Neler yeni

Bir Zamanların Efsane Uygulaması Winamp Geri Dönüyor

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,188
Beğeniler
148
#1
1537428402818.png
Winamp, 90’lı yılların sonlarında ve 2000’li yılların başlarında birçoğumuzun ilk bilgisayarlarında kullandığı bir medya oynatıcısıydı. Bir zamanların efsanesi olan ve bir dönem neredeyse her bilgisayarda bulunan Winamp, yepyeni bir versiyonuyla geri dönmeye hazırlanıyor. Üstelik uygulamanın yeni versiyonu, yeni platformlarla tamamen uyumlu bir şekilde çalışacak ve kullanıcılara ücretsiz hizmet verecek.

İlk kez 1997 yılında kullanıma sunulan Winamp medya oynatıcısı, ilk başlarda oldukça popüler olmasına rağmen yıllar geçtikçe popülerliğini kaybetti ve tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya başladı. Ancak bu durum, Radionomy şirketinin 2014 yılında Winamp’ı satın almasıyla değişmeye başladı. Çünkü Radionomy, Winamp’ın güncellenmiş yeni bir versiyonunu yakın zamanda kullanıma sunmaya hazırlanıyor.


WİNAMP 5.8 BETA’SI SIZDIRILDI

Gelen sızıntı haberlerine göre, şu sıralar Winamp 5.8 BETA’sı üzerinde çalışmalar devam ediyor ve efsane uygulamanın yakın zamanda ücretsiz olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Radionomy, geliştirip yepyeni özellikler kazandırdığı yeni Winamp’ı eskisinden çok daha iyi bir konuma getirmeyi hedefliyor.

Üstelik yeni Winamp uygulamasının tüm Windows bilgisayarlar ile uyumlu olacağı ve Windows 8/Windows 10 işletim sistemlerinde sorunsuz çalışacağı belirtiliyor. Yeni platformlarla uyumlu yapısı ve gelişmiş özellikleriyle eski popülerliğini yeniden yakalaması beklenen Winamp’ın yeni özellikleri şunlardan oluşuyor:

Yeni WASAPI Windows ses çıkışı modülü
Video oynatma eklentisini tamamen devre dışı bırakabilme seçeneği
Videoları otomatik olarak tam ekran çalıştırabilme seçeneği
Geliştirilmiş Windows 8.1 ve 10 uyumluluğu
Kaydırma çubuğu ve butonlar üzerinde iyileştirmeler
Oynatma listeleri arasında şarkı aratma özelliği
Geliştirilmiş çözücüler

hemenindir.png