Neler yeni

Galaxy S9 Mini'den İlk İşaretler mi?

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#1


Yeni bir sızıntı, Infinity Display özellikli bir Galaxy S9 Mini'den bahsediyor...

Yeni iddialara göre Samsung, kavisli Infinity Display ekran teknolojisine sahip 5 inç'ten daha küçük bir telefon geliştiriyor.

Note 8'i çıkmadan önce sızdırmasıyla tanınan Ice Universe'in Weibo'da yaptığı paylaşıma göre Samsung böyle bir telefon üzerinde çalışıyor ancak onu piyasaya sürüp sürmeme kararını henüz vermiş değil. Gönderi, bu telefonun Galaxy S9 Mini olup olmayacağını söylemiyor. Yine de Samsung kavisli ekranları diğer telefonlarına henüz taşımadığından kavisli bir S9 Mini üretmek, firma için yerinde bir tercih olabilir.

Bahsedilen telefon bir Mini modeliyse, onu Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ile birlikte 2018'in ilk aylarında görebiliriz.
2017'nin başlarında Samsung'un Galaxy S8 Mini üzerinde çalıştığı söylenmişti ancak telefon gerçeğe dönüşmedi. Aynı kaderi bu telefonun da paylaşma olasılığı var. Yeni detaylar için bekliyor olacağız.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#2
Galaxy S9 Vaktinden Biraz Erken Gelebilir!

Piyasaya çıkacak olan her yeni amiral gemisi telefon için ortaya çıkan iddia, şimdi de Galaxy S9 için gündemde...

Samsung'un yeni telefonu Galaxy S8'i henüz satın alanların Galaxy S9'un adını sıkça duymak hoşlarına gitmiyor olabilir. Ancak bu durum akıllı telefon dünyasının bir gerçeği ve yeni bir iddia (aslında her amiral gemisi telefon için ortaya atılan iddia) Galaxy S9'un beklenenden de erken gelebileceğini söylüyor.

İddiaya göre Galaxy S9, Şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi'nin (MWC 2018) hemen öncesinde tanıtılabilir. Bu her sene duyduğumuz bir dedikodu; bu yüzden hemen inanmamakta fayda var. Eğer iddia doğruysa Galaxy S9'un satışları Mobil Dünya Kongresi sırasında başlayabilir. Bu arada iddianın sahibi, Samsung'un iPhone X'teki bazı "numaraları" Galaxy S9'a kopyaladığını söylüyor. Hangi özelliklerden bahsedildiğini bilmiyoruz ancak tahmin yürütürsek Samsung, Apple'ın gelişmiş yüz tanıma yeteneklerine rakip olacak bir teknoloji için çalışıyor olabilir.

Galaxy S9 MWC'de tanıtılırsa aslında erken bir tanıtım olmayacak çünkü Galaxy S6 ve S7, konferanstan önce tanıtılmıştı. Yalnızca Galaxy S8'in etkinlikten sonra tanıtıldığını görmüştük. Bunun nedeni ise Samsung'un o sıralarda Galaxy Note 7 fiyaskosunu ortadan kaldırmakla meşgul olmasıydı.

--------------------

Samsung, yeni bir iddiaya göre Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus'la birlikte bir yeni Galaxy S9 modeli daha tanıtacak!

pple'ın önümüzdeki sene üç yeni iPhone tanıtabileceğini duymuştuk. Şimdi ise benzer bir iddia Samsung için ortaya atıldı.

ValueWalk'a göre Galaxy S9 ve S9 Plus'la birlikte gelecek olan Galaxy S9 "Mini" kavisli Infinity Display ekran sunacak. Ekranı 5 inç'den biraz daha küçük olan Mini hakkında şimdilik başka bir bilgi yok. Dedikodunun asıl kaynağı ise Çince sosyal ağ Weibo'da paylaşılan bir gönderi gibi görünüyor.

Samsung'un Galaxy S7 ve Galaxy S8 için de bir Mini sürümü üreteceği söylenmişti ancak bu beklenti iki telefon için de gerçeğe dönüşmedi. Bu yüzden bu son söylentiye de kuşkuyla yaklaşmakta fayda var.

