Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

çift çıkışlı lnb.sorunu

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
haydar 1966 hocam vermiş olduğunuz bilgilere ve uyarılarınıza saygım sonsuzdur ancak lnb konusunda internette bir hayli araştırma yaptım bütün yorumlarda verilen
bilgi şu eğer çift çıkışlı bir lnb ye her bir çıkışa 2 ayrı uydu alıcısı bağlı ise birinde kanal değiştirilirken diğerinde mutlaka etkilenme olur buda çanak çapına bağlı bendeki çanak 60 lık oysaki 90 lık ve üzeri ebatlardaki çanaklarda bu sıkıntı çok az görülür edindiğim bilgi bu hocam başınızı ağrıttıysam özür dilerim.saygılarımla hocam

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,272
113
ALMANYA
haydar 1966 hocam vermiş olduğunuz bilgilere ve uyarılarınıza saygım sonsuzdur ancak lnb konusunda internette bir hayli araştırma yaptım bütün yorumlarda verilen
bilgi şu eğer çift çıkışlı bir lnb ye her bir çıkışa 2 ayrı uydu alıcısı bağlı ise birinde kanal değiştirilirken diğerinde mutlaka etkilenme olur buda çanak çapına bağlı bendeki çanak 60 lık oysaki 90 lık ve üzeri ebatlardaki çanaklarda bu sıkıntı çok az görülür edindiğim bilgi bu hocam başınızı ağrıttıysam özür dilerim.saygılarımla hocam

Haydar abini islerinin yogunlugundan cevap verememis onu yerine kisaca cevap veriyim dedim komle tesisatini konturol etmen de fayda var.

Buna ilk Lnb den baslayip kablo ve kablo uclarini konturol et.

Tahminim lnb den kaynakli bi sorun.

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
bence konuyu kapatalım kullandığım lnb next.in en kaliteli ürünü olup kablolarda r6 dır ukelalık etmek gibi olmasın unutmayalımki bir lnb de 1 den fazla çıkış var ise bu ucların şaseleri aynıdır sadece artı uclar farklıdır yıllardır farklı lnb de kullandım değişen bir şey olmadı cihazlarda stabil çalışıyor evet konuyu kapatalım elektroniksel bir konuyla siteyi işgal etmek istemiyorum saygılar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
bence konuyu kapatalım kullandığım lnb next.in en kaliteli ürünü olup kablolarda r6 dır ukelalık etmek gibi olmasın unutmayalımki bir lnb de 1 den fazla çıkış var ise bu ucların şaseleri aynıdır sadece artı uclar farklıdır yıllardır farklı lnb de kullandım değişen bir şey olmadı cihazlarda stabil çalışıyor evet konuyu kapatalım elektroniksel bir konuyla siteyi işgal etmek istemiyorum saygılar.

Size yardım etmeye çalıştıkça işi yokuşa sürüyorsunuz.! Size bir uyducu olarak cevap yazdım ama siz bana değil orda burda yazılanlara itibar etmişsiniz madem oraya bakacaktınız ne diye konu açıp sordunuzki.! Ben UYDUCU luk hayatımda hiç bir yerde bulamayacağınız bilgileri paylaşıyorum.Anlaşılan artık köşeme çekilme zamanı çoktan gelip geçmiş bile.!!! (YAŞASIN İNTERNET)

Son düzenleme: