Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İlk kurulumda HDMI dan görüntü alama problemi hakkında..

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
İlk kurulumda HDMI dan görüntü alama problemi hakkında..

"Next MinixHD", "Next YE-18500 HD+", "Next YE-20000 HD" ve yakında "NextStar YE-18000HDCX" model numaralı ürünlerimizin, HDMI video çıkışları 1080p_50Hz olarak ayarlanmıştır. Kumanda üzerinden "V-Format (YEŞİL)" tuşuna arka arkaya 2-3 kez basarak ürünün video çıkışını, TV ünitesinin desteklediği herhangi bir formata almalıdır. Daha sonra menüden ya da aynı tuşu kullanarak istenilen video çıkışını seçebilir.

omersah

0
Üye
6 Ara 2011
4
0
1
ben de ilk kez kurulum yaptım sorunsuz bilgisayarımıdan hdmı ile film izliyorum ama minix hd takınca hiç bir görüntü vermedi sizin dediğinizi de enedim ama olmuyor hevesim boşa gitt:(((

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
ben de ilk kez kurulum yaptım sorunsuz bilgisayarımıdan hdmı ile film izliyorum ama minix hd takınca hiç bir görüntü vermedi sizin dediğinizi de enedim ama olmuyor hevesim boşa gitt:(((

merhabalar,
eğer cihazı yeni aldıysanız ve üzerinde fabrikasyon yazılımı var ise yeşil tuş bir işe yaramayabilir. rs232 aracılığıyla yazılım atabilir yada bir başka tv de görüntüyü yakalayıp güncel yazılımı uydudan veya usb den güncelleyebilirsiniz.

başka bir seçenek olarak cihazının tüm bağlantılarını tam olarak yaptıktan sonra (uydu sinyal kablosu şart) en son güç kablosunu takın ve 30 saniye bekledikten sonra kumandanızdan '' ok '' tuşuna basın.. 10-15 dakika bekleyin.. ekranda görüntü görmesenizde cihazınız uydudan yeni yazılımı güncelleyecektir. Otomatik olarak görüntü gelir veya güç kablosunu söküp taktıktan sonra yeşil tuş ile görüntüyü sağlayabilirsiniz.

Tüm yaptıklarınıza rağmen görüntüyü alamassanız aynı işlemleri tekrarlayabilirsiniz.. ( uydudan yazılımı güncellememiş veya yanlış işlem yürütmüş olabilirsiniz. ) :confused:

wuslat

0
Üye
5 Eki 2012
14
0
1
dijimemo ustam
ayni sorun bendede 2000hd Hdmi kablosunu takinca tvye hic sinyal gelmiyor tv de source secme imkanim yok göz normal calisiyor aleti acip kapatiyrum sorun yok
bir zahmet yardim etsen