Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD FTA otomatik arama sorunu hk.

ft.

0
Üye
6 May 2017
53
33
18
Kayseri
www.next.web.tr
Merhaba

Sabitte sorun yaşayanlar buraya gibi bir konu göremediğim için yeni konu açmak durumunda kaldım bunun için özür dilerim.
Evde abisi 2000 HD kullanıyorum çok memnunum ofisede fiyatı uygun olduğu için FTA olanını aldım.
Cihazda son yazılım v1.450 yüklü TKGS kapalı ve şebeke arama (network search) kapalı olduğu halde;
otomatik kanal tarama modunda Türksat taramasında silmiş olduğum şifreli digitürk ve d-smart frekanslarını ekliyor.
Frekansları frekans listesinin sonuna ekliyor ama kanalları eklemiyor.
İkinci otomatik aramamda frekanslar liste sonunda ekli olduğu için ilgili paketlerin şifreli kanallarıda geri geliyor.

Ustalardan bir çözüm bekliyorum.
İyi günler, hayırlı ramazanlar..

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,651
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Merhaba

Sabitte sorun yaşayanlar buraya gibi bir konu göremediğim için yeni konu açmak durumunda kaldım bunun için özür dilerim.
Evde abisi 2000 HD kullanıyorum çok memnunum ofisede fiyatı uygun olduğu için FTA olanını aldım.
Cihazda son yazılım v1.450 yüklü TKGS kapalı ve şebeke arama (network search) kapalı olduğu halde;
otomatik kanal tarama modunda Türksat taramasında silmiş olduğum şifreli digitürk ve d-smart frekanslarını ekliyor.
Frekansları frekans listesinin sonuna ekliyor ama kanalları eklemiyor.
İkinci otomatik aramamda frekanslar liste sonunda ekli olduğu için ilgili paketlerin şifreli kanallarıda geri geliyor.

Ustalardan bir çözüm bekliyorum.
İyi günler, hayırlı ramazanlar..

menü> Kurulum >TKGS ayarlarını açık esnek kapalı seçeneklerinden KAPALI seçerseniz listeniz bozulmaz efendim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
TKGS kapalı diye belirtmiştim hocam ama haydar hocamızın dediğini yapmakta fayda var sanırım yazılım eskiymiş.

Sevgili kardeşim siz yazılımı önce yükleyiniz sonrada madem ŞİFRELİ kanalları istemiyorsunuz o halde UYDU KANAL TARAMA menüsünün içindeki,TARAMA KAPSAMI bölümünündeki seçeneği FTA/ŞİF ibaresini FTA olarak değiştiriniz.Artık tarama yapsanız bile bir daha artık ŞİFRELİ kanallar gelmeyecektir merak etmeyiniz...

ft.

0
Üye
6 May 2017
53
33
18
Kayseri
www.next.web.tr
Sevgili kardeşim siz yazılımı önce yükleyiniz sonrada madem ŞİFRELİ kanalları istemiyorsunuz o halde UYDU KANAL TARAMA menüsünün içindeki,TARAMA KAPSAMI bölümünündeki seçeneği FTA/ŞİF ibaresini FTA olarak değiştiriniz.Artık tarama yapsanız bile bir daha artık ŞİFRELİ kanallar gelmeyecektir merak etmeyiniz...

aynen hocam ama sorun otomatik frekans ekleme durumuydu.
sizin belirttiğiniz linkteki son yazılım sorunu çözdü hocam
tekrar tekrar arama yaptım frekans eklemesi yapmıyor.
çok teşekkür ederim. iyi günler.

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Aradaslar benim next 2000 mini cihazimda kanallarda ses gidip gelmektedir.bu neden kaynaklanir?internet kablosunu cikarinca düzeliyo.internetle nasil bi alakasi olabilir.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Aradaslar benim next 2000 mini cihazimda kanallarda ses gidip gelmektedir.bu neden kaynaklanir?internet kablosunu cikarinca düzeliyo.internetle nasil bi alakasi olabilir.

Büyük ihtimalle özel server kullanmaktasınız işte o yüzden eğer serverde kopukluk yada internette kesilmeler oluyorsa o yüzden olabilir...

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Ozel server kullanmiyorum.burda paylasilan serverleri kullaniyorum.ama dediginiz gibi serverden kaynaklaniyo sanirim.cunku az once cihazi actigimda donma sorunu oldu.fisini cikarip taktigimda serverler silindi ama cihaz kendine geldi sanirim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ozel server kullanmiyorum.burda paylasilan serverleri kullaniyorum.ama dediginiz gibi serverden kaynaklaniyo sanirim.cunku az once cihazi actigimda donma sorunu oldu.fisini cikarip taktigimda serverler silindi ama cihaz kendine geldi sanirim.

O şekildede olabilir fark etmez FREE serverlerde sıkıntı maalesef çok daha fazladır sonuçta herkese açıktır,bir çok kişi aynı anda kullanmaya kalkarsa sonuçta böyle olması gayet doğaldır...