Neler yeni

İOS Apple Music Hakkında Her Şey

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1
Beats Music satın alımı sonrası kendi müzik servisini geliştirdiği konuşulan Apple sonunda Apple Music adındaki müzik platformunu tanıttı.

[FONT=&quot]Dünyanın en büyük teknoloji markalarından olan Apple, sonunda uzun zamandır beklenen WWDC 2015konferansı kapsamında Apple Musicadındaki müzik paltformunu açıkladı.[/FONT]
[FONT=&quot]Kapsamlı bir müzik platformu olan Apple Music, basit görünümüne kıyasla gelişmiş bir müzik çalar uygulamasıve internet radyosu olarak karşımıza çıkıyor.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Apple Music özellikleri: Kolay kullanımlı arayüz

[FONT=&quot]Apple'ın yakın zaman önce güncellenen müzik çalar uygulaması arayüzünü sunan Apple Music, iPhone ve iPadmodellerindeki varsayılan müzik çalar uygulamasının yerine geliyor. Arayüz tarafında basit ve işlevli olan Apple Music ana ekranında, en altta 5 adet sekme yer alıyor. Bu sekmeler ile telefondaki dahili müzikler, radyo ya da çeşitli online müzikler takip edilebiliyor.
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Apple Music özellikleri: Çevrimdışı müzik

[FONT=&quot]Apple Music ile internette dinlediğiniz müzikleri, sonradan çevrimdışı olarak dinleyebilmek için kaydedebiliyorsunuz. Ancak şu an için müziklerin ne şekilde kaydedileceği ve kalitesinin nasıl olacağı bilinmiyor.

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Apple Music özelllikleri: Beats One

[FONT=&quot]Apple Music'in bir diğer dikkat çeken özelliği ise 7/24 global olarak dinlenebilecek Beats One radyo. Apple'ın uzun zaman önce BBC Radioekibinden kendi bünyesine kattığı Zane Love tarafından yönetilecek Beats One, her kullanıcıya hitap eden müzikleri ile beğenilebilir.

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Apple Music özellikleri: Geniş müzik arşiv[FONT=&quot]Daha önce sahip olunan müziklerin korunacağı Apple Music, aranan parçaların hızla bulunması ve oynatılması tarafında pek çok güçlü onlime müzik çalar uygulamasının önüne geçiyor.

[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]

Apple Music özellikleri: Yayınlanacak platformlar

[FONT=&quot]Apple Music, iOS, OS X, Watch OS gibi Apple işletim sistemlerinin yanı sıraWindows ve Android için de kullanıma sunulacak. iOS 8.4 ile iPhone veiPad modellerine an itibariyle Apple Watch, Mac ve Windows modellerinegelen Apple Music, Sonbahar itibariyle Android için de yayınlanacak.[/FONT]
[FONT=&quot]İlk 3 ay ücretsiz denenmek üzere, sonraki aylarda 9,99 Dolar abonelik ücreti ile kulllanılabilecek Apple Music, 30 Haziran itibariyle kullanıma sunulacak.

[/FONT]
[FONT=&quot]Apple'ın merakla beklenen online müzik servisini getirecek olan iOS 8.4 güncellemesi yayınlandı![FONT=&quot]
Apple'ın daha önce Sportify'a benzediğini söylediğimiz WWDC 2015'te tanıtılan Apple Music servisini deSpotifyile kıyaslamıştık.

Bir de sözünü ettiğimiz iOS 8.4'ün saat 20:00civarlarında dağıtıma çıkacağı bilgisiyle artık saati gelmesi nedeniyle Apple'ın son işletim sistemi iOS 8'e yeni güncellemesi de yayına alındı. Yani eğer telefonunuz, tabletiniz ya da iPod'unuz iOS 8'i destekliyorsa bi güncelleme kontrolü yapmanızda fayda var. Çünkü artık iOS 8.4'e güncelleme zamanınız geldi.Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne giderek Genel ve ardından Yazılım Güncelleme bölümünü seçerek kurabileceğiniz bu yeni yazılım yukarıda da örneklerle bahsettiğimiz gibi Apple Music servisi kullanılabilir hale gelecek. Ayrıca çeşitli hata düzeltmeleri de içeren güncelleme 200MB civarlarında bir boyuta sahip. Fakat bu boyut cihaz modellerine göre değiştiğini belirtmış olalım.

Apple Music servisinden uzun uzun bahsetmeye gerek yok, Spotify ve Deezer benzeri ama biraz daha detay ve emek içeren online müzik portalı Apple Music'i ilk 3 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Yani nedir ne değildir diye kendiniz de test ederek kullanabilirsiniz. Eğer beğenirseniz aylık 9.99TL tek kişilik, 14.99TL'ye ise 6 kişiye kadar aile paketini kullanabilirsiniz.

