Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Bekleme konumundan açık konuma geçme problemi

suatcini

0
Üye
17 Ağu 2015
4
0
1
Next Minix HD Amigo kullanıcısıyım. Alalı henüz 6 gün oldu. Dört adet problem tespit ettim.

1) Bu cihaz bekleme konumundayken elektrikler kesilip, bir müddet sonra geri gelince otomatik açılıyor. Bekleme durumuna geri geçmiyor. Yani evden birkaç günlüğüne uzaklaşırsak, cihazın fişini çekmemiz gerek.

Ayarlar bölümünde bunu engelleyecek bir ayar bulamadım. Çözümü olan var mı ?

2) HDMI çıkış kablosu sinyal izolasyonu çok kötü. Televizyondan gelen sinyaller HDMI kablosunu etkilediği için, TV'de görüntüde yeşillenmeler oluyor. HDMI kablosunu daha kaliteli bir kabloyla değiştirerek problemi çözdüm. Ama bana ekstra bir kabloya mal oldu. Next firması neden daha kaliteli bir kablo vermez ki. Özellikle bu tür uydu alıcılar TV arkasına monte edilmek üzere yapılıyor. Zaten HDMI kablosu da çok kısa. Başka yere monte edemez siniz.

3) USB'den yazılım güncellemesi yapılamıyor. Kaç USB flash disk denedim. Kaç kez yükseltme yazılımı indirdim. Kaç kez FAT32 ve NTFS formatladıysam olmadı.

4) USB girişleri en büyük 8 GB flash disk kabul ediyor. Bir çok 16 GB flash disk denedim. Hiç birini okumuyor.

HD uydu alıcımı aldım, dert mi aldım anlamadım. Fakat itiraf etmeliyim ki görüntü kalitesi çok güzel.

Bu bilgileri hem paylaşmak, hem de çözümü olan varsa öğrenmek için yazdım.

Herkese saygılar sunarım.