Galaxy S9 hakkındaki diğer dedikodular, cihazın "ekran altı" parmak izi sensörüyle gelmeyeceğini ancak Snapdragon 845 işlemciye yer vereceğini söylüyordu. Bunun yanında ön kameranın ciddi biçimde gelişeceği ve video işlemenin iPhone X'e kıyasla dört kat daha hızlı olacağı söyleniyor.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#3
Galaxy S9, Sürpriz Hediyesiyle Gelecek!

Gelecek senenin Galaxy S9'u, yeni bir dedikoduya göre yanında önemli bir hediye ile birlikte gelecek!

Galaxy S8, Galaxy S8 Plus veya Galaxy Note 8 satın alanlar, "AKG tarafından optimize edilmiş" bir çift Samsung kulaklığa sahip oluyorlar. Galaxy S9'un kulaklıkları ise çok daha iyi olabilir.

Daha önce Galaxy Note 8 hakkında doğru bilgiler veren Ice Universe'ten gelen dedikoduya göre Samsung'un bir sonraki amiral gemisinin kutusundan Bluetooth destekli bir kulaklık çıkacak. Samsung'un Icon X kablosuz kulaklıklarını sattığını düşünürsek bu bir sürpriz olabilir çünkü kutudan çıkacak kablosuz kulaklıklar, Icon X'in satışlarını düşürebilir.

Kaynağa göre Galaxy S9'un kulaklık girişinin kaldırılması kesin değil. Firmanın en son prototiplerinde 3.5mm'lik girişe hala yer verdiği söyleniyor. Bununla birlikte Samsung'un belli bir noktada kulaklık girişinden vazgeçmesi söz konusu olabilir.
Kulaklık girişinin kaldırılması birçok kullanıcıyı mutsuz edebilir ancak Samsung, bunu kutudan çıkacak Bluetooth kulaklıklarla biraz olsun telafi edebilir.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#4
Yeni Sızıntılara Göre Galaxy S9'da Daha Gelişmiş Bir Iris Tarayıcı Bulunacak

Samsung'un 2018'de çıkaracağı yeni amiral gemisi Galaxy S9'da daha gelişmiş bir Iris tarayıcı ve yüz tanıma sistemi bulunacak.
Samsung’un bir sonraki amiral gemisi olacak Galaxy S9 hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. ETNews’ten gelen yeni bir rapora göre Galaxy S9’da bir kez daha iris ve yüz tanıma teknolojisinin olacağı açıklandı. Android cihazlarda uzun yıllardan beri bulunan yüz tanıma sistemi, Samsung’un Galaxy S8’i çıkarmasının ardından aktif olarak kullanılmaya başlamıştı. Buna rağmen istenildiği kadar kaliteli bir güvenlik önlemi sunamayan Galaxy S8, günlük kullanımlarda rahat bir görünüm sunsa da, bazı zamanlarda kullanıcıları yarı yolda bırakıyordu.


Güney Kore medyasından sızan bilgilere göre, Galaxy S serisinde tıpkı S8’de olduğu gibi 8MP’lik bir ön kamera yer alacak. Yazılım eklentileri ile daha farklı bir görünüm sunacak yeni ön kamera, iris tarayıcı açısından pek çok yenilik sunacak.
Son dönemlerde yeni güvenlik önlemlerin alınmasına devam ediliyor. Apple’ın çıkardığı son telefon iPhone X’da FaceID teknolojisine yer vermesinin ardından bu sektörün yeni gelecek olduğu da ortaya çıkmış oldu. Şu anda FaceID diğer tüm telefon üreticilerinden daha sağlam bir sistemmiş gibi gözükse de, yakın zamanda çıkacak Galaxy S9 gibi telefonların neler sunacağı merakla beklenecek.

Uzun yıllardan beri ezeli bir rekabete girişen Apple ve Samsung, bu alanda da karşı karşıya gelebilir. Samsung, bu teknolojiyi kullanırken daha dikkatli olmalı. Bildiğiniz gibi, önceki yıllarda Apple, Samsung’a telif hakkından dolayı defalarca kez dava açmıştı. Karşımıza yeni bir davanın çıkmasını istemeyiz.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#5
Kılıflı Galaxy S9'dan Çizimler SızdıBir kılıf üreticisinden gelen bu kareler, Galaxy S9'un tasarımından önemli ipuçları veriyor olabilir!

2017'yi geride bırakacağımız günler giderek yaklaşıyor ve bu, gelecek senenin teknolojilerine olan merakımızın artması demek. Şimdi ise karşınızda merakınızı biraz dindirecek bir Galaxy S9 sızıntısı var.

Aksesuar üreticisi Ghostek tarafından oluşturulan bu çizimler, BGR'nin iddiasına göre Galaxy S9'u temel alıyor. Sitenin kaynaklarına göre çizimler, Galaxy S9'a yakın bir tasarıma sahip. Bununla birlikte ekranın üst tarafındaki çerçeve, muhtemelen gerçekte daha küçük olacak ve kulaklık kısmı daha farklı görünecek.

Dahası BGR'nin kaynaklarına göre Galaxy S9, arka yüzünde çift kamera sunacak ve kameralar, iPhone X'te olduğu gibi dikey duracak. Parmak izi sensörü yine telefonun arkasında yer alacak ancak bu kes telefonun merkezine yakın olacak. Bir başka deyişle "ekran altı" parmak izi sensörü, Galaxy S9'a yetişmeyecek.

Galaxy S9'un beklenen özellikleri arasında yüz tanıyan geliştirilmiş ön kamera, Snapdragon 845 işlemci de var. Cihazın tanıtımı, erken bir tarihte, Ocak'taki CES 2018'de gerçekleşebilir.
Tabi, tüm bu dedikoduların gerçeklik payı olsa bile zaman içinde birçok şeyin değişebileceğini unutmamakta fayda var.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#6
%90 Ekran-Gövde Oranına Sahip Galaxy S9, Böyle Görünecek

Çok büyük tasarım değişiklikleri beklenmeyen Galaxy S9 ile Samsung'un kendi ekran-gövde oranı rekorunu kırması bekleniyor. Benjamin Geskin, %90 ekran-gövde oranı bulunacak Galaxy S9'a ait bazı görseller paylaştı.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9’un %90 oranında bir ekran-gövde oranına sahip olabileceğinin haberini daha önce sizinle paylaşmıştık. Hala aksini söyleyen bir sızıntı olmamakla birlikte %90 ekran-gövde oranına sahip Galaxy S9’un nasıl görünebileceğine dair ilk konsept görüntü ortaya çıktı.

Konsept tasarıma göre Samsung, ekran-gövde oranını arttırmak için ilk olarak Galaxy S8 ve Note 8’de bulunan ekranın alt çerçevesini ortadan kaldırıyor. Böylece cihazın üç tarafında da iPhone X’dan bile çok daha ince bir çerçeve kalmış oluyor. Kavisli kenarların da etkisi ile bu ince çerçeveler, kullanıcı tarafından fark edilmeyecektir.


Hepsi bu kadar da değil; Samsung ekranın üstünde bulunan çerçeveyi de yalnızca ahize, kamera ve sensörlerin sığabileceği kadar inceltiyor. Böylece ekranın üstünde bir bildirim çubuğundan hallice, yanlarda ve ekranın altında ise fark edilmeyecek kadar ince bir çerçeve kalmış oluyor.


Bir diğer tasarım değişikliği de cihazın arka panelinde gerçekleşiyor. Galaxy S9 ile birlikte ilk kez bir Galaxy S serisi cihaz çift kameraya kavuşuyor. Fakat bu çift kamera Galaxy Note 8’in aksine dikey olarak konumlandırılacak. Ayrıca parmak izi tarayıcı da kameraların altına yerleştirilecek, böylece kullanıcılar tarayıcıya daha kolay ulaşacaklar.

 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#7
Samsung'dan Sürpriz Açıklama; Galaxy S9 512GB Depolama Alanı İle Gelebilir!

Samsung, gerçekleştirdiği resmi açıklama ile gelecek nesil mobil cihazlar için 512GB depolama birimi üretimine başladığını duyurdu.

Samsung, akıllı telefonlar için MicroSD kartları neredeyse gereksiz kılmak üzere. Şirket, web sitesi üzerinden gerçekleştirdiği açıklama ile gelecek nesil mobil cihazları için yeni UFS standartlarını kullanarak dünyanın ilk 512GB dahili depolama biriminin üretimine başladığını duyurdu.

