Neler yeni

Google Maps için önemli güncelleme!

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
3,358
Beğeniler
1,205
Konum
ALMANYA
#1
Google Maps, üçüncü parti uygulamalarla gerçek zamanlı konum paylaşabilecek!

Dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Google Maps, her geçen gün yepyeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını gösteren bir güncelleme alan uygulama bu defa ise gerçek zamanlı konum paylaşımı noktasında önemli bir adım attı.

Google Maps üzerinde bir süredir kullanımda olan gerçek zamanlı konum paylaşımı için çok başarılı çalıştığını söyleyemezdik. Ancak yeni gelen güncelleme ile işler değişecek gibi gözüküyor.


iOS tarafında da artık kullanılabilir olan gerçek zamanlı konum ve rota paylaşımı, belirlediğiniz süre kadar veya varmak istediğiniz noktaya ulaştığınızda kendiliğinden sonlandırılıyor. İşin en güzel kısmı ise bu özelliği Facebook Messenger, Line ve WhatsApp gibi üçüncü parti uygulamalarla da paylaşabiliyor olmanız.
Bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler ise son derece basit. Rota oluşturulduktan sonra “˄” butonuna ve sonrasında “Gezi seyrine paylaş” butonuna tıklamanız. Birden fazla kişi içinde kullanabileceğiniz bu özellikle oluşturduğunuz toplantı veya etkinlik için kimin ne zaman geleceğini kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Sürüş, yürüyüş ve bisiklet modu için kullanıma sunulan özelliğin en kısa sürede ülkemizde de kullanıma açılacağı tahmin ediliyor.