Neler yeni

İOS Watch OS 2 Versionundaki önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#21


Apple, dördüncü beta sürümünü yayınlamasından iki hafta sonra ve WWDC 2017’de duyurmasından yaklaşık iki ay sonra geliştiriciler için watchOS 4’ün beşinci beta sürümünü yayınladı.Apple Geliştirici Merkezi üzerinden uygun konfigürasyon profilini iPhone’unuza yükledikten sonra Apple Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden güncellemeyi indirebilir ve yükleyebilirsiniz.Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olmasını gerektiğini unutmayın.watchOS 4, her bireye özgü dinamik bilgileri görüntüleyen ve belki de güncellemedeki en önemli yeni özellik olan özel bir Siri saat yüzü dahil olmak üzere üç yeni saat yüzünü kullanıma sunuyor. Şimdi Çalınan ve Apple News için yeni komplikasyonlar, yeni yüzme ve egzersiz seçeneklerini destekleyen gelişmiş bir Egzersiz uygulaması da güncellemede yer alıyor.watchOS 4’de birçok küçük yenilikler ve değişiklikler de yer alıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#22

Apple, dün, watchOS 4’ün altıncı beta sürümünü geliştiriciler için yayınlandı. watchOS 4 beta 6, beşinci beta sürümünün yayınlanmasından bir hafta sonra yayınlanmış oldu.
Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini iPhone’unuza yükledikten sonra Apple Watch uygulaması aracılığıyla Genel > Yazılım Güncellememenüsü üzerinden watchOS 4 beta 6’yı indirebilir ve yükleyebilirsiniz.
Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerektiğini unutmayın.
watchOS 4, her bireye özgü dinamik bilgileri görüntüleyen ve belki de güncellemedeki en önemli yeni özellik olan özel bir Siri saat kadranı da dahil olmak üzere üç yeni saat kadranını beraberinde getiriyor. Şimdi Çalınan ve Apple News için yeni komplikasyonlar, yeni yüzme ve egzersiz seçeneklerini destekleyen gelişmiş bir Egzersiz uygulaması da güncellemede yer alıyor. Bunların dışında, watchOS 4’de birçok küçük yenilik ve değişiklikler yer alıyor.

watchOS 4 yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabilir ve Apple Beta Yazılım Programı kullanıcılarına sunulmamaktadır.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#23


Apple, bugün, watchOS 4’ün yedinci beta sürümünü geliştiriciler için yayınlandı. watchOS 4 beta 7, altıncı beta sürümünün yayınlanmasından bir hafta sonra yayınlanmış oldu.Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini iPhone’unuza yükledikten sonra Apple Watch uygulaması aracılığıyla Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden watchOS 4 beta 7’yi iPhone’unuza indirebilir ve Watch’unuza yükleyebilirsiniz.Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerektiğini unutmayın.watchOS 4, her bireye özgü dinamik bilgileri görüntüleyen ve belki de güncellemedeki en önemli yeni özellik olan özel bir Siri saat kadranı da dahil olmak üzere üç yeni saat kadranını beraberinde getiriyor. Şimdi Çalınan ve Apple News için yeni komplikasyonlar, yeni yüzme ve egzersiz seçeneklerini destekleyen gelişmiş bir Egzersiz uygulaması da güncellemede yer alıyor. Bunların dışında, watchOS 4’de birçok küçük yenilik ve değişiklikler yer alıyor.
watchOS 4 yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabilir ve Apple Beta Yazılım Programıkullanıcılarına sunulmamaktadır.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#24


Apple, bugün, watchOS 4’ün sekizinci beta sürümünü geliştiriciler için yayınlandı. watchOS 4 beta 8, yedinci beta sürümünün yayınlanmasından bir hafta sonra yayınlanmış oldu.Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini iPhone’unuza yükledikten sonra Apple Watch uygulaması aracılığıyla Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden watchOS 4 beta 8’i iPhone’unuza indirebilir ve Watch’unuza yükleyebilirsiniz.Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerektiğini unutmayın.watchOS 4, her bireye özgü dinamik bilgileri görüntüleyen ve belki de güncellemedeki en önemli yeni özellik olan özel bir Siri saat kadranı da dahil olmak üzere üç yeni saat kadranını beraberinde getiriyor. Şimdi Çalınan ve Apple News için yeni komplikasyonlar, yeni yüzme ve egzersiz seçeneklerini destekleyen gelişmiş bir Egzersiz uygulaması da güncellemede yer alıyor. Bunların dışında, watchOS 4’de birçok küçük yenilik ve değişiklikler yer alıyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#25


