PDA

Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Next Pandora HD için Emu uygulaması.(Emon apk.) Güncel Sürüm

Karbon
16-04-2013, 12:25
Next Pandora HD için Emu uygulaması.

- 13.08.2013 Tarihli Emon uygulaması 06.08.2014 (300C) ve üzeri yazılımlarla uyumludur. Önceki yazılımları kullananlar yazılımlarını güncellensinler.
- Uygulamayı yükledikten sonra cihazı arka şalterden kapatıp açın.

halil.3737
22-05-2013, 20:56
emon artı aktıf degil kanallaraçılmıyor neden

ibo03bjk
22-05-2013, 22:24
evet bu gün öğleden sonra kapandı galiba nedenini admin arkadaşlar yazarlarsa öğreneceğiz

sebo
23-05-2013, 09:16
Admin arkadaşlardan bilgi verecek yok mu emon ile ilgili kapalı izliyemiyoruz şifreli kanalları next pandora ile ilgilimi sadece bu sıkıntı

spyyy
24-05-2013, 18:34
Merhabalar,bilgisi olan yok mu

ibo03bjk
09-06-2013, 19:37
bu emon yazılımındaki ccam sürümü 2.1.4 onu 2.3.0 a yükseltmeniz mümkünmü şifreli kanalları donarak izlemekten kurtulmak istiyoruz

Karbon
11-06-2013, 16:50
Emon 1.1 sürümü apk dosyası 1.mesaja eklenmiştir.

ibo03bjk
12-06-2013, 12:44
teşekkürler karbon usta

elipson
21-06-2013, 00:21
cahilliğimi bağışlayın. pandora aldım, emon ve emon 1.1 ikisini de yükledim. şimdi ne olacak? hotbird den hangi kanalları gösterecek şimdi?

zerko
25-06-2013, 18:55
elipson hallettinmi

elipson
27-06-2013, 09:31
Zerko kardeş evde henüz internet yok. buradan yüklediğim emonlar ile trt3 ü bile açamadım. acemilik işte ne yapalım. evde turkcell vınn kullanıyorum. onun sim kartını cep telefonuma takıp cep telefonumu wifi olarak kullanıp o şekilde deneyeceğim.
açabilirsem buraya yazarım.

tangox
12-08-2013, 09:56
son yazılımdan sonra emon1.1 i kurup çalıştırabilen varmı ?

ahmetmx
12-08-2013, 16:16
emon uçtu

mehmet 05
12-08-2013, 17:48
son yazılımdan sonra emon1.1 i kurup çalıştırabilen varmı ?

son yazilimda emon 1.1 kullaniyorum sorun yok ccam server kullaniyorum beraber

tangox
13-08-2013, 16:09
son yazilimda emon 1.1 kullaniyorum sorun yok ccam server kullaniyorum beraber

ben makinemi servise yollamak zorunda kaldım bende emon çalışmıyor 06/08 deki yazılımdan sonra

mehmet 05
13-08-2013, 17:47
ben makinemi servise yollamak zorunda kaldım bende emon çalışmıyor 06/08 deki yazılımdan sonra

gecmis olsun ozaman .

almira67
13-08-2013, 19:45
merhaba arkadaşlar ben daha pandorayı alalı 1 gun olmadı ama bır turlu emon aktıf hale getıremedım devamlı cıhazın yenıden başlatın dıyıp duruyo kac sefer arka anahtardan kapatıp açtıysam olmadı ne yapmam lazım sımdıden teşekkürler

rasimnext
13-08-2013, 21:10
aynı sorun bendede var cevap alabilecek kimse yokmu yoksa cihazı geri verecem

almira67
13-08-2013, 21:31
aynı sorun bendede var cevap alabilecek kimse yokmu yoksa cihazı geri verecem

yenı yazılım yapılıyormuş doktorla telde konuştuk sımdı yarın sabah erken saatlerde verilecek mıs

rasimnext
14-08-2013, 17:32
yeni yazılımda düzeldimi ?

almira67
14-08-2013, 18:01
yeni yazılımda düzeldimi ?

bi turlu yukleyemedımkı sen denedınmı

Karbon
14-08-2013, 19:23
Next Pandora için YENİ Emu uygulaması. (14.08.2013) 1. Mesaja Eklenmiştir.
Uyarı:
- 06.08.2014 (300C) ve üzeri yazılımlarla uyumludur.
- Uygulamayı yükledikten sonra cihazı arka şalterden kapatıp açın.[/CODE]

rasimnext
16-08-2013, 01:28
evet yükledim alınan dosyayı zipten çıkar esas yazılım onun içinde bu yazılımda sorun biss ler açlışmıyor sanırım bir de alt yazı olayında sorun var şimdilik gördüğüm altyazılar çalışmıyor

karakaya37
16-08-2013, 15:23
evet yükledim alınan dosyayı zipten çıkar esas yazılım onun içinde bu yazılımda sorun biss ler açlışmıyor sanırım bir de alt yazı olayında sorun var şimdilik gördüğüm altyazılar çalışmıyor

Ben Uygulamalar>>Biss>>Network güncellemeden güncelle dedim biss çalıştı.

okan61
18-08-2013, 11:04
Ben Uygulamalar>>Biss>>Network güncellemeden güncelle dedim biss çalıştı.
slm mesela bu biss le hangi kanallar açılıyor.