Son olarak Mac bilgisayarlar için de OS X 10.10.4 sürümünün çıktığını da hatırlatalım.
[/FONT][/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#2
[​IMG]
Apple Music’in sahneye çıkmasıyla birlikte karşısında güçlü bir rakip bulan Spotify, özellik setini genişleterek rekabette elini güçlendirmeye çalışıyor. Çevrim içi müzik servisi, bu çalışmaları doğrultusunda şimdi de “Discover Weekly” adını verdiği yeni özelliğini duyurdu. Spotify Discover Weekly, kullanıcıların dinleme alışkanlıklarından yola çıkarak kişiye özel bir şarkı seçkisi oluşturuyor.
Spotify’a giriş yapan kullanıcılar, bundan böyle Çalma Listeleri sekmesinin en üstünde Discover Weekly seçeneğini görecekler. Bu seçenek kullanıcılara sevdikleri şarkıları sunan bir koleksiyon olmayacak. Spotify Discover Weekly, benzer müzik zevkleri bulunan kişilerin dinleme alışkanlıklarını da hesaba katacak ve kullanıcılarının yeni yönler keşfetmesine yardımcı olmaya çalışacak.
Spotify Discover Weekly seçkisi her pazartesi güncellenecek. Listedeki şarkıların toplam uzunluğu 2 saati bulacak. Tıpkı diğer çalma listeleri gibi, Spotify Discover Weekly çalma listeleri de diğer insanlarla paylaşılabilecek.
Spotify, yeni özelliğini “Gelmiş geçmiş en iyi tavsiye sistemi” şeklinde niteliyor. Spotify Discover Weekly’nin henüz tüm kullanıcılara ulaşmamış olması, özelliğin dağıtımının kademeli biçimde gerçekleştirileceğini düşündürüyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#3
Apple’ın yeni müzik sevisine kullanıcılar büyük ilgi gösterirken, 3 aylık denemeye 11 milyon kişi kayıt yaptırmış durumda…
[​IMG]
Teknoloji dünyasında oldukça önemli bir yere sahip olan Apple, ilk iPhone ve iPad modelleri ile akıllı telefon ve tablet pazarlarının temellerini atmış ve öncü bir firma olma yolunda ilerlemeye başlamıştı. Şu anda dünyanın en değerli şirketi ve markası olan Apple, farklı modellerle pazarda fırtına gibi esmeye devam ediyor.
[​IMG]
Apple bir süre önce yeni iOS 8.4 güncellemesini sunmuş ve bu güncelleme ile gelen yeniliklerden bir tanesi de Apple Music adındaki yeni müzik dinleme servisi olmuştu. Servis Haziran ayı itibarı ile faaliyete geçmişti.
Apple Music, ilk planda tüm iOS kullanıcılarına 3 aylık ücretsiz deneme fırsatı sunarken, Apple’dan gelen bilgilere göre şu ana kadar 11 milyondan fazla kişi yeni Apple Music servisini 3 aylık ücretsiz süreyi kullanmak için kayıt yaptığını belirtti.
Apple Music ücretli bir servis ve 3 aylık ücretsiz dönemin ardından kullanıcıların 14.99$ aylık ödeme yapması gerekiyor. Diğer taraftan aileler için avantajlarda sunulurken, bu durumda da 14.99$ aylık ödeme ile ailedeki tüm kullanıcılar Apple Music keyfini yaşayabiliyor.
Apple bir çok farklı kulvarda milyar dolarlar düzeyinde gelir elde ederken, Apple Music servisi ile de yüksek gelir elde edecek gibi görünüyor. Diğer taraftan geçtiğimiz Temmuz ayında Apple’dan Eddie Cue’den gelen bilgiye göre 1.7 milyar dolar düzeyinde gelir elde edildi.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#4
Apple'ın çevrimiçi müzik hizmeti Apple Music, çok yakında Türkiye'de de kullanıma sunulabilir. Apple'ın yenilenen Web sitesi Apple Music'e yönelik ipuçları veriyor!


[​IMG]Apple,WWDC 15etkinliğinde çevrimiçi müzik hizmeti Apple Music ile karşımıza çıkmıştı. 30 Haziran günü yayınlananiOS 8.4 güncellemesi ile kullanıma sunulan Apple Music, maalesef ki ülkemizde henüz kullanılmıyor.
Apple’ın resmi web sitesinde Apple Music için özel bir bölüm bulunuyor. Bu bölüme Türkiye’den giriş yapıldığında “Çok Yakında” ibaresi yer alıyor.
Apple, dün gece saatlerinde Web sitesinin tasarımında küçük değişiklikler yaptı. Apple, tasarım değişikliğinin yanında Apple Musicbölümünde yer alan “Çok Yakında” ibaresini de kaldırdı. Bu ibarenin kaldırılması Apple Music’in çok yakında Türkiye’de de hizmetvereceğinin sinyallerini veriyor.
İlk 3 ay boyunca ücretsiz olan, daha sonra 9.99 TL aylık ücreti talep eden Apple Music, Türkiye’de sanatçılarıntelif haklarından dolayı hizmet veremiyor. Ancak Apple bu sorunu çözmüş gibi görünüyor. Bakalım Apple Music ne zaman ülkemizde kullanıma sunulacak? Bekleyip göreceğiz.


[​IMG]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#5
Popüler çevrimiçi müzik dinleme servisi Spotify, yeni çıkan haberlere göre ücretsiz üyeliğe yeni bir sınırlandırma getiriyor.


[​IMG]Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik dinleme servislerinden birisi olanSpotify, özellikle ücretsizde kullanılabiliyor olması ile kullanıcı sayısını iyice arttırmıştı. Ancak ortaya çıkan yeni haberler ücretsiz üyelik sahibi kullanıcıları üzecek nitelikte.
Spotify, Ücretsiz Üyelere Kısıtlama Getiriyor

Digital Music News'in haberine göre halihazırda ücretsiz kullanıcılara reklam, şarkı atlama sınırı, çevrimdışı dinleyememe gibi bir takım kısıtlamalar getiren Spotify, bu sınırlamaları daha da arttıracak.
Habere göre Spotify, ücretsiz üyelere artık tüm müzik arşivini dinleme imkanı sunmayacak. Ücretsiz üyeler yeni kısıtlama ile beraber belirli şarkıları, hazırlanmış kısa sürelik demosunu dinlemeyle yetinecekler.
Kaynaklara göre bu durumun sebebi ise Sony, Universal ve Warner Bros.gibi şirketlerle olan anlaşmanın Ekim ayında sona ermesi. Lisans anlaşmalarının devam etmesi konusunda hala görüşmelere devam edenSpotify, sözleşmeleri ise henüz yenileyebilmiş değil.


[​IMG]​
Spotify'in ücretsiz üyeliklere sınırlama getirmesinin ardında yatan sebep büyük ihtimalle 30 milyondan fazla şarkıyı arşivinde tutmakken, 15 milyon seviyesinde Premium üye sayısını arttırmakta yer alıyor. Bu kısıtlama ile ne kadar üye Premium servise geçer bilinmez ama Spotify'in hedefinin yaklaşık olarak 55 milyon olduğunu da belirtelim.
Eğer söz konusu kısıtlama gelirse her ne kadar bir grup kullanıcınınPremium servise geçmeyi tercih etse de kullanıcıların diğer ücretsiz servislere kayacağını söylemek zor değil.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#6
Apple’ın yeni müzik servisi çok yakında Android platformunda yerini alacak.
[​IMG]
Şu sıralar Apple, yeni akıllı telefon modelleri ile gündemde, 9 Eylül tarihinde düzenlenen etkinlikle resmi olarak duyurulan firmanın yeni nesil modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, nihayet dün itibari ile Türkiye pazarında satışa sunuldu.
[​IMG]
Apple’ın yeni akıllısı 16 Ekim tarihinde Türkiye’de satışa çıkacaktı, ancak Apple, Ankara’da yaşanan bombalı saldırı sonrasında yeni akıllısının çıkış tarihini 1 hafta ertelemişti.
Apple, bir yandan yeni akıllı telefon ve tablet modelleri ile gövde gösterisi yaparken, bir süredir de müzik servisi Apple Music ile yükselişini sürdürüyor. Şu an için Türkiye’de sunulmaya servis bir çok ülkede oldukça ilgi görüyor.
Geçtiğimiz günlerde Tim Cook, yeni müzik servisleri Apple Music’in ücretli kullanıcı olarak 6.5 milyon kişiye ulaştıklarını duyurmuştu. Apple Music ilk 3 ay ücretsiz kullanılabilirken, şu an 8.5 milyon kullanıcının da ücretsiz kullanım aşamasında olduğunu ekledi.
Apple Music şu anda sadece iOS platformunda yer alıyor, ancak çok yakında bu durum değişecek. Apple, Android platformunda da yeni müzik servisini sunma hazırlıkları içerisinde ve gelen bilgilere göre de Apple Music Android uygulaması çok yakında sunulabilir.
Şu an için yeni uygulamanın ne zaman sunulacağına dair bilginin ise bulunmadığını belirtelim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#7
Apple’ın muzik servisi çok yakında Android platformunda da kullanılabilir olacak…
[​IMG]
Apple, şu anda teknoloji dünyasında en önemli isimlerden bir tanesi ve sunduğu cihazlarla da oldukça büyük ilgi görürken, kısa süre önce sunduğu yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6S ve iPho ne 6S Plus, ilk hafta sonunda 13 milyondan fazla sattı. Ayrıca geçtiğimiz Cuma günü Türkiye pazarında da yerini aldı.
[​IMG]
Apple sadece cihazları ile kendini göstermiyor. Ayrıca farklı alanlarda da adından söz ettiren firma, Temmuz ayında Apple Music adı ile yeni müzik servisini iOS kullanıcılarına sunmuştu. İlk 3 ay ücretsiz olarak iOS kullanıcılarına sunulan Apple Music şimdi de Android platformunda yerini almaya hazırlanıyor.
Apple Music Android uygulaması kısa süre içerisinde firma tarafından yayınlanacak, ancak yayınlanmadan önce uygulamanın bazı görselleri sızdırıldı. Ekran görüntülerine baktığımızda Android UI ile iOS Apple Music tasarımının bir karışımı olduğunu söyleyebiliriz.
[​IMG]
Apple Music hakkında geçtiğimiz günlerde bazı bilgiler veren Tim Cook şu anda 6.5 milyon civarında aylık ücret ödeyen kullanıcının bulunduğunu belirtti ve yaklaşık olarak 8.5 milyon kullanıcı da 3 aylık ücretsiz deneme sürecinde.
Apple Music, aylık 9.99$ ücret ödenerek kullanılabiliyor ve ayrıca aileler için de ortak kullanım 14.99$’a sağlanabiliyor. Ayrıca şunu da belirtelim henüz Apple Music ülkemizde kullanılabilir durumda değil.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#8
Apple Music artık Android platformunda da yerini almış durumda…
[​IMG]
Apple, iPhone ve iPad modelleri ile mobil platformda adından söz ettirirken, ayrıca Mac modelleri ile de PC segmentinde faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca farklı alanlarda da sunduğu teknolojilerle dikkat çeken firma kısa bir süre önce de Apple Music adı ile müzik servisini iOS cihazlar için sunmuştu.
[​IMG]
iOS 8.4 güncellemesi ile iPhone ve iPad modelleri için sunulan Apple Music, kısa sürede Apple cihaz kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmüş ve Tim Cook üzerinden gelen bilgiye göre 8.5 milyon kişi üç aylık ücretsiz kullanım aşamasında ve ayrıca 6.5 milyon kişi de ücretli olarak bu servisi kullanıyor.
Apple Music’in bir süredir, Android platformuna da geleceği yönünde bilgiler geliyordu ve sonunda Apple Music Beta olarak Android platformunda yerini aldı.
29MB dosya büyüklüğüne sahip olan uygulama Android 4.3 ve üzeri cihazlarda kullanılabilirken, şu anda uygulamanın 3.1 puan aldığı görülüyor. Bazı kullanıcılar uygulamanın açılmamasından ya da nedensiz olarak kapanmasından şikayetçiler.
Ayrıca iOS platformunda kullanıcılara verilen 3 aylık ücretsiz Apple Music kullanım imkanı Android platformunda bulunan kullanıcılar için de sunulmakta. Siz de bu müzik servisini 3 ay ücretsiz olarak dinlemek isterseniz uygulama Google Play Store sayfasına BURADANulaşabilirsiniz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#9
[​IMG]Apple Music ve Spotfiy gibi müzik servislerine tepkisini koyan daha sonrasında Apple’ın yöneticilerinden biri olan Eddy Cue’nin açıklamarıyla aralarındaki sorunu çözüp son albüm 1989’u Apple Music’te yayınlama kararı alan Taylor Swift’in hayranlarına çok güzel haber var.
Ünlü sanatçı Taylor Swift, 1989 World Tour Live sırasında çekimi yapılan belgeseli Apple Music üzerinde yayınlanacağını duyurdu. Yönetmenliğini daha önceden Beyonce ve Jay-Z’nin tur macerasını kayıt altına alan Jonas Akerlund’un gerçekleştirdiği belgesel 20 Aralık tarihinde Apple Music’te yayına girecek.
Geride bıraktığımız Mayıs ayında başlayan ve 12 Aralık tarihinde sona eren dünya turnesinde Taylor Swift ile birlikte sahneye çıkan Justin Timberlake, Selana Gomez, John Legend gibi isimler de belgeselde yer alıyor. Taylor Swift’in önümüzdeki günlerde çok daha farklı içeriklerini Apple Music üzerinde yayınlaması bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#10
[​IMG]
Canlı yayın yapan radyo istasyonu Beats 1, Apple‘ın çevrim içi müzik servisi Apple Music’in en çekici yönleri arasında yer alıyor. Beats 1’ın gördüğü ilgiden memnun gözüken Cupertino merkezli şirket, Beats radyolarının sayısını artırmaya hazırlanıyor. Apple’ın Beats 2, Beats 3, Beats 4 ve Beats 5 için ticari marka ve logo başvurusunda bulunması, yakın zamanda dört yeni radyo istasyonunun faaliyete geçebileceği anlamına geliyor.
Apple’ın yeni sözleşme görüşmesi yapmasına gerek kalmadan Apple Music bünyesinde beş yeni radyo istasyonu kurmak için plak şirketleriyle anlaştığına dair haberler geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Teknoloji devinin yeni Beats radyoları için gerekli ticari marka ve logo başvuruların kasım ayında yaptığı belirlendi
[​IMG]
Yeni Apple Music radyoları ilkbaharda duyurulabilir