Apple, bugün, yeni watchOS 4 işletim sistemini yayınlamasından yalnızca bir hafta sonra geliştiriciler için watchOS 4.1 beta 1’i yayınladı.
Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun yapılandırma profilini iPhone’unuza yükledikten sonra yine iPhone’unuzdaki Watch uygulamasından Genel > Yazılım Güncellememenüsünden watchOS 4.1 beta 1’i indirebilir ve saatinize yükleyebilirsiniz.
Güncellemeyi yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde, şarj cihazına yerleştirilmiş ve iPhone’a bağlı olması gerekir.
watchOS 4.1, Apple Music veya iCloud Music Library’den doğrudan Apple Watch’a müzik akışı desteğini getiriyor. Ayrıca yeni Cellular Apple Watch Series 3 modellerinde Beats 1 veya herhangi bir Apple Music radyo istasyonuna erişmenizi sağlayan yeni bir Radyo uygulamasını da beraberinde getiriyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#26Apple’ın işletim sistemi güncellemelerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak iOS için yeni bir güncelleme yayınlandığını gördük.
iOS 11.0.2 sürümü olarak yayınlanan ve iOS 11 hatalarını gideren yeni güncellemenin hemen ardından, şimdi ise akıllı saatler için yeni bir güncelleme yayınlandı.
Fakat bu kez Apple’ın önemli bir detayda değişikliğe gittiğini görüyoruz.
watchOS 4.0.1
olarak yayınlanan sürüm sadece Apple Watch 3 akıllı telefonları için geldi. Yeni güncellemenin sadece son akıllı saat serisi için yayınlanmasının nedeni de var.
Saatlerin LTE desteğinde yaşanan bir sorun nedeniyle güncellemenin geldiği belirtiliyor.


watchOS 4.0.1 Güncellemesinde Yer Alan Detaylar

Yeni güncelleme LTE desteğinde önemli düzenlemeler yapıyor. Aslında akıllı saatlerde daha önce bu sorunun gündeme geldiğini belirtmiştik. Söz konusu sorun
Apple Watch 3 akıllı saatlerinin LTE desteğini açtığınız zaman, bulunan WİFİ ağlarına otomatik olarak bağlanılmasına ve LTE sisteminin kullanılamaz duruma gelmesine neden olan sorunun,
watchOS 4.0.1 sürümüyle beraber giderildiği açıklandı.Bunun yanı sıra yeni sürümde yer alan bir de önemli açığın kapatıldığı yönünde açıklamalar yapıldı. WİFİ üzerinde yer aldığı belirtilen açığın kapatılması ve LTE sisteminin düzenlenmesiyle beraber şu an için Apple Watch 3 sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda. Tabii ki ülkemizde böyle bir sıkıntı zaten yoktu. Çünkü LTE desteği olan modeller ülkemizde satışa çıkmadı.
GPS destekli olan model içinse watchOS 4.0.1 herhangi bir düzenleme sunmuyor. Bunun için bir sonraki güncellemeyi beklemek gerekiyor. Apple’ın güncellemelerinin ise uzunca bir süre daha devam edeceğini görmek mümkün olacak. Akıllı saatler için ilk büyük güncelleme sürümü olacak olan watchOS 4.1 serisinin ise birkaç ay sonra gelmesi bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#27


Apple bugün, gelecekte yayınlayacağı watchOS 4 güncellemesinin ilk büyük ara güncellemesi olacak olan watchOS 4.1 beta 2’yi geliştiriciler için yayınladı. watchOS 4.1’in ikinci geliştirici betası, ilk watchOS 4.1 geliştirici betasının yayınlanmasından yaklaşık iki hafta sonra ve watchOS 4 işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden üç hafta sonra yayınlanmış oldu.watchOS 4.1 beta 2’yi, Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini yükledikten sonra iPhone’daki Watch uygulamasından Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla Apple Watch’unuza indirebilir ve yükleyebilirsiniz.Güncellemeyi yüklemek için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’a bağlı olması gerekiyor.watchOS 4.1 güncellemesi, Apple Music içeriğini LTE ile doğrudan Apple Watch Series 3’e aktarmaya yönelik desteği getiriyor ve Beats 1’e ve diğer Apple Music radyo istasyonlarına erişimi olan yeni bir Radyo uygulamasını kullanıma sunuyor. LTE özellikli Apple Watch Series 3’ün Türkiye’de kullanılabilir olmamasından dolayı watchOS 4.1’in Türkiye’deki Watch kullanıcıları için önemli bir güncelleme olmadığı açık.Tüm bunlara karşın, watchOS 4.1 beta 2 ile Apple’ın iOS 11.1 ve macOS High Sierra 10.13.1 ile kullanıma sunacağı yeni Unicode 10 emojileri Apple Watch modellerine geliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#28