okan61
18-08-2013, 11:07
Ben cihazı yeni aldım.emon un çalışıp çalıışmadığını nasıl anlarım yardımcı olabilecek arkadaş varmı.

erdem60
22-08-2013, 15:10
Akadaşlar selamlar. Bende Pandora var. Bu emon uygulaması nedir. ne işe yarar. yüklemem gerekirmi gerekmez mi ? yüklesem ne gibi avantajlarım olur. yorumlarınızı bekliyorum. ayrıca cihazdan daha fazla yararlanmam için başka neler yükleyebilirim . google store den istediğim oyunu da yükleyebilirmiyim. teşekkürler herkese.. saygılar...

erdem60
23-08-2013, 11:03
.....)

mehmet 05
23-08-2013, 18:05
O kadar kişi bakmış bir yorum bile yok ya . hayret valla! ha bir de şu var. o kadar kişi emon uygulamasını yüklüyor. ne olduğunu bilmeden ne işe yradığını bilmeden mi yüklüyor. sözün bittiği yer olsa gerek.

usta son yazilimi yukle emon uygulamasinda yukle emon cccam newcem server kullanmaya emuyla acilan kanalarin acilmasina cihazin kayit yapmasina ve internette elle girmeye gerek kalmadan key gunceliye bilirsin internete bagliysa freeshareyi aktif edip hotbirt uydusundan her turlu icerikli bazi kanallari acmaya yarar cihazda olmasi gereken en önemli programdir bence google playdan uyumlu istedigin herseyi yukliye bilirsin kolay gelsin kafana takilan birsey varsa cevaplariz iyi gunler

erdem60
23-08-2013, 21:20
cevabın için çok teşekkürler. ayrıca gs tv yi de izlemek istiyorum ve bazı Azeri kanalları da. ama şifreli kanal diyor.bunun için bu emon uygulaması yeterli olurmu yoksa piyasada kart satılıyormuş onumu almam gerekir illa. yoksa bildiğiniz başka bir yöntem varmı .saygılar...

mehmet 05
23-08-2013, 23:16
cevabın için çok teşekkürler. ayrıca gs tv yi de izlemek istiyorum ve bazı Azeri kanalları da. ama şifreli kanal diyor.bunun için bu emon uygulaması yeterli olurmu yoksa piyasada kart satılıyormuş onumu almam gerekir illa. yoksa bildiğiniz başka bir yöntem varmı .saygılar...

azeri kanallari kendi uydusuna tasindi turksat uydusunun yanina bir lnb ekleterek izleye bilirsininz emon ve biss uygulamasiyla bu kanallari izleye bilirsiniz gs tv sifrelimi bilmiyorum bende yok fb tv var ben izliyorum internet ve hotbirt canaginiz varsa freeshareyi emon uygulamasinin icinden aktif edip spor kanallarini izleyebilirsinz cihazinizin kanal taramasini yenilerseniz azeri kanallarin olmadigini gorebilirsiniz yada server alabilirsiniz bu komuda mach 1 ustaya pm atin size gerekli bilgiyi verecektir.

babuk1
25-08-2013, 12:02
iyi günler arkadaşlar,
yeni aldığım pandora nın emon uygulamasına geldiğimde ''ayarların etkin olması için cihazı yenide başlatın'' uyarısı vardı.Bir kaç defa yaniden başlatmama rağmen,uyarı değişmedi.Ben de emon u kaldırdım ve 1.1 sürümünü yeniden yükledim.
Hala aynı sorun devam ediyor.
Yardımlarınız için teşekkürler

mehmet 05
25-08-2013, 21:23
iyi günler arkadaşlar,
yeni aldığım pandora nın emon uygulamasına geldiğimde ''ayarların etkin olması için cihazı yenide başlatın'' uyarısı vardı.Bir kaç defa yaniden başlatmama rağmen,uyarı değişmedi.Ben de emon u kaldırdım ve 1.1 sürümünü yeniden yükledim.
Hala aynı sorun devam ediyor.
Yardımlarınız için teşekkürler

buyuk bir ihtimal cihazdaki yazilim eski once cihaza son cikan 14.08.2013 tarihli son yazilimi yukleyin sonrada emon 1.1 sorun kalmaz eski yazilimla emon 1.1 uyumsuz kolay gelsin

babuk1
26-08-2013, 08:46
Mehmet05 kardeş,
14.08.2013 yazılımı yükledim.Emon sorunu halloldu.Yazılımı yükledikten sonra,
cihaz uzaktan kumanda ile kapanıyor fakat tekrar açılmıyor.Bu konuda da yardımcı olursan teşekkür ederim.
Size de kolay gelsin

mehmet 05
26-08-2013, 18:07
Mehmet05 kardeş,
14.08.2013 yazılımı yükledim.Emon sorunu halloldu.Yazılımı yükledikten sonra,
cihaz uzaktan kumanda ile kapanıyor fakat tekrar açılmıyor.Bu konuda da yardımcı olursan teşekkür ederim.
Size de kolay gelsin

peki son yazilimi yuklemeden oncede ayni sorun varmiydi acaba birde diger kumandayla denermisiniz

rasimnext
27-08-2013, 00:18
Emon cccam da bazi kanallari acmiyor cozumu varmi ?

babuk1
27-08-2013, 10:18
Next servisinin önerisi doğrultusunda,cihazı fabrika ayarlarına alıp,06.08 tarihli yazılımı yükleyince
sorun çözüldü.
Cihaz stabil.Önerilerinize ve cevaplarınıza teşekkür ederim.
Kolay gelsin

mehmet 05
27-08-2013, 11:21
Next servisinin önerisi doğrultusunda,cihazı fabrika ayarlarına alıp,06.08 tarihli yazılımı yükleyince
sorun çözüldü.
Cihaz stabil.Önerilerinize ve cevaplarınıza teşekkür ederim.
Kolay gelsin

bende ayni seyi tavsiye etcektim yazilim yuklemeden once ve yukledikten sonra mutlaka fabrika ayari yapmak en iyisi ben hep oyle yapiyorum
.

larix82
28-08-2013, 10:40
İyi günler arkadaşlar bende pandora yada machine 3d arasında kararsız kaldım hangisi daha iyi acaba ? birde uydudan otomatik güncelleme yapıyor mu ve şifreli kanalları otomatik şifrelerini kırabiliyor mu ? Bilen arkadaşlar karbon, mach1 yada anlayan başka arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler

karakaya37
28-08-2013, 18:36
İyi günler arkadaşlar bende pandora yada machine 3d arasında kararsız kaldım hangisi daha iyi acaba ? birde uydudan otomatik güncelleme yapıyor mu ve şifreli kanalları otomatik şifrelerini kırabiliyor mu ? Bilen arkadaşlar karbon, mach1 yada anlayan başka arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler

Uydu cihazı almak istiyorsan machine 3d, internete Android ile bağlanmak istiyorsan pandora diyor arkadaşlar. Machina 3d'nin uydudan güncelleme yaptığını bilmiyorumda Pandora Uydudan güncelleme istermin diye sorup güncelliyor.Burada **** kırılabilir denmez tabiki. şimdilik

mhaluksen
28-08-2013, 20:25
arkadaşlar emon flaşa attım ama onu pandora cihazda nereye yükleyecem

mehmet 05
28-08-2013, 22:25
arkadaşlar emon flaşa attım ama onu pandora cihazda nereye yükleyecem

menuden dosya yoneticisinin icin girin usb secin emon dosyasini okey yapin sonra cihazi arka dugmeden kapatip tekrar acin kolay gelsin

larix82
29-08-2013, 09:13
Teşekkür ederim karakaya37 ilgin için..

larix82
29-08-2013, 09:15
Birde machine 3D de tv de ekranı ikiye bölüp iki farklı maçı izlemek mümkün mü ? bu mümkünse ses çıkışı nasıl oluyor acaba ?

larix82
09-09-2013, 13:40
sonunda Bende cihazı aldım,machine 3d almaya karar vermiştim next bayisi pandorayı önerdi gerçekten güzel cihaz ama internet olmayınca hiç önemi olmuyor, yalnız sıkıntı kanal zaplarken sürekli takılıyor 2-3 dakka sürüyor bazen birde küçük kumanda da bir harfe basınca sürekli o harfi yazıyor acaba bunların çözümü var mı ? cihaz neden donup kalıyor ve nasıl çözeriz ? ayrıca büyük kumanda çok hantal ve çok iyi algılamıyor..

redcodx
24-09-2013, 21:31
Bu Emon uygulamasi benide cildirtiyor! Bazi kanallarda takir takir calisiyor ama bazi hd kanallarda durmadan takiliyor durmadan takiliyor sinir ediyor insani! Bu uygulamanin derhal cccam 2.3 ve uzerine yukseltilmesi lazim dandik ******* shine da tek takilma yok ayni kanallarda! tek sorun yok!

ozcankacar
25-09-2013, 15:47
arkadaşlar bu emon ne işe yarıyor acaba

mehmet 05
25-09-2013, 22:35
arkadaşlar bu emon ne işe yarıyor acaba

free shareyi yada cccam server kullanmak icin yuklenmesi gereken bir program yuklemenizde yarar var

salman003
27-09-2013, 22:41
yenı pandora aldı ne yazılım yuklenıyor ne emon nasıl bır cıhaz anlamadım ne yapmamız lazım kıme danısacagız

salman003
27-09-2013, 22:43
emon guzel bır sey tabı yukleme yapabılırsenız

redcodx
02-10-2013, 11:42
Emon hala guncellenmedi takilmalar had safhada ulen gol oluyor donuyor adam kizi öpuyor donuyor :) film basliyor kanal bilmemkimde adam ates ediyor sonra hastenede goruyoruz yuh diyoruz artik takilmalara reklamda takiliyor programda aciliyor cihaza bayildim super ama yazilimlar GUNCELLENMELIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!

csknfrt
04-10-2013, 20:01
Merkezi sistem kullanıyorum sadece turksat uydumuz var bu emon'u yükledim internetimde var çalışırmı yabancı kanallar?

Karbon
04-10-2013, 21:56
Merkezi sistem kullanıyorum sadece turksat uydumuz var bu emon'u yükledim internetimde var çalışırmı yabancı kanallar?