Apple’ın başvuruları sadece ticari markalarla ilgili soyut tanımlar sunduğu için yeni radyo istasyonlarının ne türde içerikler sunacağı konusunda bir şey söylemek pek kolay değil. Şirketin önümüzdeki bir ilkbaharda etkinlik düzenleyerek yeni Beats istasyonlarını duyurması muhtemel gözüküyor.
Apple’ın çevrim içi müzik servisinin en önemli parçaları arasında yer alan Beats 1, BBC Radio 1’da yaptığı programla tanınan ünlü radyo programcısı ve DJ Zane Lowe’un öncülüğünde kurulmuştu. Radyonun yayınları Los Angeles, New York ve Londra’da gerçekleştiriliyor. Bu üç şehirdeki programcılar yayın süresini eşit olarak paylaşıyor. Dr. Dre, Pharrell Williams ve Drake gibi ünlü isimler, Beats 1’ın programcıları arasında yer alıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#11
Apple müzik artık Türkiye'de
Apple müzik Türkiye'ye adımını attı!
[​IMG]
Haziran ayında 110 ülkede hizmet vermeye başlayan Apple müzik artık Türkiye'de de faaliyet gösterecek. Neden bu kadar gecikdiğini bilmiyoruz. İnsanların merak ettiği neden kullanalım ne tür özellikleri var görmeden niye para verelim diye düşünüyorlar. Apple'da bu konuda iyi bir adım attı ve 3 aylık ücretsiz bir deneme süresini kullanıcılarına sunuyor.

[​IMG]

Benimde bu konuda çok bilgim yok açıkcası hizmete daha yeni girdi bir süre kullanıp size daha detaylı bilgileri sunacağıma emin olabilirsiniz. Peki bu 3 ay boyunca denedik beğendik ne kadar bir fiyata bize geleceğini sorarsanız premium üyeliğin aylık fiyatı 10 TL olarak sunuldu. Tabi bunun tek bir kişilik olduğunu unutmayın. Eğer diyorsanız ki biz ailecek dinlemek istiyoruz aile paketi de sunuldu. Aile paketinde toplamda 6 kişiye kadar bu servisten faydalanabiliyorsunuz. Aile paketinin fiyatı ise 15 TL olarak belirlenmiş. Eğer benden daha uzun süredir kullananlar aramızda varsa yorumlarını bizimle paylaşabilir şimdiden teşekkür ederiz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#12
[​IMG]

Vevo, çevrim içi müzik ve multimedya konusunda rekabetin giderek arttığı günümüzde kendisine avantaj sağlayabilecek yeni yetenekler geliştirmeyi sürdürüyor. Apple TV ve Android uygulamalarını güncelleyen platform, geçtiğimiz yıl iOS uygulamasına getirdiği kişiselleştirme özelliklerini daha geniş bir kullanıcı tabanına sunuyor.

Şirketin ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Mark Hall, gerçekleştirdikleri yenilikler sayesinde Vevo Apple TV ve Android uygulamalarının kullanıcılar için daha faydalı bir yapıya büründüğünü belirtti. Hall, arayüzün geçtiğimiz kasım ayında yenilenen iOS uygulamasıyla aynı seviyeye getirildiğini; “Favoriler” ve “Spotlight” bölümlerinin ise hem kullanıcılara bireysel bir liste oluşturma hem de kendilerine özel olarak derlenmiş video listelerini izleme imkanı verdiğini belirtti.

Vevo’nun başkan yardımcısı, yenilenen Apple TV uygulamasının ise kullanıcıların ayaklarını uzatmış vaziyette rahatlarken hangi videoları izlemek isteyeceğini bileceğini sözlerine ekledi.

