Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
CANLI YAYIN
Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Seminerini,
24 Şubat 2013’te saat 13’ten itibaren
Uydu Dünyası Web TV’de CANLI YAYINDA izleyebilirsiniz.

Canlı yayın bağlantı linki
www.uydudunyasi.com.tr

uyduumut

0
Üye
1 Şub 2012
66
4
8
2013 Bilgilendirme Seminerleri Başladı

Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri

Uydu Dünyası ve IP Media Dergileri 2013 bilgilendirme seminerlerine başladı. Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri 24 Şubat 2013 tarihinde Mersin – Radisson Blu Hotel’de geniş katılımla gerçekleşti.

Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) gibi kamu kurumları ve Üniversitelerin yanında Türkiye Elektrik Elektronik Odaları Federasyonu (TETESFED), Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM), İnternet Temelli TV Teknolojileri Derneği (IPTV-DER), Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde yer alan meslek Odaları (Mersin, Adana, İskenderun, Hatay ve diğer) gibi sektörün önemli meslek kuruluşlarının destek ve katılımlarıyla 24 Şubat 2013 tarihinde Radisson Blu Hotel / Mersin’de gerçekleştirildi.

2013 yılı seminerleri bu yıl ilk defa; Web TV’lerde canlı olarak yayınlandı.

TV yayıncılığı sektöründe uydu, teknoloji, yayıncılık ve entegrasyon firmalarının katılımıyla gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Semineri, Uydu Dünyası Dergisi Genel Koordinatörü Süleyman Şahin’in açılış konuşmasıyla 13:00’de başladı. Daha sonra Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Jameson Elektronik Satış Müdürü Erdim Yıldız ve RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Güleryüz’ün konuşmalarıyla devam etti.

Farklı konular, yeni nesil iletişim teknolojileri ve fazlası...
Doğu Akdeniz Sayısal TV ve İnternet Teknolojileri Seminerinin önemli konukları ve farklı konulardaki panelleriyle oldukça ilgi çekti.

Seminer, “Türkiye’de Dijital Yayıncılığın Bugünü ve Geleceği” oturumuyla açıldı
“Sayısal (Uydu / Karasal / Kablo) TV Yayıncılığındaki Gelişmeler, Uydudan İnternet Teknolojisindeki Gelişmeler ve Uygulama Alanları, TV Yayıncılığında Sayısal Platformlar ve İnteraktif Yayıncılık” ilk panelin konu başlıklarıydı. RTÜK’ten Necmi Kapıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ilk oturumda Super Uydu’dan Hüseyin Çizmecioğlu, D-Smart’tan Erkut Gültakan sunum yaptılar.

“Merkezi TV Dağıtım Sistemleri ve Ölçümleme Teknikleri” konulu ikinci panelde ise “Fiber Optik Dağıtım (Bağlantı / Ekleme / Sonlandırma), Headend Dağıtım (DVB-S / DVB-C / DVB-T), Merkezi Dağıtımda Fiber Optik Çözümler ve Koaksiyel Kablolama, Toplu Konutlarda Yeni Nesil Multiswich Dağıtım” konuları anlatıldı. Moderatörlüğünü Marmara Üniversitesi’nden Uğur Kesen yaparken, Komsis’ten İsmail Eyyüp Yücel, Antes’ten Feyyaz Ersoy ve Tekniksat’tan Osman Adıgüzel katılımcıları bilgilendirdiler.

“İletişim Teknolojilerinde Yeni Gelişmeler” ana başlığı altında; “Türkiye’de IPTV’nin Gelişimi, Android Tabanlı Cihazlar (Smart Box / Smart TV / Smart Tablet / Smart Telefon), İnternet TV (Belediye TV / Otel TV / Hastane TV / IPTV / Web TV)” konuları işlendi. Son oturumun moderatörlüğünü ise Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Yard. Doç. Dr. Hakan Erkılıç üstlendi. Protel’den Nedim Pala, Vestel’den Bora Tuncer, Kızıl Grup’tan Duygu Dündar ve Betasat’tan Ömer Mehdi Velioğlu ise sunum yaptılar.

Oturumların sonunda yapılan soru – cevap bölümleri oldukça ilgi görürken, seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Son düzenleme: