Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Açılmayan Next Minix HD Serisi Cihazlara Yapılması Gereken İşlemler.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ

A Gürkan bey pc çıkış portu erkek ise rs232 dişi olmalı (dokunduğunuzda uç parmaga deger) . dişi ise port rs 232 erkek olmalı.
sonucda 3 sabit degişmez erkek dişide 1 ve 2 degişir.

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
İlginize teşekkür ederim. Yukarıdaki ürünlerden hangisinde rs232 dişi acaba. İkisi de mi? Sipariş verip sonra yarı yolda kalmayayım!
A Gürkan bey pc çıkış portu erkek ise rs232 dişi olmalı (dokunduğunuzda uç parmaga deger) . dişi ise port rs 232 erkek olmalı.
sonucda 3 sabit degişmez erkek dişide 1 ve 2 degişir.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Normal olmayanı düşünüyorum....
Ne yapmış olabilirsiniz ?
-yanlış yazılım kabul etmez korumalıdır flashı uçuramazssınız.
-adaptör kısa devre yapabilir zor ihtimal cihaza 220v girer
-cihaz yıldırım isabet eder (yakınındaki alıcılarda etkilenir)
Abim direkt fabrikaya gönder çünkü aklım almadı kimseyi zan altında bırakmak istemem.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,657
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Normal olmayanı düşünüyorum....
Ne yapmış olabilirsiniz ?
-yanlış yazılım kabul etmez korumalıdır flashı uçuramazssınız.
-adaptör kısa devre yapabilir zor ihtimal cihaza 220v girer
-cihaz yıldırım isabet eder (yakınındaki alıcılarda etkilenir)
Abim direkt fabrikaya gönder çünkü aklım almadı kimseyi zan altında bırakmak istemem.

snn77

0
Üye
23 Ağu 2016
1
0
1
Set STB memory Error hatası veya wrong file! hatası alan :

STB EROM Upgrade 2.0.1 2009-12-09 ve Next_MinixHD_02122015.abs kullanarak başarılı bir şekilde atlatabiir bu sorunu.

isoFRM

0
Üye
27 Kas 2013
5
0
1
uydudan güncelleme yapmış babam cihaz kitlendi. Trt 1 geliyor kumanda işlemiyor göz ve kumandada sorun yok başka bir cihazda calıstı. Rs232 kablosu ile en güncelle yazılımı yükledim olmadı en eski yazılımı yükledim olmadı cihaz çöktüğünde hangi yazılım vardı tam bilmiyorum ama 5-6 yazılım denedim yine kumanda işlemiyor hangi yazılımı yüklemek gerek yada başka çözüm varmı makina acılıyor kanal geliyor ama kumanda işlemiyor .

Not: kumanda ve göz sağlam

oguldur

0
Üye
8 May 2017
1
0
1
Foruma yeni katıldım konu ile ilgili resimleri göremiyorum neden acaba?

--------------------

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Merhaba cevap geç olmuş olabilir

synchronizing STBs...
please reset target..

Ekranda bu çıkınca cihazın adaptör ucunu cihazdan çekin sonra işleme yeniden başlayınız 57. mesajdaki 2 nolu resimdeki next düğmesine bastıktan sonra cihazın adaptörünü takın o zaman işlem yapılıyor.

NervouS48

New member
Üye
20 Kas 2018
1
0
1
Selam arkadaşlar, ortalama 2 yılı gecik zaman öne aldığım next minix blak II cihazım bir ay öne bozuldu. Daha öne başına gelen oldumu diye paylaşmak istedim.
Sorun: Uydu cihazının kumada gözü açılıp kapanıyor ve cihazın kendinde de tık tık (sanki içerde röle açıp kapatıyor gibi bir ses) geliyor. Ekrana görüntü gelmiyor ve hiç bir tepki vermiyor. Masaüstü bilgisayarımda Rs 232 çıkışı olmadığı içinde yazılım atmayı deneyemedim.
Uydu cihazımın garanti süresi bitmiştir ama başına böyle bir olay gelen varsa ve yol gösterirse sevinirim aksi halde cihaz zaten çöp.
Yanıtlar için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

pezimizt

New member
Üye
1 Ara 2019
2
0
1
Bu cihaza yazılım yüklemek gibi bir hataya düştüm. yazılım başarıyla yüklendi, yeniden başladı ve dondu. Fişten çekip geri taktım güç tamamen gitti. Cihaza güç gelmiyor. Bu işlemleri mi uygulamam lazım yoksa cihazı çöpe mi atayım?