Neler yeni

[İOS] Whatsapp Gruptan Kişi Nasıl Çıkartılır/Atılır

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,514
Beğeniler
77
#1

Whatsapp Gruptan Kişi Nasıl Çıkartılır/Atılır ?
Yazıldığı dil Erlang olan ve uzun yıllardan beri kısa mesaj ve MMS gibi uygulamaların yerini alan Whatsapp gün içinde akıllı telefonlar vasıtasıyla en çok kullanılan program. Yediden yetmişe herkesin çok kolay bir uygulama olan Whatsapp ile birlikte iletişim ağları ve seçenekleri de genişlemiş durumda. Whatsapp'ta gün geçtikçe yeni özellikler gündeme geliyor.

Hikayeni oluştur ve atılan mesajı geri silme gibi son derece yüksek donanımlı özelliklerin yanı sıra kişilere gruba ekleme ve yeni grup kurma gibi seçenekler de tarifsiz bir iletişim seçeneği sunuyor kullanıcılara. Grup kurma seçenekleri ile birlikte yakın dostlar, sevgililer, komşular aynı platformda yazdıklarını görebiliyor, topluca konuşabiliyor ve iletişimin sorunsuz keyfini sonuna kadar yaşayabilir.

Whatsapp Gruptan Kişi Çıkartmak İçin
Kullanıcıların aklında yer alan [ipucu] whatsapp grubundan kişi çıkartma (gruptan kişi nasıl atılır) sorusunun cevabı en az grup kurmak kadar kolay. Bunun için tek yapılması gereken grup konusunun üstüne tıklamak. Daha sonra gruptan atılmak istenen kişinin üstüne tıklamak ve kişiyi gruptan tamamen çıkarmak.

Bir üyeyi çıkarmak veya engellemek için:
1-Grubunuzun sol üst köşesindeki Üyeler'e tıklayın.
2-Çıkarmak istediğiniz üyeyi bulun.
3-Üyenin adının yanındaki simgesine tıklayın ve Gruptan Çıkar'ı seçin.
4-Çıkarmak veya engellemek istediğiniz kişiye ait gönderileri, yorumları ve beklemedeki üye davetlerini silmek istiyorsanız kutuyu işaretleyin.
5-Bu kişiyi yönettiğiniz diğer gruplardan çıkarmak için "Bu değişikliklikleri yönettiğin diğer gruplara uygula" seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
6-Çıkarmakta olduğunuz bir üyeyi aynı zamanda engellemek için Kalıcı Olarak Engelle'nin yanındaki kutuyu işaretleyin.
7-Onayla'ya tıklayın.