PDA

Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Next Minix HD (Pembe - Mavi) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları

Sayfalar : [1] 2

Karbon
06-07-2013, 10:42
Next Minix HD (Pembe - Mavi) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları.

Yazılım Notları :
-Kablosuz internet bağlantısında düzenlemeler yapıldı.
-Philips TV’lerde HDMI bağlantısından kaynaklanan ses sorunu düzeltildi.
-Farda TV düzeltildi.
-Uydu / TP bilgileri güncellendi. (90Doğu-45Batı)
-Kanal bilgileri güncellendi. (Türksat, Hotbird)
-Tercüme hataları düzeltildi.
-IPTV altyapısı değiştirildi.
-Yazılım stabilitesi arttırıldı.

hasanaydogar
06-07-2013, 11:27
Elinize sağlık. Samsung Tv de deniyorum şimdi.

CodeByFyt
06-07-2013, 11:35
yazılım yeni menülümü yoksa klasik mavi menülümü ?

airman_mg
06-07-2013, 11:35
İyi günler
Bende pembe var. sabah yükleme uyarısı geldiğinde yüklemek istedim ancak "hata. yükleme tamamlanmadı" yazıp %98 de kalıyor.

Karbon
06-07-2013, 11:40
yazılım yeni menülümü yoksa klasik mavi menülümü ?

Siyah menülü..

İyi günler
Bende pembe var. sabah yükleme uyarısı geldiğinde yüklemek istedim ancak "hata. yükleme tamamlanmadı" yazıp %98 de kalıyor.

Şu an bir cihaza yükledim sorunsuz..usb belleği tekrar biçimlendirin ve sadece abs uzantılı yazılım olsun içinde, tekrar deneyin.

airman_mg
06-07-2013, 11:45
pardon yazmayı unutmuşum. güncellemeyi uydudan yapıyordum.

Karbon
06-07-2013, 11:47
pardon yazmayı unutmuşum. güncellemeyi uydudan yapıyordum.

Güncel yazılım uyduda da yüklü sıkıntı yok, isterseniz usb bellek ile yükleyiniz.

Kolay gelsin.

airman_mg
06-07-2013, 11:54
Güncel yazılım uyduda da yüklü sıkıntı yok, isterseniz usb bellek ile yükleyiniz.

Kolay gelsin.

ustam kolay gelsin ilginize teşekkürler.
bugün uyduyu açtığımda ilk açılışta bu uyarı geldi yazılım güncellemesi var yüklemek ister misin diye.

Karbon
06-07-2013, 12:30
ustam kolay gelsin ilginize teşekkürler.
bugün uyduyu açtığımda ilk açılışta bu uyarı geldi yazılım güncellemesi var yüklemek ister misin diye.

Evet Yazılımlar uydudan da güncelleniyor , şu an uydudan güncelleme yaptım, sıkıntı yok,

airman_mg
06-07-2013, 12:52
Evet Yazılımlar uydudan da güncelleniyor , şu an uydudan güncelleme yaptım, sıkıntı yok,

ustam teşekkür ederim.

k.ceem
06-07-2013, 13:11
slm yeni yazılım hayırlı olsun ancak farda tv halen göstermiyor wifi ile kolaylıkla hatta % 30 ile bağlandım 10 dk. dır seyrediyorum freee server filan bir sorun gözükmüyor ıp tv deneyemedim çünki ıp tv adresi yok bende paylaşabilen arkadaşlar olursa sevinirim. Farda tv de düzeltilebilirse şu an stabil ve güzel bir yazılım gibi duruyor.

theface
06-07-2013, 13:13
teşekkürlerrr

Karbon
06-07-2013, 13:18
slm yeni yazılım hayırlı olsun ancak farda tv halen göstermiyor wifi ile kolaylıkla hatta % 30 ile bağlandım 10 dk. dır seyrediyorum freee server filan bir sorun gözükmüyor ıp tv deneyemedim çünki ıp tv adresi yok bende paylaşabilen arkadaşlar olursa sevinirim. Farda tv de düzeltilebilirse şu an stabil ve güzel bir yazılım gibi duruyor.

Farda gösteriyor şu an seyredebiliyorum,

aragornilti
06-07-2013, 13:34
Karbon ustacım forumda cevap veren olmadı freeshare devammı

k.ceem
06-07-2013, 14:02
Farda gösteriyor şu an seyredebiliyorum,

yok ustam sadece yazılım attım kanal listem gitmesin diye baktım yazılım olmuş ancak farda halen göstermiyor sildim yeniden tarattım yine göstermiyor.

Not: dğer kullanıcı arkadaşlarda farda tv ile ilgili bilgilerini paylaşırsa güzel olur.

hakoteknik
06-07-2013, 14:03
freeshare var arkadaşlar

fahmaz
06-07-2013, 14:06
Teşekkürler ilginize usb deneyeceğim sonuçlarına bakrım

airman_mg
06-07-2013, 16:05
selam ustam
usb den güncellemek istedim yazılım + kanal listesi olarak ancak bin boyutu uyuşmuyor, yine de güncellemek istiyor musunuz diyor.
sadece yazılım olarak yüklemek istediğimde de aynısını diyor.
diskin içinde sadece .abs uzantılı dosya var.
ne yapmam gerekli.

meysa512
06-07-2013, 16:49
Evet diyeceksin.Siyah menülü yazılımlarda var öyle bir şey.Dikkate almayınız uyarıyı.

airman_mg
06-07-2013, 16:58
Evet diyeceksin.Siyah menülü yazılımlarda var öyle bir şey.Dikkate almayınız uyarıyı.

cevap için teşekkürler. sağolun.

hızlırecep
06-07-2013, 21:49
slm kolay gelsin iyi calışmalar dilerim yazılımda şifreli kanalda hic bişey demiyo karanlık ekran kalıyo yani şifreli yazmıyo bilginize tşk

k.ceem
06-07-2013, 21:53
Wifi çalışıyor düşük sinyalde bile ancak otomatik bağlan ayarlı olmasına rağmen uyduyu yeniden başlatınca otomatik bağlanmıyor.

Farda tv halen göstermiyor.

gunaysson
06-07-2013, 22:04
Selamlar herkese ,
yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum pembe minix i.. herkes ısınma problemi diye yakınıyor, ben bununla ilgili bir problem yaşamadım; evet ısınıyor ama bana zararı yok :) yada donma ; zaplarken yavaş knal değişimi vs de yok . ancak keşfedemediğim bazı şeyler var.
şifreler girerekten azeri kanallardan CL maçlarını izleyebiliyorum ; yani BISS KEY mevzularından anlıyorum .
ama elimde bir cevher mi var bilmiyorum.
bu uydumun 50 cm uzağında bir wireless modem var. ikisi bir araya gelince neler yapabilirim bilemiyorum. ethernet girişi var ne yapabilirim bilemiyorum.
bi ara ethernet kablosu ile internet bağlantısı ve bi takım yükleme vs denedim ama bağlantı kuramadım tv de.

nacizane 2 sorum var ; bir kaç kelam yazarsanır sevinirim; gerekirse bende aksiyon alırım.
1) bi ara bazı elektronikçilerde server satıyorlardı ; 6 aylık,yıllık vs. belli bedeller karşılığı ile. biliyorum lig tv vs izleyemem ama ne bileyim; belgesel kanalları , bazı şifreli ecnebi tv leri falan açabilir mi bunlar ?

2) inernet bağlantısı sağlarsam neler yapabilirim , normalde izleyemediğim kanalları izleyebilir miyim ? ona göre nasıl internet bağlayacağım , bu konuyu araştıracağım :)

yani elimde bir cevher mi var ; yoksa sıradan bir uydumu bilemedim ...

sanımırım bu bizim minix çok marifetlide ; abisi onu kullanamıyor :)

sevgiler/ iyi geceler
Günay / çekmeköy

Karbon
06-07-2013, 22:20
Wifi çalışıyor düşük sinyalde bile ancak otomatik bağlan ayarlı olmasına rağmen uyduyu yeniden başlatınca otomatik bağlanmıyor.

Farda tv halen göstermiyor.

Anten ayarlarında sorun olmasın,sistemini kontrol et bence Farda açık.

Karbon
06-07-2013, 22:23
Selamlar herkese ,
yaklaşık 1,5 senedir kullanıyorum pembe minix i.. herkes ısınma problemi diye yakınıyor, ben bununla ilgili bir problem yaşamadım; evet ısınıyor ama bana zararı yok :) yada donma ; zaplarken yavaş knal değişimi vs de yok . ancak keşfedemediğim bazı şeyler var.
şifreler girerekten azeri kanallardan CL maçlarını izleyebiliyorum ; yani BISS KEY mevzularından anlıyorum .
ama elimde bir cevher mi var bilmiyorum.
bu uydumun 50 cm uzağında bir wireless modem var. ikisi bir araya gelince neler yapabilirim bilemiyorum. ethernet girişi var ne yapabilirim bilemiyorum.
bi ara ethernet kablosu ile internet bağlantısı ve bi takım yükleme vs denedim ama bağlantı kuramadım tv de.

nacizane 2 sorum var ; bir kaç kelam yazarsanır sevinirim; gerekirse bende aksiyon alırım.
1) bi ara bazı elektronikçilerde server satıyorlardı ; 6 aylık,yıllık vs. belli bedeller karşılığı ile. biliyorum lig tv vs izleyemem ama ne bileyim; belgesel kanalları , bazı şifreli ecnebi tv leri falan açabilir mi bunlar ?

2) inernet bağlantısı sağlarsam neler yapabilirim , normalde izleyemediğim kanalları izleyebilir miyim ? ona göre nasıl internet bağlayacağım , bu konuyu araştıracağım :)

yani elimde bir cevher mi var ; yoksa sıradan bir uydumu bilemedim ...

sanımırım bu bizim minix çok marifetlide ; abisi onu kullanamıyor :)

sevgiler/ iyi geceler
Günay / çekmeköy

Cihazınıza ethernet kablosu ile internet bağlantısı yaparak Network ayarlarından Free Share özelliğini aktif ederek HotBird uydusundaki bir çok içerikte kanalı ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

k.ceem
06-07-2013, 22:31

ayarlarda sorun yok ustam aynı önceki gibi üç,beş saniye ses var karanlık ekran ve sonra oda gidiyor siz sorun yok diyorsunuz bende iki adet next mavi var ikiside aynı yani o zaman bir çare varsa bana yol gösterirseniz çok sevinirim ustam kolay gelsin.

maincode V1.24b1* 20130705-184027

Karbon
06-07-2013, 22:42
ayarlarda sorun yok ustam aynı önceki gibi üç,beş saniye ses var karanlık ekran ve sonra oda gidiyor siz sorun yok diyorsunuz bende iki adet next mavi var ikiside aynı yani o zaman bir çare varsa bana yol gösterirseniz çok sevinirim ustam kolay gelsin.

maincode V1.24b1* 20130705-184027

Yazılım versiyonunuz güncel onda sıkıntı yok.. Frekans 11987 H 2222 değil mi sinyal seviyesi ne durumda ?

k.ceem
06-07-2013, 22:50
Yazılım versiyonunuz güncel onda sıkıntı yok.. Frekans 11987 H 2222 değil mi sinyal seviyesi ne durumda ?

ustam yazılım ve kanal listesini birlikte yükledim oldu çok teşekkürler.

