Neler yeni

[İOS] WhatsApp iOS Sürümü için Yeni Güncelleme Yolda

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,462
Beğeniler
39
#1Instagram kadar olmasa da bir başka Facebook servisi olan WhatsApp içinde ardı ardına güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Hikayeler bölümüne gelen yenilikler ve grup görüşmeleri kısmında yapılan iyileştirmeler bir yana, uygulamanın şimdide iOS sürümü için yeni bir güncelleme paketi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yeni sistem ise aslında alışkın olduğumuz ve sıkça duymuş olduğumuz bir sistem olacak. Söz konusu güncellemeyle beraber WhatsApp iOS sürümünün görüntülü görüşme bölümünde değişiklik yapılacak. İlk değişiklik ise grup sisteminde karşımıza çıkacak.
[h=2]WhatsApp iOS Grup Görüntülü Görüşme Dönemi Geliyor[/h]Beta testlerinde ortaya çıkan WhatsApp iOS güncellemesiyle beraber kullanıcılara grup görüşme kısmında önemli yenilikler sunulacak. Bu kısımda yapılacak olan yenilemelerle beraber artık toplu görüntülü görüşme yapmak mümkün olacak. Çoklu görüntülü görüşme için şimdilik sadece birkaç kullanıcının cihazında testlerin devam ettiği belirtiliyor.

Testlerin başarılı olması durumunda tüm kullanıcılar için yayın yapılacak ancak şimdilik bu sürenin bir hayli uzun olması bekleniyor. En az 6 aylık bir test sürecinden söz ediliyor. Bu süreç içerisinde uygulamanın menülerinde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgiler almaya başlayacağız. Şimdilik son detayımızın görüntülü görüşmede profil fotoğraflarının görüntülenmesi olduğunu belirtelim.
Yani çoklu görüntülü görüşme özelliğinde de kullanıcılar, arkadaşlarının profil fotoğraflarını görüntüleyebilecek. Bunun dışında sistem hakkında bir detay elde etmek mümkün olmadı. Şimdilik testleri WhatsApp iOS sürümü üzerinde devam eden güncellemenin, Android sürümünün gelip gelmeyeceği konusu da soru işareti olarak kalmış durumda. Tüm bunlar için beta test kullanıcılarının açıklamalarını beklemek gerekiyor.