Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Astra yardım

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
Arkadaşlar maçlar için çanak kurduracağım astra 19 mu yoksa astra 23 mü diye anteni kuran arkadaş sordu ben 19 diye biliyorum yardımcı olursaniz sevinirim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
eğer iks veya server varsa sende astra 19 derim fakat elinde standart bir cihaz varsa azerspace 46 kursun orada Türk takımlarının avrupa maçları ispanya ligi ingiltere ligi italya ve hollanda ligi artı nba maçları mevcuttur. yani serverin yoksa bile işgörür.
hatırlatma:
Astra uydusu çekiş bakımından bölgelere göre farklılık gösterir. eğer batı tarafındaysan 90 lık iyidir. ama doğu taraflarına doğru çanak çapı artar. (yerine göre 120 den 300 e kadar değişebilir)
kolay gelsin

Son düzenleme:

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
Elimde next minixhd pembe var nazar değmesin bugünlerde hotbird sorunsuz hiç açılmayan kanallar açılıyo bein sport lar ve dahası ama maç lar için astra şart gibi

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
hotbirdden açılan şifreli kanalların nedeni cihazla gelen 1 ila 2 yıllık server desteğidir (ek destekle verirlerse süreyi uzatabilir ). yani süresi bittiğinde hem hotbirdden hem de astradan izleyeceğin spor kanallarının da uçması demek oluyor. madem astra kuracaksın fazladan 1 lnb daha al turksatın yanına kur azerspace uydusunu ilerde cihazın server desteği bittiğinde hiçbir şekilde yarı yolda kalmazsın aynı lig karşılaşmalarını burdan da izlersin benim tavsiyem budur
kolay gelsin

Son düzenleme:

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
Türksat çanağına ikinci lnb takılip azeri uydusundan sinyal alabiliyormuyuz adini hatirlayamadigim bi alet var iki lmb yi ona takiyoruz doğrumu anlamışim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
evet alabilirsin kardeşim elinde olması gerekenler :
dayzek ve lnb
turksatın yan tarafına bağladığın ( türksatın lnb sinin "<" batı yönünden bitişik) lnb den gelen kablo ile türksattan gelen kabloyu dayzekte ilgili portlara bağlayacaksın dayzekte yazan receiver çıkışına da cihazdan gelen kabloyu bağlayacaksın ve uydu cihazınızdan anten ayarlarından turksat azersat hotbird ve astra uydularını hangi portlara bağladıysan hepsinde ayrı ayrı seçeceksin kaydet çık
kolay gelsin