Not: böyle yapacak arkadaşlar ilk önce kanal düzenle bölümünden kanalları yedeklemeyi unutmasınlar.

muratt
06-07-2013, 23:43
Arkadaşlar
6 Temmuz yazılımında emeği geçenlerin ellerine sağlık.
Kumandadaki tuşa basarak hafızadaki uydulara erişimi ayarlamak için, Kurulum, istenilen uydu, benim motorlu olduğu için Daizek 1,2, Motor ayarı listesinde sadece 4 uydu ismi var. Bunlar TÜRKSAT, Astla, Hotbirt, Eutelsal.
AzerSpace1 uydusunu Motor Ayarındaki listeye ekleyemiyorum. Belki değişir diye, kurulum listesindeki Astrayı sildim ama yinede motor ayarındaki listeye AzerSpace1 uydusunu ekleyemedim. Bir önceki 22 Mart yazılımında ekleyebiliyordum. V-Box cihazı ile motorlu anten kullanıyorum.
Ayrıca; Kurulum sayfasındaki port sayısı 4 ile sınırlı, 5 ve diğerleri için, Enkin Değil yazısı var ve başka port açılmıyor, uydu listesindeki uyduların sayısınca port açılabilmeli diye düşünüyorum.
Motor Ayarı bölümündeki listeye yeni uydu eklenemiyor, ilgililere duyurulur.

meysa512
07-07-2013, 01:28
Arkadaşlar
Kumandadaki tuşa basarak hafızadaki uydulara erişimi ayarlamak için, Kurulum, istenilen uydu, benim motorlu olduğu için Daizek 1,2, Motor ayarı listesinde sadece 4 uydu ismi var. Bunlar TÜRKSAT, Astla, Hotbirt, Eutelsal.
AzerSpace1 uydusunu Motor Ayarındaki listeye ekleyemiyorum. Belki değişir diye, kurulum listesindeki Astrayı sildim ama yinede motor ayarındaki listeye AzerSpace1 uydusunu ekleyemedim. Bir önceki 22 Mart yazılımında ekleyebiliyordum. V-Box cihazı ile motorlu anten kullanıyorum.
Ayrıca; Kurulum sayfasındaki port sayısı 4 ile sınırlı, 5 ve diğerleri için, Enkin Değil yazısı var ve başka port açılmıyor, uydu listesindeki uyduların sayısınca port açılabilmeli diye düşünüyorum.

Bende şu anda konumum itibari ile 21 uydu var ve hepsi ayarlı .Gayet stabil çalışıyor.IP TV yi denemedim henüz birazdan denerim ancak bu yazılım Minix HD tarihinin en stabil yazılımı bence.Çünkü bundan önceki yazılım çok iyiydi bi kaç ufak sorun dışında ve onlar görmezden gelinebilirdi.Fakat şimdiki yazılımda hata 0 bence...Ben yakalayamadım henüz fakat yakalayan tespit eden varsa paylaşsın ne olur.

meysa512
07-07-2013, 07:47
Edit: IP TV yi denedim.Görüntü kalitesi ne öyle ya.Hayran kaldım HD olmasa da.Süre sınırlaması tamamen giderilmiş.Donma sıfır.Bildiğiniz IP TV oynatıyor ya bu receiver.
İnanmayanlar için kullandığım IP TV linki
Galaxy TV
http://80.243.185.22:8081/galaxy

drmg
07-07-2013, 10:23
yazılımı yükledikten sonra recevier im kitlendi açılmıyor.
neyapmalıyım.

tsuat
07-07-2013, 10:46
bende minix hd mavi var.uydudan güncelleme yapmadı.nedeni nedir acaba.uydudan güncelle diyorum.Cihazınızın versiyonu güncel diyor.Bilgilerine bakıyorum 3. aydaki yazılım

azerisat
07-07-2013, 10:58

Hocam hoş bulduk

NEXT MİNİX PEMBE kullaniyorum
2 sorum var?

1 mavi menulu yazilim kullaniyorum, yeni yazilimi yuklersem eger-kendi kanal listemi usb-ye atdiktan sonra ekleye bilirmiyim

2 Farda tv nedir Turksatda mi yayınlaniyor, ne işe yarıyor FARDA Tv

muratt
07-07-2013, 12:56
Arkadaşlar

Arkadaşlar
Yukarıdaki yazı alıntı olduğunu yazmayı unutmuştum ve aynı sorun bende de var, ve soruna çözüm bekliyorum. Motorlu anten kullandığımı tekrar belirtmek istiyorum. Sorunu çözen varsa nasıl çözdü anlatsınki başkalarına da faydalı olsun.

k.ceem
07-07-2013, 14:17
Hocam hoş bulduk

NEXT MİNİX PEMBE kullaniyorum
2 sorum var?

1 mavi menulu yazilim kullaniyorum, yeni yazilimi yuklersem eger-kendi kanal listemi usb-ye atdiktan sonra ekleye bilirmiyim

2 Farda tv nedir Turksatda mi yayınlaniyor, ne işe yarıyor FARDA Tv

evet ilk önce kanal listeni yedekle yazılım ve kanal listesini attıktan sonra geri yüklersin,
Farda tv türksatta Şampiyonlar ligi maçlarını yayınlıyor şifresiz

tubuntu
07-07-2013, 16:11
Edit: IP TV yi denedim.Görüntü kalitesi ne öyle ya.Hayran kaldım HD olmasa da.Süre sınırlaması tamamen giderilmiş.Donma sıfır.Bildiğiniz IP TV oynatıyor ya bu receiver.
İnanmayanlar için kullandığım IP TV linki
Galaxy TV
http://80.243.185.22:8081/galaxy

merhaba sure kisiltmasi olmadan seyrede bildigin iptv adresleri varmi verdigin galaxytv donmadan seyrede biliyorum daha once denedigim tum linkler 30 saniye sonra duruyordu eger denenmis adres linklerini yayinlarsan sevinirim

muratt
07-07-2013, 16:35
Bende şu anda konumum itibari ile 21 uydu var ve hepsi ayarlı .Gayet stabil çalışıyor.IP TV yi denemedim henüz birazdan denerim ancak bu yazılım Minix HD tarihinin en stabil yazılımı bence.Çünkü bundan önceki yazılım çok iyiydi bi kaç ufak sorun dışında ve onlar görmezden gelinebilirdi.Fakat şimdiki yazılımda hata 0 bence...Ben yakalayamadım henüz fakat yakalayan tespit eden varsa paylaşsın ne olur.