iOS 11 için yayınlanan yeni beta güncellemesi, büyük güncellemelerin sinyallerini vermiş oldu. iOS 11.1 beta 2 olarak kullanılmaya başlayan güncelleme, Apple’ın cihazlarının bir hayli zenginleşeceğini göstermiş oldu. Çünkü bu beta sürümünde düzenlemelerden çok, yeni emoji gibi sosyal kısımlara hitap eden eklemeler yapıldı. Daha başarılı, daha kararlı bir sürüm gelene kadar en iyi serilerden biri olarak gösterilen iOS 11.1 beta 2güncellemesinin ardından, akıllı saatler içinde bir düzenleme geldi. watchOS 4.1 beta 2 yayınlandı. Üstelik watchOS 4.1 beta 2 önemli değişimleri getiriyor.

watchOS 4.1 beta 2 Tüm Değişen Sistemler ve Yeni Özellikler


Takip edenlerin bileceği gibi son güncelleme watchOS 4.0.1 olmuştu ve Apple Watch 3 akıllı saatinin LTE desteği düzenlenmişti. watchOS 4.1 beta 2 ise bunun üzerine birçok yeniliği getiriyor. Özellikle Radyo konusunda iyileştirmeler görüyoruz. Değişimler şöyle;

  • Kontrol merkezinde bir WİFİ Geçiş butonu bulunuyor
  • Yeni emojiler sadece iOS cihazlarına gelmedi. watchOS 4.1 beta 2 serisiyle de yeni emojilerin geldiği görülüyor.  • Radyo artık hücreselle de çalışıyor
  • iPhone bağlantınız olmasa da WİFİ ağına bağlandığınızda, WİFİ ağının adını görebileceksiniz.
  • Siri konuşma ayarları artık “ayalar> genel> Siri” menüsünde.

Her zaman olduğu gibi watchOS 4.1 beta 2 güncellemesiyle de yeniliklerin dışında bazı sistemsel düzenlemeler var. Apple Watch 3 akıllı saatlerinin LTE desteği konusunda da yine düzenlemeler yapılmış.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#29Apple bugün, geliştiriciler için iOS 11.2 beta 1‘i yayınlamasından sonra yine geliştiriciler için watchOS 4.2 beta 1’i yayınladı. İlk watchOS 4.2 betası, watchOS 4’ün herkese açık olarak yayınlanmasından bir aydan daha uzun süre sonra ve watchOS 4.1 beta testleri devam ederken gelmiş oldu.watchOS 4.2 beta 1’iAPPLE GELİŞTİRİCİLER üzerinden uygun konfigürasyon profilini indirip iPhone’unuza yükledikten sonra iPhone’un Ana Ekranı’ndaki Watch uygulaması > Genel > Yazılım Güncellememenüsü üzerinden indirebilir ve Watch’unuza yükleyebilirsiniz.Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarja, şarj cihazına ve iPhone’a bağlı olması gerekiyor.watchOS 4.2’nin hangi yeni özellikleri sunacağı belirsiz ancak Apple’ın yeni eşler arası ödeme özelliği olan Apple Pay Cash’i kullanıma sunmak için hazırlık yaptığını düşünüyoruz. watchOS 4.2 beta yeniliklerini ve değişikliklerini tespit ettikçe sizlerle paylaşıyor olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#30Bir süredir devam eden Apple’ın sessizliği 27 Mart günü bozuldu. Markanın eğitim etkinliği olarak bilinen etkinlik, 27 Mart tarihinde düzenlendi ve yeni bir iPad modeliyle beraber bir dizi yeni uygulama sürümü tanıtıldı. Ayrıca öğrenciler içinde yeni ayrıcalıklar sunan markanın, etkinliğinin hemen ardından ise hem yeni yazılımları hem de yeni ürünleri konusunda iddialar gelmeye başladı. Bu noktada ilk olarak Apple Watch 4 akıllı saat serisi için yeni bilgiler ortaya çıktı. Detaylara geçelim.
[h=2]Apple Watch 4 Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?[/h]Bir süredir Apple Watch serilerinde aynı kasa kullanımı yapılıyor. Fakat Apple Watch 4akıllı saatlerinde bu durumun değişebileceği belirtiliyor. Ünlü analist Ming Chi Kuotarafından gelen bilgilere bakacak olursak, akıllı saatin bu kez %15 daha büyü bir boyutu olacak. %15’lik bir boyut artışıyla beraber ekranların daha da büyüdüğünü görmek mümkün olacak. Ayrıca bu durum akıllı saatin pil kapasitesine de etki edecek. Pil kapasitesinin de artış gösterdiğini görmek mümkün olacak. Kasa boyutu da biraz daha genişlemiş olacak.