[​IMG]

Hall, şirketin uygulamalarını daha iyi hâle getirmek amacıyla hazırlanan söz konusu güncellemelerin düzenli olarak yayınlanacağının altını çizdi. Vevo şu anda Türkiye pazarında aktif olmadığı için güncellenen uygulamalara ulaşmanın biraz zahmetli olduğunu belirtmekte fayda var.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#13
Google Play Music ve Youtube Red 4 Ay Ücretsiz!
Google tarafından yapılan son açıklamada Google Play müzik ve YouTube Red için dört aylık ücretsiz deneme hakkının sağlanacağı belirtildi.
[​IMG]
Google tarafından ücretli bir şekilde kullanıcılara sunulan Google Play Music limitsiz versiyonu ve YouTube Red versiyonunun yeni abone olan kişilere dört ay boyunca ücretsiz bir şekilde sunulacağı açıklandı. Bu konuda özellikle yeni üyelerin kapsam altına alınması kişilerin ücretsiz bir şekilde servisleri denemesini sağlayacak. Konu ile ilgili yapılan açıklamada pek çok kişinin üyelikleri üzerinden bu servislerden yararlanmaya çalıştığı görülürken yapılan açıklamalarda kişilerin 4 ay boyunca herhangi bir ek ücret ya da hiçbir şekilde ödeme yapmadan servislerden sınırsız bir şekilde yararlanabileceği belirtildi.

Reklamsız Keyif

Normalde 40 dolar gibi oldukça yüksek bir ücretin ödenmesi gerekirken kampanya dahilinde kişiler bedelsiz bir şekilde bu yeni servisleri ve özellikleri deneyebilecek. Servislerin ücretli üyelik türlerinde en önemli sağlanan avantaj herhangi bir reklam gösteriminin olmaması. Google Play müzik üzerinden müzik dinlemek isteyen kişiler ya da YouTube RED ayrıcalığı ile video izlemek isteyen kişiler herhangi bir reklam görüntülemeden sadece video ve müzik deneyimi yaşayabilecek.

Ücretsiz versiyonlarda şu anda kullanımda olduğu gibi kişilerin müzikler ya da videolar öncesi reklamları izlemesi gerekiyor ve belli bir süre boyunca reklamların kapatılması da mümkün değil.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#14
İOS Apple Music nedir?Neye yarar

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Apple Music adı fazlasıyla basit gibi görünse de, servisin sundukları epey karmaşık gibi görünüyor. İnternet üzerinden müzik yayın servisini 7 gün 24 saat işleyen radyo istasyonlarıyla ve sanatçılar için yeni sosyal medya araçlarıyla birleştiriyor. Üstelik aynı Apple Music uygulamasını iTunes mağazasından satın alınan şarkıları dinlemek için de kullanacaksınız. 30 Haziranda dünya çapında faaliyete geçecek olan yeni Apple Music uygulaması iOS 8.4 ve üstü sürümle çalışan cihazlarda müzik için tek durak olacak.[/FONT]
[FONT=&quot]Apple Music servisinden yararlanmak isteyenlerin bireysel üyelik için ayda 9.99 dolar ödemeleri gerekecek. Ayrıca en fazla altı kişinin yararlanma imkanı bulacağı aile içi üyelik paketi de 14.99 dolarlık aylık ücrete sahip olacak. Türkiye fiyatlarının bundan biraz daha aşağıda olmasını bekleyebiliriz. Bu arada ilk üç ay için Apple Music kullanımı ücretsiz olacak.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Apple Music’in tasarımına bakıldığında Apple’ın DNA’larının fazlasıyla içine işlediği görülüyor. Spotify ve benzeri müzik yayın uygulamalarında dallanmış menüler ve kullanıcı arayüzlerini görüyoruz, ancak Apple Music’in kullanıcı arayüzü varsayılan iOS uygulamasını andırıyor. En altta beş adet sekmenin bulunduğu navigasyon çubuğu, üstte de başlık niteliğinde bir çubuğu bulunuyor. Eğer iOS cihazınızda yüklü gelen Müzik uygulamasına alışıksanız, o hâlde Apple Music’i kullanmak çok zor gelmeyecektir. Ancak bazı farklılıkların bulunduğunu da belirtmek gerekiyor. Örneğin müzik oynatıcısını ekranın altında, küçük görünümde tutabilirsiniz, daha sonra istediğinizde bunu ekranı tamamen kaplayacak şekilde büyütebilirsiniz. Spotify ve benzerlerinde olduğu gibi, bir parça veya albümü beğendiğinizde onu Müziklerim koleksiyonuna daha sonra çalmak için ekleyebilirsiniz. Ayrıca parçayı daha çevrim dışı dinlemek için kaydetme seçeneği de bulunuyor. Apple kaydedilen şarkıların kalitesi ve bit hızı hakkında herhangi bir şey söylemiyor.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

Apple Music hangi bölümlere sahip?

