Neler yeni

[Bilgi + Uygulama] Word Press Yazılım yükleme versionu

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,514
Beğeniler
77
#1

Matt Mullenwegg tarafından geliştirilmeye başlanan ve şu an dünyada pek çok kişi veya kuruluş tarafından yaygın olarak kullanılan gpl lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel içerik yönetim sistemi olan worldpres‘in 4.9.6 sürümü, Allen Snook tarafından duyuruldu. Bunun bir gizlilik ve bakım sürümü olduğunu söyleyen Snook; yeni gizlilik özelliklerinden yararlanmak için kullanıcıların sitelerini güncellemelarini önerdiklerini ifade etti. Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliğinin (GDPR) 25 Mayıs’ta yürürlüğe girdeceğini hatırlatan Snook; GSYİH’in şirketlerin ve site sahiplerinin kişisel verileri nasıl topladıkları, kullandıkları ve paylaştıkları konusunda şeffaf olunmasını şart koştuğunu belirtti.GSYİH hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin buradan yararlanabilecekleri ifade ediliyor.
WordPress 4.9.6 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunuinceleyebilirsiniz.

WordPress 4.9.6 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.


--------------------WordPress sitesi nasıl optimize edilir?

WordPress'in en popüler bloglama platformlarından biri olduğunu biliyoruz (ve sadece herhangi bir site türünü eşit olarak barındırabileceği için değil) ve bunun nedeni herkesin kullanabileceği erişilebilir bir platform olmasıdır. Web sitesi yönetimi ile deneyim.
Bununla birlikte, bir alandaki wordpress'i kurmak, en azından optimizasyonu olmaksızın ve elbette kaliteli içerik olmaksızın başarılı bir siteyi garanti etmez. Bir wordpress sitesinin optimizasyonu söz konusu olduğunda, mutlaka arama motoru optimizasyonuna değil, bir web yöneticisinin kullanıcıların yanı sıra motorlara uygun bir siteye sahip olması gereken hantal adımlara da başvurmuyoruz. arama
Bir wordpress sitesini optimize edebilmek için, kullanıcıların siteden neler beklediğini anlamamız gerekir. Çoğu zaman, yeterince büyük olmayan hızlı yükleme web sayfalarına sahip olmak ve siteye erişmek için mobil verileri kullanan kişiler için fazla kaynak tüketmeyen kaynakları optimize etmekle ilgilidir.

Prensip olarak, aşağıdaki önlemlere sahip olmalısınız

Bu iyi bir barındırma hizmeti seçmek çok önemlidir, sadece o deneyime sahip ve iyi bir üne sahip bir ucuzdur, fakat. zaten baştan kaybedilmiş bir savaş çünkü siteyi barındıran yavaş yükleme siteleri ise;
2) Ev sahipliği yapmaya ek olarak, hızlı yüklenecek bir tema seçmek de hayati önem taşımaktadır. Tabii, bu özel olmak ve siteniz için özel olarak yapılmış ama aynı zamanda da satın alınabilir olabilir. Durum hızlı bir şekilde yüklenecektir.
3) Çok fazla eklentileri zaten yüklü yüklemek veya daha fazla varsa kod tabanı bazı değişikliklerle yerini Eğer, gerekli olmaları durumunda kendinize sorun veya vermeyin.
4)"Çöp Kutusu" klasörünü boşaltın. Bunu elle veya wp-config dosyası ekleyerek fonksiyonu " ( 'EMPTY_TRASH_DAYS', 7) tanımlamak; "7 gün sonra Çöp Kutusu'ndaki her şeyi silmek. Bu klasör anlık boşaltılacak, böylece 0'a yerine sayı 7, örneğin, yerini alabilir.
5) özellikle düşük barındırma planları için) ve daha hızlı bir yükleme için (çok fazla yer kaplar etmemek için Fotoğrafları ve diğer etkileşimli öğeleri optimize etmek gerekir.
6) Siteye çok fazla reklam koymayın. Daha reklamlar sayfaların daha uzun bir yükleme yol açabilir fazla resim ile birlikte daha etkileşimli öğeler, anlamına gelir;
7)sayfa yükleme süreleri açısından önemli bir role sahip olarak yardımıyla, PHP ve MySQL yapma gerek yoktur, çünkü bir önbelleğe alma eklentisini yükleyin. Büyük siteler için, bir İçerik Dağıtım Ağına (CDN) işaret edebilirsiniz.

Son olarak, web sitesi herhangi böylece olası tüm tarayıcılar, hem masaüstü bilgisayarlarda ve (operasyonun farklı sistemler ile birden ekranlara cihazlar dahil) mobil cihazlarda test edilmelidir hızlı bir şekilde tespit edilecek problemler.