Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

iOS 11: iPhone ve iPad’te Dosyalar Uygulamasında Belgeler Nasıl Paylaşılır?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
ios-11-dosyalar-uygulamasi-dosya-paylasma.jpg

Uzun bir bekleyişin ardından, iPhone sonunda belgeleri daha kolay yönetmemizi sağlayan çok kullanışlı bir dosya yöneticisine kavuştu. Bu güncelleme sayesinde, iOS 11 yüklü iPhone ya da iPad’inizdeki dosyaları rahatça düzenlemek ve arkadaşlarınızla paylaşmak için Dosyalar uygulamasını kullanabilirsiniz.Dahası, paylaşılan bir belgede değişiklik yapmak için arkadaşlarınızı davet etme seçeneğiniz de var. Ayrıca, paylaştığınız şeyler üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız, insanların paylaşılan dosyada herhangi bir değişiklik yapmasını önleme seçeneğine de sahipsiniz. Ya da insanların paylaşılan dosyanıza erişmesini artık istemiyor musunuz? İstediğiniz zaman erişmelerini engelleyebilirsiniz.

iOS 11 Yüklü iPhone ve iPad’te Dosyalar Uygulamasını Kullanarak Dosya Paylaşma

Adım #1. İlk önce, iOS cihazınızda Dosyalar uygulamasını başlatın.
Adım #2
. Ardından, alttaki Gözat sekmesine dokunun.

Adım #3.
Şimdi Yerler‘in altından dosyanızı kaydettiğiniz bulut servisini seçmeniz gerekiyor. Bu yazıda, iCloud Drive‘ı seçtik.

Adım #4. Şimdi Klasör‘e dokunun.
Adım #5.
Sonra, paylaşmak istediğiniz dosyayı bulun ve basılı tutun. Ardından, açılır pencerede Paylaş butonuna dokunun.

Not:
Açılır pencerede Paylaş düğmesini görmüyorsanız en sağdaki ok düğmesine dokunun. Şimdi, Paylaş düğmesi menüde görünecektir.
Alternatif olarak dokümana dokunabilir ve açıldığında, Paylaş butonuna dokunabilirsiniz.
Adım #6. Şimdi, dosyayı hangi kanaldan paylaşacağınızı seçmeniz gerekiyor. Bunu e-posta, Facebook ve diğer uygulamalar yoluyla yapabilirsiniz.Biz Mesaj‘ı seçtik.
Adım #7.
Alıcının adını girin ve her zamanki gibi gönderin.

Başkalarını iPhone ve iPad’teki Dosyalar uygulamasındaki Belgelerde Değişiklik Yapmaya Davet Etme

Dosyalar uygulamasındaki herhangi bir belgeyi düzenlemek için arkadaşlarınızla işbirliği yapmak ister misiniz? Sorun değil. Onlara bunun için bir davet gönderebilirsiniz!
Adım #1
. iOS cihazınızdaki Dosyalar uygulamasını açın > Gözat‘a dokunun > Yerleraltındaki iCloud Drive‘a dokunun > klasöre dokunun > paylaşmak istediğiniz belgeye basılı tutun. Açılan pencerede Paylaş butonuna dokunun.
Adım #2. Sonra, paylaşım sayfasında Kişi Ekle‘yi seçmeniz gerekiyor.
Adım #3.
Paylaştığınız doküman üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız ekranın altındaki Paylaşma Seçenekleri‘ne hafifçe dokunun.

Adım #4. Şimdi, dokümanınıza kimlerin erişebileceğini seçin:

• Yalnızca davet ettiğiniz kişiler
  • Bağlantıya sahip olan herkes

İzinler’in altında iki seçeneğiniz var:

• Değişiklik yapabilir
  • Sadece görüntüleyebilir

İhtiyacınıza uygun olan seçeneği seçebilirsiniz. Biz Yalnızca davet edilen kişiler ve Değişiklik yapabilir seçeneklerini seçtik.İşiniz bittiğinde, geri dönmek için sol üst köşedeki geri butonuna dokunun.

Adım #5. Davetiyeyi göndereceğiniz kanalı seçin. Biz Mesajlar‘ı seçtik. Üzerine dokunun > Alıcı adını girin ve her zamanki gibi gönderin.Artık dosyayı gönderdiğiniz kişi dosyayı görüntüleyebilecek ve üzerinde değişiklikler yapabilecek durumda olacak.