Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Amigo Sinyal yok sorunu

uagokhan

0
Üye
15 Ara 2015
7
0
1
Cihazı kapattıktan belli bir süre sonra tekrar açtığımda sinyal yok sorunuyla karşılaşıyorum, çanakta lnb ve dayzekte herhangi bir sorun yok tv nin dahili alıcısına bağladığımda sorunsuz kullanıyorum,2-3 saat tv nin alıcısı ile seyrettikten sonra amigoya taktığımda sorun düzeliyor yayın almaya başlıyorum.nadir olan bir sorun değil her gün aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Amigo da kronik bir sorun mu yoksa benim cihazımda mı problem var? daha önce bu sorunla karşılaşan var mı aramızda?

uagokhan

0
Üye
15 Ara 2015
7
0
1
Sinyal ile ilgili Ana konuyu görmeden konu açtım sanırım kusura bakmayın lütfen.kendim silemedim konuyu.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
ne yazıkki amigoda bu sorun var bu konu hakkında yazılmış mesajlar var

selam cafi ben 19.12.2014 yazılımını kullanıyorum inan bende bu sorun yok tesisattanmı kaynaklanıyor acaba? yazılımdanmı bilemiyorum bu yazılımı kullananlar bilgilendirme yaparlarsa faydalı olur birde soruyu soran uagokhan arkadaşımız hangi yazılımı kullanıyor 19.12.2014 değil ise denemesinde fayda var sonucu paylaşırsa iyi olur

Son düzenleme:

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
3 ay önce sinyal yok uyarısı geldi ne ettimse açamadım servise verdim bir hafta sonra garantiden board ı değiştirdiklerini söylediler .bir ay sorunsuz kullandım şimdi yine sinyal yok uyarısı gelmeye başladı fişini çekip takıyorum düzeliyor.bu konuda yardımcı olacak kişilere madalya vermek gerekir. bu arada son yazılımların tümünü kullandım faydası yok .saygılar

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
sinyal yok uyarısını next com tr ye yazdım gelen cevap budur bütün next amigo kullananların bilgisine

Cihaz üzerinde bulunan kanal bilgilerini menü - kanal düzenleme bölümüne giriş yapınız burada kumandanızdan önce mavi tuş sonra kırmızı tuşa basınız tüm kanallar çarpı işareti ile seçilir daha sonra exıt tuşuna basınız gelen bilgiyi onaylayarak kanalları siliniz ve kanalları tekrar taratma yaparak kontrol ediniz şikayetiniz devam ediyor ise kontrol için servisimize başvuru yapın

Son düzenleme:

uagokhan

0
Üye
15 Ara 2015
7
0
1
iyi akşamlar,cihazda 23.10.2015 tarihli yazılım yüklü dediğiniz gibi 19.12.2014 tarihli yazılımı denedikten sonra tekrar bilgi paylaşayım sizinle.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,597
57,799
113
izmir çamdibi
selam cafi ben 19.12.2014 yazılımını kullanıyorum inan bende bu sorun yok tesisattanmı kaynaklanıyor acaba? yazılımdanmı bilemiyorum bu yazılımı kullananlar bilgilendirme yaparlarsa faydalı olur birde soruyu soran uagokhan arkadaşımız hangi yazılımı kullanıyor 19.12.2014 değil ise denemesinde fayda var sonucu paylaşırsa iyi olur
bende uzu süre 19.12.2015 yazılımını kulandım en mesajlarımda en stabil yazılım olarak yazdım ileri tarih yazılımlardan sonra kısa süre sinyal yok uyarısı aldım tekrar 19.12.2015 yazılımını yükledim sorun devam eti hata burada detaylar var

-------------------------------------------------------------
buradan istek gönderdim sorun yaşayan arkadaşlar sizde gönderebilirsiniz

Talebiniz Oluşturuldu
İsteğinizi aldık ve detaylı bir bilgiyle size geri döneceğiz. Gelecek güncellemeler için destek merkezimize giriş yapabilir ya da e-posta gelen kutunuzu kontrol edebilirsiniz.
-----------------------
http://www.google.com.tr/url?sa=t&r...NQGnL0CWjfKG3g95Q&sig2=1NdhXGWXTw39IvysZP8wbw
--------------------------------
arkadaşlar mail,ime cevap geldi bireysel olarak belki tatmin edici fakat genel olarak değil ikinci bir istek gönderdim mesaj detayı
----------------------------------------
arkadaşlar mail,ime cevap geldi bireysel olarak belki tatmin edici fakat genel olarak değil ikinci bir istek gönderdim mesaj detayı
----------------------------------------
Konu: next amigo sinyal sorunu

selam next amigo sinyal sorunu için size mail gönderdim Hotmail,ime gelen cevap garanti belgesi ile en yakın servise gitmem öneriliyor next kulanıcılarına özel forum sitesini incelerseniz sorunun bireysel değil genel sorun olduğunu görüceksiniz sizden ricam sorun yazılım kaynaklı ise buna kulanıcıların madur olmaması için bu sorunu yaşayan kulanıcılar adına rica ediyorum

-------------------------------------

şu anda cihazda 18.05.2015 yazılımı yüklü sinyal yok sorunu çok az rahatsız edici boyuta değil

Son düzenleme:

uagokhan

0
Üye
15 Ara 2015
7
0
1
usb aracılığıyla 09.12.2015 tarihli yazılımı yükledim ve bu güncellemeden sonra bir daha hiç yaşamadım sorunu.bir süre deneyip öyle cevap yazmak istedim o yüzden biraz geç oldu kusura bakmayın.

ibo55

0
Üye
5 Ara 2015
26
0
1
arkadaşlar bendede sinyal yok sorunu var.2 anten var biri turksat diğeri hotbird. hotbird uydusunun sinyali geliyor.turksatın sinyali yok.bu sorun dün başladı.yazılım olarak 09.12.2015 yazılım yüklü.anteni kontrol ettim yerinden oynama veya kabloda kopukluk yok.çözümü olan varmı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar bendede sinyal yok sorunu var.2 anten var biri turksat diğeri hotbird. hotbird uydusunun sinyali geliyor.turksatın sinyali yok.bu sorun dün başladı.yazılım olarak 09.12.2015 yazılım yüklü.anteni kontrol ettim yerinden oynama veya kabloda kopukluk yok.çözümü olan varmı

Sn.Arkadaşım antenin oynayıp oynamadığı hakkında bakış açısı ile karar veremezsiniz.! Size tavsiyem bir başka uydu cihazını alıp şimdi kullanmakta olduğunuz sistemde denemenizidir.Hele siz bir kontrol edin sonra burada sıkıntının nedenini konuşuruz...

esosesos

0
Üye
8 Eyl 2012
3
0
1
09.12.2015 yazılımı yükledim sinyal yok sorunu almaya basladım daha önce böyle bir sorun yoktu

negrano34

0
Üye
20 May 2015
4
0
1
ara sıra sinyal yok uyarısı veriyorsa kanalları silin tekrar yükleyin .

maalesef bu da sinyal yok soruruna cozum olamıyor.. denilenleri yapmama ragmen eskisi kadar sık olmasada sinyal yok sorunu devam etmekte .. su anda 19.12.2014 yazılımını kullanıyorum ve sinyal yok sorununu yasamıyorum .. tavsiye ederim ..

Son düzenleme:

cemsi71

0
Üye
28 Ağu 2015
14
0
1
ayni problem bende de var.22 ekim 2015 yazimi var. cözümü kanal aramada Lnb yi otamatikten 14 18 sonra tekrar otomatik yapiyorum sinyal geri geliyor.bende boyle bir cözüm buldum.