Türksat'ta Biss şifreli yayınlar dışında emon ile açılan ekstra kanal yok, freeshare ile Hotbird uydusunda bir çok kanal açılıyor.

csknfrt
06-10-2013, 15:58
Türksat'ta Biss şifreli yayınlar dışında emon ile açılan ekstra kanal yok, freeshare ile Hotbird uydusunda bir çok kanal açılıyor.

Anladığım kadarıyla hotbird çanağına ihtiyacım yok , internetim olması lazım ve bütün hotbird kanallarını açamıyorum. Emon menüsünden Freeshare aktif seçeneğini ve otomatik bağlan seçeneğini işaretledim. Bunun dışında yapmam gereken bir şey var mı? Bu aşamadan sonra freeshare de açık olan bir kanalı izlemek için yapmam gereken nedir? Herhangi bir uygulamaya girmem gerekiyor mu?

karakaya37
09-10-2013, 23:43
Anladığım kadarıyla hotbird çanağına ihtiyacım yok , internetim olması lazım ve bütün hotbird kanallarını açamıyorum. Emon menüsünden Freeshare aktif seçeneğini ve otomatik bağlan seçeneğini işaretledim. Bunun dışında yapmam gereken bir şey var mı? Bu aşamadan sonra freeshare de açık olan bir kanalı izlemek için yapmam gereken nedir? Herhangi bir uygulamaya girmem gerekiyor mu?

FreeShare Hotbird uydusunda işe yarıyor. Zaten söylemiş sizede yanlış alamışsınız. Hotbird uydusu yoksa yok.

mafia24
29-12-2013, 00:20
Selamlar,

Arkadaşlar bu uygulamanın görsel bir anlatımı yapılabilir mi?
Ben çalışan bir cccam server buldum bunu emon programına girerek program içerisinde CCCAM Clien tarafına bilgileri yazdım otmatik bağlanı işaretledim kırmızı tuş ile oturum aç dedim. Şimdi hata olunca hata mesajı veriyor ama bağlandığında hiç mesaj vermiyor bağlandı bile yazmıyor bu normal mi bilemiyorum. İnternette PC üzerinden server test etme şansım oldu server aktif durumda sorun yok peki şimdi benim eklediğim bu cccam ile ne yapabilirim ne işe yaradı kanal listeme kanal mı ekledi ben şimdi ne yaptım anlamadım acemiliğime bilgisizliğime verin öğrenmeyeçalışıyorum.

Karbon
29-12-2013, 10:44
Selamlar,

Ben çalışan bir cccam server buldum bunu emon programına girerek program içerisinde CCCAM Clien tarafına bilgileri yazdım otmatik bağlanı işaretledim kırmızı tuş ile oturum aç dedim. Şimdi hata olunca hata mesajı veriyor ama bağlandığında hiç mesaj vermiyor bağlandı bile yazmıyor bu normal mi bilemiyorum. İnternette PC üzerinden server test etme şansım oldu server aktif durumda sorun yok peki şimdi benim eklediğim bu cccam ile ne yapabilirim ne işe yaradı kanal listeme kanal mı ekledi ben şimdi ne yaptım anlamadım acemiliğime bilgisizliğime verin öğrenmeyeçalışıyorum.

http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=4283

mafia24
29-12-2013, 13:37
http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=4283

Resimli anlatımı tamam sorun yok. Aslında anlatmak istediğim mesajın diğer kısmıydı. Yani server çalışıyor ama eklediğimde bağlandı yazmıyor hadi gerçekten bağlandı diyelim listeye kanal mı ekledi ne yaptı şimdi onu anlayamadım.

alperes-es
30-12-2013, 23:21
merhaba arkadaşlar ben daha pandorayı alalı 1 gun olmadı ama bır turlu emon aktıf hale getıremedım devamlı cıhazın yenıden başlatın dıyıp duruyo kac sefer arka anahtardan kapatıp açtıysam olmadı ne yapmam lazım sımdıden teşekkürler

aynı sorun bende de var,hala çözemedim. bende bir hafta oldu cihazı alalı.

mehmet 05
31-12-2013, 00:34
aynı sorun bende de var,hala çözemedim. bende bir hafta oldu cihazı alalı.

sizin cihazda eski yazilim vardir ilk once son yazilimi forumdan yukleyin sonra emon 1.1 olan apk yukleyin cihazi acin kapatin emonun icinde freshareyi acik yapin cihazi nete baglayin horbirt uydusunda canaginiz varsa sifreli olan bazi pakatleri acar ornek (dorcel tv) gibi mesala :)

mehmet 05
31-12-2013, 00:40
Selamlar,

eger server bilgileri dogruyda baglandi diye yaziyor birde baglandigi zaman server bilgileri soluklasiyor boylede anlarsiniz cihazida nete bagliysa hotbirt yada astra yada thor uydusunda şifreli yayin yapan paketleri izlersiniz serveriniz yoksada emon uygulamasindan freeshareyi aktif edip sadece hortbirtten bazi kanallari izleye bilirsiniz net kesinlikle bagli olmali kolay gelsin

ordulum
05-01-2014, 00:21
http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=3238

bende bu modelden var. yazılım versiyonu 3006 görünüyor. emon u buradan indirdim ve yükledim. emon u kullanabilmek için kapatıp açın uyarısı veriyor. ama arka şalterden kapatıp açmama rağmen sürekli aynı uyarıyı veriyor. sebebi ne olabilir.

