Neler yeni

[İOS] Siri için Dünya Kupası Güncellemesi

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#1Siri sanal asistanının iOS12 ile yetenekleri arttırıldı. WWDC 2018 etkinliği kapsamında da Apple bu konuda birçok bilgi vermişti. İlk olarak sanal asistanın kısayollar özelliği olarak belirtilen yeni bir özellikle güncellendiğini gördük. Bunun dışında sanal asistanın genel olarak yeteneklerinin de artırıldığı açıklanmıştı. Tüm bunların dışında Apple’ın bundan sonra daha çok güncelleme yayınlayacağı ve Siri için daha fazla emek harcayacağı da belirtilmişti. Bu noktada ilk güncelleme haberi de geldi. İşlevsel olarak değil ancak 2018 Dünya Kupasıetkinliğine özel olarak Siri bir güncelleme aldı.
Siri Nasıl Bir Güncelleme Aldı?

Yeni Siri güncellemesinin amacı, kullanıcılara 2018 Dünya Kupası gelişmelerini sunmak. Yeni güncelleme sonrasında bu konuda özel haberler alabileceksiniz. Her ne kadar ülkemiz Dünya Kupası etkinliğine katılmaya hak kazanamamış olsa da Apple’ın güncelleme için ülkemizi de sisteme dahil ettiğini de ekleyelim.
Türkiye, Rusya, Brezilya, Danimarka, Malezya, İsrail, Suudi Arabistan, Finlandiya ülkeleri için yayınlanan güncelleme gelişmeleri Siri sanal asistanına sormanıza izin veriyor. Güncellemeden sonra sanal asistana “Hangi grupta hangi takımlar var?” tarzında sorular sorabileceksiniz.

Maçları kimin kazandığı konusunda da bilgiler verecek olan sanal asistanının, maç saatlerine kadar söylediğini göreceğiz. 14 Haziran’da başlayacak olan turnuva hakkında tüm bilgileri verecek olan sanal asistanının bu güncellemesinin ise geçici bir güncelleme olduğunu da ekleyelim.
Tüm bunların dışında Apple’ın söz konusu turnuva için Apple Music sistemine de bir güncelleme yayınladığını belirtelim. 32 katılımcı ülkenin takımları için Apple Music özel listelerle güncellendi. Her ülke için özel içerikler oluşturuldu. Güncellemenin şu an için kullanımda olduğunu da ekleyelim.