Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Android Telefonların Kontrolü Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]Android Telefonların Kontrolü Bilgisayardan Nasıl Yapılır?[/h][h=2]Android işletim sistemine sahip telefonların bilgisayar üzerinden kontrol edilmesi mümkündür.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
android-telefonlarin-kontrolu-bilgisayardan-nasil-yapilir.jpg
Android işletim sistemine sahip bir telefonun, bilgisayar üzerinden kontrol edilmesi, kişilerin sürekli telefonunu kontrol etmesini ya da uygulamalar erişmesi için telefonunu kullanmasını gerektirmezken, özellikle sürekli bilgisayar başında bulunan kişiler için de büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Android işletim sisteminde yer alan tüm uygulamaların bilgisayarda kullanılmasını sağlayan bu özellik kişiler için de büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
Kişilerin Google Chrome üzerinden yapacağı işlemlerde USB ile telefonun bilgisayara bağlanması yeterli olurken, Vysor Chrome üzerinden tüm işlemler gerçekleştirilmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlar ile bilgisayar arasında bağlantı kurulması amacıyla oluşturulan Vysor Chrome uygulaması bu konuda oldukça başarılı uygulamalardan birisidir
Kişilerin bağlantı kurabilmesi için ilk olarak telefonun ayarlar> geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklama modunu açması gerekmektedir. Bu modun açılmasının ardından kişilerin Google Chrome üzerinden Vysor Chrome uygulamasını kullanması gerekmektedir. Uygulama kullanıma hazır hale geldiğinde arama yaparak cihazın bulunması ve ardından cihazın seçilerek cihaz üzerinden işlemlerin yapılması yeterli olmaktadır.
1(40).jpg

2(21).png

3(14).png

Belirtilen adımların takip edilmesi sayesinde kişilerin aynı telefon kullanır gibi bilgisayar üzerinden telefonunu kontrol etmesi ve işlem yapması oldukça kolaydır. Sunulan bu yenilik sayesinde hiçbir bildirim ya da aramanın kaçırılması mümkün olmazken, kişilerin telefon ile yapacağı işlemlerde de fare yardımı ile pratik bir kullanım sağlanmaktadır.
[/FONT]