Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

digitürk ve tivibuyu izleme

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
merhaba arkadaşlar yegenimde digitürk ve tivibu makineleri var catıdan tek kablo iniyor merkezi trsat ve digitürk var yegenim her seferinde kablo takmak istemiyor bende sivic taktım 1 in yazan yere anten kablosunu taktım aut yazan yerlerede 2 kablo takarak 1 rini digiye 1 rinide tivibuya taktım ama digitürkü kapatıp tivibuyu acınca sorun yok gayet güzel tivibuyu kapatıp digitürkü acınca siyal yok hatası cıkıyor oysa taktıgım sivic bu iş icin bana ne önerirsiniz tek kablodan söküp takmadan 1 rini kapatıp öbürünü izleyecem sonra diyerini kapatıp diyerini izleyecem cakış masın diye varmi başka aparat şimdiden teşekkür ederim

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
merhabalar;
Digiturk uydusu için İster merkezi sistem olsun ister normal standart montaj olsun MDU tipi Lnb kullanılır. Tek kablo ile swich olayı ancak digiturk cihazları arasında olur bunun nedeni mdu tipi lnb kullanılmasıdır. Çünkü bu tip LNB ler tek kablodan gelen digiturk yayınlarını çoğaltabilme imkanı sunar.
malesef digiturk ile başka uydu cihazlar arasında yayınlar paylaştırılamaz. Tivibu cihazını tamamen fişini çekmeyip stand by ( uyku ) moduna getirirseniz bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Çünkü cihaz stand by konumda olsa bile yine çalışır vaziyettedir. Bu nedenle digiturk cihazını açınca da çakışma yaptığı için sinyal yok hatası alıyorsunuz
iyi bayramlar dilerim

Son düzenleme:

guvenay1966

0
Üye
10 Şub 2015
256
26
28
ist
teşekkür ederim cevap yazdıgınız icin evet bugünde farklı dayzek denedim tivibuyu acıyor ama digiyi sinyal yok hatası veriyor ne yapalım artık kabloyu söküp takacak saygılar

snooker fan

0
Üye
11 May 2017
30
0
6
Başka bir seçeneğin daha var. Multiswitchten gelen kabloyu söküp yerine mini u4 kablo çekip 2ayrı porta bağlayıp(santralde yer varsa)aşağıdaki uçlardan birini digiturke diğerini tivibuya bağlayıp sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirsin. Bu arada mini u4 kablo birbirine yapışık 2 adet coax kablodur. İnceliğine aldanmayın, tel sayısı fazladır.