mehmet 05
06-01-2014, 17:30
http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=3238

bende bu modelden var. yazılım versiyonu 3006 görünüyor. emon u buradan indirdim ve yükledim. emon u kullanabilmek için kapatıp açın uyarısı veriyor. ama arka şalterden kapatıp açmama rağmen sürekli aynı uyarıyı veriyor. sebebi ne olabilir.
cihazinizin yazilimi eski karbon ustanin verdigi forumdaki 14.08.2013 yazilimini yukleyin sonra fabrika ayari yapin enson olarak emon 1.1 olan apk dosyasini yukleyin kolay gelsin

ordulum
07-01-2014, 13:07
cihazinizin yazilimi eski karbon ustanin verdigi forumdaki 14.08.2013 yazilimini yukleyin sonra fabrika ayari yapin enson olarak emon 1.1 olan apk dosyasini yukleyin kolay gelsin

benim cihazla forumda bahsedilen cihazlar farklı değil demi. yazılımsal olarak birbiri ile aynılar yani. cihazım wifi ye sürekli bağlı güncellemeyi otomatik yapması gerekmiyor mu peki. ayarlardan sistem yükseltmeye baktığımda sağda ki menüde sdcard olarak görünüyor. manuel yüklemem mi gerekiyor yani. ilk fırsatta deneyecem teşekkürler.

denedim fakat "USB Upgrade" menüsüne tıkladım ve yaklaşık bir dakika geçmeden cihaz hemen açıldı. sistemde hala 3006 görünüyor. sorun ne olabilrir acaba. yükseltmeyi yapamadım. wifi otomatik te yapmıyor.

mehmet 05
07-01-2014, 14:12
benim cihazla forumda bahsedilen cihazlar farklı değil demi. yazılımsal olarak birbiri ile aynılar yani. cihazım wifi ye sürekli bağlı güncellemeyi otomatik yapması gerekmiyor mu peki. ayarlardan sistem yükseltmeye baktığımda sağda ki menüde sdcard olarak görünüyor. manuel yüklemem mi gerekiyor yani. ilk fırsatta deneyecem teşekkürler.

denedim fakat "USB Upgrade" menüsüne tıkladım ve yaklaşık bir dakika geçmeden cihaz hemen açıldı. sistemde hala 3006 görünüyor. sorun ne olabilrir acaba. yükseltmeyi yapamadım. wifi otomatik te yapmıyor.
usta baska bi usb diskle yazilim yuklemeyi deneyin fat 32 olarak usb flas formatlayin sadece yazilim olsun icinde

ordulum
07-01-2014, 15:24
usta baska bi usb diskle yazilim yuklemeyi deneyin fat 32 olarak usb flas formatlayin sadece yazilim olsun icinde

teşekkürler ilk fırsatta farklı bir usb ile deneyeceğim

gutkin
07-01-2014, 22:36
Merhaba

Arkadaşlar konuyla alakası varmı bilmiyorum ama yeni bir uydu alıcı araştırayım derken kendimi burda buldum, ben dsmart üyesiydim cihaz next15000 dsmartı kapattım şimdi ben bu cihazla hotbird teki şifreli kanalları izleyebilirmiyim, nasıl izlerim, izleyemezsem bana hangi uydu alıcısını önerirsiniz? teşekkürler.

mehmet 05
07-01-2014, 23:08
Merhaba

Arkadaşlar konuyla alakası varmı bilmiyorum ama yeni bir uydu alıcı araştırayım derken kendimi burda buldum, ben dsmart üyesiydim cihaz next15000 dsmartı kapattım şimdi ben bu cihazla hotbird teki şifreli kanalları izleyebilirmiyim, nasıl izlerim, izleyemezsem bana hangi uydu alıcısını önerirsiniz? teşekkürler.
izleyemessiniz yeni cihaz almaniz lazim butce yuksekse next machina 3d tavsiye ederim

gutkin
08-01-2014, 21:01
izleyemessiniz yeni cihaz almaniz lazim butce yuksekse next machina 3d tavsiye ederim

Teşekkürler.

ordulum
08-01-2014, 22:56

üstad 3 farklı usb ile dediğiniz gibi içinde sadece güncelleme dosyası olan fat32 ile biçimlenmiş, farklı formatlarla da denedim, ama bir türlü başlamıyor güncelleme. güncelleme ekranı geliyor fişe cihaza dokunmayın şeklindeki resim 3 saniye sonra reco monddan çıkarak cihaz açılyor. hala 3006 sürümündeyim.

mehmet 05
09-01-2014, 16:54
üstad 3 farklı usb ile dediğiniz gibi içinde sadece güncelleme dosyası olan fat32 ile biçimlenmiş, farklı formatlarla da denedim, ama bir türlü başlamıyor güncelleme. güncelleme ekranı geliyor fişe cihaza dokunmayın şeklindeki resim 3 saniye sonra reco monddan çıkarak cihaz açılyor. hala 3006 sürümündeyim.

guncellemeyi menuden ayarlardanmi yapiyorsunuz yoksa boot modundami acaba

ordulum
10-01-2014, 00:19
arka şalterden açıyorum öndeki tuşa basılı şekilde reco yazınca bırakıyorum. usb upgrade diyorum oradan sonra pirize ve cihaza dokunmayın resmi geliyor ve hemen sonrasında cihaz boot moduna geçerek açılıyor. yaptığım işlem bunlar. cşhazı yeni aldım farklı bir yükleme işlemi varsa blmiyorum.