Daha önce iddialara yansıyan Face ID teknolojisi nedeniyle mi böyle bir büyüme görülecek kesin değil ancak Apple Watch 4 modellerinin 44 mm ve 48 mm kasa ile gelmesi bekleniyor. Her iki kasa boyutunda da ekstra sensörlerin kullanılacağı belirtiliyor.
Satışları sürekli olarak artan akıllı saat modellerinin son serisi için düşünülen fiyatın ise 399 dolar olduğu açıklandı. Detaylar gelmeye devam ettikçe Apple Watch 4 modeli hakkında yeni bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.
 
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#31Apple, yeni yazılımlarının final sürümlerini bir bir yayınladı. Marka ilk olarak iOS 12 işletim sisteminin final sürümünü yayınladı. Hemen sonrasında ise watchOS 5 final sürümü tüm kullanıcılar için yayınlandı. watchOS 5 sürümünün yayınlanmasının ardından gelen değişiklikler bir kez daha merak edilmeye başlandı.
WWDC 2018 tanıtımı sırasında watchOS 5 özelliklerinden söz etmiştik. Aşağı bu yazımızın linkini ekliyoruz. Şimdi yine de yeniliklere özetler halinde bakacağız. Ayrıca watchOS 5 yükleme işleminin nasıl yapılacağından da söz edeceğiz.
Bakınız: watchOS 5 Tanıtıldı! Özellikler Neler?
watchOS 5 Yenilikleri Neler?
Apple’ın akıllı saatlerinde başarılı sensörler kullanılıyor. İşte bu sensörlerden en iyi verimi almak için watchOS 5 yazılımı sunuluyor. Bunun dışında daha birçok özellikte daha etkin bir kullanım sağlanabiliyor. Gelen değişikliklere kısa kısa bakalım.
WebKit Desteği: watchOS 5 sonrasında akıllı saatlere webkit desteği geldi. Web içeriklerini saatinizden görmenizi sağlayan özellik, tam anlamıyla web sayfalarında gezmenizi sağlamasa da oldukça etkin bir kullanım sunuyor.

Telsiz Modu: İlk tanıtım sırasında da söz ettiğimiz telsiz özelliği, yani walkie-talkie özelliği de artık kullanıma girdi. Bu özellik sayesinde, arkadaşlarınızda WİFİ ya da hücresel veri üzerinden bir nevi bas konuş sistemini kullanarak iletişim kurabileceksiniz.
Daha etkin Fitness: Fitness ve aktivite takibi konusunda watchOS 5 çok daha başarılı. Bir yandan daha doğru bilgiler toplanırken, artık arkadaşlarınızla aktivite yarışları yapabileceksiniz.

Siri Yenilendi: Saatin Siri kısmında önemli değişiklikler oldu. Artık Siri sizi daha iyi anlıyor, çok daha fazla kısma ulaşabiliyor ve üçüncü taraf uygulamalar destekleniyor.

PodCast: watchOS 5 ile aktif olarak PodCast desteği de sunulmuş oldu.
watchOS 5 Nasıl Yüklenir?
Geçelim yeni güncellemenin nasıl yükleneceğine.
  • Akıllı saatinizi güncellemeye hazır hale getirin. iPhone bağlantınızı yapın. Saati şarj cihazına bağlayın ve güncelleme boyunca şarjda kalmasını sağlayın.
  • iPhone akıllı telefonlarınızda yer alan Apple Watch uygulamasını görüntüleyin.
  • Saatim” kısmına girin ve “Genel” sekmesinden “Yazılım Güncelleme” bölümüne tıklayın.
  • Burada güncelleme dosyalarınızı indirmeniz gerekecek.
  • Daha sonra yükleme adımlarını izleyin. Saatinizde ya da iPhone üzerinde şifre kullanıyorsanız, yükleme öncesinde şifre isteyebilir. Yükleme tamamlandığı zaman güncellemeyi almış olacaksınız.