Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Akalın'a 'imam nikâhı' soruşturması

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
Magazin basınının gündeminden düşmeyen ünlü popçu Demet Akalın hakkında soruşturma başlatıldı
fft2mm894738.jpg

İşadamı Okan Kurt ile 31 Aralık 2011'de "imam nikâhı" kıydıklarını söyleyen Akalın hakkındaki soruşturma, Basın Suçları Savcılığı tarafından başlatıldı.
Türk Ceza Kanunu'na göre; resmi nikâh kıymadan dini nikâh kıymak ve bunu kamuoyu ile paylaşmak suç sayılıyor. Sabah'ta yer alan habere göre Akalın'ı olası bir cezadan, hemen resmi nikâh kıymak kurtaracak.
Yaşadığı ilişkiyle ilgili yaptığı "Hayatıma renk katan Okan Kurt'la 31 Aralık 2011'de 'dini nikâh' kıydık" açıklaması ihbar sayılan Akanlın hakkında, TCK'nın 230-5. maddesine göre dava açılacak.

2 AYDAN 6 AYA KADAR HAPİS
Madde, aralarında evlenme olmaksızın evlenmek için dinsel tören yaptıranlar hakkında 2 aydan 6 aya kadar hapis cezası öngörüyor. Daha önce nisan ayında evleneceklerini dile getiren Akalın'ın durumunun ne olacağı ise merak konusu oldu.

2012'DE HEM RESMİ HEM İMAM NİKAHI YAPACAĞIZ
Bu sabah 'Böyle Bir Şey Var Mı' programına telefon bağlantısı ile katılan Okan Kurt 'imam nikahı' haberlerine açıklık getirdi.
Kurt programda şunları söyledi: Yılbaşında, programdan önce ben Demet'e dedim ki; 'Aşkım, seni 2012'de daha güzel şekilde taşımak istiyorum.' Ardından bir akşam oturduk karşılıklı Allah'a dua ettik. Buna da dini nikah dedik. Yani yanımızda imam yoktu. Dolayısıyla bizim nikahımız imam nikahı sayılmaz. Sadece kendi aramızda, birbirimize verilmiş bir sözdü. Dua ettik karşılıklı. O yazıyı da okursanız zaten dini nikah yazıyor. Bizim nikahımızda imam yoktu. İnşallah 2012'de hem resmi hem imam nikahı yapacağız.