Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

[İOS] iOS 12 Beta 1 Nasıl Yüklenebilir?

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
iOS-12-Beta-1-1.jpg

iOS 12 artık kullanıma alındı. Ardı ardına gelen sızıntı haberlerinden sonra WWDC 2018etkinliği kapsamında tanıtılan yeni mobil işletim sistemi tanıtımın hemen arkasından ilk beta serisiyle yayına da açıldı. Şu an için kullanımda olan iOS 12 Beta 1 sürümüyle beraber işletim sisteminin tüm özelliklerini de elde etmek mümkün oldu. Önemli yeniliklerle beraber iOS 12 Beta 1 sürümü şimdilik geliştiriciler için yayınlanmış durumda. Yeni işletim sisteminin ilk beta sürümünü denemek istersek ne yapmamız gerekiyor bakalım.
[h=2]iOS 12 Beta 1 Sürümü Nasıl Yüklenir?[/h]Performans artışı sağlayan ve iPhone 5s modeline de sunulan iOS 12 işletim sisteminin ilk betasını denemek için öncelikle bir geliştirici profili indirmeniz gerekiyor. Geliştirici profili yüklemek için yapmanız gerekenlerde oldukça basit. Öncelikle iPhone ya da iPad üzerinden bu bağlantıya gitmeniz gerekiyor. Burada yer alan profiller arasından ise iOS 12 beta profilini indiriyoruz.
iOS-12-Beta-1-640x405.jpg

Cihaza bu profili atmanız yeterli. Ardından yazılım güncellemesi bölümüne girip ilk beta sürümüne girebilirsiniz. Fakat burada yaşanacak sorunlar için sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim. Yükleme işlemi sırasında ya da profil tanımlama kısmında sorunlar yaşanabilir. Bu tip bir sorunla karşılaşmamak adına herkes için yayınlanan beta sürümlerini bekleyebilirsiniz. Bu konuda karar size kalmış. Appleuzmani.net olarak sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim.
Son olarak desteklenen cihazlar konusunda da bilgi verelim. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre yeni işletim sistemini alacak olan cihazlar aşağıda.
[h=3]iPad[/h]
  • 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
  • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
  • 10.5-inch iPad Pro
  • 9.7-inch iPad Pro
  • 9.6-inch iPad
  • iPad Air 2
  • iPad Air
  • iPad 5. Nesil
  • iPad mini 4
  • iPad mini 3
  • iPad mini 2