Neler yeni

[ADSL] Vodafone Huawei HG532s ADSL Modemin TTNET Operatöründe Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,514
Beğeniler
77
#1


Vodafone Huawei HG532s ADSL Modemin TTNET Operatöründe Kurulumu Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)Farklı servis sağlayıcılarına, mevcut modemlerimiz ile geçiş yapmak istiyoruz ama kurulumda sorun yaşamaktayız. Aşağıda yapacağımız işlemlerle,
Vodafone’nun vermiş olduğu Huawei HG532s modemi, Türk Telekom “TTNET” operatöründe nasıl kuracağımızı anlatacağız.  • Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet portundan bağlayabilir veya kablosuz olarak bağlantı yapabilirsiniz. Bilgisayarınız yok ise mobil cihazdan da kurulum işlemi yapabilirsiniz. Mobil cihazınızın kablosuz ağ ayarlarından modem kablosuz olarak bağlantı sağlayınız. Daha sonra internet tarayıcısı açarak, adres bölümüne “192.168.1.1” yazınız ve Enter tuşuna basınız.

Karşınıza modem arayüzüne giriş sayfası açılacaktır. Modem web arayüzü kullanıcı adı ve şifresini yazınız. Kullanıcı adı ve/veya şifre hatası verdi ise modem resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Web arayüzü kullanıcı adı :vodafone ve şifre : vodafone‘dur. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra Giriş yap butonuna tıklayınız.Gelen ekranda “Kolay Kurulumu” tıklayınız. Hiçbir işlem yapmadan “vodafone dışında bir İnternet Servis Sağlayıcısı ile kullanmak için ‘tıklayınız’ ” yazan kısma tıklayınız.
Yeni pencere açılacaktır.

Acılan pencerede artık, geçiş yapıtığınız servis sağlayıcınızın (TTNET) bilgilerini girebilirsiniz.  • Gelelim ADSL ayarlarınızı yapmaya; ADSL Ayarları altında “Bağlantı Tipi” kısmında “PPoE” seçili olmalı. ADSL Kullanıcı Adı ve ADLS Şifresi kutucuklarına ise, geçiş yaptığınız servis sağlayıcınız tarafından verilen, DSL kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazınız.
  • Kablosuz ağ ayarları için, Kablosuz Ağ Adı (SSID) kısmında ister modem fabrika ayarı kullanıcı adını kullanabilir, isterseniz de değiştirebilirsiniz. Güvenlik metodunu ise WPA2–PSK olarak seçmeniz sağlıklı olacaktır. Özellikle iOS kullanıcıları için güvenlik uyarısı hatası almayacaklardır. Kablosuz Şifrenizi yazarak “Uygula” butonuna tıklayınız.Artık Vodafone‘dan aldığınız modemi, TTNET servis sağlayıcısında kullanabilirsiniz