[FONT=&quot]Uygulamayı açtığınızda gördüğünüz ilk sekme “Sizin İçin” oluyor. Bu bölümde tavsiye edilen çalma listelerini ve albümleri görebilirsiniz. Seçimler genellikle baloncuklara tıklatarak belirlediğiniz favori türlere veya sanatçılara göre yapılıyor. Apple çalma listelerinin algoritmalara göre belirlenmediğini, bizzat gerçek kişiler tarafından oluşturulduğunu söylüyor. Anlaşılan Apple bu listelerin oluşturulması için belirli kişileri görevlendirmiş.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]“Yeni” adını taşıyan diğer sekme tahmin edileceği üzere servisin sevebileceğinizi düşündüğü yeni sanatçıları ve parçaları gösteriyor. Ayrıca Apple’ın kendi editörleri veya Djmag, Pitchfork, Rolling Stone gibi müzik dergileri tarafından oluşturulmuş en son çalma listeleri de burada yer alıyor. Öte yandan koşarken, otomobil kullanırken veya dinlenirken dinlenebilecek çalma listeleri de bu bölümün unsurları arasında bulunuyor.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]WWDC açılış konuşmasında dikkat çekilen bir diğer özellik “Radyo” olmuştu. 7 gün 24 saat yayın yapan küresel radyo istasyonu Beats 1 Los Angeles, New York, Londra gibi şehirlerden yapacağı yayınlarla dünya çapındaki kullanıcılara ulaşacak. Beats 1 normal bir radyo istasyonunda olduğu gibi program kuşaklarına sahip olacak, sanatçılarla röportajlar yayınlanacak.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Apple Music uygulamasındaki “Bağlan” sekmesi sanatçıların hayranlarına ulaşmasını sağlayacak. Doğruluğunu kanıtlayan sanatçılar Bağlan bölümündeki kaynaklarını şarkılar, fotoğraflar veya videolarla doldurabilecek. Kullanıcılar da paylaşımları beğenebilecek, yorum bırakabilecek veya bunları Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşabilecek. Bu, biraz sıra dışı ve karmaşık bir sosyal medya yaklaşımı gibi görünüyor, kullanımının nasıl olacağını, etkilerini, sonunun Ping gibi olup olmayacağını zamanla göreceğiz.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Son olarak “Müziğim” sekmesi altında da bütün müzik kütüphaneniz yer alıyor. Hem iTunes’tan satın aldığını parçalar hem de abonelik servisi üzerinden ekledikleriniz burada gösteriliyor. Bu sekme Apple Music deneyimi içindeki en az ilgi çeken bölüm gibi görünüyor, çünkü eski Müzik uygulamasının işleyişi burada korunmaya devam ediyor.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Apple internetten müzik yayını servisi işine girmekte biraz geç kaldı ve kullanıcıların dikkatini çekmek için daha fazla hamle yapmak zorunda. Apple Music’in farklılık yaratacak, Spotify ve benzerlerinden farklı deneyim sunan özellikler barındırdığını görüyoruz. Bunların çoğu biraz sıra dışı ve kafa karıştırıcı görünüyor. Kullanıcıların sevip sevmeyeceğini ilk bakışta söylemek zor. Ancak Apple’ın en büyük avantajı hedef kitlesinin kendi ekosistemi içindeki kullanıcılara hitap edecek olması ve daha elinde şimdiden birçok kullanıcısının kredi kartı verilerini barındırması. Kullanıcılar ödeme kolaylığının olduğu bir servise dahil olma konusunda daha istekli olabilirler.[/FONT]
Apple Music ne zaman çıkıyor?

[FONT=&quot]Apple Music 30 Haziran tarihinde 100 ülkede faaliyete geçecek. Her ne kadar Apple Türkiye’nin Music ile ilgili sayfasında “çok yakında” ibaresi kullanılsa da, servisin aynı gün Türkiye’de de açılacağını tahmin ediyoruz. Apple Music’ten yararlanmak için iOS 8.4 yüklü bir iPhone, iPad veya iPod touch kullanmak gerekecek. Bunun yanı sıra iTunes yazılımı üzerinden Mac ve Windows PC’lerde de Apple Music kullanılabilecek. Sonbaharda da Android uygulaması yayınlanacak, Apple TV’lere de Music deneyimi taşınacak.

[/FONT]
[FONT=&quot]Apple’ın yeni Apple Music servisi bu ay sonunda iOS 8.4 güncellemesi ile sunuluyor. iPhone ve iPad sahiplerine ilk planda 3 aylık ücretsiz deneme fırsatı da gelecek…[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Geçtiğimiz günlerde Apple, yeni iOS 9 işletim sisteminin duyurusunu gerçekleştirdi. Güvenlik, batarya performansı gibi alanlarda geliştirmeler ile gelecek olan iOS 9, Eylül ayında Apple’ın yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri ile yayınlanacak.

Şu an için ise firma, son olarak iOS 8.3 işletim sistemini yayınlamıştı. iPhone 6 ve iPhone 6 modelleri ile iOS 8.0’i sunan ve geliştirmeye devam eden firma, çok yakında da iOS 8.4 güncellemesini iPhone ve iPad modelleri için sunacak.
Şu anda beta sürümleri devam eden iOS 8.4’ün Beta 4 sürümü de geliştiriciler için yayınlanmış durumda ve bu son sürüm Apple’ın yeni müzik servisini de içeriyor. Hatırlanacağı üzere ilk iOS 8.4 Beta Nisan ayında yayınlanmıştı ve şimdi de Beta 4 geliştiriciler ve testerlar için sunuldu.
iOS 8.4 Beta 4, yeni Apple Music uygulaması yanı sıra iPhone ve iPad cihaza spesifik mesaj gönderildiği zaman sistem çökmesi hatası gibi bazı hataların da giderilmesi amaçlanıyor.
Apple Music servisi 30 Haziran tarihinde Apple tarafından sunulacak ve herkese 3 aylık ücretsiz deneme süresi de verilecek.
Deneme süresi sonrasında Apple Music’i kullanmak isteyenler aylık 9.99$ ödeme yapacak ya da 6 kişiye kadar aile üyeleri toplamda 14.99$ ödeme ile bu servisi kullanabilecekler.[/FONT]
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#15
Apple'ın merakla beklenen online müzik servisini getirecek olan iOS 8.4 güncellemesi yayınlandı!
Apple'ın daha önce Sportify'a benzediğini söylediğimiz WWDC 2015'te tanıtılan Apple Music servisini deSpotifyile kıyaslamıştık.

Bir de sözünü ettiğimiz iOS 8.4'ün saat 20:00civarlarında dağıtıma çıkacağı bilgisiyle artık saati gelmesi nedeniyle Apple'ın son işletim sistemi iOS 8'e yeni güncellemesi de yayına alındı. Yani eğer telefonunuz, tabletiniz ya da iPod'unuz iOS 8'i destekliyorsa bi güncelleme kontrolü yapmanızda fayda var. Çünkü artık iOS 8.4'e güncelleme zamanınız geldi.Telefonunuzdan Ayarlar bölümüne giderek Genel ve ardından Yazılım Güncelleme bölümünü seçerek kurabileceğiniz bu yeni yazılım yukarıda da örneklerle bahsettiğimiz gibi Apple Music servisi kullanılabilir hale gelecek. Ayrıca çeşitli hata düzeltmeleri de içeren güncelleme 200MB civarlarında bir boyuta sahip. Fakat bu boyut cihaz modellerine göre değiştiğini belirtmış olalım.