Arkadaşım
21 uyduyu Motor Ayarı bölümüne nasıl ekledin? Port sayısı 4'ü geçmiyor. Tek antene birden fazla LNB mi bağladın, o şekildemi 21 uyduyu sabit anten modundamı ayarladın?

Karakurt19
07-07-2013, 16:43
Yeni yazılımı USB'den sadece yazılım olarak yükledim.Farda TV yine göstermiyor.Bu yazılımda açılmayan şifreli kanallarda 'şifreli' uyarısı gelmiyor.Siyah bir ekran bekleyip duruyor.Bir de şu var USB den yazılımı yükledim.Cihazı tekrar açtığım da uydudan güncelle uyarıosı geliyor.Bilginize

airman_mg
07-07-2013, 17:09
ustalara teşekkür ederim.
yeni yazılımı yükledim, görünüm olarak çok güzel olmuş. farda tv daha önce sadece ses varken şu anda rahatlıkla seyredebiliyorum.
ellerinize sağlık.

meysa512
07-07-2013, 20:05
merhaba sure kisiltmasi olmadan seyrede bildigin iptv adresleri varmi verdigin galaxytv donmadan seyrede biliyorum daha once denedigim tum linkler 30 saniye sonra duruyordu eger denenmis adres linklerini yayinlarsan sevinirim

Maalesef ben de yeni farkına vardım.Sadece bu kanalı süre sıkıntısı olmadan seyredebiliyorum.JSC Sportları yükledim.Görüntü kalitesi uydununkinden çok daha iyi fakat 60 sn izleyebiliyorsun.Ben anlamadım.Linklerde mi sorun cihazda mı diye?Karbon usta sorun sence nerede?

Erman35
07-07-2013, 20:52
Arkadaşlar yeni yazılım evet güzel olmuş ancak küçük bir sıkıntıyı dile getirmek istiyorum. Uydu alıcımızın Video çözünürlük ayarı 1080p-60 olursa şifreli kanallarda GUIDE'a baktığımızda görüntü soldan kayma yapıyor. Şifresizlerde ve daha düşük çözünürlük ayarlarında (1080p-50 dahil) bir sıkıntı yok.

TEKONMAN
07-07-2013, 21:19
Bu yazılımda yükleme sorunu var.
1-) Uydudan güncelleme yaparken güncelleme yüklendi tamam dedik. ama açılıp kapanma olmadı. Fabrika ayarlarına döndük fayda etmedi. Sonra bir kaç defa daha uydudan güncelleme yapmayı denedim. Bu seferde yükleme tamamlanmadı.
2- USB ile güncelleme yaptım. Normal olarak güncelleme işlemi bitti. uydu kapanıp açıldı. Bu seferde açılırken Güncelleme var diyor. Uydudan da güncelleme tamamlanmıyor. Bunun içim bu yazılımı nasıl yükleyeceğim. Şimdiye kadar güncellemelerde hiç problem yaşamıyordum. Bu konuda usta sayılırım. Benden kaynaklanan bir şey değil. 03/05/2013 yazılımı mevcut.

32ilhan
08-07-2013, 01:52
Next Minix HD (Pembe - Mavi) 06.07.2013 Tarihli Yazılımı yükledim hoşuma gitmedi eski yazılımı nasıl yükleye bilirim usb denmi yoksa uyudan güncellemedenmi eski yazılımı yükleye bilirim yardımcı olursanız memmun olurum arkadaşlar

umran47
08-07-2013, 08:25
Next Minix HD (Pembe - Mavi) 06.07.2013 Tarihli Yazılımı yükledim hoşuma gitmedi eski yazılımı nasıl yükleye bilirim usb denmi yoksa uyudan güncellemedenmi eski yazılımı yükleye bilirim yardımcı olursanız memmun olurum arkadaşlar

istediğin yazılımı tekrardan indir usb üzerinden yeniden güncelle olur..

burak16
08-07-2013, 08:46
yenı yazılım güzel stabıl çalışıyor tam denemesemde uydudan kendı kendıne guncelledı suprız oldu tv acınca :)

hedef2010
08-07-2013, 17:55
emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

pronvera
08-07-2013, 18:42
Değerli Karbon Kardeşim!Next Mnix HD Pembe cihaz açılırken "Yeni Yazılm Yükleyin" uyarısı geliyor.Evet-Hayır diye.Evet diye OK e basıyoruz. Yükleme % 2 den sonra hata oluştu deyip yüklemiyor.Neden uydudan yüklenmiyor.Bu da gösteriyorki bu Next Argeciler bu işi beceremiyorlar kardeşim.Bir yazılım düzeltemediler be.Bu işi en güzel Koreliler yapıyorlar.Örnek alsınlar çalışmalarından biraz.Ben bilecem bu yazılım işlerinide yazılım hata verecek mümkün değil,bunlar kadar bilgim olsa robot yaparım valla.Nextciler malesef sınıfta kaldılar,beceremiyorlar bu yazılım işini.Ne demek yahu bastınmı yükleyecek arkadaş,millet uzaya gidiyor be ..Öyle değilmi?Biz bunların keyfini bekleyeceğizki adam gibi yazılım yazsınlar..Ölme eşeğim ölme....Haksızmıyım kardeşim?Saygılarımla...

azerisat
08-07-2013, 19:02
Değerli Karbon Kardeşim!Next Mnix HD Pembe cihaz açılırken "Yeni Yazılm Yükleyin" uyarısı geliyor.Evet-Hayır diye.Evet diye OK e basıyoruz. Yükleme % 2 den sonra hata oluştu deyip yüklemiyor.Neden uydudan yüklenmiyor.Bu da gösteriyorki bu Next Argeciler bu işi beceremiyorlar kardeşim.Bir yazılım düzeltemediler be.Bu işi en güzel Koreliler yapıyorlar.Örnek alsınlar çalışmalarından biraz.Ben bilecem bu yazılım işlerinide yazılım hata verecek mümkün değil,bunlar kadar bilgim olsa robot yaparım valla.Nextciler malesef sınıfta kaldılar,beceremiyorlar bu yazılım işini.Ne demek yahu bastınmı yükleyecek arkadaş,millet uzaya gidiyor be ..Öyle değilmi?Biz bunların keyfini bekleyeceğizki adam gibi yazılım yazsınlar..Ölme eşeğim ölme....Haksızmıyım kardeşim?Saygılarımla...

