Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

19500 HD cis. 15 günde bir uydular siliniyor.....

hhkarahan

0
Üye
25 Haz 2012
5
0
1
4 ay önce aldığım Next 19500 HD cis süperior cihazım 15-20 gündebir açtığımda tüm uyduları ve uydu kanal listelerini silmiş buluyorum. Yeniden 4 uydu ve kanal listelerini yüklüyor kendime göre uğraşıp didinip listeliyororum sonundada kullanıcı listelerine kaydediyorum fakat her 15-20 gün den sonra uyduları kanal listelerini sildiği gibi daha önce kaydettiğim kullanıcı listemide kaydedemiyorum.. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum....

Halil Karahan

adnanoran

0
Üye
8 Nis 2012
16
0
1
yalova
Halil kardeşim bendede aynı problem var.Bütün ayarları yaptıktan sonra usb belleğe DATA BAS al ve buradan tekrar yükleme yap.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
4 ay önce aldığım Next 19500 HD cis süperior cihazım 15-20 gündebir açtığımda tüm uyduları ve uydu kanal listelerini silmiş buluyorum. Yeniden 4 uydu ve kanal listelerini yüklüyor kendime göre uğraşıp didinip listeliyororum sonundada kullanıcı listelerine kaydediyorum fakat her 15-20 gün den sonra uyduları kanal listelerini sildiği gibi daha önce kaydettiğim kullanıcı listemide kaydedemiyorum.. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ediyorum....

Halil Karahan

Cihazi nasil kapatiginiz yazarmisiniz.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Kanal listenizi USB belleğe yedekleyebilirsiniz.

USB belleğiniz takılı iken Menü - Multimedya - USB Medya oynatıcı kısmına gelip kunadadan sarı tuşa basarak yedekleme yapacağınız işlemi seçebilirsiniz iki seçenek var birisi Kéy yedekleme..burada cihazınızda bulunan kéy dosyasını yedekleyebilirsiniz,diğeri ise Veri yedekleme siz bu kısmı OK ile seçip gelen Ekrandaki Upload Database sorusuna evet diyerek kanal yedeğinizi USB belleğinize almış olursunuz.

hhkarahan

0
Üye
25 Haz 2012
5
0
1
kanal listenizi usb belleğe yedekleyebilirsiniz.

Usb belleğiniz takılı iken menü - multimedya - usb medya oynatıcı kısmına gelip kunadadan sarı tuşa basarak yedekleme yapacağınız işlemi seçebilirsiniz iki seçenek var birisi kéy yedekleme..burada cihazınızda bulunan kéy dosyasını yedekleyebilirsiniz,diğeri ise veri yedekleme siz bu kısmı ok ile seçip gelen ekrandaki upload database sorusuna evet diyerek kanal yedeğinizi usb belleğinize almış olursunuz.

Çok teŞekkÜrler......

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
Güç kaynağına bağlı onu kapatıyorum ve kapanıyor. Yani arkasındaki açma kapama düğmesinden kapamıyorum.

Önce kumada dan kapatip sonra güc kaynagindan kapat bir dene.
Bi de sadece kumada dan kapatip öyle dene güc kaynagini acik birak.

Son düzenleme: