Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

digitürk Lnb bilgisi

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
arkadaşlar digitürk ciftli inb si varmı bügün 1 müşteri sordu bende anten EUTELSAT 7 uydusuysa ciftli lin yok dedim o lnb mudu oldugunu biliyorum türksattan yayın alıyorsan citli lnb unuversal takarak digitürkü izlesin dedim anteni kendisine ait merkezi deyil EUTELSAT 7 uydusu icin mudu ciftli lnb varmı inanın cok uydu kurdum ilk defa digitürk icin tek canaktan 2 ayrı eve digitürk müşteri geldi o yüzden anlattıgım gibi bilgi sahibi olmak istiyorum saygılarımla arkadaşlar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
arkadaşlar digitürk ciftli inb si varmı bügün 1 müşteri sordu bende anten EUTELSAT 7 uydusuysa ciftli lin yok dedim o lnb mudu oldugunu biliyorum türksattan yayın alıyorsan citli lnb unuversal takarak digitürkü izlesin dedim anteni kendisine ait merkezi deyil EUTELSAT 7 uydusu icin mudu ciftli lnb varmı inanın cok uydu kurdum ilk defa digitürk icin tek canaktan 2 ayrı eve digitürk müşteri geldi o yüzden anlattıgım gibi bilgi sahibi olmak istiyorum saygılarımla arkadaşlar

Sevgili Güvenay1966 kardeşim şimdi bu konuda yazacaklarımı DİKKATLE okumanızı tavsiye ediyorum.7* Eutelsat (DT) nin yayınlarında TOPLU dağıtım için kullanılan MDU Lnb lerinde durum biraz daha değişiktir.Diğer birden fazla seçenekli lnb ler gibi değildir. Şöyleki MDU Lnb ler direkt olarak çanağa takılır ve ondan sonra eğer çok büyük apartman için dağıtım yapılacaksa dağıtım şöyle olmaktadır.Lnb den gelen kablo direkt olarak binanın çatı arasındaki besleme adaptörü ile çalışan ÖZEL bir TAP sistemi ile katlara indirilir,oradanda dairelere dağıtım yapılır.Yada şimdilerde çok daha basit bir şekilde 10/ santallerde kullanılan C girişine lnb den gelen kablo ile santralde ne kadar abone sayısı varsa hepsine ayrı-ayrı tek kabloda 3 uydu olarak iner...Şimdiii gelelim sizin sorunuza o tip kullanımlarda bizim adına SPLİTTER dediğimiz 1/2 5.2400 yada 2500 Mhz kullanılır. Lnb den gelen kablo o parçanın İN yazan yerine girilir diğer OUT yazan çıkışlar ise diğer 2 daireye BAĞIMSIZ olarak 2 kablo ile indirilir.Haa eğer 2 değilde daha fazla kullanıcı varsa bu splitter denen malzemenin piyasada ihtiyaca binaen hizmete sunulmuş diğer çeşitleride vardır.Örn: 1/4 + 1/8 + 1/12 gibi diğer Mhz değeri değişmez.O sabittir yani sözün özü MDU tip lnb lerde çift çıkış diye bir seçenek yoktur sistem YUKARDA bahsedildiği gibi çalışır...BİLGİNİZE.!

Son düzenleme:

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
675_kucuk.jpg
5D033C583C7D41528265E366AFC6281F.jpg

Resimleride benden.

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
teşekkür ederim haydar bey gayet net anlatmişsınız resimde ekleme yapmişsız yardımlarınız icin tekrar tekrar teşekkür ederim saglıkla kalın