Neler yeni

Dıgıtürk Platformu hakkında gelişen son haberler

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1


Ülkemizdeki el değiştirmelerden dijital platform Digiturk de nasibini aldı. 2015 yılında satışı BeIN Media Group’a gerçekleştirilen Digiturk, 13 Ocak’tan itibaren isim değişikliğine gitti. Lig TV’ler BeIN Sports adını aldı.
Katarlı medya şirketi BeIN Media Group’a teslim edilen Digiturk’te büyük değişimler meydana geldi. Al Jazeera Media Network destekli grup, Digiturk platformu içerisinde büyük çaplı yenilikler ve değişimlere imza attı.
Neler değişecek?

Önemli değişimlerden en ilgi çekeni stüdyo dekorlarının uluslararası BeIN standartlarına uyumlu hale getirilmesi oldu. Stüdyolar, BeIN Media Group’un şirket rengi olan “mor”a büründü.

Sonraki dikkat çekici değişim ise Lig TV’de görüldü. Lig TV kanallarının ismi BeIN Sports olarak değiştirildi. Bu isim değişikliği öncelikle sosyal medya ve site adresi kısmında başladı. Artık yoluna BeIN Sports olarak devam edecek olan Lig TV, böylelikle dünya standartlarında bir yayın politikası izleyecek.

Film ve dizi kanallarının isimlerini de BeIN markası adı altında toplayacak olan grup; Turkmax Gurme, İZ TV ve Home&Entertainment kanallarını sırasıyla BeIN Gurme, BeIN İZ ve BeIN H&E olarak değiştirdi. Ayrıca, sadece James Bond filmleri gösterimde olan BeIN Movies 007 kanalı yayın hayatına başladı.

İsim değişiklikleri haricinde spor programlarına ve maç yayınlarını da önemli ölçüde teknik yenilikler gelecek. Grafiklerini ise yenileriyle değişecek olan kanallar, izleyicilerini yeni hallerini beğendirmeye çalışacak. Grafiklerdeki görülecek bu değişim, özellikle maç önü ve maç yayınlarında kendini hissettirecek. Yeni gelecek olan “Live Player” ve “Virtual Player” uygulamaları da futbol müsabakalarına görsel ve teknik destek katacak.
Konu ile ilgili konuşan BeIN Media Group Başkan Vekili ve Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly; “Grubumuzun geçtiğimiz aylarda satın alma sürecini resmen tamamlamasının ardından, Digiturk’ün sektördeki lider konumunu güçlendirme, hizmet kalitesini ve müşteri odağını pekiştirme amacındayız. Gerçekleştirmek istediğimiz en önemli husus, Digiturk’ün güçlü içerik ve yayın kalitesini dünya standartlarına taşımak ve yenilikçi yaklaşımlar ile üyelerimize en zengin içeriği, en üstün teknoloji ile sunabilmek. beIN MEDIA GROUP’un küresel marka stratejisine uygun biçimde yenilenen kanal yüzleri bizlere, grubumuzun güçlü sinerjisini arkamıza alarak üyelerimize çok daha geniş yelpazede, benzersiz bir TV deneyimi sunabilme ve özellikle başta Süper Lig olmak üzere değerli yerel marka ve içeriklerimizi yurt dışı pazarlara açabilme yolunda geniş bir vizyon ve hareket alanı sağlayacak. Bu noktada Digiturk ve beIN MEDIA GROUP, kurumun marka değerini, içerik kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst noktaya taşımak amacıyla güç birliği yapıyorlar diyebiliriz” şeklinde konuştu.


Kanalı, Film Paketi üyeleri izleyebilecek.
Eutelsat'ta HD, Türksat'ta SD formatta yayın yapacak.