Forum

Geri Git   Next & NextStar Kullanıcılarına Özel Forum > Next & NextStar - HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Minix HD Serileri > Minix HD (Mavi & Pembe)

*** Forum içerisinde (özel mesajlar dahil) "Digiturk, D-Smart" gibi yerli platformları ve kanalları kapsayan, bunlarla ilgili "kart paylaşım (card sharing), key, şifre" içerikli her türlü yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir ***
Forum
Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-11-2011, 23:26   #1
Karbon
Administrator

Karbon kullanıcısının avatarı

Giriş: 22-10-2011
Rep Gücü: 65
Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of
Varsayılan Next Minix HD Yazılım Güncelleme (Usb-Uydu-Network) Resimli Anlatım.

Next Minix HD Yazılım Güncelleme (Usb-Uydu-Network) Resimli Anlatım.

USB Bellek Üzerinden Yazılım Güncelleme

Öncelikle USB belleğimizi FAT32 olarak biçimlendirip İlgili bölümlerden indirmiş olduğumuz yazılımı zipten çıkartarak cihazımıza takıyoruz ve Menü - Gereçler - USB'den Güncelleme bölümüne geliyoruz.

Güncelleme modu ve Güncelleme Dosyasını resimde gösterdiğimiz gibi seçiyoruz ve Başlat diyoruz. ÖNEMLİ NOT : Eğer mevcut Kanal sıralamalarınızın bozulmasını istemiyorsanız Güncelleme modunu maincode ( Sadece Yazılım ) olarak seçiniz.

Cihazımız USB bellek içinde bulunan yazılımı algılayıp yüklemeye başlayacaktır.

Ve bu şekilde yazılımı cihazımıza yüklemiş oluyoruz.Bu işlemler sırasında cihazınıza müdahale etmeyiniz.

Uydu Üzerinden S/W Yazılım Güncelleme

Menü - Gereçler - Uydudan S/W Güncelleme bölümüne gelinir.

Resimdeki gibi Türksat uydusu seçilip Güncelleme Modu Allcode ( Yazılım+ Kanal Listesi olarak seçilir. ÖNEMLİ NOT : Eğer mevcut Kanal sıralamalarınızın bozulmasını istemiyorsanız Güncelleme modunu maincode ( Sadece Yazılım ) olarak seçiniz.

Ve diğer bölümlerde olduğu gibi yazılım yükleme işlemi başlar.bu şekilde yazılım yükleme işlemini gerçekleştirmiş oluruz.

Next Minix HD Network Üzerinden Yazılım Güncelleme

Cihazımızın İnternet bağlantısını sağlıyoruz.(Ethernet bağlantısı yada sonraki yazılımlarda gelecek olan Wi-Fi bağlantısını kullanarak)

Daha sonra Menü - Gereçler - Network'den S/W Güncelleme bölümüne geliyoruz.

Protokol kısmından FTP seçimini yapıp alt kısımlardaki bölümlere dokunmadan başlat kısmına gelip OK tuşuna basıyoruz.

Cihazın yazılım versiyonu kontrol edilir ve indirebileceğiniz versiyon ekranda çıkacaktır.Bu kısıma evet diyerek devam ediyoruz.

Yazılımın indirilme işlemi başlıyor.

Yazılımın indirilme işlemi tamamlandıktan sonra Flash üzerine yazmak için Evet komutu seçilir ve devam edilir..

Yazılım yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cihaz kendisini kapatacak ve tekrar açacaktır ve yazılım yükleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

İsterseniz cihazınızın yazılım bilgilerini Menü - Gereçler - Sistem Bilgisi kısmından kontrol edebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg rsz_27112011194.jpg (68.6 KB, 6351 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011197.jpg (72.6 KB, 6280 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011199.jpg (73.7 KB, 6269 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011200.jpg (70.3 KB, 6265 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011201.jpg (77.0 KB, 6251 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011202.jpg (85.9 KB, 6091 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011203.jpg (73.2 KB, 6308 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_27112011204.jpg (72.9 KB, 6276 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_26112011164.jpg (77.7 KB, 6309 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_26112011181.jpg (85.8 KB, 6311 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_26112011183.jpg (78.6 KB, 6290 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_26112011167.jpg (77.8 KB, 6300 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg rsz_26112011169.jpg (86.9 KB, 6550 Görüntülenme)

Düzenleyen : Karbon - Tarih : " 18-01-2012 " - Saat : 17:37
Karbon is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-12-2011, 15:11   #2
arda efeli
Yeni Üye

Giriş: 02-11-2011
Rep Gücü: 3
arda efeli is on a distinguished road

sayın karbon güncelleme modu ve güncelleme dosyası nasıl olacak bazı seçenekleri yaptım cihazda bir değişiklik olmadı..
arda efeli is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2011, 15:23   #3
Karbon
Administrator

Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of Karbon has much to be proud of

Alıntı:
arda efeli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sayın karbon güncelleme modu ve güncelleme dosyası nasıl olacak bazı seçenekleri yaptım cihazda bir değişiklik olmadı..
Resimlerde üç seçenek içinde güncelleme modu nasıl olacak gösterilmiştir.

Usb bellek için Allcode+Bootloader seçeneğini seçmelisiniz.

Kolay gelsin.

SORULARINIZI SADECE FORUMA YAZINIZ...
Hem daha hızlı ve bir çok kullanıcıdan cevap alırsınız,hemde aynı sorunu yaşayan/yaşayacak diğer kullanıcıların verilecek cevaplardan yararlanmasını sağlarsınız...
PM {Özel Mesaj} ile Cihazlarınız ile ilgili sorular sormayınız CEVAP VERİLMEYECEKTİR!!!
Sadece kişisel, forumun genelini ilgilendirmeyen konularda PM{Özel Mesaj} gönderiniz lütfen...

Skype - Msn - Telefon vb.. araçlar ile ONLINE DESTEK TALEP ETMEYİNİZ.!!

Kullanıcı profillerinin altındaki Butonuna tıklayarak beğendiğiniz mesajlara/yorumlara TEŞEKKÜR edebilirsiniz..
Forum
Eski 18-12-2011, 16:08   #4
arda efeli
Yeni Üye

teşekürler , ayrıca usb ye airtes adaptör taktım wifi maneger aktif olmadı ne yapmam gerekiyor...
Eski 18-12-2011, 16:37   #5
Karbon
Administrator

Alıntı:
arda efeli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekürler , ayrıca usb ye airtes adaptör taktım wifi maneger aktif olmadı ne yapmam gerekiyor...
Wi- Fi adaptör takılı iken cihazı kapatıp açarak deneyiniz.

Her USB adaptörü cihaz desteklemeye biliyor, yakında cihazın desteklediği adaptörlerin listesi duyurulacaktır.

Hem daha hızlı ve bir çok kullanıcıdan cevap alırsınız,hemde aynı sorunu yaşayan/yaşayacak diğer kullanıcıların verilecek cevaplardan yararlanmasını sağlarsınız...
PM {Özel Mesaj} ile Cihazlarınız ile ilgili sorular sormayınız CEVAP VERİLMEYECEKTİR!!!
Sadece kişisel, forumun genelini ilgilendirmeyen konularda PM{Özel Mesaj} gönderiniz lütfen...

Kullanıcı profillerinin altındaki Butonuna tıklayarak beğendiğiniz mesajlara/yorumlara TEŞEKKÜR edebilirsiniz..
Forum
Eski 18-12-2011, 18:38   #6
arda efeli
Yeni Üye

yardımlarınız için teşekürler.....
Eski 07-01-2012, 02:27   #7
legendary
Yeni Üye

Giriş: 07-01-2012
legendary is on a distinguished road

merhabalar, uydu alıcısı üzerinden güncelleme yaptım fakat güncelleme sonra görüntü alamıyorum. televizyon sony bravia. ekranda alan dışı yazıyor. güncelleme sonrasında uydu alıcısının çözünürlüğünün değişmiş olması mümkün müdür? eğer değişmişse eksi haline nasıl getirebilirim?? teşekkürler
legendary is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Forum
Eski 07-01-2012, 08:48   #8
tekniker10
Moderator

tekniker10 kullanıcısının avatarı

Giriş: 21-10-2011
Rep Gücü: 5
tekniker10 will become famous soon enough

Alıntı:
legendary tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhabalar, uydu alıcısı üzerinden güncelleme yaptım fakat güncelleme sonra görüntü alamıyorum. televizyon sony bravia. ekranda alan dışı yazıyor. güncelleme sonrasında uydu alıcısının çözünürlüğünün değişmiş olması mümkün müdür? eğer değişmişse eksi haline nasıl getirebilirim?? teşekkürler
kumandadan yeşil>( v format) tuşunu bir kaçkez basabilirsiniz
tekniker10 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-2012, 17:22   #9
tevfikba
Yeni Üye

Giriş: 19-12-2011
tevfikba is on a distinguished road

Sn. Karbon
USB ye yedek aldım
Kanal listemi değiştirmeden uydudan güncelleme yapabiliyor muyum yoksa önce güncellemeyi yapıp sonra yedekten kanal listemi geri yüklemem mi gerekiyor
teşekkürler
tevfikba is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Forum
Eski 31-01-2012, 17:37   #10
Karbon
Administrator

Alıntı:
tevfikba tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sn. Karbon
USB ye yedek aldım
Kanal listemi değiştirmeden uydudan güncelleme yapabiliyor muyum yoksa önce güncellemeyi yapıp sonra yedekten kanal listemi geri yüklemem mi gerekiyor
teşekkürler
Yazılımı yüklediğinizde yazılım ile birlikte varsayılan kanal listesi ile birlikte yazılım yüklendiği için eski kanal listeniz siliniyor,yazılımı yükledikten sonra yedeğiniz yüklemeniz gerekmektedir.

Buradaki açıklamalarımı okuyunuz.
http://www.next.web.tr/forum/showpos...10&postcount=4

Kolay gelsin.

Yanıtla

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 2 (0 üye ve 2 misafir)

Konu Araçları
Görünüm Modları

Hızlı Geçiş