mehmet 05
11-01-2014, 16:53
arka şalterden açıyorum öndeki tuşa basılı şekilde reco yazınca bırakıyorum. usb upgrade diyorum oradan sonra pirize ve cihaza dokunmayın resmi geliyor ve hemen sonrasında cihaz boot moduna geçerek açılıyor. yaptığım işlem bunlar. cşhazı yeni aldım farklı bir yükleme işlemi varsa blmiyorum. usta bide menuden denermisin ayarlara gir sonrada sistem yukseltme usb sec ben bir onceki yazilim olan 300e kullaniyorum son yailimim hangisi oldugunu bilmiyorum cihaz yukleme yapmadigina gore acaba 3006 son yazilimmi 14 o8 2013 yazilim yuklu arkadaslar yazilimin numarasini yaza bilirmi ilk ciktigindan beri pandora kullaniyorum 3defa yazilim yukledim hic yarida kalmamisti

ordulum
11-01-2014, 21:25
usta bide menuden denermisin ayarlara gir sonrada sistem yukseltme usb sec ben bir onceki yazilim olan 300e kullaniyorum son yailimim hangisi oldugunu bilmiyorum cihaz yukleme yapmadigina gore acaba 3006 son yazilimmi 14 o8 2013 yazilim yuklu arkadaslar yazilimin numarasini yaza bilirmi ilk ciktigindan beri pandora kullaniyorum 3defa yazilim yukledim hic yarida kalmamisti

bende son sitememin resmi bu. dediğinin gibi de yaptım usb den sistem yüklemeye girdim. dosya bilinmeyen bir nedenden dolayı açılamadı uyarısı verdi. tarih te 5. ay görünüyor zaten son sürüm olduğunu sanmıyorum. eğer son sürüm bu ise emon u neden çalıştıramıyorum. sürekli arka şalterden kapat aç uyarısı veriyor açtığımda. daha açabilmiş değilim. peki beim cihaz wifi ye bağlı sürekli neden sistem yükseltmede görünmüyor ve kendisi yüklemiyor.

http://i.hizliresim.com/wvQaXp.jpg

mehmet 05
11-01-2014, 23:57
bende son sitememin resmi bu. dediğinin gibi de yaptım usb den sistem yüklemeye girdim. dosya bilinmeyen bir nedenden dolayı açılamadı uyarısı verdi. tarih te 5. ay görünüyor zaten son sürüm olduğunu sanmıyorum. eğer son sürüm bu ise emon u neden çalıştıramıyorum. sürekli arka şalterden kapat aç uyarısı veriyor açtığımda. daha açabilmiş değilim. peki beim cihaz wifi ye bağlı sürekli neden sistem yükseltmede görünmüyor ve kendisi yüklemiyor.

http://i.hizliresim.com/wvQaXp.jpg
indirdiginiz dosyayi rar programiyla acip icindeki uptade dosyasini yukluyorsunuz dimi son emon dosyasida var zaten icinde birde sistem guncellemeyi emon uzerinden yapiyor sanirsan sizde emon calismadigi icin yazilimida otamatik oyuzden yuklemiyor heralde

ordulum
12-01-2014, 23:32
indirdiginiz dosyayi rar programiyla acip icindeki uptade dosyasini yukluyorsunuz dimi son emon dosyasida var zaten icinde birde sistem guncellemeyi emon uzerinden yapiyor sanirsan sizde emon calismadigi icin yazilimida otamatik oyuzden yuklemiyor heralde

evet update.zip dosyasını yüklemeye çalışıyorum. aldığım yere götürüp oradan yüklenmesini isteyecem. teşekkürler...

sonunda yüklettim 300e. pc ye bağlanarak yaptıklarını söylediler bir daha güncelleme gelirse sıkıntısız olacağını söylediler. :D

mehmet 05
13-01-2014, 17:06
evet update.zip dosyasını yüklemeye çalışıyorum. aldığım yere götürüp oradan yüklenmesini isteyecem. teşekkürler...

sonunda yüklettim 300e. pc ye bağlanarak yaptıklarını söylediler bir daha güncelleme gelirse sıkıntısız olacağını söylediler. :D

gule gule kullanin

nseday
09-02-2014, 09:38
arkadaşlar yardım edebilr misiniz? emon dosyasını yükldim fakat sürekli cihazı yeniden açmama rağmen etkin olabilmesi için cihazı yeniden başlatmanız gerekir uyarıdı geliyor.. ne yapmam lazım acaba

Karbon
09-02-2014, 11:43
arkadaşlar yardım edebilr misiniz? emon dosyasını yükldim fakat sürekli cihazı yeniden açmama rağmen etkin olabilmesi için cihazı yeniden başlatmanız gerekir uyarıdı geliyor.. ne yapmam lazım acaba

Cihazı arka anahtarından kapatıp tekrar açın.

yetgin007
12-02-2014, 15:20
next pandora da bazı serverlar açmıyor başka bir cihazda denedim pandorada açmayan server açıyor acaba sebebi nedir.

rasit_aksu
20-02-2014, 01:26
Cihazı arka anahtarından kapatıp tekrar açın.