Gerçekleştirilen bu açıklama ile birlikte akıllara ilk gelen soru, şirketin bir sonraki amiral gemisi olan Galaxy S9’da 512GB dahili depolama alanı olup olmayacağı. Samsung’un yalnzıca geliştirdiğini değil üretime başladığını açıklaması, yeni Galaxy’nin devasa bir depolama alanı ile gelme ihtimalini arttırıyor.

Merak edilen bir başka konu ise 512GB depolama alanı ile birlikte hafıza kartı slotlarının kaldırılıp kaldırılmayacağı. Samsung daha önce Galaxy S6‘da bunu denemiş, fakat dönem şartları 64GB depolama alanına izin vermeyince ve 32GB genişletilemeyen depolama alanı yetersiz kalınca Galaxy S7 modelinde hafıza kartı slotu geri getirilmişti.
Gerçekçi olmak gerekirse dahili depolama alanı her zaman için hafıza kartından daha hızlıdır. Entegre edilmiş Evrensel Dosya Depolama Alanı (eUFS) standardı ise çok daha hızlıdır. Samsung’un açıklamasına göre yeni bellekler 860MB/s okuma, 255MB/sn yazma hızına sahip. Kısaca 5GB’lık bir Full HD film bir SSD’ye 6 saniyede transfer edilebiliyor.

Peki, fiyatı ne olacak? Hepimiz biliyoruz ki daha büyük depolama alanı daha yüksek ücretler anlamına geliyor. Örnek olarak 256GB’lık Galaxy Note 8’in 1000 dolar, yine 256GB’lık iPhone X’un 1150 dolar olması gösterilebilir. Eğer 512GB’lık bellekler absürt telefon fiyatları doğuracaksa, çoğu kullanıcı MicroSD kart slotunun var olmasını tercih edecektir.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#8
Galaxy S9+'ta Var; Galaxy S9'da Yok!

Eğer bu iddia doğruysa, Galaxy S9 ve S9+ arasında çok büyük bir donanımsal fark olacak. Ama Samsung, bu farkı kapatmanın bir yolunu bulmuş olabilir!

Yakın zamanda ortaya çıkan bir iddiaya göre çift kamera düzeni, sadece Galaxy S9+'a has olabilir ve normal Galaxy S9'un arkasında yalnızca tek kamera görebiliriz. Eğer bu doğruysa, şimdiye kadar yeni bir amiral gemisinin küçük modelinde yalnızca ekranı ve bataryayı küçülten ve diğer tüm özellikleri aynı tutan Samsung'tan alışılmışın dışında bir davranış görmüş olacağız.

Samsung'un normal S9'u tek arka kameraya sınırlamak isteme ihtimalinin arkasında ne gibi sebepler olabileceği (maliyeti düşürme, büyük batarya için yer açma, ve/veya daha az kenarlı bir ekran gibi) bilinmese de, çift arka kameranın yerini biraz olsun tutabilecek bir özellikten de bahsediliyor. Ama bu özellik, insanın aklına ilk gelecek olan Live Focus fotoğraflarını taklit eden bir yazılım modu değil; geniş bir diyafram açıklığı...

Samsung'un Çin'deki yeni kapaklı amiral gemisi telefonu açıklamasını duyduysanız, muhtemelen cihazın önemli özelliklerinden birinin f/1.5 diyafram açıklığı olduğunu biliyorsunuzdur. Bir akıllı telefonda gördüğümüz en büyük (veya geniş) diyafram açıklığı f/1.6 ile LG V30'da bulunuyor ve kameralardan anlayan kişilerin bildiği üzere, diyafram açıklığı ne kadar genişse, bokeh efekti o kadar fazla oluyor. Daha basit bir ifade ile, diyafram açıklığı ne kadar genişse, fotoğrafı çekilen nesnenin arka planında daha fazla bulanıklık (ve daha fazla parlaklık) oluyor.

İşte, Samsung'un kapaklı telefonunda gördüğümüz diyafram açıklığından ve hatta V30'dan bile daha iddialı bir açıklık, çift kamera ihtiyacını biraz olsun giderebilir. Ve eğer Samsung gerçekten "standart" S9'a çift kamera kullanmayacaksa, bu iddianın da gerçek olma ihtimali bir hayli fazla.

Tabi tüm bunlar firmanın Galaxy S9'da bu kadar geniş bir diyafram açıklığına sahip bir kamera kullanıp kullanmayacağına bağlı. Unutulmaması gereken hepsinin söylenti olduğu, S9'un çift kameraya sahip olma ihtimalinin halen bulunduğu.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#9
Galaxy S9, Büyük Sürprizle Gelebilir!

"Ekran altı parmak izi tarayıcısı" hakkında, en azından Samsung cephesinden heyecan verici haberler geliyor!"Ekran altı" parmak izi tarayıcıları için bekleyişimiz, yakında sona erebilir. Synaptics, kendi çözümünü duyururken bu çözümün Samsung Galaxy S9'da kullanılabileceğine dair önemli bir ipucu verdi.

Synaptics'in yeni Clear ID FS9500'ü "dünyanın ilk ekran-içi parmak izi tarayıcısı" olarak tanımlanıyor ve parmağınız nemliyken veya ıslakken bile çalışıyor. İddiaya göre tarayıcı, 3 boyutlu yüz taramaya göre iki kat daha hızlı. Firmanın basın duyurusu, Clear ID'nin dayanıklı, çizilmeye ve suya karşı dirençli olduğunu söylüyor.

Basın duyurusu bizlere söylemek istediğinin muhtemelen fazlasını söylüyor. Phone Arena, tarayıcının en çok satan beş telefon üreticisi için toplu olarak üretileceğini ve bileşenin "çerçevesiz, OLED infinity ekranlar" için ideal olduğunu vurguluyor.
OLED'in ve "infinity" Samsung'un telefonlarında gördüğümüz teknolojiler. Bu detay yeni teknolojiyi Samsung telefonlarında göreceğimizi kesin hale getirmese de önemli bir sinyal. Asıl soru ise belki de teknolojinin hangi Samsung telefonuna yetişeceği. Tarayıcı toplu üretim aşamasına geldiyse, Galaxy S9 ve S9 Plus'a yetişme ihtimali var.
Merakımızı gidermek için çok fazla beklemeyeceğiz çünkü Samsung'un bir sonraki amiral gemisinin 2018'in başlarında tanıtılacağına inanılıyor.
 

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,107
Beğeniler
77
#10
Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus'ın Şimdiye Kadarki En Gerçekçi TasarımıConcept Creator isimli YouTube kanalı, Samsung'un bir sonraki nesil akıllı telefonları Galaxy S9 ve S9 Plus'a ait en gerçekçi tasarımları açığa çıkardığı bir video paylaştı.

Samsung, geçtiğimiz Mart ayında MWC 2017 etkiliğinde görücüye çıkarttığı Galaxy S8 ailesini satışa sundu ve büyük başarılar elde etti. Piyasada o dönem Apple’ın yokluğunu çok iyi değerlendiren Güney Koreli dev, yaz aylarında satışa sunduğu Note 8 ile ikinci vurgunu da yaptı.

Aynı başarıyı Galaxy S9 serisi ile Apple’a bir cevap niteliğinde devam ettirmek isteyen Samsung, Şubat ayının sonlarına doğru yeni amiral gemilerini görücüye çıkartacak. Galaxy S8 ailesi ile yakalanan genel tasarım çizgilerinin korunduğu bu cihazlar, performans açısından 2018’in trendlerini belirleyecekler. Bugüne kadar yapılan sızıntılar doğrultusunda çift kameralı olarak geleceği doğrulanan Galaxy S9 Plus, ilk defa bu kadar net bir görünüme kavuştu.

[video=youtube_share;fynlakABc_A]https://youtu.be/fynlakABc_A[/video]

Tasarımlar konusunda Samsung’dan yapılan CAD dosyaları ve rapor sızıntılarından faydalanan bağımsız tasarımcılar, artık aylar öncesinden nelerle karşılaşacağımızı hemen hemen doğru bir şekilde tahmin edebiliyorlar.
S9’da bulunan çift kameranın yanı sıra, bu kez her iki cihazın da aynı tasarıma sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Cihazların sağ tarafında ses kontrolü için iki buton ve bir güç kontrolü tuşu bulunuyor. Sanal asistan Bixby tuşu ise solda bulunuyor.

Kavisli görünümleri ve genel hatları itibarıyla Galaxy S8 ve S8 Plus’a çok benzeyen bu iki cihaz, kulaklık girişinin hala kaldırılmadığı amiral gemileri arasında yer alacaklar.