Forum

Geri Git   Next & NextStar Kullanıcılarına Özel Forum > Next & NextStar - HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Minix HD Serileri > Minix HD (Mavi & Pembe)

*** Forum içerisinde (özel mesajlar dahil) "Digiturk, D-Smart" gibi yerli platformları ve kanalları kapsayan, bunlarla ilgili "kart paylaşım (card sharing), key, şifre" içerikli her türlü yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir ***
Forum Forum
Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-06-2012, 23:37   #1
asew
Yeni Üye

Giriş: 21-06-2012
Rep Gücü: 3
asew is on a distinguished road
Angry güncelleme sonrası minix hd açılmıyor

arkadaşlar cihazı daha bugün aldım.usb ile güncel kanal listesi yüklerken ne olduysa cihaz bir daha açılmadı sarı ışık yanıyor kumandaya tepki vermiyor, görüntü de yok ne yapmam lazım
NextMinixHD_Kanal.abs
ayrıca usb içinde test_write1.dvr ve test_write2.dvr şeklinde iki dosya daha oluşmuş yardım lütfen
asew is offline  
Sponsored Links
Eski 22-06-2012, 06:58   #2
tek-ser
Machina3D VIP Clup

Giriş: 29-02-2012
tek-ser is on a distinguished road

Alıntı:
asew tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşlar cihazı daha bugün aldım.usb ile güncel kanal listesi yüklerken ne olduysa cihaz bir daha açılmadı sarı ışık yanıyor kumandaya tepki vermiyor, görüntü de yok ne yapmam lazım
NextMinixHD_Kanal.abs
ayrıca usb içinde test_write1.dvr ve test_write2.dvr şeklinde iki dosya daha oluşmuş yardım lütfen
merhaba yazılımdan hariç usb nin içersinde çıkan üç dosya chz içersinde bulunan driver dosyaları bu normal benim sana tavsiyem eternet den ve uydudan s/w güncelleme yapmandır.
tek-ser is offline  
Eski 22-06-2012, 14:42   #3
Proxy1
Yeni Üye

Proxy1 kullanıcısının avatarı

Giriş: 20-06-2012
Proxy1 is on a distinguished road

Sanırım yazılımda problem var. Her ne kadar yazılımı gönderen kabul etmesede, bazı cihazlarda(benimki mavi minix) güncelleme yaptığınızda, cihaz güncellemeyi tamamladıktan sonra kendini bir daha açmıyor.
Aynı yazılımı usb'den güncelleyerek cihazı açılmaz duruma düşen, siz 3. kişisiniz.
Proxy1 is offline  
Forum
Eski 22-06-2012, 17:23   #4
asew
Yeni Üye

Giriş: 21-06-2012
asew is on a distinguished road

evet hocam.minix hd kullanıcıları bilginiz olsun usb den güncelleme yapınca garanti kapsamına girmiyor.uydu veya interneti kullanın.bugün cihazı servise yolladım bu macera daha ürünün ilk gününde bana 35 tl ye maloldu ayrıca ürünün sinyal oranı elimdeki skystar üründen çok daha düşük pişman oldum aldığıma
asew is offline  
Eski 02-01-2013, 08:32   #5
göksel_ozturk
Yeni Üye

Giriş: 01-01-2013
Rep Gücü: 2
göksel_ozturk is on a distinguished road

Bende de aynı sorun oluştu dün akşam usb den
yaptığım güncelleme sonrası cihaz kendini kapattı birdaha da açılmadı. Bugün vatan bilgisayara götüreceğim sonucu paylaşırım sizlerle.
göksel_ozturk is offline  
Forum
Eski 12-01-2013, 21:06   #6
ozgur26
Yeni Üye

Giriş: 12-01-2013
ozgur26 is on a distinguished road
Varsayılan aynı sorun

Aynı sorun benimde başımda ben uydudan güncelledim güncelledikten sonrada 2 saat izledim sonra kapatıp dışarı çıktım geri geldiğimde cihaz çalışmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
ozgur26 is offline  
Eski 13-01-2013, 11:33   #7
wiizi
Yeni Üye

Giriş: 13-01-2013
wiizi is on a distinguished road

USB den güncelledikten sonra ben de cihaz artık açılmıyor. infrared alıcı sürekli yeşil lamba yanıyor. Cihaza RS232 kablo ile yazılım atmaya çalışınca wrong file diyor
wiizi is offline  
Forum
Eski 13-01-2013, 12:10   #8
Karbon
Administrator