Apple Music servisinden uzun uzun bahsetmeye gerek yok, Spotify ve Deezer benzeri ama biraz daha detay ve emek içeren online müzik portalı Apple Music'i ilk 3 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Yani nedir ne değildir diye kendiniz de test ederek kullanabilirsiniz. Eğer beğenirseniz aylık 9.99TL tek kişilik, 14.99TL'ye ise 6 kişiye kadar aile paketini kullanabilirsiniz.

Son olarak Mac bilgisayarlar için de OS X 10.10.4 sürümünün çıktığını da hatırlatalım.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#16
Apple'ın yeni çevrimiçi müzik servisi Apple Music'in hayata geçmesine saatler kala yeni servis ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarakApple Music ve iOS 8.4'ün ne zaman yayınlanacağının belli olmasını ardından, Apple Music'in kaç şarkı eşzamanlayabileceği de belli oldu.
Apple'da Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Eddy Cue kendiTwitter hesabı üzerinden Apple Musichakkında sorulan sorulardan birkaç tanesine yanıt verirken, Cue'nun verdiği bu yanıtlar yarın hayata geçecek servis ile ilgili önemli noktalara açıklık getirdi.
Daha önce Taylor Swift konusunda attığı tweetler ile de konuya açıklık getiren Eddy Cue, iTunes Match'de yer alan özelliklerinin bazılarının Appple Music'de yer almadığını ancak yeni müzik servisinin de iTunes Match gibi25000 şarkı eşzamanlama sınırı olduğunu söyledi.
Bu limiti iOS 9'un çıkışına kadar 100.000'e çıkarmak için çalıştıklarını belirten Cue, bir anlamda 50.000 şarkı sınırı bulunan Google Play Music'inde üstüne çıkacaklarının sinyalini verdi.
iOS 9 Betasına da Apple Music Gelecek

Başka bir takipçisinin de sorusuna yanıt veren Cue, iOS 9 betasını kullanan geliştiricilerin de yeni sürüm ile birlikteApple Music'i kullanabileceğini açıkladı. Benzer şekilde Beats Music aboneliği olan kullanıcıların da yayınlanacak olan güncelleme ile aboneliklerini Apple Music'e aktarabilecekler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#17
Apple; iPhone, iPad ve iPod touch için merakla beklenen iOS 8.4 güncellemesini yayınladı. Apple Music hizmeti ile gelen güncellemesi


WWDC 15 etkinliğinde çevrimiçi müzik hizmeti Apple Music ile karşımıza çıkan Apple, bu yeniliğini iOS 8.4 ile sunacağını açıklamıştı. 30 Haziran tarihinde kullanıma sunulacak olan Apple Music için bugün beklenen güncelleme yayınlandı.
iOS 8.4 Nasıl Yüklenir?

iOS 8.4 güncellemesi Apple Music hizmetinin yanında birçok performans ve stabilite iyileştirmesini barındırıyor. Bu güncellemeyi ister cihaz üzerinden isterseniz de iTunes yardımı ile PC/MAC’ten yükleyebilirsiniz.
Güncellemeyi OTA üzerinden yüklemek için; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncelleme kontrolü yapabilirsiniz.

iTunes üzerinden güncellemek için ise; iTunes yazılımın açıp, cihazı USB ile PC/MAC’e bağlayıp, “GüncellemeleriDenetle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
iOS 8.4 ile Gelen Yenilikler

Apple Music

Apple Music kataloğundaki milyonlarca parçayı çalmak veya daha sonra çalmak amacıyla çevrimdışı olarak tutmak için Apple Music üyesi olun
Sizin İçin: Üyeler, müzik uzmanları tarafından elle seçilmiş liste ve albüm önerilerini görebilir
Yeni: Üyeler, en yeni ve harika yeni müzikleri doğrudan editörlerimizden öğrenebilirler
Radyo: Beats 1'da müzik, söyleşi ve özel radyo şovları dinleyin, editörlerimiz tarafından yaratılmış radyo istasyonlarını çalın veya herhangi bir sanatçıdan veya parçadan kendi istasyonunuzu yaratın
Connect: Takip ettiğiniz sanatçıların paylaştığı düşünceleri, fotoğrafları, müzikleri ve videoları görün, ardından sohbete katılın
Müziklerim: iTunes satın alımlarınızın, Apple Music parçalarınızın ve listelerinizin tümünü tek bir yerden çalın
Son Eklenenler, Mini Çalar, Sıradaki vb. yeni özellikler içeren tamamen yeniden tasarlanmış müzik çalar
iTunes Store: Favori müziklerinizi satın alabileceğiniz (parça parça veya albüm olarak) hâlâ en iyi yer
Kullanılabilirlik ve özellikler ülkeye göre değişiklik gösterebilir
iBooks iyileştirmeleri ve düzeltmeleri

iBooks'un içinden sesli kitapları tarayın, dinleyin ve indirin
Özellikle sesli kitaplar için tasarlanmış yepyeni Şu An Çalınan özelliğinin keyfini çıkarın
iBooks için Hazırlanan (Made for iBooks) kitaplar artık iPad'e ek olarak iPhone'da da çalışır
Bir serideki kitapları doğrudan arşivinizden bulun ve ön siparişini verin
iBooks Author ile oluşturulmuş kitaplarda araç takımları, sözlükçe ve dolaşma erişilebilirliğini iyileştirir
Çince için yeni saptanmış font
Arşivinizde Otomatik Gece Modu'nu kapatmak için yeni ayar
Satın Alınanları Gizle özelliğinin çalışmasını engelleyen bir sorunu çözer
Kitapları iCloud'dan indirmeyi engelleyen bir sorunu çözer
Diğer iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri

Bir dizi Unicode karakterin alınmasının aygıtın yeniden başlamasına neden olmasıyla ilgili bir sorunu düzeltir
GPS aksesuarlarının konum verileri sağlamasını engelleyen bir sorunu düzeltir
Silinen Apple Watch uygulamalarının yeniden yüklenmesiyle ilgili bir sorunu düzeltir
212 MB büyüklüğündeki iOS 8.4 güncellemesini yüklemeden önce her türlü duruma karşı bir yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#18
Apple'ın iPhone, iPad ve iPod Touch için yayınladığı iOS 8.4 ile birlikte bugün itibarı ile kullanıma sunulan Apple Music yepyeni bir müzik deneyimi sunuyor.