Hos bulduk kardesim. Ben de minix HD Pembe kullaniyorum. cihaz acilirken okeye bastim ve bal gibi yukledi .......................
kusursuz bir sekilde......................
saygiyla................

hedef2010
08-07-2013, 20:33
çalışabilen IPTV için hazır txt dosyası sinema kanalları olan var mı? yardımcı olurlarsa buradan paylaşıma sunarlarsa memnun kalırım... hürmetler.

meysa512
08-07-2013, 23:42
Tam anlamıyla sıfır takılma ile izleyebildiğim sadece 1 tane kanal var IP tvden.diğer kanallarda 1 dklık süre sıkıntısı var. İsterseniz yükleyeyim.Ama sadece 1 kanal.O da Galaxy TV...

meysa512
08-07-2013, 23:44
Yükledim turbobitten.Fakat tek kanal.Uyarayım önceden de.Kanalın içeriği : Gündüzleri sinema-dizi geceleri erotik yayın.
http://turbobit.net/9acmmx9no9vl.html

tuan
08-07-2013, 23:55
arkadaşlar yeni yazılım youtube çok takılıyor bende tekrardan bir önceki yazılımı yükledim her şey süper düzeldi yeni yazılıma hiç gerek yok bence boşuna macera aramak gibi bir şey ama yinede emeğe saygılı olmak lazım emeği geçen herkese teşekkürler

tiestonur
09-07-2013, 07:16
-Bir önceki yazılımla youtube açamıyordum, şimdi sorunsuz açılıyor youtube maşallahı var.
-Fakat yazılımı 2 gün arayla üst üste yükledim. Bugün uyduyu açtığımda da yazılım yükleme sayfası gelecekmi merak ediyorum.
-Birde IP tv test için bir kanal ekledim kanalı açamadan kendini restart yaptı, açıldığında IP tv menüsüne girdiğimde eklemiş olduğum kanalın silinmiş olduğunu gördüm bir dahada denemedim :)
-Bunun dışında merkezi çanak sistemi kullanmaktayım, 4 çanak olmasına rağmen sadece türksat ve hotbird ü görüyor cihaz, oysaki yazılımdan önce eutelsat ve astra da uydu listesinde çıkmaktaydı. (belki uydu taraması yapmak gerekebilir henüz denemedim !)
-Uydular (türsat-hotbird) arasında geçiş yaptığımda kanal listesinde son izlenilen kanal gelmekte fakat kumandadan OK ile seçim yaptığımızda kanal açılmıyor bir alt veya üst kanala (OK ile seçim yapmadan) geçip geldiğimizde OK yaptığımızda kanal açılıyor.

Elimden geldiğince yeni yazılım ile birlikte fark ettiğim sorunlardan ve değişikliklerden bahsetmeye çalıştım....

burak16
09-07-2013, 09:23
bugun tekrar yazılım geldı yukluyorum

halit3
09-07-2013, 10:59
Uydu alıcısının çözünürlük ayarı tv den yapınca kanal düzenleme menüsündeki sol tarafdaki küçük ekranda hd yayınları pır pır yaparak hışırtılı gösteriyor ve istenen kanal sıralamasını yaptırmıyor cihaz ama diğer çözünürlüklerde olmuyor.

32ilhan
09-07-2013, 13:06
arkadaşlar yeni yazılım hoşuma gitmedi tekrar eski yazılımı yükledim ve memmunum bu güncellemeleri cihaz bidaha sormaması için hangi menüden ne yi kapalı yapmam gerekiyor ?

beterpan
09-07-2013, 18:12
next minix pembe uydu alıcım var , kanal değiştirirken sinyal kayboluyor , açtığım da da sinyal yok mesajı geliyor, uğraşırken hdmı dan girişi çıkarıp bir süre sonra taktığımda sinyalin yani yayını geldiğini gördüm , ama şimdi o bile zor oluyor ne yapmalıyım

halit3
09-07-2013, 18:58
Yukarıdaki mesajımda yazmıştım ek olarak Kanal düzenleme menüsündeki sol tarafdaki küçük ekranda hd yayınları pır pır yaparak hışırtılı gösteriyor ve istenen kanal sıralamasını yaptırmıyor

Bu yüzden 19.03.2012 yazılımı geri yükledim.

Sizlerdede aynı durum mevcutmu

muratt
09-07-2013, 19:36
Arkadaşlar
Ben yanılmışım, Motor ayarı listesine yeni uydu eklenebilirmuş.
Benim hatam; fabrika ayarlarına dönmeden yeni yazılımı yüklediğim için sorun meydana gelmiş. Fabrika ayarlarına döndükten sonra yeni yazılımı uydudan indirdim ve Motor Ayarı listesine AzerSpace1 eklendi ve sorun kalmadı.
Yazılım notunda, fabrika ayarlarına döndükten sonra, yeni yazılımın yüklenmesi geretiği notu yazılırsa, benim gibi yanılgıya düşen arkadaşlara yol gösterilmiş olur.

tuan
09-07-2013, 20:27
Arkadaşlar
Ben yanılmışım, Motor ayarı listesine yeni uydu eklenebilirmuş.
Benim hatam; fabrika ayarlarına dönmeden yeni yazılımı yüklediğim için sorun meydana gelmiş. Fabrika ayarlarına döndükten sonra yeni yazılımı uydudan indirdim ve Motor Ayarı listesine AzerSpace1 eklendi ve sorun kalmadı.
Yazılım notunda, fabrika ayarlarına döndükten sonra, yeni yazılımın yüklenmesi geretiği notu yazılırsa, benim gibi yanılgıya düşen arkadaşlara yol gösterilmiş olur.

yazılımı hiç fabrika ayarlarına dönerek yüklememiştim birdeöyle deneyeceğim bakalım nasıl olacak yeni yazılım verdiğin bilgi için teşekkürler arkadaşım

hdengin
10-07-2013, 07:36
Yükledim turbobitten.Fakat tek kanal.Uyarayım önceden de.Kanalın içeriği : Gündüzleri sinema-dizi geceleri erotik yayın.
http://turbobit.net/9acmmx9no9vl.html

Üstadım, turbobitten bir türlü indiremedik, sana zahmet dosyayı direk foruma yükler misin? Sağol.

mozaik71
10-07-2013, 08:31
arkadaşlar cihazım mavi üzerinde çok eski bir yazılım var. kanal listemi bozmadan yükleme yapabilirmiyim. nasıl

muratt
10-07-2013, 13:33
arkadaşlar cihazım mavi üzerinde çok eski bir yazılım var. kanal listemi bozmadan yükleme yapabilirmiyim. nasıl

Arkadaşım
Hiç tavsiye etmem. Çünkü; bazı sorunlar olabileceğini okumuştum. Kanal listesi hazırlamak o kadarda zor birşey değil. Önce kanalları taşırayarak istediğiniz sıralamayı yapın ve diğerlerini de silin. Bu kadar basit. Sadece biraz zaman alıyor ve buna değer.

süleyman09
10-07-2013, 16:44
next pembe var bende arkadaş lar uydudan yazılım yükledim herşey güzelde usb nin içindekiler görünmüyor müzikleri resimleri hiç birini görmüyor yardım edin arkadaş lar

azerisat
10-07-2013, 18:16
ARKADAŞLAR bilmem bana katılıyorsunuz, yoksa katılmıyorsunuz, ama menu siyah renkte çok sıkıcı- acaba diyorum yeni yazılımın menusu mavi renkte ve ya çeşitli renklerde olsa, bence SUPER olur............

TEKONMAN
10-07-2013, 21:01
ARKADAŞLAR bilmem bana katılıyorsunuz, yoksa katılmıyorsunuz, ama menu siyah renkte çok sıkıcı- acaba diyorum yeni yazılımın menusu mavi renkte ve ya çeşitli renklerde olsa, bence SUPER olur............

bence siyah daha güzel siyahta bir asalet var

meysa512
11-07-2013, 00:08
Buyrun.Kanal sayısı 2 ye çıktı.
1-Galaxy TV
2-Cinemax
http://turbobit.net/c89iabwxsfn1/IPTV.txt.html

fahmaz
11-07-2013, 14:12
Yazılımı USB ye kaydettim yüklemeyi yapmak istedim dosya görünmüyor.Yüklediğim minixhdmavi .Uydudanda güncelleme yapamıyorum. bulunduğum yerde 12729/h frekans zayıf

meysa512
11-07-2013, 23:13
Çok özür diliyorum.Yalnış dosyayı atmışım.Birazdan dosyayı tekrar yüklerim.Forum arkadaşlarımdan ve yöneticilerden tekrar özür diliyorum.

meysa512
11-07-2013, 23:20
Yeni dosya eklendi.
http://www.next.web.tr/forum/showpost.php?p=26582&postcount=76

mpolat40
12-07-2013, 00:20
usta next minix hd var günceleme yaptı ve iptv ve diger kanallar cıktı ip tv listesi lazım ve farda tv ne demek acıklarsanız sevinirim .

meysa512
12-07-2013, 00:54
usta next minix hd var günceleme yaptı ve iptv ve diger kanallar cıktı ip tv listesi lazım ve farda tv ne demek acıklarsanız .................................................. ..............

Yukarıda IP TV de en stabil olan linkleri veriyorum. İndirebilirsiniz turbobitten.Tabii stabilite internet hıznızla da orantılı bi şekilde işler unutmayın.Rah-e Farda yeni adıyla Farda TV görüntü kalitesi pek de kaliteli olmamakla beraber D-Smart platformunun yayınladığı UEFA Avrupa ligi maçlarını Şampiyonlar Ligi ni , Bazı Avrupa liglerinin maçlarını yayınlamaktadır şifresiz olarak. Digiturk ve D-Smart ile ilgili illegal izleme yollarının paylaşılması forumda yasaktır. Yeni üyesiniz. Üye olduğunuz forumun değerini bilin de forum kurallarını okuyunuz lütfen. Fazla zamanınızı almaz. http://www.next.web.tr/forum/announcement.php?f=4&a=44

burak16
12-07-2013, 11:18
Yukarıda IP TV de en stabil olan linkleri veriyorum. İndirebilirsiniz turbobitten.Tabii stabilite internet hıznızla da orantılı bi şekilde işler unutmayın.Rah-e Farda yeni adıyla Farda TV görüntü kalitesi pek de kaliteli olmamakla beraber D-Smart platformunun yayınladığı UEFA Avrupa ligi maçlarını Şampiyonlar Ligi ni , Bazı Avrupa liglerinin maçlarını yayınlamaktadır şifresiz olarak. Digiturk ve D-Smart ile ilgili illegal izleme yollarının paylaşılması forumda yasaktır. Yeni üyesiniz. Üye olduğunuz forumun değerini bilin de forum kurallarını okuyunuz lütfen. Fazla zamanınızı almaz. http://www.next.web.tr/forum/announcement.php?f=4&a=44

merhaba kardesım başka guncell ıp tv guncell kanal varmı 16 tane daha kanal var açılmıyor senın verdıgın lınk tekı kanallar açıldı 2 kanal güzel gösteriyor dıger 16 göstermıyor

meysa512
12-07-2013, 12:55
merhaba kardesım başka guncell ıp tv guncell kanal varmı 16 tane daha kanal var açılmıyor senın verdıgın lınk tekı kanallar açıldı 2 kanal güzel gösteriyor dıger 16 göstermıyor

