bazı kanallar
Sky bazı kanallar
Hrtler

Astra 19
D+ bazı kanallar
Csat bazı kanallar

yazılımı yükledikde sonra Free Share aktif olmasına rahmen birşey izleyemiyoruz.sorun acaba yukardaki kanallara ait çanak olmamasından olabilirmi ? Yoksa bu olay tamamen internetlemi ve hızıylamı alakalıdır.
Chasse & Peche kanalı hem hotbird de var hemde türksat da var ikisindede açılmıyor türksaat da sinyal var.gene açılmıyor.şimdiden teşekkürler

İnternet ile alakalı ama hızı ile değil.
Şöyle ki; Kullandığınız internet güvenlik kısıtlamalı ise (Kurumsal kısıtlamalar, Çocuk-Aile kısıtlaması, Güvenlik duvarı kısıtlaması v.s.) bahsettiğiniz sorunu teşkil etmektedir. Bunun çözümü için internet ayarlarının standart güvenlik seviyede olması gerekmektedir.

Next Minix'e bağladığınız interneti nerden aldığınız dan biraz bahsederseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

Not: Uydu sinyal seviyesi düşük olursa, yine böyle sorun çıkartabilir...

Karbon
30-06-2012, 15:35
ve tabii ki bu kanallara ( HotBird - Astra vb.) ayarlı kanallarınız olmalı ve sinyal seviyelerinde sıkıntınız olmaması gerekir.. F-share size bu kanalları İnternet üzerinden izletmez,sadece kanalların açılması için gerekli olan data kéyleri internet üzerinden cihazınıza ulaştırır..

merhaba 1
30-06-2012, 17:06
İnternet ile alakalı ama hızı ile değil.
Şöyle ki; Kullandığınız internet güvenlik kısıtlamalı ise (Kurumsal kısıtlamalar, Çocuk-Aile kısıtlaması, Güvenlik duvarı kısıtlaması v.s.) bahsettiğiniz sorunu teşkil etmektedir. Bunun çözümü için internet ayarlarının standart güvenlik seviyede olması gerekmektedir.

Next Minix'e bağladığınız interneti nerden aldığınız dan biraz bahsederseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

Not: Uydu sinyal seviyesi düşük olursa, yine böyle sorun çıkartabilir...

internetim güvenlik kısıtlamalı değil bundan yüzde yüz eminim ayrıca internetim türktelekom 8 mpsl hız sınırsız kullanımlıdır.ortak kullanımı yoktur sadece ben kullanmaktayım.

esfeka
30-06-2012, 22:11

Emu aktiftir.
FreeShare aktiftir.

Foruma baktım birazda sinyal sorunundan bahsetmişler , internete bağlı iken ve değilken sinyal seviyeleri normal ama bir anda gidip geliyor bu neden olabilir sizce ?

dayanıklı
30-06-2012, 23:01
sitede şu anda bilgi alabileceğim kimse varmı

meysa512
30-06-2012, 23:38
sitede şu anda bilgi alabileceğim kimse varmı

Tabi ki elimden geldiği kadar. Buyrun.

esfeka
30-06-2012, 23:48
Tabi ki elimden geldiği kadar. Buyrun.

Foruma baktım birazda sinyal sorunundan bahsetmişler , internete bağlı iken ve değilken sinyal seviyeleri normal ama bir anda gidip geliyor bu neden olabilir sizce ?

şenolşenol
01-07-2012, 07:15

sistemini bi gözden geçir kolay gelsin

dayanıklı
01-07-2012, 11:26
Kanal listesinde Türksatta Doğan gurubu ve dijital platform kanallarıda mevcut
bu kanallar nasıl izlenecek, izlenmiyor. Kanal listesinden çıkarılması gerekir Karbon üstat

şimdi arkdaşım sen izlemeye bilirsin ama elinde server olan arkadaşlarımız vardır benim gibi o zaman onlar ne yapıcak kanallar olmayınca ama cözüm olur şöyle birde serversız izleyecek arkadaşlara ona göre bir kanal listesi cıkarırlar sizlerde onları yüklaersiniz sorun çözülmüş olur saygılar.

syncmaster
09-07-2012, 19:30
merhaba;
fshare nin Turksatta çözdüğü kanal varmı?
teşekkürler.

Karbon
09-07-2012, 19:39
merhaba;
fshare nin Turksatta çözdüğü kanal varmı?
teşekkürler.

