Neler yeni

Forum Üyeleri Tanışma Bölümü

roger

New member
Üye
merhaba arkadaşlar
azerbaycan uydusunu cihazıma eklemek istiyorumda cihazda uydu olarak yok zaten aranızda uydu eklemeyi bilen var mı acaba yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim uydu alıcım next tiger 2010

nextcabral

New member
Üye
herkese İzmir den selamlar,saygılar.
benim uydu alıcısı ile tanışmam 2004 yılındaydı. hiç bir şey bilmiyordum.
parabol çanak ve hisat 7000 plus cihazıyla(amstrad uydu alıcısı boardı kullanır) türksat ayarlamak tam 2 günümü almıştı.
derken internet cafelere gidip sürekli inceleme ve araştırma yapıyordum.
sonra çok büyük bir uydu forum sitesini keşfettim ve 2005 de üye oldum.
forumda başka bir üye ile tanışıp,yazılım,lnb ile ince ayar, vb. konularda ihtisas yaptım.:)
derken multivizyon kanalları zamanıydı,eline uydu cihazını alan uyducuların yolunu tutuyordu. ben kendim yapmak istedim. ikinci çanak ile hotbirde giriş yaptım.
bunu yazılımlar,şifreler,astra tekila kanalları sirüs uydusu,tek çanakta 2 ve 3 lnb ile yayın alma izledi. 3lü aparat ilk çıktığında bende el yapımı aparat vardı ve tıkır tıkır çalışıyordu.
arkadaş çevreme,konu-komşuma da ticari olmayan iş yapıyordum.
tamamı İzmir Tamgör digital uydu sistemlerinden aldığım 30'un üzerindeki next uydu alıcısı ve çanak anteni bizzat kendim kurdum.
next 7500-2000 fta usb-minix modellerinden oluşmaktadır. hala ilk günkü gibi sorunsuz çalışmaktadır.
kendimde nextstar 18000 hd cx modeli ayrıca next teledünya bulunmaktadır.
türksat-azersat-amos ile sirüs merkezli hotbird baff 8li disecq ile kullanmaktayım.
bu formu bir hafta önce gördüm,üye oldum.forum yönetimine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eder,saygılar sunarım.

KayraBey

New member
Üye
Selamun Aleyküm arkadaşlar... Dün itibariyle Nexit Minix Hd Black 2 plus aldım. Bugün test edeceğim inşaAllah. Buralara sıkça uğrarım artık :)

gokbel

Member
Üye
selam arkadaşlar ,aranıza yeni katıldım, kabul edersiniz ümidiyle,simdilik sağlıcakla kalın