Neler yeni

2016'nın En İyi Anti-Virüs Programları Açıklandı

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1

Antivirüs yazılımlarının testlerini gerçekleştiren bir kuruluş, 2016 senesinin en iyi antivirüs programlarını açıkladı. En iyi hizmet veren yazılımları tespit etmek için yapılan testleri ve dereceye giren antivirüs yazılımlarının isimlerini bu makalemizde yayınlıyoruz.
Antivirüs programlarının denemelerini gerçekleştiren bağımsız kuruluş AV-Comparatives, senenin sonlarına yaklaştığımız bu günlerde 2016’nın en iyi antivirüs programlarını açıkladı. Kuruluş, oldukça popüler olan 18 farklı antivirüs programını teste tabi tuttu ve programların performanslarını ölçebilmek için 45 farklı kötücül yazılım ile denemeler yaptı. Mart ve Eylül ayları arasında gerçekleştirilen teste katılan antivirüs programları şunlar:
-Avast Free Antivirus
-AVG Internet Security
-AVIRA Antivirus Pro
-Bitdefender Internet Security
-BullGuard Internet Security
-Emsisoft Anti-MalwareeScan Internet Security
-ESET Smart Security
-F-Secure Safe
-Fortinet FortiClient
-Kaspersky Internet Security
-Lavasoft Ad-Aware Pro Security
-Microsoft Windows Defender
-Quick Heal Total Security
-Sophos Endpoint Security
-Tencent PC Manager
-ThreatTrack Vipre Internet Security Pro
-Trend Micro Internet Security
[h=2]Test Nasıl Gerçekleştirildi?[/h]Yukarıdaki listede görebileceğiniz antivirüs programları, daha önceden de değindiğim gibi tam 45 farklı malware ile sınandılar. AV-Comparatives, malware’leri seçerken kötü amaçlı yazılımların tüm antivirüs programları tarafından algılanabilmesi, günümüzde aktif olması ve sistemlere kalıcı zarar vermemesi (yani temizlenebilir veya düzeltilebilir olmasına) kriterlerine dikkat etmiş.
Testte kullanılan kötücül yazılımlar şunlar:

[h=2]Değerlendirme Neye Göre Yapıldı?[/h]AV-Comparatives, antivirüs programlarının performanslarının değerlendirmesini yaparken malware’lerin ve ek dosyalarının ne kadar başarılı bir şekilde silindiğine dikkat etti. Aynı zamanda silme işlemi yapılırken sistemin hangi modda olduğu (Güvenli-Normal mod) ve Kurtarma Disk’inin kullanılıp kullanılmadığı da değerlendirmeye dahil edildi.
Tüm bu değerlendirmelerin sonucunda programlara AA (100 puan), AB (90 puan), AC (80 puan), BA (70 puan), BB (60 puan), BC (50 puan), CA (40 puan), CB (30 puan), CC (20 puan) ve DD (0 puan) notlarından birisi verildi. Programlardan 56 ila 70 puan toplayanlar “Standart”, 71 ila 85 puan toplayanlar “Gelişmiş” ve 86-100 puan toplayanlar “Gelişmiş+” olarak kategorilendirildi.
[h=2]Sonuçlar[/h]Yapılan testler sonucunda AVG, Tencent ve Kaspersky Lab’in 88 puan alarak birinciliği paylaştıklarını, Avira’nın 87 puan ile ikinci olduğunu ve Bitdefender’ın ise 86 puan alarak üçüncü olduğunu görüyoruz. 86 puan ve daha fazla almayı başardıkları için Gelişmiş+ olarak kategorilendirilen anti-virüs yazılımları, AV-Comparatives’e göre senenin en iyileri.


İndir

Avira Free AntivirusÜcretsiz Antivirüs Programı

İndir

Avast Free AntivirusBedava Antivirüs Programı

İndir

AVG AntiVirus FreeÜcretsiz Virüs Koruma Programı

İndir

BitDefender Antivirus PlusVirüs, Spyware, Hacker, Spam Koruma Programı

İndir

ESET NOD32 AntivirusVirüs Temizleme Yazılımı

İndir

Kaspersky Internet SecurityKaspersky Bilgisayar ve İnternet Koruma Programı

İndir

Lavasoft Anti-Virus HelixKomple Güvenlik Programı


 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#4
Netmarble Türkiye ve ESET, dijital oyun tutkunlarını siber saldırılardan korumak üzere önemli bir kampanyaya imza attı.

Kampanya ESET ve Netmarble Türkiye işbirliğiyle “daha güvenli ve daha keyifli oyun deneyimi” amacıyla 15 Aralık 2016 itibarıyla başlatıldı. Wolfteam, Cengiz Han 2, MStar, Goley, Rakion gibi Joygame PC oyunlarında 50.000 Joypara (JP) ve üzeri alışverişlerde oyunculara ESET Multi-Device Security’nin 3 aylık lisanslı ürünü hediye ediliyor.

En kapsamlı koruma: ESET Multi-Device Security

ESET, dünyadaki 100 milyonu aşkın kullanıcıya dijital güvenlik sunuyor. ESET’in en kapsamlı güvenlik yazılımı olan ESET Multi-Device Security ise internet bağlantılı tüm cihazları tek lisansla koruma altına almasıyla öne çıkıyor. Bilgisayar, Android sistemli telefon veya tablet, tek yazılımla senkronize oluyor ve virüs, solucan, truva atı, bootnet, rootkit gibi internetten gelebilecek zararlı yazılımlara karşı ESET güvencesiyle korunuyor.

Oyun Modu (Gamer Mode)

Geniş kapsamlı antivirüs ve antispyware özellikler içeren ESET Multi-Device Security, oyun modu özelliği sayesinde de internet bağlantılı oyunlarda performansı düşürmeden güvenlik sağlıyor. Güvenlik yazılımı, oyun modunda sistem kaynaklarını korumak için “sessiz moda” geçiyor, uyarı pencerelerini kapatıyor ve güncellemeleri oyun sırasında değil, sonrasında gerçekleştiriyor. Böylece oyuncu, sistemin oyun performansından tam olarak faydalanmaya devam ediyor.

Kesintisiz teknik destek

ESET Multi-Device Security ayrıca Geliştirilmiş İstismar Önleyici, Botnet Koruması, İstismar Engelleyici, Kimlik Avı Koruması, Bankacılık ve Ödeme Koruması, Ebeveyn Kontrolü ve ESET tarafından Türkçe olarak sunulan 7/24 teknik destek hizmetiyle de öne çıkıyor.

Kampanyayla ilgili daha ayrıntılı bilgi için buradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.