Karbon kullanıcısının avatarı

Giriş: 22-10-2011
Rep Gücü: 77
Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of

Alıntı:
wiizi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
USB den güncelledikten sonra ben de cihaz artık açılmıyor. infrared alıcı sürekli yeşil lamba yanıyor. Cihaza RS232 kablo ile yazılım atmaya çalışınca wrong file diyor
Cihazınıza doğru yazılımı yüklemeye çalıştığınızdan emin olunuz yanlış dosya uyarısı almaktasınız..Editör ile PC üzerinden yazılımı yüklerken eski yazılımı yükleyin arkadaşlar yeni yazılımda sorun çıkıyor editör ile yükleme işleminde...

Açılmayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.
http://www.next.web.tr/forum/showthread.php?t=2685

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Google Chrome tarayıcı kullanalar arkadaşlar Alexa Eklentisini tarayıcınıza Ekleyerek Dolaştığınız sitelerin Dünya sıralamasında kaçıncı olduğunu görebilirsiniz.. EKLEMEK İÇİN TIKLA

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SORULARINIZI SADECE FORUMA YAZINIZ...
Hem daha hızlı ve bir çok kullanıcıdan cevap alırsınız,hemde aynı sorunu yaşayan/yaşayacak diğer kullanıcıların verilecek cevaplardan yararlanmasını sağlarsınız...
PM {Özel Mesaj} ile Cihazlarınız ile ilgili sorular sormayınız CEVAP VERİLMEYECEKTİR!!!
Sadece kişisel, forumun genelini ilgilendirmeyen konularda PM{Özel Mesaj} gönderiniz lütfen...

Skype - Msn - Telefon vb.. araçlar ile ONLINE DESTEK TALEP ETMEYİNİZ.!!

Kullanıcı profillerinin altındaki Butonuna tıklayarak beğendiğiniz mesajlara/yorumlara TEŞEKKÜR edebilirsiniz..
Karbon is offline  
Eski 13-01-2013, 21:24   #9
wiizi
Yeni Üye

Giriş: 13-01-2013
wiizi is on a distinguished road

eski yazılımı kara zorla başka başka yerlerden buldum forumdaki eski yazılımlar upload sitelerinden kaldırılmış. bir tane eklense iyi olur
wiizi is offline  
Forum
Eski 13-01-2013, 21:33   #10
Karbon
Administrator

Karbon kullanıcısının avatarı

Giriş: 22-10-2011
Rep Gücü: 77
Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of

Alıntı:
wiizi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
eski yazılımı kara zorla başka başka yerlerden buldum forumdaki eski yazılımlar upload sitelerinden kaldırılmış. bir tane eklense iyi olur
Forumumuzda yazılımlar upload sitelerine yüklenip verilmemektedir.direk foruma eklenir,eski konulara bakarak bulmak istediğiniz yazılımı direk cihazınıza indirebilirsiniz.

örnek
http://www.next.web.tr/forum/showpos...33&postcount=1

Google Chrome tarayıcı kullanalar arkadaşlar Alexa Eklentisini tarayıcınıza Ekleyerek Dolaştığınız sitelerin Dünya sıralamasında kaçıncı olduğunu görebilirsiniz.. EKLEMEK İÇİN TIKLA

SORULARINIZI SADECE FORUMA YAZINIZ...
Hem daha hızlı ve bir çok kullanıcıdan cevap alırsınız,hemde aynı sorunu yaşayan/yaşayacak diğer kullanıcıların verilecek cevaplardan yararlanmasını sağlarsınız...
PM {Özel Mesaj} ile Cihazlarınız ile ilgili sorular sormayınız CEVAP VERİLMEYECEKTİR!!!
Sadece kişisel, forumun genelini ilgilendirmeyen konularda PM{Özel Mesaj} gönderiniz lütfen...

Skype - Msn - Telefon vb.. araçlar ile ONLINE DESTEK TALEP ETMEYİNİZ.!!

Kullanıcı profillerinin altındaki Butonuna tıklayarak beğendiğiniz mesajlara/yorumlara TEŞEKKÜR edebilirsiniz..
Karbon is offline  
Kapalı Konu

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Görünüm Modları

Hızlı Geçiş