Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

4k yayini icin yeni cihazmi?

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Mevcut Machina 3D cihazı 4k yayınlarını göstermiyor. Doktor ve ekibi belki yeni yazılımla bu yayınları izletmeyi sağlayabilir.
Durumu kendi ağzından duymak gerekir. Yazılımla izlenebilir mi izlenemez mi bunun cevabını kendisi ve ekibi verir.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Yani velhasil komple döküman yenilenecek. Baska care yok bunlari yeniledikten 1 yil sonra 5 k cikacak bu boyle devam edecek?

osmnymnc

0
Üye
6 Şub 2015
24
3
3
4k tv olmadıktan sonra, yazılımla izlense bile1920x1080 izlersin.çokta önemli değil 4k.çünkü 4k yı izlemek için, ya broadcom yada sti çipsetli işlemci receiverlerle en iyi kaliteyi alabilirsiniz.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Hocam. Hiç fark yok 4 k. Da ben bisey. Fark etmedim. Zaten genelde 1080. Geliyor 1. Tane peri bacası var. Onda çıkıyor 4 k ya. Tutmaz bu yayın. Lar. Astra. Uydusunda hala. Analog yayın yapan kanallar var

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Vatandaşa LCD dediler LED dediler sonra görüntü kalitesi olarak HD yi gördü peşinden Ful HD ama bir çoğu sadece gördü, tek tüner, çift tüner 2 - 4 - 6 - 8 çekirdek, 100hz 200hz 400hz 600hz 1000hz 1200hz derken 1350hz yine bir çoğu bunların hiç birine henüz sahip olamamışken 4K gereksiz. nüfusun bilmem % 0... kaçına hitap edecektir... çok yersiz bir yatırım.
TRT HD belgesel diyor çoğu yabancı dil benim vergimle kime hizmet ediyor anlaşılır gibi değil. Benim vergilerim ve devlet desteği ile finansa edilen bir kurum yarım saatlik bir programı reklam basa basa bana bir saatte izlettiriyor zevki işkenceye dönüştürüyor.
Yazık bu insanlara.
Türksatta HD kanal sayısı dersen el ve ayak parmaklarının toplam sayısı kadar ve bunların da %80 ni çakma, çekimleri HD olmayan program ve filmlerin HD diye izlettiriyorlar ve bu millette bu yediriliyor..

Son düzenleme:

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Vatandaşa LCD dediler LED dediler sonra görüntü kalitesi olarak HD yi gördü peşinden Ful HD ama bir çoğu sadece gördü, tek tüner, çift tüner 2 - 4 - 6 - 8 çekirdek, 100hz 200hz 400hz 600hz 1000hz 1200hz derken 1350hz yine bir çoğu bunların hiç birine henüz sahip olamamışken 4K gereksiz. nüfusun bilmem % 0... kaçına hitap edecektir... çok yersiz bir yatırım.
TRT HD belgesel diyor çoğu yabancı dil benim vergimle kime hizmet ediyor anlaşılır gibi değil. Benim vergilerim ve devlet desteği ile finansa edilen bir kurum yarım saatlik bir programı reklam basa basa bana bir saatte izlettiriyor zevki işkenceye dönüştürüyor.
Yazık bu insanlara.
Türksatta HD kanal sayısı dersen el ve ayak parmaklarının toplam sayısı kadar ve bunların da %80 ni çakma, çekimleri HD olmayan program ve filmlerin HD diye izlettiriyorlar ve bu millette bu yediriliyor..

Söylediklerinize hiç katılmıyorum 4k çıktı diye nerdeyse teknolojiyi suçlayacaksınız. Zamanla her yeni teknoloji hayatımıza girecek yavaştan başlayıp hızla hayatımıza girecek bundan 5 yıl önceside HD yayınlar azdı onada ne gerek var diyenler çıkmıştı, şimdi HD yayınlar çoğaldı, bundan 5 sene sonrada 4K yayınlar çoğalacak ve daha geniş kitlelere hitap edecek.
Bunu ne sizin gibi nede benim gibi düşünen hiç kimse engelleyemez.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Söylediklerinize hiç katılmıyorum 4k çıktı diye nerdeyse teknolojiyi suçlayacaksınız. Zamanla her yeni teknoloji hayatımıza girecek yavaştan başlayıp hızla hayatımıza girecek bundan 5 yıl önceside HD yayınlar azdı onada ne gerek var diyenler çıkmıştı, şimdi HD yayınlar çoğaldı, bundan 5 sene sonrada 4K yayınlar çoğalacak ve daha geniş kitlelere hitap edecek.
Bunu ne sizin gibi nede benim gibi düşünen hiç kimse engelleyemez.

Ben sinbas arkadasa katiliyorum cok guzel anlatmis.

girginoz

0
Üye
4 Mar 2015
193
13
18
İzmir/Çeşme
Millet iş-aş derdindeyken bunlar lüks.
Ancak teknoloji durmaz, pazar da bulur.
Konu yenilikleri bizim gündemimize getirmekse, önce tamamen yerli üretimle ekonomiyi ve tüketiciyi güçlendirelim derim.

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Biz hem aş hemde iş pesindeyiz teknolojidende geri durmuyoruz. Turkiyede vergi rekortmeniyiz biz meclisteki D.....lari da doyuruyorz cok sukur?

ykolko

0
Üye
11 Tem 2015
39
0
8
İstanbul
Benim acizane fikrim: Her türlü yenilenen teknoloji gelişim adına artıdır, 4k-8k tabi bunun 32b-64b olanları da var ayrıca QHD+,UHD,FUHD çözünürlük diye devam ediyor, peki neye göre ürün almalıyız, bence öncelikle ekonomik duruma ve kabul edilip yerleşmeye başlamış teknolojileri almalıyız çünkü bir çok yenilik çıkar ve bir anda ortadan yok olur bu konuda da dikkatli olmalıyız.