Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

İOS Appcake Nasıl Yüklenir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Appcake-nas%C4%B1l-y%C3%BCklenir.jpg

Appcake, jailbreak yapılmış iOS cihazlara sahip kullanıcıların ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebilmelerini sağlayan bir uygulamadır.
Uygulama kullanıcıların satın almadan önce uygulamaları deneyebilmesini amaçlamaktadır. Cydia’yı jailbreak için kullanan iOS kullanıcıları,
Appcake’i doğrudan Cydia üzerinden yükleyebilir.

Appcake nasıl yüklenir? (Adım Adım Anlatım)

1. iOS cihazınızın Ana ekranından Cydia uygulamasını başlatın. Kullanılabilir yeni güncellemeler varsa uygulamanın yüklenmesi birkaç dakika sürebilir.
  2. Cydia ana ekranının altındaki “Sources” seçeneğine dokunun.
  3. Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “Edit” seçeneğine dokunun.
  4. Sol üst köşede görüntülenen “Add” seçeneğine dokunun. Ekranda bir diyalog kutusu görüntülenecektir.
  5. Diyalog kutusuna “cydia.iphonecake.com” yazın ve “Add Source” seçeneğine hafifçe dokunun.
  6. Bu kaynağı eklemek isteyip istemediğiniz sorulduğunda “Add anyway” seçeneğine hafifçe dokunun. Appcake’i çalıştırmak için gereken kaynakları indirmek, iOS cihazınızda biraz zaman alacaktır.
  7. Uygulama için tüm kaynaklar güncellendikten sonra Sources ekranına dönmek için “Return to Cydia” butonuna dokunun.
  8. Sources ekranında Appcake seçeneğine hafifçe dokunun.
  9. Başlığında yalnızca “Appcake” yazan pakete dokunun.
  10. Sağ üst köşede bulanan “Install” ve “Confirm” seçeneklerine sırasıyla dokunun. Appcake kurulum işlemi başlayacaktır.
  11. Uygulama, Appcake’in yükleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamak için ekranda görüntülendiğinde “Restart Springboard” butonuna dokunun. Bazı kullanıcılar, Appcake’i yüklerken aynı anda “AppSync” adlı bir uygulamanın da indirildiğini görebilirler. Bu uygulama, Appcake’i indirmeden önce hiç Installous kullanmamış olan iOS cihazlarında Appcake ile kullanmak için gereklidir.
  12. Appcake artık Ana Ekran’da görüntülenecek ve kullanıma hazır olacak.