F-sahre yazılımlarında Türksat uydusunda hiç bir ticari yerli platform( D-Smart- Digitürk) kanalları açmamaktadır...

tahsin43
10-07-2012, 20:37
FreeShare bu son yazılımla harika olmuş sorunsuz çalışıyor nerdeyse yarıdan çok şifreli kanalı acıyor mükemmel diyebilirim herşey anlatıldıgı gibi sorunsuz olmuş teşekkurler

tahsin43
11-07-2012, 08:19
yazılımı yukledikten sonra her actıgımda güncelleme var yuklensinmi evet hayır geliyor evet diyom yüzde 97 de tamamlanamadı diyor can sıkıcı bir durum bunu nasıl sonuçlandıracaz

dijimemo
11-07-2012, 09:28
yazılımı yukledikten sonra her actıgımda güncelleme var yuklensinmi evet hayır geliyor evet diyom yüzde 97 de tamamlanamadı diyor can sıkıcı bir durum bunu nasıl sonuçlandıracaz

17.06.2012 forum özel yazılımı yüklediyseniz, '' OTA '' kapalıdır ve uydudan güncelleme istemez.

tahsin43
13-07-2012, 14:06
evet bahsettiğiniz yazılımı yükledim ama her kapatıp actıgımda güncellenen kanallar var evet hayır diyor evet deyince baya uzun bir zaman sonra tamamlanamadı diyor

Karbon
13-07-2012, 14:34
evet bahsettiğiniz yazılımı yükledim ama her kapatıp actıgımda güncellenen kanallar var evet hayır diyor evet deyince baya uzun bir zaman sonra tamamlanamadı diyor

Menü - Sistem Ayarları - Diğer Ayarlar - Otomatik OTA kontrolü sekmesi açık ise bunu kapalı yapın uyarı almazsınız...

Kolay gelsin.

cigober
14-07-2012, 21:58
Sn Karbon, telefonu modem olarak kullanarak usb ile internete bağlanma imkanı var mı?

Karbon
14-07-2012, 22:11
Sn Karbon, telefonu modem olarak kullanarak usb ile internete bağlanma imkanı var mı?

Selamlar ;

Bu şekilde bağlantı Cihazın USB girişinden mümkün değil..Ancak biraz karışık bir yöntem var ayarları biraz zordur linux modellerde yapılan bir uygulama var...bu modelde olur mu bilmem hiç denemedim ama mantık olarak olması gerekir diye düşünüyorum.Telefonu modem olarak kullanarak PC'ye bağlayarak PC ye internet bağlantısı sağlanır ve PC den den ağ köprüsü oluşturularak CAT5 kablosu ile cihazın Ethernet bağlantısı gerçekleştirilerek internet bağlantısı sağlanabilir...

cigober
14-07-2012, 22:37
Selamlar ;

Bu şekilde bağlantı Cihazın USB girişinden mümkün değil..Ancak biraz karışık bir yöntem var ayarları biraz zordur linux modellerde yapılan bir uygulama var...bu modelde olur mu bilmem hiç denemedim ama mantık olarak olması gerekir diye düşünüyorum.Telefonu modem olarak kullanarak PC'ye bağlayarak PC ye internet bağlantısı sağlanır ve PC den den ağ köprüsü oluşturularak CAT5 kablosu ile cihazın Ethernet bağlantısı gerçekleştirilerek internet bağlantısı sağlanabilir...

İlginize teşekkür ederim.

meysa512
17-07-2012, 16:48
Nnasıl yani?
Cihazda güncelleme özelliği var?
Bu ister uydudan ister usb'den güncelleme yapabilirsiniz demek değil mi?
Şunu anlarım; yazılımı resmi olmayan, firmanın desteklemeyeceği yerden/birilerinden alır, yüklerim de problem çıkarsa tamam.

Benim yaptığım, bu konunun en üstündeki mesajdan indirdiğim 17.06.2012 tarihli, foruma özel son yazılımı, tarif edildiği şekilde(yine forumda nasıl yapılacağı resimli bir şekilde anlatılmış) yüklemek.

Nasıl kullanıcı hatası olur?

Siz zaten yazilimi yuklerken cikabilecek her turlu sorunu goz ardi ettiniz demektir.Tipki foruma uye olurken Sozlesme yi okudugunuz gibi.
Not: yazı yazarken ingilizce karakterleri kullandim.Sorun sadece bende mi bilmiyorum ama ben turkceye ozel karakterleri goremiyorum.

padaroglu
19-07-2012, 10:06
arkadaşlar cihazı yeni aldım, aldığım yer son yazılımı yükledim dedi, cihazı açarken yeni kanallar bulundu diye bişey geliyor, ondan nasıl kurutula bilirim, bu yazılımı genede yüklemem gerekirmi, birde cihazın ayarı 1080 i 50 mi olacak yoksa 1080p 50 mi olacak bendeki tv 42 inc. full hd. lütfen yardım

macrol93
20-07-2012, 00:32
arkadaşalr mrb ben yeni üyeyim bu yazılım yükleyecemde herkesde bir sorun çıkmış sinyal gelmiyor falan diyor herkes türksattadamı sorun var yoksa diğer yabancı kanallarda mı sorun var anlamadım bişe sölerseniz sevinirim

meysa512
20-07-2012, 01:04
arkadaşalr mrb ben yeni üyeyim bu yazılım yükleyecemde herkesde bir sorun çıkmış sinyal gelmiyor falan diyor herkes türksattadamı sorun var yoksa diğer yabancı kanallarda mı sorun var anlamadım bişe sölerseniz sevinirim

Dostum herhangi bir sorun yok eğer talimatlara uygun yüklersen.Kolay gelsin.

dijimemo
22-07-2012, 17:56
.......... BURADAN DEVAM EDİNİZ .......... (http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=1413)