hocam pandora ile bulsat paketinde bulunan ve bilinen açılan public kanalları softcam ile açabilirmiyim. eski dirıim-drmbx 500 ler gibi güncel softcam ile sorunsuz olarak hellas sat 39 daki irdeto lu planeta,diema gibi kanalları softcam ile açabilirmiyim yani cihaz full emu desteği sunuyormu. tıpkı dreambox gibi. sen beni anladın hocam :) ona göre cihazı alıcam. çünkü atlnta smart g4 aldım ve sadece biss emu desteği olduğunu firmayı arayarak öğrendim. pandora da bu durum nasıldır. benim için biss leri ve hellas 39 derecedeki bilinen public kanalları güncel softcam atarak yada elle girerek açabilmek.? cevabın için şimdiden teşekkür ederim....

grean
21-02-2014, 12:16
hocam pandora ile bulsat paketinde bulunan ve bilinen açılan public kanalları softcam ile açabilirmiyim. eski dirıim-drmbx 500 ler gibi güncel softcam ile sorunsuz olarak hellas sat 39 daki irdeto lu planeta,diema gibi kanalları softcam ile açabilirmiyim yani cihaz full emu desteği sunuyormu. tıpkı dreambox gibi. sen beni anladın hocam :) ona göre cihazı alıcam. çünkü atlnta smart g4 aldım ve sadece biss emu desteği olduğunu firmayı arayarak öğrendim. pandora da bu durum nasıldır. benim için biss leri ve hellas 39 derecedeki bilinen public kanalları güncel softcam atarak yada elle girerek açabilmek.? cevabın için şimdiden teşekkür ederim....

Dediğiniz kanallar güncel softcam ile Pandorada izleniyor ama ben sırf o kanallar için Pandora almazdım haberin olsun. Bende var 1 Pandora destek yok onu bil en son geçen yıl 05.09.2013 yazılımı verildi ve bitti. H-i-r-e-m-c-o nun 50-60 tl lik cihazları 39 derece Bulsatı auto güncelleyip çözüyor bilgin olsun. Reklam yapmıyorum evimde en az 5-6 tane next cihaz var.

rasit_aksu
21-02-2014, 23:39
Dediğiniz kanallar güncel softcam ile Pandorada izleniyor ama ben sırf o kanallar için Pandora almazdım haberin olsun. Bende var 1 Pandora destek yok onu bil en son geçen yıl 05.09.2013 yazılımı verildi ve bitti. H-i-r-e-m-c-o nun 50-60 tl lik cihazları 39 derece Bulsatı auto güncelleyip çözüyor bilgin olsun. Reklam yapmıyorum evimde en az 5-6 tane next cihaz var.

yok benim asıl amacım android özelliğini kullanmak. digitürk play üyeliğim var. onu izleyebilmek. ayrıca full hd bir cihaza sahip olmak. aynı zamandada emu özelliği ile istediğim o kanalları çözmek. tabiiki cccam özelliğide önemli ileride server alarak istediğim kanalları açmak. cihaz elime ulaştı ve birçok özelliğini test ettim. tek sıkıntısı fly air mouse arada sapıtıyor. muhtemelen fly mouse un donanımsal bir fabrikasyon sorunu var. onun dışında ben eksik yada çalışmayan bir noktasını göremedim. bundan önce androidli atlnta- smart g4 aldım iade edip next pandora aldım. şöyle söyliyim bu cihaz atlnta- smart g4 e 100 basar. ki bastıda zaten. atlnta- smart g4 te sadece biss özelliği var ve berbat bir yazılımı var o kadar çok sorunlu bir yazılımı var ki burda yaz yaz bitiremem. 2 gün içerisinde 2 cihazıda uzunca test edip gördüm ve onayladım. başka söze gerek yok. pandora şu an da ülkmeizde ki en iyi androidli full hd uydu alıcısı başka alternatifi yok derim. yazılım konusundada illaki yeni bir yazılım gelecektir her ay güncelleme olmayabilir ki android cihazlarda sorun yoksa güncelleme olamayabilir. tek sorun fly mouse u diyorum... tabiiki yazılımıda geliştirlebilir ve bencede yakın zamanda bir yazılım gelecektir.

hasipdb
27-02-2014, 19:35
fly mause yerine normal bilgisayar faresiyle kullanabilirsin sorunsuz

rasit_aksu
05-03-2014, 12:37
fly mause yerine normal bilgisayar faresiyle kullanabilirsin sorunsuz

evet elimde microsoft kablosuz mouse vardı denedim gayet sorunsuz çalışıyor...

zulfu_kartal
09-03-2014, 18:19
slm
emon yeni yazılıma yükledim. Cihazı arkadan kapatıp açtım. emonu açtığımda cihazı kapatıp açın diyor. ve emonu yükleyinde kumanda algılaması ve kanal geçeşleri yavaşladı. yardımcı olacak arkadas var mı?
iyi günler

zulfu_kartal
09-03-2014, 18:21
slm
emondan başka ccam çalıştıracak program varmı?