Apple'ın bugün Türkiye saati ile 18:00'da yayınladığı iOS 8.4güncellemesinin en önemli yeniliği olan yenilenmiş Müzik uygulaması ile birlikte Apple Music de kullanıcıların erişimine açıldı.
Apple'ın 8 Haziran'da San Francisco'da düzenlenen WWWDC açılış sunumunda tanıttıı Apple Music uygulaması, günde 24 saat tüm dünyaya canlı yayın yapan bir radyo ile birlikte müzikseverler ve sanatçıları da bir araya getiriyor, bağlantı kurmalarını sağlıyor.
Apple Music Nedir?

Aslına bakacak olursanız Apple Music, sadece iOS 8.4'de sunulan yeni bir uygulama değil Apple'ın yeni çevrimiçi müzik hizmeti olarak göze çarpıyor.
Şu anda 43 milyondan fazla şarkı içeren iTunes müzik katalogunun 30 milyondan fazla parçalık kısmını bünyesinde burunduran ve her geçen genişleyen müzik katalogu ile herhangi bir şarkıyı, albümü veya çalma listesini internetten dinlemeniz mümkün.
Bunun dışında sadece dilediğiniz müzik değil küratörler tarafından Apple Music için özel olarak hazırlanan çalma listelerinden ruhunuza uygun olanları da dinleyebilir ya da "Sizin İçin" bölümünde size özel kişiselleştirilmiş çalma listelerini dinleyebilirsiniz.
Apple Music Radio

Kişisel görüşüme göre Apple Music'in en etkileyici iki özelliğinden biri olanApple Music Radio'da 100'den fazla ülkede canlı yayın yapacak olan Beats 1 radyosunu dinleyebilirsiniz. Los Angeles'ta Zane Lowe, New York'ta Ebro Darden ve Londra'da Julie Adengua gibi DJ'lerin yöneteceği Beats 1 radyosu 24 saat boyunca canlı bir radyo deneyimi vaat ediyor.
Siri ile Apple Music Keyfi

Bir diğer etkileyici Apple Music özelliği olarak ise karşımıza Apple'ın iOS cihazlarında yer alan sesli asistanı Siri karşımız çıkıyor.
Siri'ye "Bana 2014'ün en iyi şarkılarını çal" ya da "Bana Selma filminden şarkılar çal" dediğinizde Siri istediğiniz sonucu Apple Music üzerinde çalıyor. Diğer çevrimiçi müzik servislerine göz attığımızda ise bu özellik şu anda alanında tek olarak karşımıza çıkıyor.
Apple Music Connect

Daha önce çeşitli ağlarda gördüğümüz sanatçı ve hayran birlikteliğini Apple Music'e taşıyan Connect özelliği sanatçılar ve kullanıcıları bağlantı kurabilmesi için hazırlanmış bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.
Sanatçılar bu özellik ile şarkı sözlerini, sahne arkası fotoğraflarını ve daha birçok şeyi hayranları ile paylaşabilecekler.
Apple Music Fiyatı Ne Kadar?

Bugün itibari ile 100'ün üzerinde ülkede kullanıma sunulan Apple Music, 3 ay boyunca ücretsiz abonelik ile kullanıcılara sunulacak.
Bu 3 aylık sürenin ardından ise ücretli abonelik sistemine geçecek olan Apple Music'de bireysel abonelik aylık 9,99 Lira olarak karşımıza çıkarken, altı aile üyesine kadar hizmet verebilen aile planı ise aylık 14,99 TL gibi hesaplı bir abonelik ücreti ile dikkat çekiyor.
Mac, PC ve Android Kullanıcıları da Kullananabilir

Bugün itibari ile yayınlanan iOS 8.4 güncellemesi ile kullanıma sunulan Apple Music, bu güncelleme ile iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda kullanılabiliyor.
Ayrıca iOS 8.4 yüklü iPhone ile eşleştirilmiş Apple Watch üzerinde de kullanılabilen Apple Music'i PC ve Mac üzerinde kullanabilmek için iseiTunes'u en yeni sürüme güncellemeniz gerekiyor.
Android akıllı telefon ve tablet kullanıcıları ise sonbaharda yayınlancak olan Apple Music uygulaması ile Apple Music'i kullanabilecek.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#19
Yeni nesil iOS işletim sisteminin beta testi ne durumda?Apple, iOS 8.4 ve iTunes 12.2 ile birlikte müzik servisini başlattı. GerçiApple Music şu anda ülkemizde kullanılmıyor ancak Amerika ve farklı birkaç ülkede aktif durumda. Bununla birlikte MacRumors, Reddit gibi yerlerde servisin çalışmadığını yazan birçok kullanıcı var. Bu konu işin ayrı boyutu.
Gelelim esas haberimize. Apple'dan Eddy Cue'nin Twitter mesajına göre Apple Music destekli iOS 9 betası önümüzdeki hafta başında yayınlanacak. iOS 9'un son betası 23 Haziran'da yayınlanmıştı. Klasik olarak Apple'ın 2 haftalık beta döngüsü devam ediyor.
iOS 9'un yeni beta sürümüyle birlikte OS X El Capitan'ın da yeni betası yayınlanabilir.