Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Amigonun Plus olmayan HD modelindeki DiSEqC tekrar 0 1 2 ne işe yarar?

reevesnext

0
Üye
10 Kas 2013
22
38
13
Menüdeki Uydu Kurulumu bölümünün en başındaki Anten ayarlarını seçtiğimizde uydu isimlerinin yanındaki ayar kısımında DiSEqC ayarlarının yapıldığı satır var. Tıkladığımızda ekrana alt alta DiSEqC | DiSEqC1.1 ve Tekrar isimli 3 ayar gelyor. DiSEqC olan - - 1 2 3 ve 4 değerleri alırken DiSEqC1.1 - - dan 16 ya dek değer alıyor. DiSEqC'in klasik 2 li veya 4 lü dayzek taktığımızda seçilen ayar olduğunu biliyorum. DiSEqC1.1 de 8 li veya daha yüksek dayzeklerde kullanılıyor sanırım. Benim amacım sorum ise; Sitemiz 4 blok 84 daireli ne yazıkki sıkıntılı bir site olmasına karşın oturuşumun 4. yılında full deniz gökyüzü ön cephe 4. kata bekar bi adam olmama karşın geçtim. Sitenin anten sistemi merkezi.. Öğrendiğim kadarıyla 2 şer bloğa giden 2 ayrı santral ve çatıda her bir santrale giden biri hotbird biri türksat 2 şer uydu toplamda 4 çanak var. Bölge baharları da dahil çok rüzgarlı.. ben yaz kış oturuyorum. Bloğun merdivenlerden gördüğüm sitenin çanakları 60 cm den büyük görünmeyen, delikli olmayan, kabak gibi konmuş hotbird lnb si 17 dereceden fazlaca sola eğilmiş bi halde. Yeniledikleri santraller de 2 yılda bir bozuluyor. Türksat ve Hotbirdde Natgeo Hstler türü kritik frekanslar ya çekmiyor ya gidip geliyor. Hatta canlı yayınlı maçlarda, maç karambollerinde hafif de rüzgar varsa Trt Tv8 dahi karelenmeler donmalar yaşıyor. Yazı biraz uzun iç dökme gibi oldu anlayış:) 9 yıldır yaşadığım bu değişik sitenin anten konusunda bişey yapacağına umudum olmadığı için sitenin kabloyu hiç kullanmadan balkonuma sistem kurayım diyorum. Ekonomik hallerim de sıkıntılı. Biri 60 lık biri 90 lık olmak üzere 2 antenim var. Planım basit multifeed aparatlar ile 60 lığı 42 46 dereceye. 90 lığı 4w 0,8w 4e artık hurdacı veya çevredeki siteler (veya sizden bir arktan;) çıkma bir 90 lık ve 8 li dayzek bulup 13 16 19e derecelere ayarlamak. Söz ettiğim Tekrar modunun bu planda bi işlevi yok gibi görünüyor olsa da olması halinde nasıl kullanılıcanı kullanılabildini ne işe yaradını öğrenmek isterim. okumanız ve olası yarıdmlarız için Tşk.

Düzeltme: hotbird lnb yi sağa diye yazmışım düzelttim.

Son düzenleme:

reevesnext

0
Üye
10 Kas 2013
22
38
13
20 gün boyu 78 görünteleme alıp hiç yanıt almayan mesajım çok uzun ve karmaşık değil be forum. basitçe amigo plus olmayandaki disecq tekrar modu ne işe yarıyor onu soruyorum.

bu arada bide tecrübe aktarim 60 lık ile türksat ve azersat klasilk lnb lerin en inceleri bile yanyana olsa çekmiyor. 85 lik takınca sadece lnb sağ sol ayarı yapıp -ki bu çekmesi için şart zati- ince bile yapmadan türksatla beraber azeri gördü.

komando38

0
Üye
8 May 2016
93
33
18
Kayseri
Disek tekrarı belki motor la ilgili olabilir diğer husus da bu modelinin tuneri diğer cihazlara göre zayıf tesisat malzemeleri iyi olursa sorun yapmıyor ama kablo kalitesi düşük se donma yapıyor

reevesnext

0
Üye
10 Kas 2013
22
38
13
tekrar modunun ne oldu yanıtı alamasam da yanıtına sevindim. 2. konudaki sorunun ana kaynağı mesajımda yazdığım gibi çok net.. eğer öyle olmasaydı, dediğin nedenden olsaydı 4. yılımı geçirdiğim amigomdan bıkardım. sıkıntının nedeni bu oturduğum siteyi geç tanımam oldu çok özür ama bu site ve çevresi zaten garip istanbulda nadide bir gariplikte. ben de öyle biriyim ki bunu çok yıllar sonra anladım. bi 5 hatta 7 yıl boyunca rüzgar sorunu çözülür santral yenilenir hadi bozuldu yenisi çalışır antenci değiştiydi.. bi beklenti; balkon çanağından merkeziye döndüm 2 3 kez. ama bi daha geçersem net diyorum anten kabloları belime dolansın bakın bunları söyletcek derece çılgın dolu bu yer. yer ismini veremem zaten asıl niyetim taşınmak ama 660 tl kira ful deniz gökyüzü manzara olunca eşdeğerini bulmak zordan öte.

geçeyim plus sız amigo hd nasıl bi cihaz; bu kötü bi cihaz olamaz çünkü marka sağlam + makina standartın üstü model(di) işlevleri bile bunu gösteriyor. amigo zayıf bi cihaz olsa böylesi forum bölümü olmaz. amigoda sorun yaşayanların ciddi dışsal sorunu kalitesiz vsleri vardır. zaten plus ın çıkma nedeni amigonun yetersizliğinden değil kanımca çok sevilmesinden ve artık değiştireceklerin daha üstün özelliklerle tekrar alması içindir. amigo ile yaşadığım tek ekstralık ısınma nedeniyle dışkapsız kullanmam.

reevesnext

0
Üye
10 Kas 2013
22
38
13
ha bide yıllardır yazılımı güncelleniyor. arada işlevi eksik yazılımlar çıksa da arada düzgünleri çıkıyor. fabrika server ı bile 4 yıl sürdü. bu arada ben 5. yılımı geçiriyorum ve ekonomik nedenlerden yenisini alcak durumum yok. keşke next eski amigoyu alıp plus ı verse 50 tlye goşa goşa giderdim.