mehmet 05
09-03-2014, 18:34
slm
emon yeni yazılıma yükledim. Cihazı arkadan kapatıp açtım. emonu açtığımda cihazı kapatıp açın diyor. ve emonu yükleyinde kumanda algılaması ve kanal geçeşleri yavaşladı. yardımcı olacak arkadas var mı?
iyi günler
usta senin yazilim yada emon eski surum oyuzden emon calismiyor cihaza 3012 yazilimini atin sonrada emon 1.1 olan apk yukleyin yazilim atmadan ve attiktan sonra fabrika ayarlarindan cihazi sifirlayin kumanda takilma ve agirlasma gidecektir emon olmadan freshareyi kullanamassiniz forumda yazilim yukleme talimati var kolay gelsin

zulfu_kartal
09-03-2014, 18:58
slm
cihazda 3012 yazılımı yüklü ve emon 1.1 yükledim 13.08.2013 yarihli yazılım. fakat cihazı fabrıka ayarlarına döndürmrdim. bunu yaptığımda yüklediğim yazılımlar silinecek mi?

mehmet 05
09-03-2014, 20:24
slm
cihazda 3012 yazılımı yüklü ve emon 1.1 yükledim 13.08.2013 yarihli yazılım. fakat cihazı fabrıka ayarlarına döndürmrdim. bunu yaptığımda yüklediğim yazılımlar silinecek mi?

yazilim silinmez varsa yuklediginiz programlar silinir ben hep fabrika ayari yaparim hic butur sorunlar yasamadim kolay gelsin

zulfu_kartal
10-03-2014, 21:49
Slm
emon u kaldırdım. Sonra cihazı kapatıp yeniden açtım. Tekrar yükledim oldu..

ozcankacar
13-04-2014, 02:36
emon dosyasını bir türlü yükleyemiyorum yardım edermisiniz

Karbon
13-04-2014, 09:24

http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=3284

ozcankacar
14-04-2014, 14:21
Alıntı:
ozcankacar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=3284

karbon usta verdiğin linkten emon dosyasını flash belleğe yüklüyorum.1,90 mb. galiba sonra flash belleği cihaza takıyorum ilgili yere geliyorum fakat emon dosyasını tıkladığımda yükle diye bir seçenek çıkmıyor.

Karbon
14-04-2014, 14:25
İndirdiğin dosyayı bilgisayarda sıkıştırılmış klasörden çıkart,içinden sadece emon.apk olan dosyayı alıp USB belleğe kopyala.. başka bir şey olmasın...

ozcankacar
14-04-2014, 14:38
İndirdiğin dosyayı bilgisayarda sıkıştırılmış klasörden çıkart,içinden sadece emon.apk olan dosyayı alıp USB belleğe kopyala.. başka bir şey olmasın...

ok akşam senin dediğin gibi yapayım birde

bu arada karbon üstat seni bulmuşken şunlarıda sormak istiyorum müsaade edersen

1-ana ekranda oyun menüsü var burası ne işe yarıyor.ne yüklediğim oyunları taşıyabiliyorum nede burada bir oyun oluyor
2-ıp tv ye herhangi bir kanal adresi yazdığımda kanal bulunamadı diyor acaba ben adresi yanlış mı giriyorum bana doğru formatta bir adres örneği verebilirmisin.

ozcankacar
14-04-2014, 14:49
ok akşam senin dediğin gibi yapayım birde

bu arada karbon üstat seni bulmuşken şunlarıda sormak istiyorum müsaade edersen

1-ana ekranda oyun menüsü var burası ne işe yarıyor.ne yüklediğim oyunları taşıyabiliyorum nede burada bir oyun oluyor
2-ıp tv ye herhangi bir kanal adresi yazdığımda kanal bulunamadı diyor acaba ben adresi yanlış mı giriyorum bana doğru formatta bir adres örneği verebilirmisin.

3-benim 1 tb lik toshıba harice harddiskim var bunu cihaza taktığımda kayıt süresi edindiğim bilgilere göre 2 saat miş galiba bu süreyi arttıramıyormuyuz ve 1-2 saatlik kayıt yaptıktan sonra cihaz kayıt ediyor görünmesine rağmen kayıt yapmıyor hard disk 900 gblik boş alana rağmen.vede canlı yayını geri alma olayım cihazı ilk aldğım 1-2 hafta içinde oluyordu şimdi ise geri al tuşuna bastığımda geri almıyor bu neden olabilir
4-internetten veya androidtten yüklediğim herhangi bir oyun program vb. dosyaları ayrı bir yerde bir dosya açıp orda saklayamıyormuyuz yada bir yere taşıyamıyormuyuz.

ozcankacar
15-04-2014, 08:09
emon dosyasını hala yükleyebilmiş değilim flash bellekte yüklediğimde makine bu dosyayı yükle diye bir konut gelmiyor.makinaya fabrika ayarları atarsam bu sorun çözülürmü acaba.çünkü ilk geldiğinde emon vardı.free share de çalışıyordu.

Karbon
15-04-2014, 08:12
emon dosyasını hala yükleyebilmiş değilim flash bellekte yüklediğimde makine bu dosyayı yükle diye bir konut gelmiyor.makinaya fabrika ayarları atarsam bu sorun çözülürmü acaba.çünkü ilk geldiğinde emon vardı.free share de çalışıyordu.

Fabrika ayarlarına aldığında emonda silinir.. cihazında son yazılım ve son güncel emon versiyonu olmalı yoksa zaten çalışmaz.. yükleme için buraya bir şeyler yazdım bakarsın..
http://www.next.web.tr/forum/showpost.php?p=37199&postcount=89