Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

AV ile Scart bağlantı sorunu

bbelek

0
Üye
5 Ara 2011
16
0
1
kablolarda sorun yok benim başıma geldi next mini makinada av sorunu var çözüm var.

bbelek

0
Üye
5 Ara 2011
16
0
1
hdmı av çevirici converter tahtakalede var 50 tl satılıyor başka yerlerde çok daha fazla istiyorlar

kurtmaker

0
Üye
28 Ocak 2018
25
5
3
hdmı av çevirici converter tahtakalede var 50 tl satılıyor başka yerlerde çok daha fazla istiyorlar

Ben cihazı garantisi devam ettiği için servise vermeyi düşünüyorum.
Sonuçta donanım arızası.
Teşekkürler cevabınız için, iyi Forumlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bbelek

0
Üye
5 Ara 2011
16
0
1
hdmi-to-rca-tos-av-cevirici-donusturucu-converter kesin çözüm tabiki 50 tl gibi fiyatı var.

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Serviste çözünürlük oranini 576p-480p olarak ozellikle ayarlattirdim. Forumda okumuştum daha once. Servis HDMI kablo ile bağlanıp çözünürlüğü buna gore ayarladi.
Fakat bahsettiğim kablo / kablolar ile bağlantı başarısız maalesef.
Konulara yabancı değilim, bana başka ne önerebilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler,

sayın kurtmaker
bende bir fikrimi bulunmak isterim buradaki yazınıza istinaden
ben 2 tane monitörü hd uydu alıcıyla hd--vga dönüştürücüyle izlemekteyim
bazen bendede sizin gibi göstermeme sorunu oluyor yeni yazılım yükleyince ve ya görüntü ayarlarını yanlışlıkla değiştirince
şu tür bir hata da veya gözden kaçmada olabilir görüntü oranlarını değiştirip de hafızaya almayınca kırmızı tuşla tv ye veya cihaza görüntü gelmiyor
ben bu tür sorunla karşılasınca uydu alıcıyı lcd tv ye hd ile bağlıyor diğer çıkış (bende scart bağlantı var cihazda tüplü tv ye de scarttan bağlıyorum )
tüplü tv veya monitöre hangi çözünürlükle akrana görüntü gelirse onu hafızasına kaydet diyerek çıkıyorum
lakin kaydet tusuyla kaydetmeyince ekrançıkışı hd de kalıyor hep
bendeki monitörün birisi mesela 720 de ekran görüntüsü veriyor 576 480 de vermiyor ne hikmetse
benim kisi naçizane bir görüştür saygılar

kurtmaker

0
Üye
28 Ocak 2018
25
5
3
sayın kurtmaker
bende bir fikrimi bulunmak isterim buradaki yazınıza istinaden
ben 2 tane monitörü hd uydu alıcıyla hd--vga dönüştürücüyle izlemekteyim
bazen bendede sizin gibi göstermeme sorunu oluyor yeni yazılım yükleyince ve ya görüntü ayarlarını yanlışlıkla değiştirince
şu tür bir hata da veya gözden kaçmada olabilir görüntü oranlarını değiştirip de hafızaya almayınca kırmızı tuşla tv ye veya cihaza görüntü gelmiyor
ben bu tür sorunla karşılasınca uydu alıcıyı lcd tv ye hd ile bağlıyor diğer çıkış (bende scart bağlantı var cihazda tüplü tv ye de scarttan bağlıyorum )
tüplü tv veya monitöre hangi çözünürlükle akrana görüntü gelirse onu hafızasına kaydet diyerek çıkıyorum
lakin kaydet tusuyla kaydetmeyince ekrançıkışı hd de kalıyor hep
bendeki monitörün birisi mesela 720 de ekran görüntüsü veriyor 576 480 de vermiyor ne hikmetse
benim kisi naçizane bir görüştür saygılar

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
Önerilerinizi deneyeceğim.

kurtmaker

0
Üye
28 Ocak 2018
25
5
3
Arkadaşlar,
Sonuçta aldigim cihaz garantili ve sıfır cihaz.
Ben niye alternatif çözüm arıyorum.
Sonuçta cihaz AV çıkışlı, AV çıkışında da sorun var malum.
Bana servis adresi paylaşırsanız sevinirim.
Yer istanbul, k.cekmece

Teşekkürler

Bu yüzden servise göndereceğim

bbelek

0
Üye
5 Ara 2011
16
0
1
sayın kurtmaker
av poblemini çözebildinizmi servise getirecektiniz getidiniz mi sonunç ne bil
gilendirimisiniz,

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Next 2000 minix cihazdan hem hd tv ye hemde tüplü tv ye nasıl yayın aktarabiliriz arkadaslar?bilgisi olan var mı.hdmi coklayıcı var onu alsam aynı yayinı iki tv ye aktarabilir miyim acaba?tüplü tv ye ayrıyetten scart dönüştürücü de takmak gerekecek sanırım.bu şekilde sistem kurulabilir mi arkadaşlar?

Son düzenleme:

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
Next 2000 minix cihazdan hem hd tv ye hemde tüplü tv ye nasıl yayın aktarabiliriz arkadaslar?bilgisi olan var mı.hdmi coklayıcı var onu alsam aynı yayinı iki tv ye aktarabilir miyim acaba?tüplü tv ye ayrıyetten scart dönüştürücü de takmak gerekecek sanırım.bu şekilde sistem kurulabilir mi arkadaşlar?
AV/SCART KABLO
dönüştürücüye gerek yok bu scart kablo ilede tüplü tv ye bağlantı yapabilirsiniz hem hdmı hemde scart çıkısını kullanarak