Zaten bahsettiğim IP TV listesini yanlış yüklemişim.2 gün önce.Dün gece düzelttim linki.Bende sadece 2 kanal var.isimlerini de yazdım .Galaxy TV , Cinemax. şu anda elimde başka kanal yok fakat talepte bulundum metro tv platformuna rtmp ve rtsp olan linkleri http yapmaları için.Umarım dönerler. ve test ettiğim kanalların hepsini burada yazamıyorum yasal olmadığı için.Kanal sayısı arttıkça ben de dosyayı güncelleyeceğim.Şimdilik son güncel listeyi buradan indirebilirsiniz.
http://www.next.web.tr/forum/showpost.php?p=26568&postcount=71

meysa512
12-07-2013, 13:59
Kanal Listesi güncellenmiştir IP TV
1-Galaxy
2-Cinemax
3-Venus Hot Time
http://turbobit.net/5j73b4nwpx3z/IPTV.txt.html

azerisat
12-07-2013, 19:26
Arkadaşlar Türksata bakan çanağıma AzerSpace 46° East için bir lnb taktım. UEFA kupası ve CHAMPİONLAR ligi maçlarının hepsine bakmam için İdman Azerbaijan kanalını ve diger kanalları izliyorum.

NEXT MİNİX HD PEMBE ile Türksat 2A/3A @ 42°E ve AzerSpace 46° E izlemek keyfi bir başka...............

http://www.flysat.com/turksat42.php

http://www.flysat.com/azerspace1.php

azerisat
12-07-2013, 19:41
Kanal Listesi güncellenmiştir IP TV
1-Galaxy
2-Cinemax
3-Venus Hot Time
http://turbobit.net/5j73b4nwpx3z/IPTV.txt.html

Hocam Teşekkürler !

burak16
13-07-2013, 12:34
Zaten bahsettiğim IP TV listesini yanlış yüklemişim.2 gün önce.Dün gece düzelttim linki.Bende sadece 2 kanal var.isimlerini de yazdım .Galaxy TV , Cinemax. şu anda elimde başka kanal yok fakat talepte bulundum metro tv platformuna rtmp ve rtsp olan linkleri http yapmaları için.Umarım dönerler. ve test ettiğim kanalların hepsini burada yazamıyorum yasal olmadığı için.Kanal sayısı arttıkça ben de dosyayı güncelleyeceğim.Şimdilik son güncel listeyi buradan indirebilirsiniz.
http://www.next.web.tr/forum/showpost.php?p=26568&postcount=71

teşekurler kardesım sagol

Karakurt19
14-07-2013, 08:21
Ustalar,
Cihazım Next Minix HD Prmbe.Yazılımı USB'den sadece yazılım olarak yükledim.Yazılımda birçok hata var.Umarım giderilir.Hatalar:
1-Şifreli kanal üzerinde kanal açılmadığında 'şifreli' uyarısı gelmiyor.
2-İPTV'de kanalı elle veya usb den ekliyorum.Birini seçiyorum gösteriyor.Çıkış yapıp tekrar açtığımda bakıyorum eklediğim kanallar silinmiş.Bunun tam tersi sildiğim kanallar kapatıp yeniden açtığımda yerinde duruyor.Silinmemiş durumda oluyor.İPTV'yi açtığımda aşağı yukarı basıldığında cihaz kendini resetliyor.Sitede verilen yazılım ile uydudan verilen yazılım aynı değil mi.
3-Paylaşımda sıkıntı mı var.Şuan itibariyle açılan hiçbir sifreli kanal açılmıyor. Selamlar

meysa512
14-07-2013, 11:13
Ustalar,
Cihazım Next Minix HD Prmbe.Yazılımı USB'den sadece yazılım olarak yükledim.Yazılımda birçok hata var.Umarım giderilir.Hatalar:
2-İPTV'de kanalı elle veya usb den ekliyorum.Birini seçiyorum gösteriyor.Çıkış yapıp tekrar açtığımda bakıyorum eklediğim kanallar silinmiş.Bunun tam tersi sildiğim kanallar kapatıp yeniden açtığımda yerinde duruyor.Silinmemiş durumda oluyor.İPTV'yi açtığımda aşağı yukarı basıldığında cihaz kendini resetliyor.Sitede verilen yazılım ile uydudan verilen yazılım aynı değil mi.
3-Paylaşımda sıkıntı mı var.Şuan itibariyle açılan hiçbir sifreli kanal açılmıyor. Selamlar

Hocam elle yüklediğin IP TV kanalları silinir fakat USB ile yüklediğiniz kanallar silinmemesi lazım .

süleyman09
14-07-2013, 15:13
son yazılımı yük ledikten sonra flahs disk teki müzikleri ve saire hiç birini gördüremedim daha önce normaldi yeni yazılım sonrası her şey değiş ti
yardım larınızı bekliyorum

dt6767
14-07-2013, 15:57
Ustalar,

paylaşımda sıkıntı yok. emu ve free share aktif ediniz.( 4 sıfır ve 666666) işlemi

muratt
14-07-2013, 22:41
son yazılımı yük ledikten sonra flahs disk teki müzikleri ve saire hiç birini gördüremedim daha önce normaldi yeni yazılım sonrası her şey değiş ti
yardım larınızı bekliyorum

Arkadaşım
Yeni yazılımda, senin dediğin gibi bir problem görmedim, 3 Tb.lık harici harddisten bile film seyrediyorum.
Cihazın fabrika ayarlarına döndür ve tekrar yeni yazılımı yükle, anlattığın sorunun kalmayacak büyük ihtimal ile. Eski yazılımın üzerine yeni yazılım yüklenince bazı hatalar olabiliyor.

tahsin43
15-07-2013, 07:44
şu IP TV listesini çogaltamazmıyız elinde çalışan hazır listesi olan varsa burda paylaşırsa iyi olur teşekkurler

meysa512
15-07-2013, 10:55
şu IP TV listesini çogaltamazmıyız elinde çalışan hazır listesi olan varsa burda paylaşırsa iyi olur teşekkurler

Son verdiğim listede en stabil linkler var.Tabii ki çoğaltabiliriz ancak doğru düzgün çalışmayan veya sadece 1 dk ile sınırlı olan linkler var.onlar bi işe yaramaz.

metehan__
16-07-2013, 15:03
Arkadaşlar Türksata bakan çanağıma AzerSpace 46° East için bir lnb taktım. UEFA kupası ve CHAMPİONLAR ligi maçlarının hepsine bakmam için İdman Azerbaijan kanalını ve diger kanalları izliyorum.

NEXT MİNİX HD PEMBE ile Türksat 2A/3A @ 42°E ve AzerSpace 46° E izlemek keyfi bir başka...............

http://www.flysat.com/turksat42.php

http://www.flysat.com/azerspace1.php
Arkadaşım,
Öncelikle kardeş uydunuz hayırlı olsun...
Azerspace i ve frekanslarını receiver e nasıl eklediniz,anlatabilirmisin..birde Monoblok Single LNB ile (4.0 derecelik)türksat ve azerspace i seyreden varmı acaba?

Ufuktepeli
16-07-2013, 16:45
En son yazılımı uydudan güncelledim fakat zayıf sinyali olan tplerde örneğin 12729 H 30000 gibi normal havalarda bile görüntü bozuk oluyor ama bundan önceki kızkulesi olan yazılımda böyle bir sorun olmuyor.Eski yazılımı aradım bulamadım bulsam onu yükleyeceğim bilginize teşekkürler.

erenn44
16-07-2013, 16:48
Ustalar bende yazılımı yükledim şimdi sorum şu ben biraz acemiyimde internette IPTV satıyorlar 3-6 aylık 1 senelik gibi ben bunlardan satın alsam next minix hd pembe cihazımda izleyebilirmiyim cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

meysa512
17-07-2013, 06:06
Ustalar bende yazılımı yükledim şimdi sorum şu ben biraz acemiyimde internette IPTV satıyorlar 3-6 aylık 1 senelik gibi ben bunlardan satın alsam next minix hd pembe cihazımda izleyebilirmiyim cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Bahsettiğiniz yerel platform kanalları ise lütfen bu konuyu açmayınız.

garfield67
17-07-2013, 09:48
Yukarıdaki mesajımda yazmıştım ek olarak Kanal düzenleme menüsündeki sol tarafdaki küçük ekranda hd yayınları pır pır yaparak hışırtılı gösteriyor ve istenen kanal sıralamasını yaptırmıyor

Bu yüzden 19.03.2012 yazılımı geri yükledim.

Sizlerdede aynı durum mevcutmu

Aynı sorun bende de var... Ama sadece HD'li kanallarda yapması ilginç geldi... Ben bunu sadece pembe minix'e yükledim... Mavi de mavili yazılımdan memnun devam ediyorum... Belki Farda yok, IP tv geçmedim, Youtube girmiyoruz ama bu yazılım daha çekici geliyor bana... Ayrıca siyah menu ruhumu sıkıyor ya...

Ricam mavi menuyede yenilikler olması yada buna dönülmesi yönünde...

Kanal düzenleme bölümündeki hatayı da düzeltmek gerek...

satnizo
18-07-2013, 19:37
tesekkurler.

meysa512
19-07-2013, 02:36
Aynı sorun bende de var... Ama sadece HD'li kanallarda yapması ilginç geldi... Ben bunu sadece pembe minix'e yükledim... Mavi de mavili yazılımdan memnun devam ediyorum... Belki Farda yok, IP tv geçmedim, Youtube girmiyoruz ama bu yazılım daha çekici geliyor bana... Ayrıca siyah menu ruhumu sıkıyor ya...

Ufak ayrıntılar dışında cihaz gayet stabil çalışmakta. Kanal düzenlemesi yaparken TV izlemiyorum ben açıkçası seri bir şekilde kanalları düzenliyorum.Ama haa mavimenülü yazılımı istersiniz o ayrı.Çok kullanıcı isterse neden olmasın derim fakat böyle bi istek biraz garip geldi açıkçası.

Vegs
19-07-2013, 16:28
En son yazılımı uydudan güncelledim fakat zayıf sinyali olan tplerde örneğin 12729 H 30000 gibi normal havalarda bile görüntü bozuk oluyor ama bundan önceki kızkulesi olan yazılımda böyle bir sorun olmuyor.Eski yazılımı aradım bulamadım bulsam onu yükleyeceğim bilginize teşekkürler.
Network ten yaz ilim güncelleme ile kizkuleli yaz ilim geliyor... Bilginize...

i_oguzhan
20-07-2013, 01:37
Usbden güncelleme yaptım, fakat hala açılışta yeni güncelleme var diyor, bunu nasıl engellerim? :confused: :(

meysa512
20-07-2013, 08:55
Usbden güncelleme yaptım, fakat hala açılışta yeni güncelleme var diyor, bunu nasıl engellerim? :confused: :(

Çok önemli değilse OTA güncellemeyi kapat.Ancak kökünden çözüm için güncelleyiver uydudan.

azerisat
21-07-2013, 09:11

siyah menu her kesin ruhunu sıkıyor..
inşallah AR-GE uzmanları menuyu geliştirir ve rengini deyiştirirler

alpereleman
21-07-2013, 13:58
Birde elle kanal ekleme koyarlar inşallah ben bulamadım didik didik ettim yok

Karbon
21-07-2013, 15:02
Birde elle kanal ekleme koyarlar inşallah ben bulamadım didik didik ettim yok

http://www.next.web.tr/forum/showpost.php?p=26616&postcount=4

hdengin
23-07-2013, 19:17
Yeni yazılımı yüklediğimden beri şöyle bir sorun var.

Medya oynatıcı ekranında, 1080p formatında herhangi bir videonun üzerine gelince,
sol taraftaki önizleme ekranında görüntü belirir belirmez bütün ekranda titreme oluyor.
Söz konusu dosyayı geçip, 1080p olmayan daha düşük çözünürlükteki mesela 720p olan bir dosyaya hareket edince aynı sorun gerçekleşmiyor. (Videoları çalıştırılınca normal olarak gösteriyor.)

Aynı sorun KAYIT sekmesinde TV'den yaptığımız kayıt görüntülerinde de oluyor.

Fotoğrafını çektim ama buraya nasıl eklerim bilemiyorum. :(