Neler yeni

Android 8.1 Oreo için son beta sürümü yayınlandı!

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,394
Beğeniler
4
#1


Android 8.1 Oreo için son beta sürümü yayınlandı!


Android 8.1 Oreo Final sürümünün öncesi son beta sürümü yayınlandı. Peki, Android 8.1 Oreo'nun son betası ile neler geliyor?
Google, Pixel ve Nexus serisi için geçtiğimiz aylarda Android 8.1 Oreo Beta testini başlatmıştı. Yaklaşık 1 aylık sürede Google sona yaklaşmayı başardı. Teknoloji devi bugün Android geliştiricileri için son beta olan Android 8.1 Oreo Final Preview güncellemesini indirime sundu.
Android 8.1'in son beta sürümünde yenilikler yer almıyor. Bunun yerine performans ve kararlılık iyileştirmeleri yapılıyor. Android 8.1 Oreo ile Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de yer alan Visual Core isimli görüntüleme islemcisi aktif hale gelecek. Böylelikle Pixel 2'nin GPU tarafında bir performans artışı yaşanacak.
Visual Core sayesinde Google'ın HDR+ özelliği ile fotoğraflar çekmek mümkün olacak. GPU'ya olan etki kameratarafında da yaşanacak. Aralık sonu gibi Pixel ve Nexus serisine gelecek olan Android 8.1'in, diğer telefonlara ne zaman sunulacağı hiç bilinmiyor.
Android Beta Programı'na üyeyseniz ve programa uygun bir cihaza sahipseniz Android Oreo 8.1'İn geliştirici önizlemesini bugünden itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir süredir özellikle de cihazları kullanıcılara test ettirme amaçlı devam eden program, şimdilik sadece Google cihazlarını kapsıyor. Bu yüzden Oreo 8.1'i sadece belirli cihazlarda kullanabileceksiniz.

8.1 Geliştirici önizleme sürümüne sadece Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, ve Pixel 2 XL cihazlarından birine sahipseniz ulaşabiliyorsunuz.Ayrıca buradaki bağlantıdanAndroid Beta Programı'na da katılmanız gerekiyor.
Daha sonra yapmanız gereken aslında otomatik güncellemeyi başlatmak veya buradaki bağlantı üzerinden cihazınıza uygun güncelleme dosyasını indirmek.

Yine de eğer bir yazılım geliştiricisi değilseniz, bu geliştirici önizlemesini indirmenizi tavsiye etmiyoruz (ki ihtiyacınız da olmayacak). Çünkü her ne kadar bir takım yeni özelliklerle gelecek