Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2. Tuner

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
merhaba maçına 3D 1 yıldan fazla oldu kullanıyorum 8 li disec bağlı ve disec 1 ayağında problem var bazı tp lerin sinyali gelmiyor veya az geliyor , elimde bir 8 li disec daha var ve bu 8 li disec de 2. tunere bağlamak istiyorum henüz kablo çekip bağlamadım fakat maçına 3D nin menüsünden seğrettiğim uydulardan birinin tüner 1 yazan yeri tüner 2 yaptım ve kırmızı tuşa basarak kaydettim fakat tüm uydular tüner 2 oldu neden sadece seçtiğim uydunun ki tüner 2 olmadı ve diğerleri tüner 1 olarak kalmadı nerede yanlış yapıyorum ? vereceğiniz bilgiye göre kablo alıp diğer disec bağlayıp 2 tuneri de aynı anda kullanmak istiyorum

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Anten ayarlarındaki seçili olan Tuner ile arama ayarlarındaki seçili olan Tunere dikkat et. Taramaya başlamadan önce dogru Tunerde olup olmadıgına ve ayarlardaki kanalları diger Tunere kopyala seçeneginin açık olup olmadıgından da emin ol.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
merhaba maçına 3D 1 yıldan fazla oldu kullanıyorum 8 li disec bağlı ve disec 1 ayağında problem var bazı tp lerin sinyali gelmiyor veya az geliyor , elimde bir 8 li disec daha var ve bu 8 li disec de 2. tunere bağlamak istiyorum henüz kablo çekip bağlamadım fakat maçına 3D nin menüsünden seğrettiğim uydulardan birinin tüner 1 yazan yeri tüner 2 yaptım ve kırmızı tuşa basarak kaydettim fakat tüm uydular tüner 2 oldu neden sadece seçtiğim uydunun ki tüner 2 olmadı ve diğerleri tüner 1 olarak kalmadı nerede yanlış yapıyorum ? vereceğiniz bilgiye göre kablo alıp diğer disec bağlayıp 2 tuneri de aynı anda kullanmak istiyorum

Sayın arkadaşım mümkünse foruma UYDU SEÇİMLERİ menüsünün bir resmini koyabilirmisiniz,size daha hızlı yardımcı olabilmek için ne gerekirse elimizden geleni yapalım bizde...

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Bendede benzeri olay olmuştu. Anten ayarlarında mesela Türksat tuner 1 Hotbird Tuner 2 de ikin ben yanlışlıkla Türksatı Tuner 2 den taratmıştım. Hali ile network tarama olunca sinyalini buldugunu eklemiş. Turksattada Hotbird kanalları çıkıyordu Hotbird te de :).

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Sayın arkadaşım mümkünse foruma UYDU SEÇİMLERİ menüsünün bir resmini koyabilirmisiniz,size daha hızlı yardımcı olabilmek için ne gerekirse elimizden geleni yapalım bizde...

desteğiniz için şimdiden teşekkürler, resimler aşağıdaki gibi şu anda sadece 1. tüner de kablo bağlı , bu şekilde ben deniyorum örnek TÜRKSAT tüner 1 seçili iken astra 19 u tüner 2 yapmak istediğimde TÜRKSAT dahil tüm uydular tüner 2 oluyor ,

1rYpJD.jpg
[/url][/IMG]

RBJgDj.jpg
[/url][/IMG]

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Anlıyorum peki TUNER-2 Dayzek yapılandırmasını gönlünüze göre yaptıktan sonra KAYDET seçeneği ile hafızaya alıyormusunuz.? Böyle yapılmassa ortaya sizin dediğiniz gibi bir durum çıkar zaten.

Son düzenleme:

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
evet kaydet diyorum kırmızı tuş ile fakat sadece seçtiğim uyduyu tüner 2 yapmıyor diğer uydularıda tüner 2 yapıyor birde tüner 2 ye kablo bağlayıp deneyeceğim bakalım ne olacak saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Kablo bağlamaya gerek yok...Siz istediğiniz gibi ayarları yapılandırıp hafızaya kaydedin sonrada TÜM GİRİŞLER i seçip keyfinize bakın.