Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Hispasat’ı tavsiye eder misiniz?

fx3

0
Üye
26 Eyl 2017
39
0
6
İyi akşamlar sevgili forum sakinleri.sözü çok fazla uzatmadan direk konuya gireyim. Doğu kapsama alanında ki popüler bir çok uyduyu izleyebiliyorum. Fakat son günlerde acaba 30° batıdaki Hispasat uydusuna 23,5 Astra’da ki anteni Çevirsem mi diye düşünüyorum.. Sizce buna değer mi? Açık konuşmam gerekirse merak ettiğim sadece sport TV kanalları. Bu iki uyduyu da izleyen veya en azından birini izleyen siz değerli ustaların fikirleri nelerdir?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
İyi akşamlar sevgili forum sakinleri.sözü çok fazla uzatmadan direk konuya gireyim. Doğu kapsama alanında ki popüler bir çok uyduyu izleyebiliyorum. Fakat son günlerde acaba 30° batıdaki Hispasat uydusuna 23,5 Astra’da ki anteni Çevirsem mi diye düşünüyorum.. Sizce buna değer mi? Açık konuşmam gerekirse merak ettiğim sadece sport TV kanalları. Bu iki uyduyu da izleyen veya en azından birini izleyen siz değerli ustaların fikirleri nelerdir?

Bende eskiden Hispasat vardı İspanyol kanallarının aynısı 19*de var, fark olarak Portekiz kanalları var onlarda paylaşımla zaten açılmaktalar.Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim bu uyduyu ayarlamak biraz zordur.! Bu konuda oldukça bilgi sahibi olmanız gerekir malum uydu 30*BATI olduğu için açısı gereği oldukça aşağı şekilde ayarlanması gerekir.Heleki çanak parabol ise akla ziyandır ayarlamak ben sadece uyarmak istedim,illede başka bir uydu kurmak istiyorum derseniz 23.5 kurun oda paylaşımla açılabilen kanallar vardır...

fx3

0
Üye
26 Eyl 2017
39
0
6
Bende eskiden Hispasat vardı İspanyol kanallarının aynısı 19*de var, fark olarak Portekiz kanalları var onlarda paylaşımla zaten açılmaktalar.Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim bu uyduyu ayarlamak biraz zordur.! Bu konuda oldukça bilgi sahibi olmanız gerekir malum uydu 30*BATI olduğu için açısı gereği oldukça aşağı şekilde ayarlanması gerekir.Heleki çanak parabol ise akla ziyandır ayarlamak ben sadece uyarmak istedim,illede başka bir uydu kurmak istiyorum derseniz 23.5 kurun oda paylaşımla açılabilen kanallar vardır...

Sevgili @haydar1996 hocam oncelikle verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Bu Bati'ya cevirdikce açının asagi dogru olmasini Thor'da kesfetmistim bende. Benim demek istedigim, bende halihazirda kurulmus 23,5 Astra var. Demek istedigim Hispasat icin bu 23,5 Astra'dan vazgecmeli miyim? Ispanyol kanallarini zaten 19,2 'de izliyorum. O yuzden sordum, icerik olarak ikisini kiyaslarsani, sizce hangisi daha agir basar?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sevgili @haydar1996 hocam oncelikle verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Bu Bati'ya cevirdikce açının asagi dogru olmasini Thor'da kesfetmistim bende. Benim demek istedigim, bende halihazirda kurulmus 23,5 Astra var. Demek istedigim Hispasat icin bu 23,5 Astra'dan vazgecmeli miyim? Ispanyol kanallarini zaten 19,2 'de izliyorum. O yuzden sordum, icerik olarak ikisini kiyaslarsani, sizce hangisi daha agir basar?

İnanın Portekiz kanalları için ben olsam 23.5 u hiç bozmazdım bence böylesi daha iyi olur...

sensi

0
Üye
23 Eki 2017
7
1
3
BAFRA
Dostum anteniniz parabol ise motorlu olması şart daha önce bu uyduyu ben izledim ...1.20 cm lik parabol antenim vardı kendim kurdum 30 derece batı bir uydu anteni batıya doğru bayağı aşağı bakıyor önünde en ufak bir engel yayınları zayıf almanıza sebep olur bir zamanların en kıral uydusu idi tequila kanalları harika idi sene 1996 kart paylaşımı ile izlenebiliyordu şu an bu kanalları izlemen mümkün değil PAYPAL sisteminde sadece ıptv paylaşımı ile izleniyor bu işi bilen bir teknisyene kurdurup bir denemek mümkün ama sanıyorum izlenecek bir şey kalmadı bilgine şu an en popüler uydu ASTRA1 19 derece birde hotbırd bilgine

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Hispasatı önermem
Hem kurulum yapmak zordur. Hem de bu uyduda bulunan paketlerin içerik olarak aynısı diğer uydularda da var.
Eğer yine de kurulum yapmak istiyorsanız
Kurulumda çanak antenin diğer uydu kurulumlarına nazaran daha çok yere eğik olması lazım. LNB açısı da çanağa arkadan baktığında saat 8:30 gibi olmalıdır. Kolaylık olsun diye ilkte Thor uydusunu bulun tam ayarlayın ama vidaları sıkılaştırmayın ( zaten gevşeteceğiz vidaları h30 w bulmak için ) daha sonra burdan Hispasat 30 w uydusuna çanağı kaydıracağız.
Not: Bu uyduyu alırken çanak daha fazla yere eğik olacağı için önünde bina ağaç gibi engelleyici çevre faktörleri olmamalı ya da az olmalıdır.
Kolay gelsin